Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Лютий 2018
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
П'ятниця, 16 лютого 2018


Друк

16 лютого в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» рятувальники Сквирського РС ГУ ДСНС України у Київській області провели навчально-виховну бесіду з учнями Великополовецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів. Дітям розповіли про правила безпечної поведінки та дотримання правил пожежної безпеки в побуті, небезпеку використання таких предметів, як сірники та петарди, про небезпеку вибухо-небезпечних та невідомих предметів, звернено увагу на правила поведінки дітей на льоду.

Вихованцям нагадали телефони екстрених служб та вручили відповідні тематичні пам’ятки та інформаційні листівки з питань безпеки.

Сквирський РС ГУ ДСНС у Київській області

 

Переглядів: 98
 Друк

 

16 лютого о 11.00 відбулося засідання комісії Сквирської РДА з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  під головуванням Голови РДА., в якому взяли участь представник Сквирського РС..

На засідання  розглядалися наступні питання:

1. Про заходи із підготовки і забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році.

2. 2. Про хід виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС ( протокол № 15 від 08.12.2017 року) про санітарно-епідеміологічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції пов’язані з харчовим та водним шляхом передачі в Сквирському районі.

3. 3.Про попередження виникнення пожеж, зменшення загиблих і травмованих на них та посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

По закінченню були підведені підсумки роботи комісії, дані конкретні доручення виконавцям.

 

Переглядів: 104
 Друк

У малому залі райдержадміністрації 16.02.2018 року відбулось засідання постійної комісії райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Сквирської райдержадмінстрації Галюка В.В.

Комісія розглянула та прийняла відповідні рішення щодо наступних питань:

1. Про заходи із підготовки і забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році.

Доповідачі: Харченко Віктор Миколайович - інженер-гідротехнік Білоцерківського басейнового управління водних ресурсів річки Рось,

Ворушило Микола Степанович – начальник відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства.

2. Про хід виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС ( протокол № 15 від 08.12.2017 року) про санітарно-епідеміологічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції пов’язані з харчовим та водним шляхом передачі в Сквирському районі.

Доповідач: Ворушило Микола Степанович – начальник відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства

Співдоповідач: Палієнко Сергій Іванович - заступник Сквирського міського голови.

3.Про попередження виникнення пожеж, зменшення загиблих і травмованих на них та посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Доповідач: Дмитренко Олександр Олександрович – головний інспектор Сквирського РС ГУ ДСНС України у Київській області

 

Переглядів: 426
 Друк

У разі виникнення пожежі дуже важливим є справність пожежного водопроводу. Інакше збиток від лиха може бути дуже загрозливим.

Саме з цією метою 16 лютого особовим складом 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Сквира проведено обстеження робочого стану пожежного протипожежного водопостачання Антонівської сільської ради

Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області

 

Переглядів: 91
 Друк

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016 - 2021 роки, затвердженого 24.03.2016, з метою волонтерського руху, відвідування медичних закладів, обговорення перспективи реалізації, спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 23 квітня по 3 травня 2018 року планується міжнародна культурно – освітня поїздка до Словаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Іспанії, Монако, Італії, Словенії й Угорщини.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, головні лікарі, медичні працівники лікувально – профілактичних закладів, співробітники, студенти вищих навчальних закладів, громадських організацій.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки.

Документи, необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів для виїзду за кордон), надсилаються до 19 березня 2018 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: (044) 501-01-15, (067) 407-77-98, (097)908-52-28, (050) 447-49-68, (093) 214-64-17.

 

Переглядів: 356
 Друк

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Сквирської районної державної адміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2017 році.

На підставі статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про Державний бюджет України на 2017 рік», у 2017 році розроблені та подані на затвердження районною радою ряд галузевих програм, які реалізовувались у 2017 році та будуть реалізовуватись у 2018 році.

Виконання відповідних заходів та програм сприяло стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань.

Робота райдержадміністрації у звітному періоді була спрямована на забезпечення стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань та поліпшення соціального захисту населення.

І. Загальна інформація про район.

Адміністративно-територіальний устрій, стан розвитку об’єднання територіальних громад

Сквирський район розташований у правобережній частині України, північно-західній частині Київської області, на відрогах Придніпровської височини, в зоні лісостепу, басейні річки Рось, та її приток Роставиці, Кам’янки, Сквирки, Березянки та інших. Його рельєф уособлює собою плато із загальним пологим напрямом у східному напрямку і має вигляд хвилястої рівнини, що посічена досить густою мережею річкових долин та їх численних допливів, балок та ярів. Річки мають відносно спокійну течію, хоча протікають серед високих берегів. Їх русла перетинають греблі – загати, що утворюють стави.

На території району, площа якого 979,6 км2 (3,5 % території області) , за сучасним адміністративним поділом розташовано 49 населених пунктів, у тому числі 1 місто – районний центр і 48 великих і малих сіл. Об’єднуються вони в 27 територіальних громад (міську та 26 сільських), села Пищики та Безугляки – Фурсівська територіальна об’єднана громада.

Протягом 2017 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з населених пунктів Білоцерківського та Сквирського районів створено Фурсівську ОТГ, до складу ввійшли два населені пункти Сквирського району – с. Пищики та с. Безугляки. 29 жовтня 2017 року відбулися вибори у Фурсівській сільській об’єднаній територіальній громаді.

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» одним із напрямів роботи райдержадміністрації є взаємодія з органами місцевого самоврядування.

Голова райдержадміністрації та його заступники запрошуються на засідання президії, беруть участь у сесіях районної ради. У 2017 році на сесії районної ради неодноразово виносились спільні питання, що стосувались районного бюджету (внесення змін та затвердження звіту про виконання районного бюджету за квартал, півріччя, рік), питання про затвердження та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району тощо.

Постійно за участю голови райдержадміністрації та голови районної ради в районі відбуваються урочисті, творчі, спортивні заходи з нагоди відзначення пам’ятних та ювілейних дат.

Райдержадміністрація взаємодіє з міською та сільськими радами, їх виконавчими органами, сприяє у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, розглядає та враховує у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

Голови сільських рад, районної ради, міський голова запрошуються на засідання колегії райдержадміністрації.

ІІ. Аналіз діяльності при здійсненні повноважень щодо соціально-економічного розвитку регіону

Основні напрями роботи райдержадміністрації ґрунтуються на принципах втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України Петром Порошенком, їх практичної реалізації на місцях та виконання заходів Стратегії регіонального розвитку Київської області на період до 2020 року. Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, у районі досягнуто позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв’язанні соціальних проблем.

Виконання власних і делегованих районною радою повноважень райдержадміністрації було спрямовано на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних запитів, виконання програмних документів, у т. ч. Програми соціального-економічного і культурного розвитку Сквирського району на 2017 рік. Хід виконання Програми розглядався на засіданнях колегії райдержадміністрації, висвітлювався в засобах масової інформації та на веб-сайті райдержадміністрації.

Ресурсне забезпечення реалізації передбачених завдань здійснювалося через цільові районні програми, заходи яких фінансувалися за рахунок різних джерел фінансування, зокрема, державний бюджет, обласний бюджет Київської області, місцеві бюджети та небюджетні джерела фінансування (власні кошти підприємств і організацій, кошти інвесторів тощо).

Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

Продовжувалася робота щодо розширення ринків збуту продукції, удосконалення структури експорту та імпорту, стимулювання експорту конкурентної продукції і послуг. Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок ТОВ фірма «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», ТОВ «Сквиратекс», Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ «ФВП Груп ЛТД». Підприємства району здійснюють зовнішньоторговельні операції з Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Прибалтикою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою.

Промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт та зв’язок

Промисловість

У районі працювало 18 промислових підприємств. За підсумками 2017 року, згідно з поданою ними інформацією, вироблено промислової продукції на суму 1721,1 млн. грн. (105,8% до 2016 року). Реалізовано її на суму 1402,9 млн. грн. (113,7% до відповідного минулого 2016 р.). На одну особу – 37916,2 грн.

Обсяги виробництва збільшили ТОВ «Шамраївське» - на 47,5%, Сквирська філія «Укрветсанзавод» - на 46,2%, ТОВ «ВІК БУД Трейд» - на 54,8%, ТОВ «АФ «Колос» - на 1,4%, ТОВ «Фірма «Грона» - на 7,3%, ПП «Кліринг-Агро» - на 6,2%, ПП «Росава Агро» - на 69,3%. В той же час, зменшили їх Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Тхорівське». ТОВ «Дорадо-Друк» та ТОВ «ФПВ Груп ЛТД» взагалі призупинили свою діяльність через значне зменшення замовлень та зниження попиту на продукцію.

Позитивним явищем є відновлення у 2017 році виробничої діяльності Сквирської філії ДП «Укрветсанзавод», який виробив 484,0 тонн м’ясо-кісткового борошна завдяки переходу технологічної частини виробництва на альтернативні види енергоносіїв. В жовтні 2017 року розпочав виробничу діяльність ТОВ «Шамраївський цукор», з конвеєра якого зійшло 33,3 тис. тонни цукру, що, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, залишається майже незмінним. Підприємствами району за 2017 року збільшено, порівняно з відповідним періодом минулого року, виробництво пластівців з різних крупів – на 2,9%, здобних виробів – на 5,7%, м’ясо-кісткового борошна – на 46,2%, печива солодкого – на 14,3%, швейних виробів – на 15,3%, плит піностірольних – на 54,8%, кормів для свиней – на 67,2%, м’яса свинини – на 76,4%.

На жаль, не вдалося відновити виробничої діяльності ДП «Тхорівський спиртовий завод», яке повністю підготовлене та може розпочати роботу, проте так і не отримано дозвіл від ДП «Укрспирт».

Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в районі залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Інноваційною діяльністю займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські.

Головні проблеми, що виникли протягом звітного періоду та негативно вплинули на результати роботи промислових підприємств району: зменшення обсягів замовлень хлібобулочних виробів у зв’язку з насиченням ринку з інших районів області, зменшення обсягів замовлень на швейні вироби та вентилятори, проблеми з отриманням дозволів на видобуток суглинків ТДВ «Сквирський цегельний завод «Промінь».

Сільське господарство

Розвиток агропромислового комплексу району характеризувався значним зменшенням виробництва валової продукції у зв’язку з складними погодними умовами. Обсяг валової продукції по всіх категоріях господарств склав 533,6 млн. грн., що на 56,6 млн. грн. менше відповідного показника 2016 року.

Сільськогосподарськими підприємствами обмолочено 29,4 тис. га зернових та зернобобових культур, намолочено 131,2 тис. т (в заліковій вазі) при урожайності 44,7 ц/га (-13,2 ц/га до минулого року), в тому числі: озимої та ярої пшениці з площі 10528 га – 32947 т, 31,3 ц/га (-24,3); озимого та ярого ячменю з площі 2884 га – 8813 т, 30,6 ц/га (-15,3), гречки – 1346 т, 9,3 ц/га (-3,3), кукурудзи на зерно з площі 12,8 тис. га – 83,5 тис. т, 65,2 ц/га (-7,0 ц/га до м/року).

Озимі зернові під урожай 2018 року посіяно, згідно з агротехнічними строками, з провадженням нових, більш продуктивних, стійких до погодно-кліматичних умов і хвороб сортів, у запланованих обсягах на площі 9723 га, в т. ч. озимої пшениці – 8909 га, озимого жита – 5 га, озимого ячменю – 809 га, озимого ріпаку – 5699 га.

Господарствами району вироблено 9749 т молока (+377 т до 2016 р.), на фуражну корову надоєно 6944 кг (+422 кг до м/р), реалізовано 3027 т м’яса в живій вазі. Найвищої продуктивності дійного стада корів досягнуто у ТОВ «Агрофірма «Колос» – 7849 кг (+189 кг до м/р), ПрАТ «Шамраївське» - 7795 кг (+398 кг до м/р) та СГПП ім. Гагаріна – 7308 кг (+50 кг до м/р).

Станом на 01.01.2018 р., у сільгосппідприємствах поголів’я свиней – 20278 (+2997 до 2017 року), ВРХ – 4526 гол., в тому числі корів – 1428 (+43 до м/р). Ремонт стада молочних корів здійснювався за рахунок власного відтворення та придбаних у 2016 році ремонтних телиць від корів з високою продуктивністю.

Сільгосппідприємствами відремонтовано тваринницькі приміщення, вчасно заготовлено корми. На початок зимового утримання худоби налічувалося 1240 т сіна (105%), 3855 т сінажу (100%), 4320 т соломи (102%), 16325 т силосу (83% до потреби). Заготовлено 12670 т концентрованих кормів (108%), на умовну голову наявність кормів становила 21,2 ц кормових одиниць (104%).

Протягом 2017 року придбано 654 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 61983 тис. грн., в тому числі 22 трактори, 5 комбайнів, 8 сівалок, 13 одиниць ґрунтообробної техніки, 3 машини для внесення добрив, 5 навантажувачів та 7 одиниць іншої техніки.

Будівництво, ремонти об’єктів соціальної сфери, газифікація

У центральній районній лікарні завершено ремонтні роботи приймального відділення й частини психосоматичного, першого поверху адміністративного приміщення, де розміщено архів і територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сквирського району. Придбано та встановлено в с. Золотуха вагончик для розміщення ФАПу. За рахунок коштів спонсорів відремонтовано Селезенівський, Рудянський, Таборівський ФАПи, коштом сільських бюджетів виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Тхорівського ФАПу, частково перекрито дах Цапіївського ФАПу.

Поточні ремонти проводились в усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Через електронну систему PROZORRO за кошти районного бюджету закуплено фарбу на суму 199 989,61 грн., інші будівельні матеріали (цемент, сатенгіпс, розчинник, сантехніку тощо). Частину будматеріалів, обладнання придбано за кошти батьків, приватних підприємців, сільських рад.

У 2017 р. замінено аварійні вікна та двері на металопластикові у Сквирському, Малолисовецькому НВК, Кривошиїнському НВО, Пищиківській ЗОШ, Сквирському ліцеї, Сквирській ЗОШ №5. Відремонтовано: підсобні приміщення та навчальні кабінети РЦДЮТ, внутрішні вбиральні ДЮСШ, Сквирської ЗОШ №3, надвірну вбиральню, фундамент, складські та підсобні приміщення Пустоварівського НВК, каналізаційну систему Рогізнянського НВК та Сквирської ЗОШ №5, блискавкозахист Чубинецького і Тхорівського НВК, теплотрасу Малолисовецького НВК, учительську та коридор Горобіївського НВК, підлогу Сквирської ЗОШ №3, їдальню та фойє Шамраївського НВК, коридор із заміною дверей Чубинецького НВК, коридор та сходи Сквирської ЗОШ №1, учительську, коридор, центральний вхід та внутрішню вбиральню Сквирської ЗОШ №2, спортивний зал Великополовецького НВК, їдальню Сквирського ДНЗ №1. Облаштовано паркани біля Чубинецького, Пустоварівського НВК, дошкільну групу Сквирської ЗОШ №5, полагоджено виходи, замінено двері та влаштовано нове тротуарне покриття Сквирського ДНЗ №2, проведено капітальний ремонт каналізаційної системи та внутрішніх туалетів Сквирського НВК, улаштовано тротуарне покриття Пустоварівського НВК, забезпечено водопостачанням Горобіївський НВК.

Відповідно до Програми будівництва Київської області, проведено капітальний ремонт (заміна вікон, дверей та утеплення фасадів) Сквирського ДНЗ №6 «Ромашка» та здійснено реконструкцію даху (влаштування шатрової покрівлі) Сквирського НВК. Замінено газовий котел та лічильники обліку газу в Кривошиїнському НВО, насоси в тепло-генераторній Сквирської ЗОШ №5, газовий котел в ДНЗ №2 «Малятко». Запущено газову котельню Тхорівського НВК, коштом інвестора встановлено котел на альтернативних видах палива (дрова) в Кривошиїнському НВО. Загалом за 2017 рік з метою поліпшення стану приміщень галузі освіти профінансовано поточних видатків в сумі 2 млн. 764,926 тис. грн. та капітальних видатків - в сумі 5 млн. 609,021 тис. грн., в тому числі коштів обласного бюджету – 4 млн. 216,765 тис. грн. та коштів місцевих бюджетів – 1млн. 392,256 тис. грн.

Виготовлено проектно-кошторисні документації на капітальний ремонт: Сквирського РЦДЮТ, Шамраївського, Оріховецького, Рогізнянського, Пустоварівського, Великополовецького, Малолисовецького НВК, Кривошиїнського НВО, Сквирського ДНЗ. Ці проектно-кошторисні документації з клопотаннями райдержадміністрації знаходяться в Департаменті регіонального розвитку і ЖКГ КОДА.

Завершено капітальний ремонт Дулицького сільського Будинку культури (кошти субвенції 2016 р.) та частковий капітальний ремонт Буківського сільського Будинку культури (обласний бюджет, Програма будівництва КОДА 2016 р.), у зв’язку з появою тріщин проведено технічне обстеження Сквирської дитячої школи мистецтв. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено капітальний ремонт фасаду районного Будинку культури (замінено 25 вікон та одні двері на енергозберігаючі, утеплено фасад). За рахунок коштів сільських бюджетів проведено капітальний ремонт Самгородоцького сільського Будинку культури (замінено вікна в глядацькому й танцювальному залах), поточний - Кривошиїнського, Миньківського, Рибчинецького, Антонівського, Шаліївського, Горобіївського сільських Будинків культури та бібліотеки в с. Лаврики. За спонсорські кошти відремонтовано Цапіївський, Чубинецький, Шапіївський сільські Будинки культури. Капітальний ремонт здійснено у Шамраївському сільського Будинку культури (спонсор та сільський бюджет): замінено всі вікна та двері на енергозберігаючі, стільці в глядацькому залі та одяг сцени, оновлено фасад.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт фасаду Сквирського РБК, кінотеатру по вул. Соборна в м. Сквира під адміністративно-культурний муніципальний центр, будинків культури в селах Пустоварівка, Селезенівка, Горобіївка, Самгородок. Ці документації з клопотаннями райдержадміністрації – в Департаменті регіонального розвитку і ЖКГ КОДА.

За сприяння народних депутатів України P.M. Сольвара та В.І. Гудзенка, згідно з постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» та змін до них, Сквирському району надійшли кошти субвенції в сумі 8 млн. 513,6 тис. грн. по таких об’єктах: виборчий округ №92 (загальна сума субвенції – 2 млн. 520,0 тис. грн.): капітальний ремонт кінотеатру по вул. Соборна, 16 в м. Сквира – буде освоєно 1 млн. 500,0 тис. грн.; придбано обладнання довгострокового користування для освітніх закладів на суму 510,0 тис. грн.; медичного обладнання довгострокового користування для закладів медицини - 350,0 тис. грн.; обладнання довгострокового користування для закладів культури - 160,0 тис. грн.; виборчий округ №91 (загальна сума субвенції – 5 млн. 993,6 тис. грн.): встановлено 14 дитячих майданчиків в селах Руда, Рогізна, Кривошиїнці, Дулицьке, Красноліси, Малі Єрчики, Малі Лисовці, Миньківці, Селезенівка, Чубинці, Таборів, Цапіївка, Безпечна та Пустоварівка – 1 млн. 224,0 тис. грн., 9 спортивних майданчиків в селах Кривошиїнці, Самгородок, Малі Лисовці, Буки, Чубинці, Дулицьке, Пищики, Великополовецьке та Великі Єрчики – 1060,0 тис. грн.; реконструкція освітлення: по вул. Миру в с. Дулицьке – буде освоєно 293,3 тис. грн.; по вул. Лісова, вул. Шкільна в с. Красноліси – буде освоєно 109,2 тис. грн.; по вул. Покровська, вул. Гагаріна в с. Рогізна – буде освоєно 346,1 тис. грн.; по вул. Жовтнева, Лісова, 1-го Травня, Святкова, Балишова в с. Таборів – буде освоєно 544,6 тис. грн.; капітальний ремонт Дулицького сільського Будинку культури – буде дофінансовано 328,3 тис. грн.; Великополовецької АЗПСМ – буде освоєно 1478,0 тис. грн.; придбання комп’ютерної техніки та принтера: для Великополовецького, Буківського, Малолисовецького, Чубинецького, Рогізнянського НВК, Дулицького, Кривошиїнського НВО, Самгородоцької ЗОШ, Самгородоцького ДНЗ – 180,0 тис. грн.; для Кривошиїнської, Буківської та Самгородоцької АЗПСМ – 60,0 тис. грн.; для Великополовецької, Чубинецької, Малолисовецької, Дулицької, Рогізнянської та Самгородоцької бібліотек – 120,0 тис. грн.; комплектів музичних інструментів та звукової апаратури для Рудянського, Великоєрчиківського, Дулицького, Самгородоцького сільських та Сквирського районного Будинків культури – 250,0 тис. грн.

Проводилась цілеспрямована робота по завершенню будівництва підвідних газопроводів до сіл Каленна, Оріховець, Мовчанівка, Рибчинці. Виконавчим комітетам вдалося поновити проектно-кошторисну документацію на об’єкти, отримати дозвіл на початок будівельних робіт. Наприкінці 2017 року підрядна організація приступила до виконання необхідних робіт, очікується, що газ в оселі мешканців територіальних громад буде пущено в І кварталі 2018 року. Щодо газифікації с. Рогізна: з метою вирішення проблеми прокладання підвідного газопроводу райдержадміністрація звернулася з листом до керівництва ТОВ «Київоблгаз» на предмет вивчення питання прокладання підвідного газопроводу з населених пунктів Фастівського району та с. Красноліси Сквирського. Рівень газифікації району природним газом, станом на 01.01.2018 р., становить 79,9%, в тому числі м. Сквира – 99,97%, сільських населених пунктів – 65,3%.

Основні проблеми у будівництві об’єктів соціальної сфери, газифікації населених пунктів – незавершення газифікації у зв’язку із застарілими проектно-кошторисними документаціями, неритмічне фінансування об’єктів будівництва, постійне збільшення вартості робіт, пов’язане з нестійким курсом національної валюти.

Інвестиції

Райдержадміністрацією розроблено Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату у Сквирському районі на 2016-2018 роки, яку затверджено рішенням сесії районної ради від 23.06.2016 № 04-08-07.

Задля формування позитивного іміджу та підвищення інвестиційної привабливості району, райдержадміністрацією сформована база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам. Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. В м. Сквира є 3 вільні земельні ділянки (1 поза межами населеного пункту в північні промислові зоні) та один об’єкт незавершеного будівництва, в селах району – 4 ділянки та 1 об’єкт незавершеного будівництва в с. Мовчанівка, також в селах району є 25 земельних ділянок, на яких розміщено недіючі будівлі ДНЗ, шкіл, будинки культури, лазні та магазини, які не використовуються та пропонуються інвесторам в якості виробничих приміщень з незначними земельними ділянками (здебільшого від 0,5 до 1,0 га).

Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2017 року становив 341,8 млн. грн., що в 2,2 разу більше, ніж за відповідний період минулого року. Очікується, що за 2017 рік обсяг капітальних інвестицій сягне 447,0 млн. грн., що становить 172,0% до показника 2016 року та 203,0% до показника Програми.

Обсяг іноземних інвестицій в економіку району на 01.10.2017 р. – 1,653 млн. дол. США (77,7% до початку року). Очікується, що, станом на 01.01.2018 р., обсяг іноземних інвестицій також дістанеться суми 1,653 млн. дол. США. На одну особу цей показник дорівнюватиме 61,2 дол. США.

Продовжувалася робота над інвестиційними проектами, які знаходяться на стадії впровадження: Сквирська філія ТОВ «Грона» – завершується будівництво складу готової продукції (1-2 черга, введено в експлуатацію нову лінію з виробництва печива), обсяг інвестицій – 35 млн. грн., освоєно понад 90,0%, створено 80 робочих місць; Сквирська філія ТОВ «Грона» – будівництво складу сировини з ємкостями для зберігання борошна, реалізується І черга об’єкту – будівництво млина, обсяг інвестицій – 60,0 млн. грн., придбано через аукціон земельну ділянку 1,5 га в межах м. Сквири, проект перебуває в стадії проектування та погодження; ФОП Тертичний О.А. - будівництво торгово-розважального комплексу, обсяг інвестицій – 2,24 тис. грн., освоєно 88,0%, буде створено 18 робочих місць; ФОП Говорун О.Б. - будівництво банкетного залу на 150 осіб в кафе «Чумацький шлях» с. Руда, обсяг інвестицій – до 500,0 тис. грн., будівництво завершено, буде створено 8 робочих місць; ПП «Зодчий» – реконструкція нежитлового приміщення під виробничу базу, обсяг інвестицій – 1,5 млн. грн., освоєно 80,0%, буде створено 5 нових робочих місць; ФОП Грогуль Г.Ф. – реконструкція приміщення під магазин непродовольчих товарів, обсяг інвестицій – 100,0 тис. грн., 2 робочих місця, об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію; ФОП Добровольський С.М. – реконструкція нежитлової будівля під кафе, бар, мотель, буде створено 15 нових робочих місць, 80,0% будівельних робіт, введено в експлуатацію 1 чергу об’єкту – магазин, створено 2 робочих місця; ФОП Косінський П.П. – будівництво підприємства з оброблення природного каменя в с. Золотуха, обсяг інвестицій – 1,7 млн. грн., освоєно 75,0%, введено в експлуатацію І чергу об’єкту, активно будується друга черга. Тимчасовими робочими місцями забезпечено 5 будівельників, в результаті повної реалізації проекту буде створено 8 нових робочих місць; ТОВ «Будівельна компанія ВТМ» - будівництво багатоквартирного житлового будинку в м. Сквира, обсяг інвестицій – 12,0 млн. грн., виконано 99,0% будівельних робіт, об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію; ТОВ Ольвія – будівництво двох АЗГС в межах м. Сквира, обсяг інвестицій – 1 млн. грн., буде створено 10 нових робочих місць, розроблено детальний план територій.

У 2017 році розпочато впровадження таких інвестиційних проектів: ФОП Кучинський І.В. – будівництво магазину непродовольчих товарів по вул. Київська, 3А в м. Сквира (розроблено детальний план територій); ТОВ «Грона-Партнер» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,7248 га в існуючій промзоні по вул. Залізнична, 14Б на території Сквирської міської ради за межами міста для розміщення виробничо-складського комплексу з адміністративними будівлями та побутовими приміщеннями; ФГ «Ященко А.М.» розроблено ДПТ частини земельної ділянки площею 7,5189 га, яка знаходиться у власності ФГ «Ященко А.М.», розташованої на території Пищиківської сільської ради за межами населеного пункту, для вирішення питання зведення до розміщених на земельній ділянці існуючих власних нежитлових будівель, в тому числі кормоцеху-телятнику, навісу із збірно-розбірних конструкцій для зберігання зерна та іншої сільськогосподарської продукції, вагової із адмінприміщеннями; ТОВ «СЕРВІСАГРО-КИЇВ» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 0,50 га, яка знаходиться у його власності, розташованої в с. Пищики, за межами населеного пункту, на якій розміщена існуюча власна нежитлова будівля хімскладу, для вирішення питання її реконструкції під склад мінеральних добрив та засобів захисту рослин; КП «Сквирське комунальне господарство» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населеного пункту, для відведення її в постійне користування КП «СКГ» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів та проведення його реконструкції; ТОВ «Агрохолдинг Сквира» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення орієнтовно площею 6,9 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту під розміщення заводу керамзитового гравію з подальшою можливістю проведення його реконструкції під переробний комплекс харчового напрямку.

Приватними підприємцями розпочато низку проектів з реконструкції та розширення приміщень під магазини, складські приміщення та виробничі бази.

Транспорт

Перевезення пасажирів в районі здійснювались на 32 автобусних маршрутах, з них 9 приміських, що не виходять за межі району, 3 міських, 11 внутрішньо-обласних та 9 міжобласного сполучення. Проведено 3 конкурси (1 визнано таким, що не відбувся). Всього визначено переможців на 10 приміських маршрутах, з ними укладено договори на перевезення пасажирів.

З метою впорядкування транспортної мережі Сквирського району, виконання рекомендацій постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Сквирської районної ради щодо проведення аналізу існуючої мережі транспортного сполучення Сквирського району прийнято рішення здійснити та провести аналіз забезпечення роботи транспорту в межах Сквирського району. Обстеження безпосередньо здійснено: 5 травня - за маршрутами №13 Сквира АС – Кривошиїнці ч/з с. Селезенівку, Цапіївку, №1 Сквира АП Червона Площа – с Дулицьке, №2 Сквира АП Червона Площа – с. Красноліси; 10 травня - за маршрутами №11 Сквира АС – с. Антонів, №9 Сквира АС – с. Пустоварівка; 11 травня - за маршрутами №4 Сквира АС – с. Каленна, №7 Cквира АС – с. Мовчанівка. Грубого порушення умов чинних договорів не зафіксовано, законодавство України в частині перевезення пільгових категорій громадян дотримується, за фактом обстежень складено відповідні акти.

Обсяг перевезень вантажів залізницею по станції Сквира за 2017 рік становить 1546 вагонів, з них навантажено 927 та вивантажено 619. В середньому за добу перевозилося 4,2 вагона.

На утримання доріг філією «Сквирське райДУ» використано 8,1 млн. грн., в т. ч. державних – 4,8 млн. грн., місцевих – 3,3 млн. грн. Протягом 2017 року філією проведено такі роботи: виконано ямковий ремонт 8269 кв. м доріг, з них 2619 кв. м – на дорогах місцевого значення та 5650 кв. м – державного сполученням Житомир-Ставище та Кремінець-Біла Церква-Ржищів; вирубано порослі на 12 км; встановлено бар’єрне огородження на 96 км, відремонтовано його на 196 км; встановлено та замінено 252 напрямні стовпчики, пішохідні переходи на 1760 м2, 164 дорожні знаки.

За рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 3 млн. 048,03 тис. грн. проведено поточний ремонт дорожнього покриття в селах Антонів, Домантівка, Великополовецьке, Великі Єрчики, Горобіївка, Кам’яна Гребля, Мовчанівка, Малі Лисовці, Чубинці, Рибчинці, Ульянівка, Пустоварівка, Кривошиїнці, Цапіївка, Тхорівка, Самгородок, Шаліївка, Шамраївка, Шапіївка площею 50536 м кв., що становить 11,3 км. Коштом спонсора відремонтовано 5,0 км вулиць в с. Рогізна та Дунайка,

За кошти міського бюджету поточним ремонтом охоплено понад 5000 м кв. дорожнього покриття та здійснено капітальний ремонт доріг по вулицях Слобідська, Короленка, Сонячна, розпочато його по вул. Набережна (загалом протяжність до 2,9 км).

За рахунок коштів обласного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів, відповідно до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області, проведено капітальний ремонт дороги по вул. Залізнична в м. Сквира (профінансовано та виконано 50,0% робіт, які будуть продовжені у 2018 році), вул. Лісова в с. Малі Єрчики, вул. Шевченка в с. Чубинці та вул. І. Франка в с. Руда, загалом освоєно 9 млн. 588,654 тис. грн., в тому числі: коштів обласного бюджету – 7 млн. 950,356 тис. грн., коштів місцевих бюджетів (співфінансування) – 1 млн. 638,298 тис. грн., капітально відремонтовано 27,2 тис. м кв. покриття, що в протяжності становить 5,7 км. Таким чином, всього проведено ремонт 25,9 км комунальних доріг в населених пунктах району, в тому числі: капітальний – 8,6 км, поточний – 17,3 км., що на 9,4 км більше, ніж за 2016 рік.

За рахунок «митного експерименту» (залучених коштів) та сприяння народного депутата України Р.М. Сольвара відремонтовано міст через р. Сквирка на км 301 + 579 автомобільної дороги Р-32 Кременець-Біла Церква-Ржищів – 15 млн. 338,01 тис. грн. та відремонтовано дороги загального значення: О100211 Сидори-Дрозди-Шамраївка на ділянках км 16+100 – км 19 + 150 – 9 млн.400,0 тис. грн.; О102408 Малополовецьке-Шамраївка через Дулицьке км 3 + 000 – км 5 + 500. км 12 + 800 – км 14 + 400, км 21 + 400 — км 21 + 900 – 14 млн. 400,0 тис. грн.

З метою покращення стану дорожнього покриття комунальних доріг у районі, проведення капітальних ремонтів, виконавчими комітетами 19 сільських та міської рад виготовлено проектно-кошторисну документацію й отримано експертні звіти на капітальний ремонт 34 доріг в населених пунктах. Документацію подано до Департаменту капітального будівництва Київської ОДА з клопотаннями щодо виділення фінансування з державного/обласного бюджетів.

Енергоефективність і енергозбереження

Райдержадміністрацією розроблена Програма енергозбереження Сквирського району на 2016-2017 роки. До штатного розпису відділу освіти, центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги введено посади фахівців з питань енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» на території Київської області, у районі діє Автоматизована система енергомоніторингу «Київщина енергоефективна». Для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетної сфери до системи АСЕМ увійшли 68 об’єктів, в т. ч.: 37 – відділу освіти (навчальні заклади, дошкільні навчальні заклади, дитячий будинок «Надія», ДЮСШ та РЦДЮТ); 28 – відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту (будинки культури, клуби, бібліотеки, дитяча школа мистецтв); Сквирська ЦРЛ; Сквирська районна рада; управління агропромислового розвитку РДА. У структурних підрозділах призначено відповідальних осіб, які збирають та вносять дані показників приладів обліку в АСЕМ «Київщина енергоефективна». Згідно з державною програмою з енергозбереження (відшкодування частини суми кредиту для мешканців індивідуальних будинків та багатоповерхівок на енергоефективні матеріали та обладнання), через відділення Ощадбанку у 2017 році видано 73 кредити на суму 1 млн. 437,201 тис. грн.

В умовах значного підвищення вартості енергоносіїв, більш актуальним є питання ефективного використання всіх видів енергоресурсів. З метою їх економії, у січні 2017 р. переведено котельню Шамраївського НВК та у листопаді Кривошиїнського НВО – на альтернативні види палива (кошти інвесторів). За рахунок різних джерел фінансування замінено до 503 вікон та дверей на енергозберігаючі у навчальних закладах району та бюджетних установах і організаціях, а саме: за кошти обласного бюджету у сумі 795,32 тис. грн. у Сквирському ДНЗ №6 (135 шт.); за кошти районного бюджету: 25 тис. грн. - у Сквирському ДНЗ №1 (6 шт.), 1млн. 708,0 тис. грн. - у Малолисовецькому НВК, Кривошиїнському НВО, Пищиківській ЗОШ, Сквирському НВК, Сквирській ЗОШ №5, НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ I-II ст.» (135 шт.); за кошти місцевих бюджетів у адмінприміщеннях сіл: Миньківці (6 вікон в сільському клубі – 25,7 тис. грн.), Кривошиїнці (4 вікна в СБК – 55,0 тис. грн.), Антонів (3 дверей в СБК – 23,8 тис. грн.), Лаврики (3 вікна в бібліотеці – 13,3 тис. грн.), Кривошиїнці (3 вікна амбулаторії ЗПСМ – 13,0 тис. грн.), Шамраївка (7 вікон в приміщенні сільської ради – 21,8 тис. грн.), Мовчанівка (8 вікон та 3 дверей в приміщенні сільської ради – 64,4 тис. грн.), Самгородок (3 вікна в СБК – 86,0 тис. грн.), Малі Лисовці (6 вікон в приміщенні сільської ради та Миньківському клубі - 35,91 тис. грн.); за спонсорські кошти: Шамраївка (30 вікон та 17 дверей в СБК – 1 млн. 360,0 тис. грн.), Рогізна (6 вікон у вестибюлі НВК – 120,0 тис. грн.).

За кошти місцевих бюджетів (4 млн. 837,71 тис. грн.) проведено роботи по реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення у селах Пустоварівка, Тарасівка, Домантівка, Антонів, Самгородок, Дулицьке, Горобіївка, Мовчанівка, Тхорівка, Малі Єрчики, Селезенівка, Пустоварівка, Рогізна, Каленна, Руда, Великополовецьке, м. Сквира. Також виготовлено проектно-кошторисні документації на ці об’єкти.

Відповідно до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2016-2017 роки, реконструйовано систему зовнішнього освітлення в с. Терешки – 266,627 тис. грн.

Соціальний захист та соціальні послуги, пенсійне забезпечення, ринок праці та доходи населення

На обліку в управлінні соціального захисту населення, станом на 01.01.2018 р., перебуває 2795 отримувачів допомог та компенсацій; 9878 сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ в опалювальний період 2017/2018 рр., з них 8600 сімей потребували автоматичного перерахунку з 01.05.2017 р.

Прийнято та опрацьовано 3235 заяв від населення на повернення невикористаних сум субсидій (2 028,2 тис. грн.), з них виплачено кошти по 2587 заявах: по газу – на суму 1618, 5 тис. грн., 1 заява монетизації по електроенергії на суму 136,00 грн. Решту частини заяв (647 на суму 409162,99 грн.) не виплачено через відсутність фінансування з державного бюджету.

Прийнято 7751 заяву для призначення всіх видів допомог та субсидій, призначено 7183. Профінансовано і виплачено 147109,1 тис. грн. на всі види допомог, заборгованість по субсидіях на житлово-комунальні послуги становить 50581,4 тис. грн., на тверде паливо та скраплений газ – 410,6 тис. грн. При райдержадміністрації діє комісія з питань надання житлових субсидій, соціальних допомог та пільг за фактичним місцем проживання. Відбулося 11 її засідань, прийнято рішення щодо призначення субсидії 1134 домогосподарствам, 20 особам соціальних допомог та 31 особі – пільг. Внутрішньо переміщеним особам нараховано та виплачено 1076,4 тис. грн. допомоги, заборгованість відсутня.

У травні-вересні здійснювались виїзди «мобільного соціального офісу» в села Кривошиїнці, Селезенівка, Пищики, Великополовецьке, Дулицьке, Рогізна, Красноліси, де проведено прийом громадян, роз’яснено призначення та автоматичний  перерахунок субсидії на 2017-2018 роки, її монетизацію, нарахування та перерахунок державної соціальної допомоги одиноким матерям тощо.

У районі проживає 3437 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В 2017 році встановлено статус постраждалого (поновлення статусу у зв’язку з втратою посвідчення) та видано посвідчень 24 особам, прийнято 1214 громадян та надано їм консультації. Відповідно до нового порядку забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, віднесених до 1 категорії, укладено 34 тристоронніх угоди між управлінням, санаторно-курортними закладами та особами, які потребували оздоровлення.

Чорнобильцям нараховано компенсацію: на продукти харчування – 785 особам на суму 2636,02 тис. грн. (заборгованість відсутня); за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення – 626 особам на суму 101,4 тис. грн. (заборгованість відсутня); видатки на оплату додаткової відпустки – 103 організаціям на суму 330,5 тис. грн. (компенсацію виплачено 78 підприємствам на суму 223,8 тис. грн., станом на 01.01.2018 р., борг - 106,7 тис. грн.); оплата санаторно-курортного лікування громадян, віднесеннях до категорії 1 – оздоровлено 34 особи, санаторно-курортним закладам оплачено всі суми, згідно з актами наданих послуг - 176,1 тис грн.

В Єдиному державному реєстрі за видами пільг перебувають 9304 особи, в тому числі: ветерани війни -1467, діти війни - 4178, ветерани праці - 3319, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС - 1063, багатодітні сім’ї - 231, інших категорій - 981. Виплачено щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня 1516 особам на суму 1837,3 тис. грн. Середній розмір виплати, в порівнянні з 2016 р., зріс в 1,46 разу. Проведено 17 засідань координаційної ради, на яких, за програмою «Турбота», виділено матеріальну допомогу 299 особам на суму 262 тис. грн., що в 2,1 разу більше, ніж у 2016 р. Відповідно до районної комплексної програми соціальної підтримки військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки, на 17 засіданнях координаційної ради підтримано матеріальну допомогу 320 особам на суму 260 тис. грн., що в 3,1 разу більше, ніж у 2016 р.

З метою зниження соціальної напруги та у зв’язку із відсутністю фінансування з 2016 року деяких пільг з державного бюджету, райдержадміністрацією розроблено Програми: з відшкодування пільг за послуги зв’язку (встановлення квартирних телефонів та знижка на абонплату за користування телефоном) окремим категоріям громадян Сквирського району на 2017-2019 рр. (фінансування в 2017 році не було); фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, у Сквирському районі на 2017-2019 рр., яку схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації № 566 від 20.09.2017, однак рішенням сесії її не затверджено. Оздоровлення отримали 6 інвалідів війни, (в т. ч. 1 – з супроводом), 2 учасники бойових дій та 14 інвалідів загального захворювання, акти-відмови надійшли від 30 громадян. На забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано 148 направлень, на засоби реабілітації – 60. Виплачено грошову компенсацію на транспортні витрати та на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів 91 особі на суму 26, 4 тис. грн.

Перевірено правильність призначення і виплати 1743 пенсійних справ (особових рахунків), з них: 305 – новопризначені, 879 – перерахунків, 559 – особових рахунків. Виявлено 6 порушень та повернуто 39 справ на доопрацювання.

8 учасників АТО, в рамках соціальної та професійної адаптації, отримали послуги в Білоцерківському технічному коледжі ТСО України та ДНЗ «Сквирське ВПУ» за спеціальністю «водій», використано 32,5 тис. грн. У 2017 році грошову компенсацію призначено Я.С. Шульзі (член сім’ї загиблого учасника АТО) в сумі 672465,12 грн., яку, станом на 01.01.2018 р., перераховано на спеціальний рахунок в Ощадбанку.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сквирського району опікується 552 особами, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома. Клієнтам пропонується до 70 видів послуг. У підпорядкуванні терцентру – Горобіївське та Самгородоцьке відділення стаціонарного догляду постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян на 50 ліжко-місць. У 2017 р. управлінням направлено до центру 108 осіб, з них: 88 - до відділення соціальної допомоги вдома, 20 - в стаціонарні відділення сіл Горобіївка, Самгородок. Тут проживало 48 осіб, вартість утримання підопічних у середньому за місяць становить 4961,49 грн., харчування одного підопічного на день - 36,72 грн., утримання – 160,05 грн.

Пенсійне забезпечення

Пенсії виплачувались вчасно та в повному обсязі. Станом на 01.01.2018 р., на обліку в Сквирському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області перебуває 12390 пенсіонерів. Набув чинності Закон України від 03.10.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», відповідно до якого органами Пенсійного фонду України проведено осучаснення раніше призначених пенсій за єдиними правилами обрахунку, із використанням показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3764,40 грн. та застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Також проведений автоматичний перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із застосуванням показника прожиткового мінімуму, збільшеного з 01.10.2017 року до 1452 грн.

Загалом, підвищення торкнулось 7496 пенсіонерів Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області. Його середній розмір склав 597,15 грн. Розрахунок проводився індивідуально по кожній пенсійній справі. Через поштові відділення пенсію отримують 7764 пенсіонери, 4626 – через банківські установи. Середній розмір пенсії, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. (1509,22грн.), зріс на 625,5 грн. і становить 2134,81 грн.

До бюджету Пенсійного фонду України у Сквирському районі надійшло власних коштів у сумі 98071,22 тис. грн., в т. ч.: страхових внесків - 677,95 тис. грн. та частина розмежування від єдиного соціального внеску - 97393,27 тис. грн., що на 12467,11 тис. грн. більше або 114,56% від запланованих завдань. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року, надходження власних коштів збільшилося на 42,72% або на 29154,27 тис. грн. у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати.

В рахунок погашення боргу до Пенсійного фонду надійшло 96,3 тис. грн.

Ринок праці

За отриманням соціальних послуг у 2017 році до служби зайнятості звернулося 540 незайнятих громадян, всього на обліку перебувало 885 (на 20 більше, ніж протягом 2016 р.). Груповими масовими профорієнтаційними заходами було охоплено 9237 осіб. На вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 427, що становить 62,7% до показника Програми зайнятості на 2017 р. Із 459 вакансій укомплектовано 380. Працевлаштовано 172 особи, які потребують соціального захисту (на 26 більше, ніж за 2016 р.).

Станом на 01.01.2018 р., з числа тих, хто перебував на обліку, статус безробітного мали 347. Було направлено на навчання та закінчили його за напрямком «Впровадження підприємницької діяльності» 3 безробітні, які отримали допомогу на започаткування власної справи в сумі 63,51 тис. грн. У тимчасових та громадських роботах взяли участь 165 безробітних громадян; професійне навчання проходили 86 (9,7% від загальної чисельності незайнятих). Створено 352 нові робочі місця (46,4% до річного завдання).

Грошові доходи населення

Згідно з вибірковим обстеженням зі статистики праці підприємств Сквирського району, очікується, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника району за 2017 рік становитиме 5960 грн., що на 70,2% більше рівня заробітної плати за 2016 рік та в 3,2 разу перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.). Заборгованість із заробітної плати на підприємствах району відсутня. Проведено 7 засідань тимчасової комісії з погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, податків, зборів, стипендій та інших соціальних виплат та 7 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної виплати та зайнятості населення. Спеціалістами відділу з питань праці управління соціального захисту населення надано 427 консультацій щодо дотримання законодавства про оплату та охорону праці, проводився моніторинг стану погашення заборгованості із заробітної плати. Йшлося про це на 5 засіданнях районної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, 27 семінарах-нарадах. На поліпшення умов праці, безпеки на виробництві підприємства, установи, організації району витратили до 12 млн. грн. В управлінні соціального захисту населення зберігаються копії 179 колективних договорів та 2 регіональні колективні угоди, зареєстровано 25 колективних договорів та 7 змін до нині діючих.

Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт, сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Наука, освіта

В освітній системі району в 2017/2018 навчальному році функціонує 24 заклади загальної середньої освіти (6 міських та 18 сільських), навчається 3463 учні, 8 - дошкільної освіти та 2 – позашкільної (районний центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа), 2 дитячі будинки для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 класи заочної форми навчання при Сквирській ЗОШ №1. Загальна кількість учнів 1-11 класів – 3463, із них першокласників – 363.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 1094 дитини віком від 0 до 6 років, у тому числі за рахунок реорганізації Сквирської ЗОШ № 5 у Сквирське НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитсадок». Для дітей із вадами фізичного та розумового розвитку організовано індивідуальне навчання (45 учнів). Відкрито інклюзивні класи на базі Сквирської ЗОШ №3, Сквирської ЗОШ №2, Самгородоцької ЗОШ, Кривошиїнського НВО та Буківського НВК, організовано роботу інклюзивних дошкільних груп у Горобіївському НВК, Дулицькому НВО, Самгородоцькому ДНЗ, Сквирському ДНЗ №6. У цих закладах освіти виділено додаткові корекційно-розвиткові години, оновлено матеріально-технічну базу.

У ЗНЗ І-ІІІ ст. (10, 11 класи) організовано профільне навчання. У Сквирській ЗОШ №2 продовжено навчання молодших школярів за Всеукраїнським експериментом за темою «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

У всіх навчальних закладах району проводилися поточні й капітальні ремонти приміщень та благоустрій територій. Значна увага приділялася розвитку опорного навчального закладу - Шамраївського НВК та створення в ньому «Нового освітнього простору»; природничо-математичної освіти, зокрема, придбано сучасні робочі місця вчителя та обладнання для проведення лабораторних робіт з хімії і фізики (хімічні реактиви, обладнання для НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.», Сквирської ЗОШ №1, Сквирської ЗОШ №2, Сквирської ЗОШ №3, Буківського, Пустоварівського, Горобіївського НВК. Обладнанням для початкових класів забезпечено Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №4-дитсадок», що навчаються за програмою Всеукраїнського проекту «Розумники».

У 2017/2018 навчальному році перші класи Сквирської ЗОШ №2, НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» та Шамраївського НВК стали учасниками дослідно-експериментальної роботи за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти». У НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» працюють міжшкільні факультативи з української мови, історії України, математики та біології. У грудні 2017 року створено комунальний заклад Сквирської районної ради «Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр».

Однак залишається невирішеним питання щодо виконання всіх заходів протипожежної безпеки в закладах освіти у зв’язку з відсутністю належного фінансування.

Відповідно до чинного законодавства, безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено всіх учнів 1-4 класів, а також учнів, один із батьків яких є учасником АТО, із малозабезпечених і багатодітних родин, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Відсоток батьківської плати за харчування в дошкільних навчальних закладах становить 50-60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені, діти-інваліди, діти-сироти та діти, один із батьків яких призваний по мобілізації. Підвозом шкільними автобусами на навчання забезпечені всі діти сільських населених пунктів, у яких відсутні навчальні заклади.

Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, у навчальних закладах працювали 19 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей, з них 3 мовні (у Сквирських ліцеї, ЗОШ №3, ЗОШ №2). Відвідували їх 960 учнів. З 12.06.2017 по 27.06.2017 року на базі Сквирської ЗОШ №2 діяв районний англомовний табір «HealthyLife» за проектом GoCamp з англомовним волонтером з Туреччини, а також табір національно-патріотичного виховання «Серця патріотів» за програмою Спілки Української Молоді в Україні. У таборі відпочивали 50 учнів: із Сквирської ЗОШ № 2 (28), ЗОШ №1 (10), Оріховецького НВК (12).

На базі Чубинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок» функціонував районний дитячий заміський оздоровчий табір «Росич-2017». Протягом 4 змін (3 – за кошти районного бюджету, 1 – християнської громади) в ньому оздоровлено 174 учні району.

Для 14 вихованців Сквирського дитбудинку «Надія» було організовано виїзний табір у с. Ямна Івано-франківської області, який базувався на трьох принципах: духовному, інтелектуальному, фізичному. До табору були залучені волонтери з Франції.

Культура

У 2017 році на базі сектору культури створено відділ культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської РДА. У районі збережено основну мережу: 40 бібліотек, 38 клубних закладів, районний народний краєзнавчий музей, дитяча школа мистецтв. Творчі колективи були постійними учасниками різноманітних фестивалів, конкурсів, оглядів обласного та всеукраїнського рівнів.

Централізована клубна система

Діяли 174 клубні формування, 9 любительських об’єднань та клубів за інтересами. Працюють творчі колективи різних жанрів: вокально-хорові – 68, хореографічні - 4, драматичні гуртки - 22, гуртки художнього читання - 29, оркестри та інструментальні ансамблі - 6. Свою майстерність презентують 89 майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. 4 колективам присвоєно звання «народний»: Сквирського РБК – аматорський хор, керівник П.С. Дроздов; аматорський ансамбль української пісні «Надія», керівник Б.П. Вітенко; аматорська вокально-естрадна студія «Пісенні ключі», керівник О.С. Клебанівська; Чубинецького СБК – фольклорний ансамбль «Терниця», керівник В.М. Лисиця.

Проводилися заходи до державних, календарних та обрядових свят. Традиційно пройшли районний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка», районний огляд-конкурс читців-аматорів «Натхнена душа Кобзаря», районний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам’ять серця», відкритий сільський фольклорний фестиваль «Пісня рідного краю», який у 2017 році набув статусу Всеукраїнського, ІІІ Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс сучасної патріотичної пісні «Шамраївські зорі», районний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності сільських закладів культури «Світ талантів Сквирщини».

Дитяча школа мистецтв

Навчаються 432 учні (17% від загальної кількості школярів району), працюють групи курсу естетичного розвитку «Промінчики». Заклад має класи в селах Пищики, Кривошиїнці, Великополовецьке, Горобіївка, Шамраївка, Пустоварівка. Викладацький склад – 35 фахівців, технічних працівників – 12.

Функціонують відділи: фортепіанний, народних, струнно-щипкових, струнно-смичкових, духових, ударних інструментів, теоретичний, хореографічний, театрального, образотворчого мистецтва та естрадного вокалу. Успішними є творчі колективи: хори молодших та старших класів, ансамблі: бандуристів, барабанщиць, баяністів, балалаєчників, сопілкарів, камерний, скрипалів, вокальні «Чомучки», «Дзвіночки», «Септима», «Нотка», дитячий духовий оркестр, хореографічні колективи: «зразковий» «Веселий сонях», «Ocean dance».

Створені всі умови для набуття учнями початкової спеціалізованої мистецької освіти. Свої знання вони мають змогу продемонструвати на концертних заходах школи, району, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях-конкурсах.

Централізована бібліотечна система

Бібліотеки району спрямовували свої зусилля на якнайповніше задоволення запитів читачів, розвиток традиційних напрямків бібліотечної діяльності, збагачення їх новими, нестандартними формами взаємодії з читачами, діяли як інформаційні, освітні та дозвільні осередки. Особливе місце в їх роботі посідало національно-патріотичне виховання молоді, спрямоване на підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення, вшанування Героїв боротьби за незалежність і територіальну цілісність України, воїнів АТО. Бібліотекарі району активно включилися до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна». У 2017 році започатковано проведення районного літературного конкурсу «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч».

Книжковий фонд централізованої бібліотечної системи становить 261802 примірники видань. Протягом року поповнився новою актуальною літературою на 2347 примірників в сумі 154656 грн. Майже всі ці книги одержано від Київської обласної бібліотеки для дітей за Програмою «Українська книга». Завдяки проведенню благодійної акції «Подаруй бібліотеці нову книгу» до установ району надійшло 144 примірники книг на суму 5491 грн.

Сквирський народний краєзнавчий музей

Сквирський народний краєзнавчий музей має 8 експозиційних залів і налічує 3652 експонати. Основна його функція – обслуговування населення, поповнення експозицій, активна участь в суспільному житті міста, району і країни. Завдяки тісній співпраці з населенням на високому рівні проводяться тематичні екскурсії, зустрічі з гостями та жителями району. За 2017 рік музей відвідало 5675 чоловік.

Фізична культура і спорт

У районі така матеріально-технічна база: 1 стадіон з трибунами на 1500 місць, 26 спортивних залів (20 сільських), 41 спортивний майданчик (26 сільських), 15 футбольних полів (14 сільських), 17 гімнастичних містечок (11 сільських), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 сільських), 2 з них – з тренажерним обладнанням, та 1 спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Стадіон «Колос» - у комунальній власності міста і частково утримується за кошти міського бюджету. У 2017 році профінансовано 60 тис. грн. (поточний ремонт та комунальні послуги). За сприяння райдержадміністрації, благодійного фонду «За майбутнє Сквирщини» відремонтовано дві роздягальні адміністративної будівлі стадіону в сумі 51,5 тис. грн. Разом з тим залишається актуальною проблема капітального ремонту футбольного газону, бігових доріжок трибун та паркану стадіону. З міського бюджету виділено 46 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на відповідні роботи.

У 2017 році проведені капітальні ремонти спортивних залів Пищиківської ЗОШ та Великополовецького НВК, поточний - 19 площинних споруд та 20 спортивних залів. Не було випадків перепрофілювання або закриття спортивних споруд. У порівнянні з 2016 роком, бюджетами різних рівнів для галузі фізичної культури та спорту у 2017 році були передбачені кошти в сумі 2 млн. 441,8 тис. грн.

Заняття з фізичного виховання введені в усіх дошкільних закладах району. В дитячому садку №6 – штатна посада інструктора з фізичного виховання. В загальноосвітніх школах уроки фізичного виховання відвідує 3465 учнів. Оплата вчителям фізичної культури за проведення позакласної спортивної роботи та роботи спортивних секцій запроваджена у 17 школах, в них працює 17 спортивних секцій та гуртків, де займається 255 учнів, при Сквирському РЦДЮТ діє 5 гуртків спортивного спрямування (77 учнів), 5 туристично-краєзнавчих гуртків (115 учнів).

Постійно проводяться внутрішньошкільні змагання з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів. До кращих навчальних закладів належать Сквирські ЗОШ №1, №2 та №3, Великополовецький, Дулицький, Шамраївський НВК. Третій урок фізкультури на тиждень введено в усіх школах району, його відвідують 3089 учнів.

Сектором молоді та спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Це - першості й турніри з футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів. У 2016-2017 навчальному році проведено 24 масово-спортивні заходи, в яких взяло участь до 1200 учнів.

У першому колі Першості району з футзалу серед збірних команд шкільної футзальної ліги взяло участь 7 команд, в сезоні 2017-2018 років вже змагаються 10. У районній військово-патріотичній грі «Джура» засвідчували гарт15 команд, в легкоатлетичній естафеті та змаганнях з легкої атлетики з нагоди Дня фізичної культури та спорту – 23, у фіналі районної спартакіади допризовної молоді демонстрували активність 56 юнаків, у районному спортивному військово-патріотичному заході «Серця патріотів» - понад 300 представників учнівської молоді, у міському спортивному військово-патріотичному заході «Українцем я зовуся і цим іменем горджуся» - учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста та ДНЗ «Сквирське ВПУ».

У 2017 році проведено 14 районних спортивно-масових заходів із залученням працівників виробничої сфери та за місцем проживання: першості району з гандболу, міні-футболу, шахів, турніри з футболу та настільного тенісу, а також заходи, присвячені знаменним датам: Дням Перемоги, молоді, Незалежності України, захисника Вітчизни, працівника сільського господарства. Варто виділити фізкультурно-оздоровчу акцію «Здоровим бути модно» за участю до 150 представників молоді.

Сьомий рік поспіль проводиться рейтингове оцінювання з питань спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в сільських громадах. Його очолюють Шамраївська, Пустоварівська, Дулицька сільські ради. У Дулицькій завдяки співпраці громадського інструктора по спорту з товариствами, які знаходяться на території громади, створені належні умови для залучення населення до занять з фізичної культури та спорту. Значно пожвавилась спортивна робота в с. Пустоварівка, де значну фінансову та матеріальну допомогу сільським спортсменам надає керівництво ТОВ «Агрофірма «Колос». У 2017 році за його кошти проведено реконструкцію футбольного поля (збудовано нові трибуни та повністю замінений трав’яний газон). Протягом двох останніх років футбольна команда села ставала переможцем чемпіонату району з футболу. У планах керівництва на 2018 рік – участь в обласній першості з футболу.

Загалом проведено 11 районних спортивно-масових заходів із залученням сільського населення. Активну участь в них брали команди сіл Шамраївки, Дулицького, Горобіївки, Чубинців. Представники Дулицької, Шамраївської, Рудянської, Малолисовецької, Великополовецької, Антонівської, Шапіївської та Кривошинської сільських рад змагалися в обласній спартакіаді серед сільських жителів Київщини «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», де в загальнокомандному заліку район посів 5 місце в першій групі. В обласній спартакіаді працівників аграрного сектору – 3 місце в загальнокомандному заліку.

Однак самоусунення багатьох сільських голів від вирішення проблеми розвитку фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи на селі призвело до значного погіршення фізичного стану працездатної частини населення, зростання захворювань, посилення проявів тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії тощо.

Сектором молоді та спорту спільно з іншими структурними підрозділами, спортивними товариствами протягом року проведено 44 районні спортивно-масові заходи із залученням до 2000 осіб різних вікових категорій.

У районі діє дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти та при Сквирському фізкультурно-оздоровчому клубі «Старт» з відділеннями гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, баскетболу та футзалу, в яких займаються 609 учнів, що становить 17,6% до загальної кількості учнівської молоді. З ними працюють 19 тренерів-викладачів, з яких 12 – штатних, 17 – зі спеціальною освітою.

Сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Станом на 01.11.2017 року, чисельність населення становила 36972 чол., що на 1,01% менше, ніж у 2016 році. За даними відділу реєстрації актів цивільного стану Сквирського району, народилося 263 дітей, за цей же період 2016 р. – 338; померлих – 719, у 2016 р. – 776.

Службою у справах дітей та сім’ї РДА створено банк даних багатодітних сімей. Станом на 01.01.2018 р., до нього внесено 291 багатодітну родину. У 2017 р. видано 60 посвідчень батькам та 110 – дітям з багатодітних сімей. Відбулося 15 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглядалися питання щодо правового та соціального захисту сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вперше було оздоровлено 53 дитини учасників АТО за кошти районного бюджету. Упорядковано облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із внесенням до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти», на них заведені особові справи на паперових носіях, де містяться необхідні документи. На профілактичному обліку перебуває 11 неповнолітніх, які опинились в складних життєвих обставинах (проживають в сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків). Станом на 01.01.2018 р., на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебувало 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У районі функціонують дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, центр розвитку дитини «7», будинки сімейного типу «Родина Усових» та «Родина Бондарів». Усі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №81, отримують державну соціальну допомогу на прийомних дітей, дітей-вихованців та грошове забезпечення одному з прийомних батьків та батькам-вихователям за принципом «гроші ходять за дитиною».

Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища:

Оцінка екологічного стану району у 2017 році свідчить про необхідність вжиття заходів щодо його поліпшення. Очікується, що загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від підприємств району буде меншим, оскільки ряд промислових не працювало або працювало не на повну потужність. Обсяг викидів від транспорту в 2017 році залишиться на рівні 2016 року і становитиме до 55,0% від сумарної кількості викидів забруднюючих речовин по району.

У районі прийнята цільова Програма поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2016-2017 роки. За кошти районного бюджету у сумі 60,0 тис. грн. у грудні 2016 року проведено часткове перезатарення та обмеження доступу до непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидів й отрутохімікатів, які знаходяться на території хімскладу колишнього радгоспу «Сквирський». Вивезення та утилізація зазначених 10,4 т пестицидів потребує виділення коштів з державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища.

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено роботи, пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойми з метою захисту від підтоплення в с. Пустоварівка вартістю 500,0 тис. грн. У 2016 році Великоєрчиківською сільською радою для поліпшення технічного стану і благоустрою водойми й гідротехнічної споруди у с. Великі Єрчики за кошти сільського бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на розчищення водойми та ремонт дамби в центрі села. Шамраївською сільською радою за кошти сільського бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію гідротехнічних споруд Шамраївського водосховища з метою захисту від підтоплення села (очищення русла річки). Кошти обласного/державного бюджету на реалізацію перелічених природоохоронних заходів протягом 2017 року не надходили.

Проектною організацією ТОВ «Укржитлопроект» м. Київ розроблено, відповідно до наданих сектором містобудування та архітектури РДА містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки від 27.10.2017 №6, проектно-кошторисну документацію на реконструкцію полігону ТПВ у м. Сквира (фактично існуючого ще з 1972 року міського паспортизованого сміттєзвалища, розміщеного на території міської ради за межами населених пунктів, площею 10,0230 га). Розроблення цієї документації передбачене обласною Програмою поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням КОР від 19.05.2017р. №302-14-VІІ; замовник – Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА. Нині розробляється детальний план території, без якого відведення в користування КП «Сквирське комунальне господарство» (балансоутримувача сміттєзвалища та інвестора розроблення ДПТ) земельної ділянки – існуючої території сміттєзвалища, згідно зі ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», не може бути вирішено.

З метою вивезення твердих побутових відходів населенням, підприємствами, установами та організаціями укладаються договори з КП «Сквирське комунальне господарство» та ТОВ «Еко-енергопром» (м. Біла Церква), Антонівською і Тхорівською сільськими радами. За кошти сільських бюджетів та спонсорські закуплено євроконтейнери, с. Антонів – 20 шт. (місцевий бюджет – 75 тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» - 75 тис. грн.), с. Тхорівка – 14 шт. (місцевий бюджет – 52,5 тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» - 52,5 тис. грн.).

КП «Сквирське комунальне господарство» укладено договори на вивезення і утилізацію твердих побутових відходів з Антонівською, Малолисовецькою, Горобіївською, Самгородоцькою, Тарасівською, Шамраївською, Тхорівською, Кам’яногребельскою, Рудянською, Домантівською, Буківською, Великоєрчиківською, Чубинецькою сільськими радами. По м. Сквира укладено 3686 договорів. ТОВ «Еко-енергопром» укладено договори із Пищиківською, Великополовецькою, Дулицькою, Красноліською сільськими радами.

У місті встановлено 12 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластмасу та скла. Зібрані відходи буде відправлено на утилізацію.

Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.03.2017 №145 «Про проведення в Сквирському районі двомісячника благоустрою населених пунктів» та від 07.09.2017 №536 «Про проведення в Сквирському районі осіннього місячника благоустрою населених пунктів», проводились благоустрій територій та ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Протягом березня-травня ліквідовано 52 стихійні сміттєзвалища, у вересні-жовтні – 43.

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Сприяння збереженню суверенітету, цілісності України є із пріоритетів.

До 26-ї річниці Незалежності України у м. Сквира було споруджено пам’ятний знак Героям Небесної Сотні та всім борцям за Незалежність, до Дня Збройних сил України у м. Сквирі - пам’ятний знак загиблим Героям АТО.

На виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Сквирському районі, 1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в с. Пустоварівка на високому рівні пройшов Відкритий Всеукраїнський фестиваль «Ми – діти твої, Україно!» за участю дружини Президента України Марини Порошенко, голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана, народного депутата України Руслана Сольвара, депутатів Київської обласної ради Василя Скрипи, Леоніда Глиняного, директора ТОВ «Агрофірма «Колос» Леоніда Центила. Фестиваль був проведений для дітей Сквирського району, дітей-сиріт з лінії розмежування Донецької області, дітей з анексованого Криму, маленьких жителів Житомирської, Вінницької, Київської областей. По його завершенні 53 дитини з Луганської та Донецької областей залишились на відпочинок та оздоровлення у заміському таборі «Росич-2017» на 11 днів.

У грудні на базі ДНЗ «Сквирське ВПУ» проведено військово-патріотичний захід «Українцем я зовуся і цим іменем горджуся» для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів міста та учнів ДНЗ «Сквирське ВПУ».

У районі діють Програми: забезпечення заходів, пов’язаних із призовом громадян на військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних сил України на 2017-2020 рр.; соціальної підтримки військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 рр. Надано матеріальну допомогу 320 громадянам на загальну суму 260,0 тис. грн., в тому числі 20 особам, які уклали контракт на службу у Збройних силах України на загальну суму 41,2 тис. грн. За кошти районного бюджету відремонтовано адмінкорпус Сквирської ЦРЛ, у якому розміщено пункт управління штабу територіальної оборони, закуплено для нього офісну техніку, меблі, обладнання, військову форму (частково) для членів штабу. За кошти міської ради придбано банери з агітаційними матеріалами щодо призову громадян на службу за контрактом у Збройних силах України. З метою проведення агітаційних заходів щодо залучення кандидатів на військову службу за контрактом придбано й передано військкомату намет.

7 жовтня 2017 року відбулися районні заходи до Дня бійця територіальної оборони. Проведено теоретичні та практичні заняття із членами штабу та бійцями загонів територіальної оборони з несення служби на блок-посту, охорони важливого об’єкту, а також інструктажі із поводження зі зброєю, надання першої домедичної допомоги. Тоді ж відбулися командно-штабні навчання для членів штабу територіальної оборони.

Забезпечення соціальної, психологічної, суспільної адаптації військовослужбовців, які пройшли службу у зоні АТО, та членів їх сімей здійснюється центром допомоги учасникам АТО, який 24 серпня, під час святкування Дня незалежності України, відкрито на базі РЦСССДМ. У ньому на постійній основі працюють психолог, юрист та фахівець із соціальної роботи. За спонсорські кошти під цей центр відремонтовано 3 кімнати колишнього психосоматичного відділення ЦРЛ. Працює також створений у 2015 році розпорядженням голови РДА центр підтримки учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Для оперативного вирішення питань щодо поховання загиблих чи померлих учасників антитерористичної операції створено надзвичайний комітет при райдержадміністрації.

ІІІ. Суспільно-політична ситуація

Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

На виконання розпорядження голови Київської ОДА від 07.06.2017 № 312 та відповідно до спільного річного календарного плану проведення громадських слухань з питань охорони громадського порядку у місті та районі, протягом липня-грудня 2017 р. проводились громадські слухання з питань охорони громадського порядку. Станом на 15.12.2017 р., громадські слухання відбулися в 27 населених пунктах, а саме: Горобіївці, Шаліївці; Антонові, Тхорівці, Пустоварівці; Мовчанівці, Оріховці, Каленній; Селезенівці, Кривошиїнцях, Малих Лисовцях; Великих Єрчиках, Малих Єрчиках; Великополовецькому, Пищиках; Буках, Рогізні; Кам’яній Греблі, Тарасівці; Краснолісах, Дулицькому, Чубинцях; Руді, Шамраївці; Самгородку, Шапіївці; Домантівці, м. Сквирі.

Проводились вони за участю керівництва райдержадміністрації та Сквирського відділу поліції ГУ НП Київської області, дільничних офіцерів поліції, сільських голів та мешканців сіл. Керівники Сквирського відділу поліції, дільничні офіцери поліції звітувалися про стан правопорядку та злочинності на відповідній території. З представниками громад обговорювались проблемні питання щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та вносилися пропозиції, зауваження. Проводилось анонімне анкетування з питань стану правопорядку та надання оцінки роботі дільничного офіцера поліції у відповідних населених пунктах. За результатами проведення ГС було вирішено визнати роботу дільничних офіцерів поліції задовільною, рекомендовано сільським головам провести обговорення з громадою щодо створення загонів по охороні правопорядку, встановлення камер відеоспостереження, інше. Сквирському ВП ГУ НП рекомендовано розробити графік прийому дільничного офіцера в сільських населених пунктах району, складено план заходів щодо зниження рівня криміногенної обстановки на території населених пунктів.

Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

У районі зареєстровано 39 громадських організацій.

Найчисельніші та найактивніші у Сквирському районі такі громадські організації :

Організація ветеранів війни, праці та ЗС – 17300 членів;

Організація спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) – 95 членів;

ГО «Союз. Чорнобиль. Україна.» - 110 членів;

Спілка інвалідів «Прагнення – Сквира» – 100 членів;

ГО «Народна рада. М. Сквири» – 30 членів;

ГО «Асоціація учасників АТО Сквирщини» – 253 членів;

ГО «Надійний тил» – 7 членів.

Громадські організації створені для захисту прав окремих категорій населення і надання їм благодійної допомоги тощо. Члени громадських організацій району долучаються до всіх заходів, що проводяться на теренах Сквирщини. Найбільш активні громадські активісти включені до складу колегії, комісій, груп тощо, діючих при райдержадміністрації.

У Сквирському районі зареєстровано 78 організацій політичних партій, з яких виявляють активність партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія ВО «Батьківщина», Аграрна партія України, Радикальна партія Олега Ляшка, політична партія «Українське об’єднання патріотів -УКРОП», партія «Воля», партія «Патріотичний рух», партія ВО «Свобода».

Релігійна ситуація:

Аналізуючи ситуацію в релігійному середовищі на Сквирщині в 2017 році, слід зауважити, що в цілому, як і раніше, в районі склалися позитивні відносини між представниками релігійних організацій та органами державної виконавчої влади.

У районі діють такі релігійні громади, як Українська православна церква, яка об’єднує 24 громади, Українська православна церква (Київський патріархат) – 12 громад, Адвентисти сьомого дня – 4 громади, 4 релігійні громади «Хліб життя», які представляють Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської – п’ятидесятники, 3 громади Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів, 1 об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України) Релігійна громада «Церква Повно - Євангельських християн “Джерело життя», іудейський релігійний осередок (іудеї-хасиди) та мусульманська община турків-месхетинців (духовне управління мусульман України) с. Тхорівка.

Загалом в районі релігійна ситуація стабільна, контрольована і прогнозована.

Інформаційна діяльність:

Основними пріоритетами інформаційної політики в районі є – забезпечення умов для реалізації конституційних прав громадян на свободу слова, вільний доступ до інформації; максимально ефективне використання потенціалу місцевих ЗМІ для формування позитивного міжнародного іміджу України; активне залучення ЗМІ до обговорення соціально значущих проблем, ідей та проектів з метою підготовки громадськості до сприйняття нових явищ суспільного життя; забезпечення прозорості і публічності діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування під час прийняття управлінських рішень; активне залучення ЗМІ до боротьби з проявами сепаратизму, тероризму, корупції та іншими явищами, які загрожують національній безпеці України.

На території району працює студія районного радіомовлення «Шанс», яка виходить в ефір через проводові радіо та гучномовці, видається дві газети районного значення «Вісник Сквирщини» - тираж 2000 од. та «Провінція-Post» - тираж 2000 од.

Усвідомлюючи, що повномасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота є запорукою успішного проведення реформ та відповідно до доручень Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Київської облдержадміністрації у 2017 році, забезпечено висвітлення інформації на сторінках місцевих ЗМІ та офіційному сайті райдержадміністрації, розміщено тематичні рубрики, інтерв’ю, статті, роз’яснювальні матеріали, забезпечено трансляцію на радіостудії.

IV. Бюджет, фінанси та облік

За 2017 рік Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ забезпечено збору до Зведеного бюджету в сумі 320 млн. 495,4 тис. грн. (143,6% до минулого року), до державного – 165 млн. 262,8 тис. грн. (157,1%), до місцевих бюджетів усіх рівнів – 155 млн. 232,6 тис. грн. (131,5%). Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень становлять податки: з доходів фізичних осіб (75,0%), мобілізація якого – 102268,8 тис. грн. або 31,9% до загальної суми надходжень; на додану вартість – 85877,9 тис. грн. (26,8%); на прибуток (90%) – 28883,0 тис. грн. (9,0%); єдиний податок –28648,2 тис. грн. (8,9%); плата за землю – 17133,1 тис. грн. (5,6%); військовий збір – 11294,5 тис. грн. (3,5%); акцизний податок – 2074,0 тис. грн. (0,6%). Найбільшими платниками в районі є: АТ «Банкомзв’язок», яким сплачено до бюджету 40879,9 тис. грн., що становить 12,8% до загальної суми надходжень; ТОВ «Фірма «Грона» - 20767,6 тис. грн. (6,5%); відділ освіти РДА – 15416,6 тис. грн. (4,8%); ТДВ «Шамраївський цукровий завод» - 13686,4 тис. грн. (4,3%); ТОВ «Агрофірма Колос» - 12614,7 тис. грн. (3,9%); СГПП ім. Гагаріна – 10447,4 тис. грн. (3,3%); ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» - 9768,1 тис. грн. (3,0%); ТОВ «Шамраївський цукор» - 9016,4 тис. грн. (2,8%); ПП «Агрофірма «Розволожжя» - 8179,8 тис. грн. (2,6%); ПП «Новагрос» - 6538,2 тис. грн. (2,0%).

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становлять: податок з доходів фізичних осіб (75,0%) – 102268,8 тис. грн. або 65,9% до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів та на 28570,0 тис. грн. більше відповідно минулого року; єдиний податок – 28648,2 тис. грн. або 18,5%; плата за землю – 17133,1 тис. грн. або 11,0% та на 4026,8 тис. грн. більше відповідно минулого року; податок на прибуток (10,0%) – 3231,7 тис. грн. або 2,1%; акцизний податок – 2074 тис. грн. або 1,3%; плата за ліцензію – 468,7 тис. грн. або 0,3%.

Станом на 01.01.2018 р., по Сквирському відділенню Білоцерківського ОДПІ податковий борг за податковими зобов’язаннями до Зведеного бюджету (з урахуванням боргу банкрутів та платників податків, по яких призупинено стягнення) – 4264,6 тис. грн., що на 2315,9 тис. грн. менше, відповідно до 01.01.2017 р., та на 1254,1 тис. грн. менше, відповідно до 01.12.2017 р. Зростання загальної кількості боржників з початку року відбулося за рахунок платників податків, які не сплатили штрафних санкцій з ПДВ, пені за порушення розрахунків у сфері ЗЕД. Зменшення загальної суми податкового боргу з початку 2017 року на 2315,9 тис. грн. зумовлено погашенням його КП «Сквирське КГ» та АТ «Банкомзв’язок», а також вчасною сплатою платниками податків у встановленні терміни поточних податкових зобов’язань.

Податковий борг до Державного бюджету, станом на 01.01.2018 р., - 2591 тис. грн., до місцевого – 1677,5 тис. грн., що на 68,5 тис. грн. менше проти 01.01.2017 р. та на 71,6 тис. грн. менше, відповідно до 01.12.2017 р. Станом на 01.10.2017 р., по Сквирському відділенню Білоцерківської ОДПІ рахується 22 боржники, що на 3 більше, в порівнянні з початком року. Боржники - юридичні особи із сумою боргу до 1020 грн. відсутні.

Із наявної суми податкової заборгованості найбільша по ДП «Тхорівський спиртовий завод» – 1205,7 тис. грн.; ТОВ «Фабрика бакалійних продуктів» - 825,8 тис. грн.; СП «Завод будівельних матеріалів» – 614,2 тис. грн.; ПП «Фірма Мізан» - 138,8 тис. грн.; ТОВ «ВКФ «Спайк» - 88,3 тис. грн.; КП «Сквирське комунальне господарство» - 45,3 тис. грн.; ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн.; ТОВ «Метол» - 13,4 тис. грн.; ТОВ «ПРМ Еверест» - 10,5 тис. грн.; ТОВ «Біомак Україна» - 8,0 тис. грн.; Сквирське райДУ – 4,6 тис. грн.

В розрізі податків до місцевого бюджету – найбільша заборгованість по земельному податку – 921,8 тис. грн., забруднення – 217,4 тис. грн., єдиному податку – 137,8 тис. грн., податку на майно – 108,9 тис. грн., податку на прибуток підприємств і організацій – 7,0 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб – 153,5 тис. грн., транспортному податку з фізичних осіб – 90,0 тис. грн., інші податках і зборах – 41,1 тис. грн. Найбільшими боржниками по сплаті податків до місцевого бюджету є ДП «Тхорівський спиртовий завод» – 406,5 тис. грн., СП «Завод будівельних матеріалів» – 223,7 тис. грн., ТОВ «ВКФ «Спайк» – 88,3 тис. грн., ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн., ППФ «Віріліс» - 1,1 тис. грн.

Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ постійно вживаються заходи по зменшенню загальної суми податкової заборгованості до бюджетів всіх рівнів. До платників, у яких виникає новостворений борг, вживаються заходи, згідно із законодавством, в тому числі матеріали на стягнення податкового боргу передаються до суду. Для сприяння в погашенні заборгованості по земельному податку з фізичних та юридичних осіб міському та сільським головам направляються листи щодо стану заборгованості. З метою зменшення суми боргу регулярно проводяться звірки з сільськими та міською радами, вручені повідомлення про сплату земельного податку громадянами району та міста.

За 2017 рік до Зведеного бюджету Сквирського району, з урахуванням трансфертів, надійшло 418230,6 тис. грн. доходів загального фонду (102,5% виконання до запланованого обсягу доходів, що на 151067,1 тис. грн. більше проти відповідного періоду минулого року). Темп росту – 156,5%. Без урахування трансфертів Зведений бюджет поповнено 138508,3 тис. грн. (110,1%, на 37719,2 тис. грн. більше), в тому числі по рівнях бюджету: районний – 107,9% (при плані 76524,7 тис. грн. фактичні надходження – 82540,8 тис. грн.); міський – 103,7% (при плані 21773,9 тис. грн. фактичні надходження – 22570,8 тис. грн.); сільські – 121,3% (при плані 27531,7 тис. грн. фактичні надходження – 33396,7 тис. грн.). У структурі надходжень доходів загального фонду найбільшу питому вагу займають податок на доходи фізичних осіб – 59,1%, плата за землю – 12,4%, єдиний податок – 20,7%. Інші види надходжень – незначні й становлять 7,8% .

Головним джерелом надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб, його виконано на 108,0%, надходження збільшились на 22855,9 тис. грн. По платі за землю виконання – 114,8% (при плановому показнику 14925,0 тис. грн. отримано 17133,1 тис. грн., надходження зросли на 4026,7 тис. грн.). Єдиний податок забезпечено на 114,8% (при плановому показнику 24964,9 тис. грн. надійшло 28648,8 тис. грн., надходження збільшено на 8637,6 тис. грн.).

V. Організаційно-кадрова інформація

Протягом 2017 року питання про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики райдержадміністрації була спрямована на забезпечення стратегічного управління щодо планування, відбору та підготовки кадрів; призначення управлінських кадрів місцевих органів виконавчої влади та створення умов ефективної діяльності цих органів, їх структурних підрозділів, укомплектування цих органів висококваліфікованими кадрами; оновлення адміністративної культури, формування готовності управлінського персоналу до прийняття рішень та підвищення особистої відповідальності з орієнтацією на службу інтересам суспільства.

За станом на 31 грудня 2017 року в апараті Сквирської районної державної адміністрації працюють державні службовці:  категорії «Б» – 8 осіб, категорії «В» – 13 осіб. У структурних підрозділах райдержадміністрації: категорії «Б» – 27 осіб, категорії «В» – 54 особи.

Керівництвом районної державної адміністрації важливе значення приділяється питанню призначення на посади державної служби. При Сквирській районній державній адміністрації створено конкурсну комісію для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», «В».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 08.09. 2017 № 543 затверджено новий склад комісії РДА з питань проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців категорії «Б», «В». Всього у 2017 році проведено 5 конкурсів конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців категорії «Б», «В».

Аналізуючи стан виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики, слід зазначити про те, що у 2017 році забезпечувалось дотримання вимог чинного законодавства про державну службу та інших нормативних актів у сфері державної кадрової політики на належному рівні.

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Регламенту Сквирської райдержадміністрації засідання колегії проводились відповідно до плану роботи, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.12.2016 № 665.

У 2017 році відбулося 12 засідань колегії районної державної адміністрації, на яких було розглянуто 63 питання. Більшість розглянутих питань стосувалися: соціально-економічного і культурного розвитку району, питань фінансово-бюджетної і податкової політики (18), розвитку агропромислового комплексу, землекористування (22), соціальної політики та соціального захисту населення (23). Також, відповідно до встановленого законодавством порядку, колегією обговорювалися проекти районних Програм, змін до відповідних Програм, які після їх схвалення, подавалися на затвердження районній раді. Тричі на засіданнях колегії розглядалися питання соціально-економічного розвитку.

Крім того, на засіданнях колегії заслухано звіти про підсумки роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі, районних організацій та установ в 2017 році.

По кожному із 63 розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

В райдержадміністрації на постійному контролі знаходились питання виконавської дисципліни. Так, на оперативних нарадах у голови райдержадміністрації, на засіданнях колегії райдержадміністрації регулярно розглядається інформація про стан виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади структурними в та приймаються відповідні рішення.

 

Переглядів: 478
 Друк

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Сквирської районної державної адміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2017 році.

На підставі статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про Державний бюджет України на 2017 рік», у 2017 році розроблені та подані на затвердження районною радою ряд галузевих програм, які реалізовувались у 2017 році та будуть реалізовуватись у 2018 році.

Виконання відповідних заходів та програм сприяло стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань.

Робота райдержадміністрації у звітному періоді була спрямована на забезпечення стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань та поліпшення соціального захисту населення.

І. Загальна інформація про район.

Адміністративно-територіальний устрій, стан розвитку об’єднання територіальних громад

Сквирський район розташований у правобережній частині України, північно-західній частині Київської області, на відрогах Придніпровської височини, в зоні лісостепу, басейні річки Рось, та її приток Роставиці, Кам’янки, Сквирки, Березянки та інших. Його рельєф уособлює собою плато із загальним пологим напрямом у східному напрямку і має вигляд хвилястої рівнини, що посічена досить густою мережею річкових долин та їх численних допливів, балок та ярів. Річки мають відносно спокійну течію, хоча протікають серед високих берегів. Їх русла перетинають греблі – загати, що утворюють стави.

На території району, площа якого 979,6 км2 (3,5 % території області) , за сучасним адміністративним поділом розташовано 49 населених пунктів, у тому числі 1 місто – районний центр і 48 великих і малих сіл. Об’єднуються вони в 27 територіальних громад (міську та 26 сільських), села Пищики та Безугляки – Фурсівська територіальна об’єднана громада.

Протягом 2017 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з населених пунктів Білоцерківського та Сквирського районів створено Фурсівську ОТГ, до складу ввійшли два населені пункти Сквирського району – с. Пищики та с. Безугляки. 29 жовтня 2017 року відбулися вибори у Фурсівській сільській об’єднаній територіальній громаді.

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» одним із напрямів роботи райдержадміністрації є взаємодія з органами місцевого самоврядування.

Голова райдержадміністрації та його заступники запрошуються на засідання президії, беруть участь у сесіях районної ради. У 2017 році на сесії районної ради неодноразово виносились спільні питання, що стосувались районного бюджету (внесення змін та затвердження звіту про виконання районного бюджету за квартал, півріччя, рік), питання про затвердження та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району тощо.

Постійно за участю голови райдержадміністрації та голови районної ради в районі відбуваються урочисті, творчі, спортивні заходи з нагоди відзначення пам’ятних та ювілейних дат.

Райдержадміністрація взаємодіє з міською та сільськими радами, їх виконавчими органами, сприяє у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, розглядає та враховує у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

Голови сільських рад, районної ради, міський голова запрошуються на засідання колегії райдержадміністрації.

ІІ. Аналіз діяльності при здійсненні повноважень щодо соціально-економічного розвитку регіону

Основні напрями роботи райдержадміністрації ґрунтуються на принципах втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України Петром Порошенком, їх практичної реалізації на місцях та виконання заходів Стратегії регіонального розвитку Київської області на період до 2020 року. Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, у районі досягнуто позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв’язанні соціальних проблем.

Виконання власних і делегованих районною радою повноважень райдержадміністрації було спрямовано на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних запитів, виконання програмних документів, у т. ч. Програми соціального-економічного і культурного розвитку Сквирського району на 2017 рік. Хід виконання Програми розглядався на засіданнях колегії райдержадміністрації, висвітлювався в засобах масової інформації та на веб-сайті райдержадміністрації.

Ресурсне забезпечення реалізації передбачених завдань здійснювалося через цільові районні програми, заходи яких фінансувалися за рахунок різних джерел фінансування, зокрема, державний бюджет, обласний бюджет Київської області, місцеві бюджети та небюджетні джерела фінансування (власні кошти підприємств і організацій, кошти інвесторів тощо).

Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

Продовжувалася робота щодо розширення ринків збуту продукції, удосконалення структури експорту та імпорту, стимулювання експорту конкурентної продукції і послуг. Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок ТОВ фірма «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», ТОВ «Сквиратекс», Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ «ФВП Груп ЛТД». Підприємства району здійснюють зовнішньоторговельні операції з Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Прибалтикою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою.

Промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт та зв’язок

Промисловість

У районі працювало 18 промислових підприємств. За підсумками 2017 року, згідно з поданою ними інформацією, вироблено промислової продукції на суму 1721,1 млн. грн. (105,8% до 2016 року). Реалізовано її на суму 1402,9 млн. грн. (113,7% до відповідного минулого 2016 р.). На одну особу – 37916,2 грн.

Обсяги виробництва збільшили ТОВ «Шамраївське» - на 47,5%, Сквирська філія «Укрветсанзавод» - на 46,2%, ТОВ «ВІК БУД Трейд» - на 54,8%, ТОВ «АФ «Колос» - на 1,4%, ТОВ «Фірма «Грона» - на 7,3%, ПП «Кліринг-Агро» - на 6,2%, ПП «Росава Агро» - на 69,3%. В той же час, зменшили їх Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Тхорівське». ТОВ «Дорадо-Друк» та ТОВ «ФПВ Груп ЛТД» взагалі призупинили свою діяльність через значне зменшення замовлень та зниження попиту на продукцію.

Позитивним явищем є відновлення у 2017 році виробничої діяльності Сквирської філії ДП «Укрветсанзавод», який виробив 484,0 тонн м’ясо-кісткового борошна завдяки переходу технологічної частини виробництва на альтернативні види енергоносіїв. В жовтні 2017 року розпочав виробничу діяльність ТОВ «Шамраївський цукор», з конвеєра якого зійшло 33,3 тис. тонни цукру, що, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, залишається майже незмінним. Підприємствами району за 2017 року збільшено, порівняно з відповідним періодом минулого року, виробництво пластівців з різних крупів – на 2,9%, здобних виробів – на 5,7%, м’ясо-кісткового борошна – на 46,2%, печива солодкого – на 14,3%, швейних виробів – на 15,3%, плит піностірольних – на 54,8%, кормів для свиней – на 67,2%, м’яса свинини – на 76,4%.

На жаль, не вдалося відновити виробничої діяльності ДП «Тхорівський спиртовий завод», яке повністю підготовлене та може розпочати роботу, проте так і не отримано дозвіл від ДП «Укрспирт».

Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в районі залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Інноваційною діяльністю займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські.

Головні проблеми, що виникли протягом звітного періоду та негативно вплинули на результати роботи промислових підприємств району: зменшення обсягів замовлень хлібобулочних виробів у зв’язку з насиченням ринку з інших районів області, зменшення обсягів замовлень на швейні вироби та вентилятори, проблеми з отриманням дозволів на видобуток суглинків ТДВ «Сквирський цегельний завод «Промінь».

Сільське господарство

Розвиток агропромислового комплексу району характеризувався значним зменшенням виробництва валової продукції у зв’язку з складними погодними умовами. Обсяг валової продукції по всіх категоріях господарств склав 533,6 млн. грн., що на 56,6 млн. грн. менше відповідного показника 2016 року.

Сільськогосподарськими підприємствами обмолочено 29,4 тис. га зернових та зернобобових культур, намолочено 131,2 тис. т (в заліковій вазі) при урожайності 44,7 ц/га (-13,2 ц/га до минулого року), в тому числі: озимої та ярої пшениці з площі 10528 га – 32947 т, 31,3 ц/га (-24,3); озимого та ярого ячменю з площі 2884 га – 8813 т, 30,6 ц/га (-15,3), гречки – 1346 т, 9,3 ц/га (-3,3), кукурудзи на зерно з площі 12,8 тис. га – 83,5 тис. т, 65,2 ц/га (-7,0 ц/га до м/року).

Озимі зернові під урожай 2018 року посіяно, згідно з агротехнічними строками, з провадженням нових, більш продуктивних, стійких до погодно-кліматичних умов і хвороб сортів, у запланованих обсягах на площі 9723 га, в т. ч. озимої пшениці – 8909 га, озимого жита – 5 га, озимого ячменю – 809 га, озимого ріпаку – 5699 га.

Господарствами району вироблено 9749 т молока (+377 т до 2016 р.), на фуражну корову надоєно 6944 кг (+422 кг до м/р), реалізовано 3027 т м’яса в живій вазі. Найвищої продуктивності дійного стада корів досягнуто у ТОВ «Агрофірма «Колос» – 7849 кг (+189 кг до м/р), ПрАТ «Шамраївське» - 7795 кг (+398 кг до м/р) та СГПП ім. Гагаріна – 7308 кг (+50 кг до м/р).

Станом на 01.01.2018 р., у сільгосппідприємствах поголів’я свиней – 20278 (+2997 до 2017 року), ВРХ – 4526 гол., в тому числі корів – 1428 (+43 до м/р). Ремонт стада молочних корів здійснювався за рахунок власного відтворення та придбаних у 2016 році ремонтних телиць від корів з високою продуктивністю.

Сільгосппідприємствами відремонтовано тваринницькі приміщення, вчасно заготовлено корми. На початок зимового утримання худоби налічувалося 1240 т сіна (105%), 3855 т сінажу (100%), 4320 т соломи (102%), 16325 т силосу (83% до потреби). Заготовлено 12670 т концентрованих кормів (108%), на умовну голову наявність кормів становила 21,2 ц кормових одиниць (104%).

Протягом 2017 року придбано 654 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 61983 тис. грн., в тому числі 22 трактори, 5 комбайнів, 8 сівалок, 13 одиниць ґрунтообробної техніки, 3 машини для внесення добрив, 5 навантажувачів та 7 одиниць іншої техніки.

Будівництво, ремонти об’єктів соціальної сфери, газифікація

У центральній районній лікарні завершено ремонтні роботи приймального відділення й частини психосоматичного, першого поверху адміністративного приміщення, де розміщено архів і територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сквирського району. Придбано та встановлено в с. Золотуха вагончик для розміщення ФАПу. За рахунок коштів спонсорів відремонтовано Селезенівський, Рудянський, Таборівський ФАПи, коштом сільських бюджетів виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Тхорівського ФАПу, частково перекрито дах Цапіївського ФАПу.

Поточні ремонти проводились в усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Через електронну систему PROZORRO за кошти районного бюджету закуплено фарбу на суму 199 989,61 грн., інші будівельні матеріали (цемент, сатенгіпс, розчинник, сантехніку тощо). Частину будматеріалів, обладнання придбано за кошти батьків, приватних підприємців, сільських рад.

У 2017 р. замінено аварійні вікна та двері на металопластикові у Сквирському, Малолисовецькому НВК, Кривошиїнському НВО, Пищиківській ЗОШ, Сквирському ліцеї, Сквирській ЗОШ №5. Відремонтовано: підсобні приміщення та навчальні кабінети РЦДЮТ, внутрішні вбиральні ДЮСШ, Сквирської ЗОШ №3, надвірну вбиральню, фундамент, складські та підсобні приміщення Пустоварівського НВК, каналізаційну систему Рогізнянського НВК та Сквирської ЗОШ №5, блискавкозахист Чубинецького і Тхорівського НВК, теплотрасу Малолисовецького НВК, учительську та коридор Горобіївського НВК, підлогу Сквирської ЗОШ №3, їдальню та фойє Шамраївського НВК, коридор із заміною дверей Чубинецького НВК, коридор та сходи Сквирської ЗОШ №1, учительську, коридор, центральний вхід та внутрішню вбиральню Сквирської ЗОШ №2, спортивний зал Великополовецького НВК, їдальню Сквирського ДНЗ №1. Облаштовано паркани біля Чубинецького, Пустоварівського НВК, дошкільну групу Сквирської ЗОШ №5, полагоджено виходи, замінено двері та влаштовано нове тротуарне покриття Сквирського ДНЗ №2, проведено капітальний ремонт каналізаційної системи та внутрішніх туалетів Сквирського НВК, улаштовано тротуарне покриття Пустоварівського НВК, забезпечено водопостачанням Горобіївський НВК.

Відповідно до Програми будівництва Київської області, проведено капітальний ремонт (заміна вікон, дверей та утеплення фасадів) Сквирського ДНЗ №6 «Ромашка» та здійснено реконструкцію даху (влаштування шатрової покрівлі) Сквирського НВК. Замінено газовий котел та лічильники обліку газу в Кривошиїнському НВО, насоси в тепло-генераторній Сквирської ЗОШ №5, газовий котел в ДНЗ №2 «Малятко». Запущено газову котельню Тхорівського НВК, коштом інвестора встановлено котел на альтернативних видах палива (дрова) в Кривошиїнському НВО. Загалом за 2017 рік з метою поліпшення стану приміщень галузі освіти профінансовано поточних видатків в сумі 2 млн. 764,926 тис. грн. та капітальних видатків - в сумі 5 млн. 609,021 тис. грн., в тому числі коштів обласного бюджету – 4 млн. 216,765 тис. грн. та коштів місцевих бюджетів – 1млн. 392,256 тис. грн.

Виготовлено проектно-кошторисні документації на капітальний ремонт: Сквирського РЦДЮТ, Шамраївського, Оріховецького, Рогізнянського, Пустоварівського, Великополовецького, Малолисовецького НВК, Кривошиїнського НВО, Сквирського ДНЗ. Ці проектно-кошторисні документації з клопотаннями райдержадміністрації знаходяться в Департаменті регіонального розвитку і ЖКГ КОДА.

Завершено капітальний ремонт Дулицького сільського Будинку культури (кошти субвенції 2016 р.) та частковий капітальний ремонт Буківського сільського Будинку культури (обласний бюджет, Програма будівництва КОДА 2016 р.), у зв’язку з появою тріщин проведено технічне обстеження Сквирської дитячої школи мистецтв. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено капітальний ремонт фасаду районного Будинку культури (замінено 25 вікон та одні двері на енергозберігаючі, утеплено фасад). За рахунок коштів сільських бюджетів проведено капітальний ремонт Самгородоцького сільського Будинку культури (замінено вікна в глядацькому й танцювальному залах), поточний - Кривошиїнського, Миньківського, Рибчинецького, Антонівського, Шаліївського, Горобіївського сільських Будинків культури та бібліотеки в с. Лаврики. За спонсорські кошти відремонтовано Цапіївський, Чубинецький, Шапіївський сільські Будинки культури. Капітальний ремонт здійснено у Шамраївському сільського Будинку культури (спонсор та сільський бюджет): замінено всі вікна та двері на енергозберігаючі, стільці в глядацькому залі та одяг сцени, оновлено фасад.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт фасаду Сквирського РБК, кінотеатру по вул. Соборна в м. Сквира під адміністративно-культурний муніципальний центр, будинків культури в селах Пустоварівка, Селезенівка, Горобіївка, Самгородок. Ці документації з клопотаннями райдержадміністрації – в Департаменті регіонального розвитку і ЖКГ КОДА.

За сприяння народних депутатів України P.M. Сольвара та В.І. Гудзенка, згідно з постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» та змін до них, Сквирському району надійшли кошти субвенції в сумі 8 млн. 513,6 тис. грн. по таких об’єктах: виборчий округ №92 (загальна сума субвенції – 2 млн. 520,0 тис. грн.): капітальний ремонт кінотеатру по вул. Соборна, 16 в м. Сквира – буде освоєно 1 млн. 500,0 тис. грн.; придбано обладнання довгострокового користування для освітніх закладів на суму 510,0 тис. грн.; медичного обладнання довгострокового користування для закладів медицини - 350,0 тис. грн.; обладнання довгострокового користування для закладів культури - 160,0 тис. грн.; виборчий округ №91 (загальна сума субвенції – 5 млн. 993,6 тис. грн.): встановлено 14 дитячих майданчиків в селах Руда, Рогізна, Кривошиїнці, Дулицьке, Красноліси, Малі Єрчики, Малі Лисовці, Миньківці, Селезенівка, Чубинці, Таборів, Цапіївка, Безпечна та Пустоварівка – 1 млн. 224,0 тис. грн., 9 спортивних майданчиків в селах Кривошиїнці, Самгородок, Малі Лисовці, Буки, Чубинці, Дулицьке, Пищики, Великополовецьке та Великі Єрчики – 1060,0 тис. грн.; реконструкція освітлення: по вул. Миру в с. Дулицьке – буде освоєно 293,3 тис. грн.; по вул. Лісова, вул. Шкільна в с. Красноліси – буде освоєно 109,2 тис. грн.; по вул. Покровська, вул. Гагаріна в с. Рогізна – буде освоєно 346,1 тис. грн.; по вул. Жовтнева, Лісова, 1-го Травня, Святкова, Балишова в с. Таборів – буде освоєно 544,6 тис. грн.; капітальний ремонт Дулицького сільського Будинку культури – буде дофінансовано 328,3 тис. грн.; Великополовецької АЗПСМ – буде освоєно 1478,0 тис. грн.; придбання комп’ютерної техніки та принтера: для Великополовецького, Буківського, Малолисовецького, Чубинецького, Рогізнянського НВК, Дулицького, Кривошиїнського НВО, Самгородоцької ЗОШ, Самгородоцького ДНЗ – 180,0 тис. грн.; для Кривошиїнської, Буківської та Самгородоцької АЗПСМ – 60,0 тис. грн.; для Великополовецької, Чубинецької, Малолисовецької, Дулицької, Рогізнянської та Самгородоцької бібліотек – 120,0 тис. грн.; комплектів музичних інструментів та звукової апаратури для Рудянського, Великоєрчиківського, Дулицького, Самгородоцького сільських та Сквирського районного Будинків культури – 250,0 тис. грн.

Проводилась цілеспрямована робота по завершенню будівництва підвідних газопроводів до сіл Каленна, Оріховець, Мовчанівка, Рибчинці. Виконавчим комітетам вдалося поновити проектно-кошторисну документацію на об’єкти, отримати дозвіл на початок будівельних робіт. Наприкінці 2017 року підрядна організація приступила до виконання необхідних робіт, очікується, що газ в оселі мешканців територіальних громад буде пущено в І кварталі 2018 року. Щодо газифікації с. Рогізна: з метою вирішення проблеми прокладання підвідного газопроводу райдержадміністрація звернулася з листом до керівництва ТОВ «Київоблгаз» на предмет вивчення питання прокладання підвідного газопроводу з населених пунктів Фастівського району та с. Красноліси Сквирського. Рівень газифікації району природним газом, станом на 01.01.2018 р., становить 79,9%, в тому числі м. Сквира – 99,97%, сільських населених пунктів – 65,3%.

Основні проблеми у будівництві об’єктів соціальної сфери, газифікації населених пунктів – незавершення газифікації у зв’язку із застарілими проектно-кошторисними документаціями, неритмічне фінансування об’єктів будівництва, постійне збільшення вартості робіт, пов’язане з нестійким курсом національної валюти.

Інвестиції

Райдержадміністрацією розроблено Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату у Сквирському районі на 2016-2018 роки, яку затверджено рішенням сесії районної ради від 23.06.2016 № 04-08-07.

Задля формування позитивного іміджу та підвищення інвестиційної привабливості району, райдержадміністрацією сформована база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам. Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. В м. Сквира є 3 вільні земельні ділянки (1 поза межами населеного пункту в північні промислові зоні) та один об’єкт незавершеного будівництва, в селах району – 4 ділянки та 1 об’єкт незавершеного будівництва в с. Мовчанівка, також в селах району є 25 земельних ділянок, на яких розміщено недіючі будівлі ДНЗ, шкіл, будинки культури, лазні та магазини, які не використовуються та пропонуються інвесторам в якості виробничих приміщень з незначними земельними ділянками (здебільшого від 0,5 до 1,0 га).

Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2017 року становив 341,8 млн. грн., що в 2,2 разу більше, ніж за відповідний період минулого року. Очікується, що за 2017 рік обсяг капітальних інвестицій сягне 447,0 млн. грн., що становить 172,0% до показника 2016 року та 203,0% до показника Програми.

Обсяг іноземних інвестицій в економіку району на 01.10.2017 р. – 1,653 млн. дол. США (77,7% до початку року). Очікується, що, станом на 01.01.2018 р., обсяг іноземних інвестицій також дістанеться суми 1,653 млн. дол. США. На одну особу цей показник дорівнюватиме 61,2 дол. США.

Продовжувалася робота над інвестиційними проектами, які знаходяться на стадії впровадження: Сквирська філія ТОВ «Грона» – завершується будівництво складу готової продукції (1-2 черга, введено в експлуатацію нову лінію з виробництва печива), обсяг інвестицій – 35 млн. грн., освоєно понад 90,0%, створено 80 робочих місць; Сквирська філія ТОВ «Грона» – будівництво складу сировини з ємкостями для зберігання борошна, реалізується І черга об’єкту – будівництво млина, обсяг інвестицій – 60,0 млн. грн., придбано через аукціон земельну ділянку 1,5 га в межах м. Сквири, проект перебуває в стадії проектування та погодження; ФОП Тертичний О.А. - будівництво торгово-розважального комплексу, обсяг інвестицій – 2,24 тис. грн., освоєно 88,0%, буде створено 18 робочих місць; ФОП Говорун О.Б. - будівництво банкетного залу на 150 осіб в кафе «Чумацький шлях» с. Руда, обсяг інвестицій – до 500,0 тис. грн., будівництво завершено, буде створено 8 робочих місць; ПП «Зодчий» – реконструкція нежитлового приміщення під виробничу базу, обсяг інвестицій – 1,5 млн. грн., освоєно 80,0%, буде створено 5 нових робочих місць; ФОП Грогуль Г.Ф. – реконструкція приміщення під магазин непродовольчих товарів, обсяг інвестицій – 100,0 тис. грн., 2 робочих місця, об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію; ФОП Добровольський С.М. – реконструкція нежитлової будівля під кафе, бар, мотель, буде створено 15 нових робочих місць, 80,0% будівельних робіт, введено в експлуатацію 1 чергу об’єкту – магазин, створено 2 робочих місця; ФОП Косінський П.П. – будівництво підприємства з оброблення природного каменя в с. Золотуха, обсяг інвестицій – 1,7 млн. грн., освоєно 75,0%, введено в експлуатацію І чергу об’єкту, активно будується друга черга. Тимчасовими робочими місцями забезпечено 5 будівельників, в результаті повної реалізації проекту буде створено 8 нових робочих місць; ТОВ «Будівельна компанія ВТМ» - будівництво багатоквартирного житлового будинку в м. Сквира, обсяг інвестицій – 12,0 млн. грн., виконано 99,0% будівельних робіт, об’єкт перебуває в стадії введення в експлуатацію; ТОВ Ольвія – будівництво двох АЗГС в межах м. Сквира, обсяг інвестицій – 1 млн. грн., буде створено 10 нових робочих місць, розроблено детальний план територій.

У 2017 році розпочато впровадження таких інвестиційних проектів: ФОП Кучинський І.В. – будівництво магазину непродовольчих товарів по вул. Київська, 3А в м. Сквира (розроблено детальний план територій); ТОВ «Грона-Партнер» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,7248 га в існуючій промзоні по вул. Залізнична, 14Б на території Сквирської міської ради за межами міста для розміщення виробничо-складського комплексу з адміністративними будівлями та побутовими приміщеннями; ФГ «Ященко А.М.» розроблено ДПТ частини земельної ділянки площею 7,5189 га, яка знаходиться у власності ФГ «Ященко А.М.», розташованої на території Пищиківської сільської ради за межами населеного пункту, для вирішення питання зведення до розміщених на земельній ділянці існуючих власних нежитлових будівель, в тому числі кормоцеху-телятнику, навісу із збірно-розбірних конструкцій для зберігання зерна та іншої сільськогосподарської продукції, вагової із адмінприміщеннями; ТОВ «СЕРВІСАГРО-КИЇВ» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 0,50 га, яка знаходиться у його власності, розташованої в с. Пищики, за межами населеного пункту, на якій розміщена існуюча власна нежитлова будівля хімскладу, для вирішення питання її реконструкції під склад мінеральних добрив та засобів захисту рослин; КП «Сквирське комунальне господарство» розроблено ДПТ земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населеного пункту, для відведення її в постійне користування КП «СКГ» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів та проведення його реконструкції; ТОВ «Агрохолдинг Сквира» розроблено ДПТ земельної ділянки несільськогосподарського призначення орієнтовно площею 6,9 га в існуючій промзоні на території Сквирської міської ради за межами населеного пункту під розміщення заводу керамзитового гравію з подальшою можливістю проведення його реконструкції під переробний комплекс харчового напрямку.

Приватними підприємцями розпочато низку проектів з реконструкції та розширення приміщень під магазини, складські приміщення та виробничі бази.

Транспорт

Перевезення пасажирів в районі здійснювались на 32 автобусних маршрутах, з них 9 приміських, що не виходять за межі району, 3 міських, 11 внутрішньо-обласних та 9 міжобласного сполучення. Проведено 3 конкурси (1 визнано таким, що не відбувся). Всього визначено переможців на 10 приміських маршрутах, з ними укладено договори на перевезення пасажирів.

З метою впорядкування транспортної мережі Сквирського району, виконання рекомендацій постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Сквирської районної ради щодо проведення аналізу існуючої мережі транспортного сполучення Сквирського району прийнято рішення здійснити та провести аналіз забезпечення роботи транспорту в межах Сквирського району. Обстеження безпосередньо здійснено: 5 травня - за маршрутами №13 Сквира АС – Кривошиїнці ч/з с. Селезенівку, Цапіївку, №1 Сквира АП Червона Площа – с Дулицьке, №2 Сквира АП Червона Площа – с. Красноліси; 10 травня - за маршрутами №11 Сквира АС – с. Антонів, №9 Сквира АС – с. Пустоварівка; 11 травня - за маршрутами №4 Сквира АС – с. Каленна, №7 Cквира АС – с. Мовчанівка. Грубого порушення умов чинних договорів не зафіксовано, законодавство України в частині перевезення пільгових категорій громадян дотримується, за фактом обстежень складено відповідні акти.

Обсяг перевезень вантажів залізницею по станції Сквира за 2017 рік становить 1546 вагонів, з них навантажено 927 та вивантажено 619. В середньому за добу перевозилося 4,2 вагона.

На утримання доріг філією «Сквирське райДУ» використано 8,1 млн. грн., в т. ч. державних – 4,8 млн. грн., місцевих – 3,3 млн. грн. Протягом 2017 року філією проведено такі роботи: виконано ямковий ремонт 8269 кв. м доріг, з них 2619 кв. м – на дорогах місцевого значення та 5650 кв. м – державного сполученням Житомир-Ставище та Кремінець-Біла Церква-Ржищів; вирубано порослі на 12 км; встановлено бар’єрне огородження на 96 км, відремонтовано його на 196 км; встановлено та замінено 252 напрямні стовпчики, пішохідні переходи на 1760 м2, 164 дорожні знаки.

За рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 3 млн. 048,03 тис. грн. проведено поточний ремонт дорожнього покриття в селах Антонів, Домантівка, Великополовецьке, Великі Єрчики, Горобіївка, Кам’яна Гребля, Мовчанівка, Малі Лисовці, Чубинці, Рибчинці, Ульянівка, Пустоварівка, Кривошиїнці, Цапіївка, Тхорівка, Самгородок, Шаліївка, Шамраївка, Шапіївка площею 50536 м кв., що становить 11,3 км. Коштом спонсора відремонтовано 5,0 км вулиць в с. Рогізна та Дунайка,

За кошти міського бюджету поточним ремонтом охоплено понад 5000 м кв. дорожнього покриття та здійснено капітальний ремонт доріг по вулицях Слобідська, Короленка, Сонячна, розпочато його по вул. Набережна (загалом протяжність до 2,9 км).

За рахунок коштів обласного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів, відповідно до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області, проведено капітальний ремонт дороги по вул. Залізнична в м. Сквира (профінансовано та виконано 50,0% робіт, які будуть продовжені у 2018 році), вул. Лісова в с. Малі Єрчики, вул. Шевченка в с. Чубинці та вул. І. Франка в с. Руда, загалом освоєно 9 млн. 588,654 тис. грн., в тому числі: коштів обласного бюджету – 7 млн. 950,356 тис. грн., коштів місцевих бюджетів (співфінансування) – 1 млн. 638,298 тис. грн., капітально відремонтовано 27,2 тис. м кв. покриття, що в протяжності становить 5,7 км. Таким чином, всього проведено ремонт 25,9 км комунальних доріг в населених пунктах району, в тому числі: капітальний – 8,6 км, поточний – 17,3 км., що на 9,4 км більше, ніж за 2016 рік.

За рахунок «митного експерименту» (залучених коштів) та сприяння народного депутата України Р.М. Сольвара відремонтовано міст через р. Сквирка на км 301 + 579 автомобільної дороги Р-32 Кременець-Біла Церква-Ржищів – 15 млн. 338,01 тис. грн. та відремонтовано дороги загального значення: О100211 Сидори-Дрозди-Шамраївка на ділянках км 16+100 – км 19 + 150 – 9 млн.400,0 тис. грн.; О102408 Малополовецьке-Шамраївка через Дулицьке км 3 + 000 – км 5 + 500. км 12 + 800 – км 14 + 400, км 21 + 400 — км 21 + 900 – 14 млн. 400,0 тис. грн.

З метою покращення стану дорожнього покриття комунальних доріг у районі, проведення капітальних ремонтів, виконавчими комітетами 19 сільських та міської рад виготовлено проектно-кошторисну документацію й отримано експертні звіти на капітальний ремонт 34 доріг в населених пунктах. Документацію подано до Департаменту капітального будівництва Київської ОДА з клопотаннями щодо виділення фінансування з державного/обласного бюджетів.

Енергоефективність і енергозбереження

Райдержадміністрацією розроблена Програма енергозбереження Сквирського району на 2016-2017 роки. До штатного розпису відділу освіти, центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги введено посади фахівців з питань енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» на території Київської області, у районі діє Автоматизована система енергомоніторингу «Київщина енергоефективна». Для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетної сфери до системи АСЕМ увійшли 68 об’єктів, в т. ч.: 37 – відділу освіти (навчальні заклади, дошкільні навчальні заклади, дитячий будинок «Надія», ДЮСШ та РЦДЮТ); 28 – відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту (будинки культури, клуби, бібліотеки, дитяча школа мистецтв); Сквирська ЦРЛ; Сквирська районна рада; управління агропромислового розвитку РДА. У структурних підрозділах призначено відповідальних осіб, які збирають та вносять дані показників приладів обліку в АСЕМ «Київщина енергоефективна». Згідно з державною програмою з енергозбереження (відшкодування частини суми кредиту для мешканців індивідуальних будинків та багатоповерхівок на енергоефективні матеріали та обладнання), через відділення Ощадбанку у 2017 році видано 73 кредити на суму 1 млн. 437,201 тис. грн.

В умовах значного підвищення вартості енергоносіїв, більш актуальним є питання ефективного використання всіх видів енергоресурсів. З метою їх економії, у січні 2017 р. переведено котельню Шамраївського НВК та у листопаді Кривошиїнського НВО – на альтернативні види палива (кошти інвесторів). За рахунок різних джерел фінансування замінено до 503 вікон та дверей на енергозберігаючі у навчальних закладах району та бюджетних установах і організаціях, а саме: за кошти обласного бюджету у сумі 795,32 тис. грн. у Сквирському ДНЗ №6 (135 шт.); за кошти районного бюджету: 25 тис. грн. - у Сквирському ДНЗ №1 (6 шт.), 1млн. 708,0 тис. грн. - у Малолисовецькому НВК, Кривошиїнському НВО, Пищиківській ЗОШ, Сквирському НВК, Сквирській ЗОШ №5, НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ I-II ст.» (135 шт.); за кошти місцевих бюджетів у адмінприміщеннях сіл: Миньківці (6 вікон в сільському клубі – 25,7 тис. грн.), Кривошиїнці (4 вікна в СБК – 55,0 тис. грн.), Антонів (3 дверей в СБК – 23,8 тис. грн.), Лаврики (3 вікна в бібліотеці – 13,3 тис. грн.), Кривошиїнці (3 вікна амбулаторії ЗПСМ – 13,0 тис. грн.), Шамраївка (7 вікон в приміщенні сільської ради – 21,8 тис. грн.), Мовчанівка (8 вікон та 3 дверей в приміщенні сільської ради – 64,4 тис. грн.), Самгородок (3 вікна в СБК – 86,0 тис. грн.), Малі Лисовці (6 вікон в приміщенні сільської ради та Миньківському клубі - 35,91 тис. грн.); за спонсорські кошти: Шамраївка (30 вікон та 17 дверей в СБК – 1 млн. 360,0 тис. грн.), Рогізна (6 вікон у вестибюлі НВК – 120,0 тис. грн.).

За кошти місцевих бюджетів (4 млн. 837,71 тис. грн.) проведено роботи по реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення у селах Пустоварівка, Тарасівка, Домантівка, Антонів, Самгородок, Дулицьке, Горобіївка, Мовчанівка, Тхорівка, Малі Єрчики, Селезенівка, Пустоварівка, Рогізна, Каленна, Руда, Великополовецьке, м. Сквира. Також виготовлено проектно-кошторисні документації на ці об’єкти.

Відповідно до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2016-2017 роки, реконструйовано систему зовнішнього освітлення в с. Терешки – 266,627 тис. грн.

Соціальний захист та соціальні послуги, пенсійне забезпечення, ринок праці та доходи населення

На обліку в управлінні соціального захисту населення, станом на 01.01.2018 р., перебуває 2795 отримувачів допомог та компенсацій; 9878 сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ в опалювальний період 2017/2018 рр., з них 8600 сімей потребували автоматичного перерахунку з 01.05.2017 р.

Прийнято та опрацьовано 3235 заяв від населення на повернення невикористаних сум субсидій (2 028,2 тис. грн.), з них виплачено кошти по 2587 заявах: по газу – на суму 1618, 5 тис. грн., 1 заява монетизації по електроенергії на суму 136,00 грн. Решту частини заяв (647 на суму 409162,99 грн.) не виплачено через відсутність фінансування з державного бюджету.

Прийнято 7751 заяву для призначення всіх видів допомог та субсидій, призначено 7183. Профінансовано і виплачено 147109,1 тис. грн. на всі види допомог, заборгованість по субсидіях на житлово-комунальні послуги становить 50581,4 тис. грн., на тверде паливо та скраплений газ – 410,6 тис. грн. При райдержадміністрації діє комісія з питань надання житлових субсидій, соціальних допомог та пільг за фактичним місцем проживання. Відбулося 11 її засідань, прийнято рішення щодо призначення субсидії 1134 домогосподарствам, 20 особам соціальних допомог та 31 особі – пільг. Внутрішньо переміщеним особам нараховано та виплачено 1076,4 тис. грн. допомоги, заборгованість відсутня.

У травні-вересні здійснювались виїзди «мобільного соціального офісу» в села Кривошиїнці, Селезенівка, Пищики, Великополовецьке, Дулицьке, Рогізна, Красноліси, де проведено прийом громадян, роз’яснено призначення та автоматичний  перерахунок субсидії на 2017-2018 роки, її монетизацію, нарахування та перерахунок державної соціальної допомоги одиноким матерям тощо.

У районі проживає 3437 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В 2017 році встановлено статус постраждалого (поновлення статусу у зв’язку з втратою посвідчення) та видано посвідчень 24 особам, прийнято 1214 громадян та надано їм консультації. Відповідно до нового порядку забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, віднесених до 1 категорії, укладено 34 тристоронніх угоди між управлінням, санаторно-курортними закладами та особами, які потребували оздоровлення.

Чорнобильцям нараховано компенсацію: на продукти харчування – 785 особам на суму 2636,02 тис. грн. (заборгованість відсутня); за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення – 626 особам на суму 101,4 тис. грн. (заборгованість відсутня); видатки на оплату додаткової відпустки – 103 організаціям на суму 330,5 тис. грн. (компенсацію виплачено 78 підприємствам на суму 223,8 тис. грн., станом на 01.01.2018 р., борг - 106,7 тис. грн.); оплата санаторно-курортного лікування громадян, віднесеннях до категорії 1 – оздоровлено 34 особи, санаторно-курортним закладам оплачено всі суми, згідно з актами наданих послуг - 176,1 тис грн.

В Єдиному державному реєстрі за видами пільг перебувають 9304 особи, в тому числі: ветерани війни -1467, діти війни - 4178, ветерани праці - 3319, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС - 1063, багатодітні сім’ї - 231, інших категорій - 981. Виплачено щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня 1516 особам на суму 1837,3 тис. грн. Середній розмір виплати, в порівнянні з 2016 р., зріс в 1,46 разу. Проведено 17 засідань координаційної ради, на яких, за програмою «Турбота», виділено матеріальну допомогу 299 особам на суму 262 тис. грн., що в 2,1 разу більше, ніж у 2016 р. Відповідно до районної комплексної програми соціальної підтримки військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки, на 17 засіданнях координаційної ради підтримано матеріальну допомогу 320 особам на суму 260 тис. грн., що в 3,1 разу більше, ніж у 2016 р.

З метою зниження соціальної напруги та у зв’язку із відсутністю фінансування з 2016 року деяких пільг з державного бюджету, райдержадміністрацією розроблено Програми: з відшкодування пільг за послуги зв’язку (встановлення квартирних телефонів та знижка на абонплату за користування телефоном) окремим категоріям громадян Сквирського району на 2017-2019 рр. (фінансування в 2017 році не було); фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством, у Сквирському районі на 2017-2019 рр., яку схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації № 566 від 20.09.2017, однак рішенням сесії її не затверджено. Оздоровлення отримали 6 інвалідів війни, (в т. ч. 1 – з супроводом), 2 учасники бойових дій та 14 інвалідів загального захворювання, акти-відмови надійшли від 30 громадян. На забезпечення протезно-ортопедичними виробами видано 148 направлень, на засоби реабілітації – 60. Виплачено грошову компенсацію на транспортні витрати та на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів 91 особі на суму 26, 4 тис. грн.

Перевірено правильність призначення і виплати 1743 пенсійних справ (особових рахунків), з них: 305 – новопризначені, 879 – перерахунків, 559 – особових рахунків. Виявлено 6 порушень та повернуто 39 справ на доопрацювання.

8 учасників АТО, в рамках соціальної та професійної адаптації, отримали послуги в Білоцерківському технічному коледжі ТСО України та ДНЗ «Сквирське ВПУ» за спеціальністю «водій», використано 32,5 тис. грн. У 2017 році грошову компенсацію призначено Я.С. Шульзі (член сім’ї загиблого учасника АТО) в сумі 672465,12 грн., яку, станом на 01.01.2018 р., перераховано на спеціальний рахунок в Ощадбанку.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сквирського району опікується 552 особами, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома. Клієнтам пропонується до 70 видів послуг. У підпорядкуванні терцентру – Горобіївське та Самгородоцьке відділення стаціонарного догляду постійного та тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян на 50 ліжко-місць. У 2017 р. управлінням направлено до центру 108 осіб, з них: 88 - до відділення соціальної допомоги вдома, 20 - в стаціонарні відділення сіл Горобіївка, Самгородок. Тут проживало 48 осіб, вартість утримання підопічних у середньому за місяць становить 4961,49 грн., харчування одного підопічного на день - 36,72 грн., утримання – 160,05 грн.

Пенсійне забезпечення

Пенсії виплачувались вчасно та в повному обсязі. Станом на 01.01.2018 р., на обліку в Сквирському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області перебуває 12390 пенсіонерів. Набув чинності Закон України від 03.10.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», відповідно до якого органами Пенсійного фонду України проведено осучаснення раніше призначених пенсій за єдиними правилами обрахунку, із використанням показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3764,40 грн. та застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Також проведений автоматичний перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із застосуванням показника прожиткового мінімуму, збільшеного з 01.10.2017 року до 1452 грн.

Загалом, підвищення торкнулось 7496 пенсіонерів Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області. Його середній розмір склав 597,15 грн. Розрахунок проводився індивідуально по кожній пенсійній справі. Через поштові відділення пенсію отримують 7764 пенсіонери, 4626 – через банківські установи. Середній розмір пенсії, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. (1509,22грн.), зріс на 625,5 грн. і становить 2134,81 грн.

До бюджету Пенсійного фонду України у Сквирському районі надійшло власних коштів у сумі 98071,22 тис. грн., в т. ч.: страхових внесків - 677,95 тис. грн. та частина розмежування від єдиного соціального внеску - 97393,27 тис. грн., що на 12467,11 тис. грн. більше або 114,56% від запланованих завдань. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року, надходження власних коштів збільшилося на 42,72% або на 29154,27 тис. грн. у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати.

В рахунок погашення боргу до Пенсійного фонду надійшло 96,3 тис. грн.

Ринок праці

За отриманням соціальних послуг у 2017 році до служби зайнятості звернулося 540 незайнятих громадян, всього на обліку перебувало 885 (на 20 більше, ніж протягом 2016 р.). Груповими масовими профорієнтаційними заходами було охоплено 9237 осіб. На вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 427, що становить 62,7% до показника Програми зайнятості на 2017 р. Із 459 вакансій укомплектовано 380. Працевлаштовано 172 особи, які потребують соціального захисту (на 26 більше, ніж за 2016 р.).

Станом на 01.01.2018 р., з числа тих, хто перебував на обліку, статус безробітного мали 347. Було направлено на навчання та закінчили його за напрямком «Впровадження підприємницької діяльності» 3 безробітні, які отримали допомогу на започаткування власної справи в сумі 63,51 тис. грн. У тимчасових та громадських роботах взяли участь 165 безробітних громадян; професійне навчання проходили 86 (9,7% від загальної чисельності незайнятих). Створено 352 нові робочі місця (46,4% до річного завдання).

Грошові доходи населення

Згідно з вибірковим обстеженням зі статистики праці підприємств Сквирського району, очікується, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника району за 2017 рік становитиме 5960 грн., що на 70,2% більше рівня заробітної плати за 2016 рік та в 3,2 разу перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.). Заборгованість із заробітної плати на підприємствах району відсутня. Проведено 7 засідань тимчасової комісії з погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, податків, зборів, стипендій та інших соціальних виплат та 7 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної виплати та зайнятості населення. Спеціалістами відділу з питань праці управління соціального захисту населення надано 427 консультацій щодо дотримання законодавства про оплату та охорону праці, проводився моніторинг стану погашення заборгованості із заробітної плати. Йшлося про це на 5 засіданнях районної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення, 27 семінарах-нарадах. На поліпшення умов праці, безпеки на виробництві підприємства, установи, організації району витратили до 12 млн. грн. В управлінні соціального захисту населення зберігаються копії 179 колективних договорів та 2 регіональні колективні угоди, зареєстровано 25 колективних договорів та 7 змін до нині діючих.

Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт, сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Наука, освіта

В освітній системі району в 2017/2018 навчальному році функціонує 24 заклади загальної середньої освіти (6 міських та 18 сільських), навчається 3463 учні, 8 - дошкільної освіти та 2 – позашкільної (районний центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа), 2 дитячі будинки для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 класи заочної форми навчання при Сквирській ЗОШ №1. Загальна кількість учнів 1-11 класів – 3463, із них першокласників – 363.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 1094 дитини віком від 0 до 6 років, у тому числі за рахунок реорганізації Сквирської ЗОШ № 5 у Сквирське НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитсадок». Для дітей із вадами фізичного та розумового розвитку організовано індивідуальне навчання (45 учнів). Відкрито інклюзивні класи на базі Сквирської ЗОШ №3, Сквирської ЗОШ №2, Самгородоцької ЗОШ, Кривошиїнського НВО та Буківського НВК, організовано роботу інклюзивних дошкільних груп у Горобіївському НВК, Дулицькому НВО, Самгородоцькому ДНЗ, Сквирському ДНЗ №6. У цих закладах освіти виділено додаткові корекційно-розвиткові години, оновлено матеріально-технічну базу.

У ЗНЗ І-ІІІ ст. (10, 11 класи) організовано профільне навчання. У Сквирській ЗОШ №2 продовжено навчання молодших школярів за Всеукраїнським експериментом за темою «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

У всіх навчальних закладах району проводилися поточні й капітальні ремонти приміщень та благоустрій територій. Значна увага приділялася розвитку опорного навчального закладу - Шамраївського НВК та створення в ньому «Нового освітнього простору»; природничо-математичної освіти, зокрема, придбано сучасні робочі місця вчителя та обладнання для проведення лабораторних робіт з хімії і фізики (хімічні реактиви, обладнання для НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.», Сквирської ЗОШ №1, Сквирської ЗОШ №2, Сквирської ЗОШ №3, Буківського, Пустоварівського, Горобіївського НВК. Обладнанням для початкових класів забезпечено Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №4-дитсадок», що навчаються за програмою Всеукраїнського проекту «Розумники».

У 2017/2018 навчальному році перші класи Сквирської ЗОШ №2, НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» та Шамраївського НВК стали учасниками дослідно-експериментальної роботи за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти». У НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» працюють міжшкільні факультативи з української мови, історії України, математики та біології. У грудні 2017 року створено комунальний заклад Сквирської районної ради «Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр».

Однак залишається невирішеним питання щодо виконання всіх заходів протипожежної безпеки в закладах освіти у зв’язку з відсутністю належного фінансування.

Відповідно до чинного законодавства, безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено всіх учнів 1-4 класів, а також учнів, один із батьків яких є учасником АТО, із малозабезпечених і багатодітних родин, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Відсоток батьківської плати за харчування в дошкільних навчальних закладах становить 50-60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені, діти-інваліди, діти-сироти та діти, один із батьків яких призваний по мобілізації. Підвозом шкільними автобусами на навчання забезпечені всі діти сільських населених пунктів, у яких відсутні навчальні заклади.

Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, у навчальних закладах працювали 19 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей, з них 3 мовні (у Сквирських ліцеї, ЗОШ №3, ЗОШ №2). Відвідували їх 960 учнів. З 12.06.2017 по 27.06.2017 року на базі Сквирської ЗОШ №2 діяв районний англомовний табір «HealthyLife» за проектом GoCamp з англомовним волонтером з Туреччини, а також табір національно-патріотичного виховання «Серця патріотів» за програмою Спілки Української Молоді в Україні. У таборі відпочивали 50 учнів: із Сквирської ЗОШ № 2 (28), ЗОШ №1 (10), Оріховецького НВК (12).

На базі Чубинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок» функціонував районний дитячий заміський оздоровчий табір «Росич-2017». Протягом 4 змін (3 – за кошти районного бюджету, 1 – християнської громади) в ньому оздоровлено 174 учні району.

Для 14 вихованців Сквирського дитбудинку «Надія» було організовано виїзний табір у с. Ямна Івано-франківської області, який базувався на трьох принципах: духовному, інтелектуальному, фізичному. До табору були залучені волонтери з Франції.

Культура

У 2017 році на базі сектору культури створено відділ культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської РДА. У районі збережено основну мережу: 40 бібліотек, 38 клубних закладів, районний народний краєзнавчий музей, дитяча школа мистецтв. Творчі колективи були постійними учасниками різноманітних фестивалів, конкурсів, оглядів обласного та всеукраїнського рівнів.

Централізована клубна система

Діяли 174 клубні формування, 9 любительських об’єднань та клубів за інтересами. Працюють творчі колективи різних жанрів: вокально-хорові – 68, хореографічні - 4, драматичні гуртки - 22, гуртки художнього читання - 29, оркестри та інструментальні ансамблі - 6. Свою майстерність презентують 89 майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. 4 колективам присвоєно звання «народний»: Сквирського РБК – аматорський хор, керівник П.С. Дроздов; аматорський ансамбль української пісні «Надія», керівник Б.П. Вітенко; аматорська вокально-естрадна студія «Пісенні ключі», керівник О.С. Клебанівська; Чубинецького СБК – фольклорний ансамбль «Терниця», керівник В.М. Лисиця.

Проводилися заходи до державних, календарних та обрядових свят. Традиційно пройшли районний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка», районний огляд-конкурс читців-аматорів «Натхнена душа Кобзаря», районний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам’ять серця», відкритий сільський фольклорний фестиваль «Пісня рідного краю», який у 2017 році набув статусу Всеукраїнського, ІІІ Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс сучасної патріотичної пісні «Шамраївські зорі», районний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності сільських закладів культури «Світ талантів Сквирщини».

Дитяча школа мистецтв

Навчаються 432 учні (17% від загальної кількості школярів району), працюють групи курсу естетичного розвитку «Промінчики». Заклад має класи в селах Пищики, Кривошиїнці, Великополовецьке, Горобіївка, Шамраївка, Пустоварівка. Викладацький склад – 35 фахівців, технічних працівників – 12.

Функціонують відділи: фортепіанний, народних, струнно-щипкових, струнно-смичкових, духових, ударних інструментів, теоретичний, хореографічний, театрального, образотворчого мистецтва та естрадного вокалу. Успішними є творчі колективи: хори молодших та старших класів, ансамблі: бандуристів, барабанщиць, баяністів, балалаєчників, сопілкарів, камерний, скрипалів, вокальні «Чомучки», «Дзвіночки», «Септима», «Нотка», дитячий духовий оркестр, хореографічні колективи: «зразковий» «Веселий сонях», «Ocean dance».

Створені всі умови для набуття учнями початкової спеціалізованої мистецької освіти. Свої знання вони мають змогу продемонструвати на концертних заходах школи, району, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях-конкурсах.

Централізована бібліотечна система

Бібліотеки району спрямовували свої зусилля на якнайповніше задоволення запитів читачів, розвиток традиційних напрямків бібліотечної діяльності, збагачення їх новими, нестандартними формами взаємодії з читачами, діяли як інформаційні, освітні та дозвільні осередки. Особливе місце в їх роботі посідало національно-патріотичне виховання молоді, спрямоване на підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення, вшанування Героїв боротьби за незалежність і територіальну цілісність України, воїнів АТО. Бібліотекарі району активно включилися до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна». У 2017 році започатковано проведення районного літературного конкурсу «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч».

Книжковий фонд централізованої бібліотечної системи становить 261802 примірники видань. Протягом року поповнився новою актуальною літературою на 2347 примірників в сумі 154656 грн. Майже всі ці книги одержано від Київської обласної бібліотеки для дітей за Програмою «Українська книга». Завдяки проведенню благодійної акції «Подаруй бібліотеці нову книгу» до установ району надійшло 144 примірники книг на суму 5491 грн.

Сквирський народний краєзнавчий музей

Сквирський народний краєзнавчий музей має 8 експозиційних залів і налічує 3652 експонати. Основна його функція – обслуговування населення, поповнення експозицій, активна участь в суспільному житті міста, району і країни. Завдяки тісній співпраці з населенням на високому рівні проводяться тематичні екскурсії, зустрічі з гостями та жителями району. За 2017 рік музей відвідало 5675 чоловік.

Фізична культура і спорт

У районі така матеріально-технічна база: 1 стадіон з трибунами на 1500 місць, 26 спортивних залів (20 сільських), 41 спортивний майданчик (26 сільських), 15 футбольних полів (14 сільських), 17 гімнастичних містечок (11 сільських), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 сільських), 2 з них – з тренажерним обладнанням, та 1 спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Стадіон «Колос» - у комунальній власності міста і частково утримується за кошти міського бюджету. У 2017 році профінансовано 60 тис. грн. (поточний ремонт та комунальні послуги). За сприяння райдержадміністрації, благодійного фонду «За майбутнє Сквирщини» відремонтовано дві роздягальні адміністративної будівлі стадіону в сумі 51,5 тис. грн. Разом з тим залишається актуальною проблема капітального ремонту футбольного газону, бігових доріжок трибун та паркану стадіону. З міського бюджету виділено 46 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на відповідні роботи.

У 2017 році проведені капітальні ремонти спортивних залів Пищиківської ЗОШ та Великополовецького НВК, поточний - 19 площинних споруд та 20 спортивних залів. Не було випадків перепрофілювання або закриття спортивних споруд. У порівнянні з 2016 роком, бюджетами різних рівнів для галузі фізичної культури та спорту у 2017 році були передбачені кошти в сумі 2 млн. 441,8 тис. грн.

Заняття з фізичного виховання введені в усіх дошкільних закладах району. В дитячому садку №6 – штатна посада інструктора з фізичного виховання. В загальноосвітніх школах уроки фізичного виховання відвідує 3465 учнів. Оплата вчителям фізичної культури за проведення позакласної спортивної роботи та роботи спортивних секцій запроваджена у 17 школах, в них працює 17 спортивних секцій та гуртків, де займається 255 учнів, при Сквирському РЦДЮТ діє 5 гуртків спортивного спрямування (77 учнів), 5 туристично-краєзнавчих гуртків (115 учнів).

Постійно проводяться внутрішньошкільні змагання з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів. До кращих навчальних закладів належать Сквирські ЗОШ №1, №2 та №3, Великополовецький, Дулицький, Шамраївський НВК. Третій урок фізкультури на тиждень введено в усіх школах району, його відвідують 3089 учнів.

Сектором молоді та спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Це - першості й турніри з футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів. У 2016-2017 навчальному році проведено 24 масово-спортивні заходи, в яких взяло участь до 1200 учнів.

У першому колі Першості району з футзалу серед збірних команд шкільної футзальної ліги взяло участь 7 команд, в сезоні 2017-2018 років вже змагаються 10. У районній військово-патріотичній грі «Джура» засвідчували гарт15 команд, в легкоатлетичній естафеті та змаганнях з легкої атлетики з нагоди Дня фізичної культури та спорту – 23, у фіналі районної спартакіади допризовної молоді демонстрували активність 56 юнаків, у районному спортивному військово-патріотичному заході «Серця патріотів» - понад 300 представників учнівської молоді, у міському спортивному військово-патріотичному заході «Українцем я зовуся і цим іменем горджуся» - учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста та ДНЗ «Сквирське ВПУ».

У 2017 році проведено 14 районних спортивно-масових заходів із залученням працівників виробничої сфери та за місцем проживання: першості району з гандболу, міні-футболу, шахів, турніри з футболу та настільного тенісу, а також заходи, присвячені знаменним датам: Дням Перемоги, молоді, Незалежності України, захисника Вітчизни, працівника сільського господарства. Варто виділити фізкультурно-оздоровчу акцію «Здоровим бути модно» за участю до 150 представників молоді.

Сьомий рік поспіль проводиться рейтингове оцінювання з питань спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в сільських громадах. Його очолюють Шамраївська, Пустоварівська, Дулицька сільські ради. У Дулицькій завдяки співпраці громадського інструктора по спорту з товариствами, які знаходяться на території громади, створені належні умови для залучення населення до занять з фізичної культури та спорту. Значно пожвавилась спортивна робота в с. Пустоварівка, де значну фінансову та матеріальну допомогу сільським спортсменам надає керівництво ТОВ «Агрофірма «Колос». У 2017 році за його кошти проведено реконструкцію футбольного поля (збудовано нові трибуни та повністю замінений трав’яний газон). Протягом двох останніх років футбольна команда села ставала переможцем чемпіонату району з футболу. У планах керівництва на 2018 рік – участь в обласній першості з футболу.

Загалом проведено 11 районних спортивно-масових заходів із залученням сільського населення. Активну участь в них брали команди сіл Шамраївки, Дулицького, Горобіївки, Чубинців. Представники Дулицької, Шамраївської, Рудянської, Малолисовецької, Великополовецької, Антонівської, Шапіївської та Кривошинської сільських рад змагалися в обласній спартакіаді серед сільських жителів Київщини «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», де в загальнокомандному заліку район посів 5 місце в першій групі. В обласній спартакіаді працівників аграрного сектору – 3 місце в загальнокомандному заліку.

Однак самоусунення багатьох сільських голів від вирішення проблеми розвитку фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи на селі призвело до значного погіршення фізичного стану працездатної частини населення, зростання захворювань, посилення проявів тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії тощо.

Сектором молоді та спорту спільно з іншими структурними підрозділами, спортивними товариствами протягом року проведено 44 районні спортивно-масові заходи із залученням до 2000 осіб різних вікових категорій.

У районі діє дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти та при Сквирському фізкультурно-оздоровчому клубі «Старт» з відділеннями гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, баскетболу та футзалу, в яких займаються 609 учнів, що становить 17,6% до загальної кількості учнівської молоді. З ними працюють 19 тренерів-викладачів, з яких 12 – штатних, 17 – зі спеціальною освітою.

Сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Станом на 01.11.2017 року, чисельність населення становила 36972 чол., що на 1,01% менше, ніж у 2016 році. За даними відділу реєстрації актів цивільного стану Сквирського району, народилося 263 дітей, за цей же період 2016 р. – 338; померлих – 719, у 2016 р. – 776.

Службою у справах дітей та сім’ї РДА створено банк даних багатодітних сімей. Станом на 01.01.2018 р., до нього внесено 291 багатодітну родину. У 2017 р. видано 60 посвідчень батькам та 110 – дітям з багатодітних сімей. Відбулося 15 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглядалися питання щодо правового та соціального захисту сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вперше було оздоровлено 53 дитини учасників АТО за кошти районного бюджету. Упорядковано облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із внесенням до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти», на них заведені особові справи на паперових носіях, де містяться необхідні документи. На профілактичному обліку перебуває 11 неповнолітніх, які опинились в складних життєвих обставинах (проживають в сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків). Станом на 01.01.2018 р., на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебувало 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У районі функціонують дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, центр розвитку дитини «7», будинки сімейного типу «Родина Усових» та «Родина Бондарів». Усі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №81, отримують державну соціальну допомогу на прийомних дітей, дітей-вихованців та грошове забезпечення одному з прийомних батьків та батькам-вихователям за принципом «гроші ходять за дитиною».

Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища:

Оцінка екологічного стану району у 2017 році свідчить про необхідність вжиття заходів щодо його поліпшення. Очікується, що загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від підприємств району буде меншим, оскільки ряд промислових не працювало або працювало не на повну потужність. Обсяг викидів від транспорту в 2017 році залишиться на рівні 2016 року і становитиме до 55,0% від сумарної кількості викидів забруднюючих речовин по району.

У районі прийнята цільова Програма поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2016-2017 роки. За кошти районного бюджету у сумі 60,0 тис. грн. у грудні 2016 року проведено часткове перезатарення та обмеження доступу до непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидів й отрутохімікатів, які знаходяться на території хімскладу колишнього радгоспу «Сквирський». Вивезення та утилізація зазначених 10,4 т пестицидів потребує виділення коштів з державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища.

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено роботи, пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойми з метою захисту від підтоплення в с. Пустоварівка вартістю 500,0 тис. грн. У 2016 році Великоєрчиківською сільською радою для поліпшення технічного стану і благоустрою водойми й гідротехнічної споруди у с. Великі Єрчики за кошти сільського бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на розчищення водойми та ремонт дамби в центрі села. Шамраївською сільською радою за кошти сільського бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію гідротехнічних споруд Шамраївського водосховища з метою захисту від підтоплення села (очищення русла річки). Кошти обласного/державного бюджету на реалізацію перелічених природоохоронних заходів протягом 2017 року не надходили.

Проектною організацією ТОВ «Укржитлопроект» м. Київ розроблено, відповідно до наданих сектором містобудування та архітектури РДА містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки від 27.10.2017 №6, проектно-кошторисну документацію на реконструкцію полігону ТПВ у м. Сквира (фактично існуючого ще з 1972 року міського паспортизованого сміттєзвалища, розміщеного на території міської ради за межами населених пунктів, площею 10,0230 га). Розроблення цієї документації передбачене обласною Програмою поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням КОР від 19.05.2017р. №302-14-VІІ; замовник – Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА. Нині розробляється детальний план території, без якого відведення в користування КП «Сквирське комунальне господарство» (балансоутримувача сміттєзвалища та інвестора розроблення ДПТ) земельної ділянки – існуючої території сміттєзвалища, згідно зі ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», не може бути вирішено.

З метою вивезення твердих побутових відходів населенням, підприємствами, установами та організаціями укладаються договори з КП «Сквирське комунальне господарство» та ТОВ «Еко-енергопром» (м. Біла Церква), Антонівською і Тхорівською сільськими радами. За кошти сільських бюджетів та спонсорські закуплено євроконтейнери, с. Антонів – 20 шт. (місцевий бюджет – 75 тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» - 75 тис. грн.), с. Тхорівка – 14 шт. (місцевий бюджет – 52,5 тис. грн. та ТОВ «Агрофірма «Розволожжя» - 52,5 тис. грн.).

КП «Сквирське комунальне господарство» укладено договори на вивезення і утилізацію твердих побутових відходів з Антонівською, Малолисовецькою, Горобіївською, Самгородоцькою, Тарасівською, Шамраївською, Тхорівською, Кам’яногребельскою, Рудянською, Домантівською, Буківською, Великоєрчиківською, Чубинецькою сільськими радами. По м. Сквира укладено 3686 договорів. ТОВ «Еко-енергопром» укладено договори із Пищиківською, Великополовецькою, Дулицькою, Красноліською сільськими радами.

У місті встановлено 12 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластмасу та скла. Зібрані відходи буде відправлено на утилізацію.

Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.03.2017 №145 «Про проведення в Сквирському районі двомісячника благоустрою населених пунктів» та від 07.09.2017 №536 «Про проведення в Сквирському районі осіннього місячника благоустрою населених пунктів», проводились благоустрій територій та ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Протягом березня-травня ліквідовано 52 стихійні сміттєзвалища, у вересні-жовтні – 43.

Соціальна сфера

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Сприяння збереженню суверенітету, цілісності України є із пріоритетів.

До 26-ї річниці Незалежності України у м. Сквира було споруджено пам’ятний знак Героям Небесної Сотні та всім борцям за Незалежність, до Дня Збройних сил України у м. Сквирі - пам’ятний знак загиблим Героям АТО.

На виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Сквирському районі, 1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в с. Пустоварівка на високому рівні пройшов Відкритий Всеукраїнський фестиваль «Ми – діти твої, Україно!» за участю дружини Президента України Марини Порошенко, голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана, народного депутата України Руслана Сольвара, депутатів Київської обласної ради Василя Скрипи, Леоніда Глиняного, директора ТОВ «Агрофірма «Колос» Леоніда Центила. Фестиваль був проведений для дітей Сквирського району, дітей-сиріт з лінії розмежування Донецької області, дітей з анексованого Криму, маленьких жителів Житомирської, Вінницької, Київської областей. По його завершенні 53 дитини з Луганської та Донецької областей залишились на відпочинок та оздоровлення у заміському таборі «Росич-2017» на 11 днів.

У грудні на базі ДНЗ «Сквирське ВПУ» проведено військово-патріотичний захід «Українцем я зовуся і цим іменем горджуся» для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів міста та учнів ДНЗ «Сквирське ВПУ».

У районі діють Програми: забезпечення заходів, пов’язаних із призовом громадян на військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних сил України на 2017-2020 рр.; соціальної підтримки військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 рр. Надано матеріальну допомогу 320 громадянам на загальну суму 260,0 тис. грн., в тому числі 20 особам, які уклали контракт на службу у Збройних силах України на загальну суму 41,2 тис. грн. За кошти районного бюджету відремонтовано адмінкорпус Сквирської ЦРЛ, у якому розміщено пункт управління штабу територіальної оборони, закуплено для нього офісну техніку, меблі, обладнання, військову форму (частково) для членів штабу. За кошти міської ради придбано банери з агітаційними матеріалами щодо призову громадян на службу за контрактом у Збройних силах України. З метою проведення агітаційних заходів щодо залучення кандидатів на військову службу за контрактом придбано й передано військкомату намет.

7 жовтня 2017 року відбулися районні заходи до Дня бійця територіальної оборони. Проведено теоретичні та практичні заняття із членами штабу та бійцями загонів територіальної оборони з несення служби на блок-посту, охорони важливого об’єкту, а також інструктажі із поводження зі зброєю, надання першої домедичної допомоги. Тоді ж відбулися командно-штабні навчання для членів штабу територіальної оборони.

Забезпечення соціальної, психологічної, суспільної адаптації військовослужбовців, які пройшли службу у зоні АТО, та членів їх сімей здійснюється центром допомоги учасникам АТО, який 24 серпня, під час святкування Дня незалежності України, відкрито на базі РЦСССДМ. У ньому на постійній основі працюють психолог, юрист та фахівець із соціальної роботи. За спонсорські кошти під цей центр відремонтовано 3 кімнати колишнього психосоматичного відділення ЦРЛ. Працює також створений у 2015 році розпорядженням голови РДА центр підтримки учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Для оперативного вирішення питань щодо поховання загиблих чи померлих учасників антитерористичної операції створено надзвичайний комітет при райдержадміністрації.

ІІІ. Суспільно-політична ситуація

Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

На виконання розпорядження голови Київської ОДА від 07.06.2017 № 312 та відповідно до спільного річного календарного плану проведення громадських слухань з питань охорони громадського порядку у місті та районі, протягом липня-грудня 2017 р. проводились громадські слухання з питань охорони громадського порядку. Станом на 15.12.2017 р., громадські слухання відбулися в 27 населених пунктах, а саме: Горобіївці, Шаліївці; Антонові, Тхорівці, Пустоварівці; Мовчанівці, Оріховці, Каленній; Селезенівці, Кривошиїнцях, Малих Лисовцях; Великих Єрчиках, Малих Єрчиках; Великополовецькому, Пищиках; Буках, Рогізні; Кам’яній Греблі, Тарасівці; Краснолісах, Дулицькому, Чубинцях; Руді, Шамраївці; Самгородку, Шапіївці; Домантівці, м. Сквирі.

Проводились вони за участю керівництва райдержадміністрації та Сквирського відділу поліції ГУ НП Київської області, дільничних офіцерів поліції, сільських голів та мешканців сіл. Керівники Сквирського відділу поліції, дільничні офіцери поліції звітувалися про стан правопорядку та злочинності на відповідній території. З представниками громад обговорювались проблемні питання щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та вносилися пропозиції, зауваження. Проводилось анонімне анкетування з питань стану правопорядку та надання оцінки роботі дільничного офіцера поліції у відповідних населених пунктах. За результатами проведення ГС було вирішено визнати роботу дільничних офіцерів поліції задовільною, рекомендовано сільським головам провести обговорення з громадою щодо створення загонів по охороні правопорядку, встановлення камер відеоспостереження, інше. Сквирському ВП ГУ НП рекомендовано розробити графік прийому дільничного офіцера в сільських населених пунктах району, складено план заходів щодо зниження рівня криміногенної обстановки на території населених пунктів.

Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

У районі зареєстровано 39 громадських організацій.

Найчисельніші та найактивніші у Сквирському районі такі громадські організації :

Організація ветеранів війни, праці та ЗС – 17300 членів;

Організація спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) – 95 членів;

ГО «Союз. Чорнобиль. Україна.» - 110 членів;

Спілка інвалідів «Прагнення – Сквира» – 100 членів;

ГО «Народна рада. М. Сквири» – 30 членів;

ГО «Асоціація учасників АТО Сквирщини» – 253 членів;

ГО «Надійний тил» – 7 членів.

Громадські організації створені для захисту прав окремих категорій населення і надання їм благодійної допомоги тощо. Члени громадських організацій району долучаються до всіх заходів, що проводяться на теренах Сквирщини. Найбільш активні громадські активісти включені до складу колегії, комісій, груп тощо, діючих при райдержадміністрації.

У Сквирському районі зареєстровано 78 організацій політичних партій, з яких виявляють активність партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія ВО «Батьківщина», Аграрна партія України, Радикальна партія Олега Ляшка, політична партія «Українське об’єднання патріотів -УКРОП», партія «Воля», партія «Патріотичний рух», партія ВО «Свобода».

Релігійна ситуація:

Аналізуючи ситуацію в релігійному середовищі на Сквирщині в 2017 році, слід зауважити, що в цілому, як і раніше, в районі склалися позитивні відносини між представниками релігійних організацій та органами державної виконавчої влади.

У районі діють такі релігійні громади, як Українська православна церква, яка об’єднує 24 громади, Українська православна церква (Київський патріархат) – 12 громад, Адвентисти сьомого дня – 4 громади, 4 релігійні громади «Хліб життя», які представляють Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської – п’ятидесятники, 3 громади Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів, 1 об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України) Релігійна громада «Церква Повно - Євангельських християн “Джерело життя», іудейський релігійний осередок (іудеї-хасиди) та мусульманська община турків-месхетинців (духовне управління мусульман України) с. Тхорівка.

Загалом в районі релігійна ситуація стабільна, контрольована і прогнозована.

Інформаційна діяльність:

Основними пріоритетами інформаційної політики в районі є – забезпечення умов для реалізації конституційних прав громадян на свободу слова, вільний доступ до інформації; максимально ефективне використання потенціалу місцевих ЗМІ для формування позитивного міжнародного іміджу України; активне залучення ЗМІ до обговорення соціально значущих проблем, ідей та проектів з метою підготовки громадськості до сприйняття нових явищ суспільного життя; забезпечення прозорості і публічності діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування під час прийняття управлінських рішень; активне залучення ЗМІ до боротьби з проявами сепаратизму, тероризму, корупції та іншими явищами, які загрожують національній безпеці України.

На території району працює студія районного радіомовлення «Шанс», яка виходить в ефір через проводові радіо та гучномовці, видається дві газети районного значення «Вісник Сквирщини» - тираж 2000 од. та «Провінція-Post» - тираж 2000 од.

Усвідомлюючи, що повномасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота є запорукою успішного проведення реформ та відповідно до доручень Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Київської облдержадміністрації у 2017 році, забезпечено висвітлення інформації на сторінках місцевих ЗМІ та офіційному сайті райдержадміністрації, розміщено тематичні рубрики, інтерв’ю, статті, роз’яснювальні матеріали, забезпечено трансляцію на радіостудії.

IV. Бюджет, фінанси та облік

За 2017 рік Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ забезпечено збору до Зведеного бюджету в сумі 320 млн. 495,4 тис. грн. (143,6% до минулого року), до державного – 165 млн. 262,8 тис. грн. (157,1%), до місцевих бюджетів усіх рівнів – 155 млн. 232,6 тис. грн. (131,5%). Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень становлять податки: з доходів фізичних осіб (75,0%), мобілізація якого – 102268,8 тис. грн. або 31,9% до загальної суми надходжень; на додану вартість – 85877,9 тис. грн. (26,8%); на прибуток (90%) – 28883,0 тис. грн. (9,0%); єдиний податок –28648,2 тис. грн. (8,9%); плата за землю – 17133,1 тис. грн. (5,6%); військовий збір – 11294,5 тис. грн. (3,5%); акцизний податок – 2074,0 тис. грн. (0,6%). Найбільшими платниками в районі є: АТ «Банкомзв’язок», яким сплачено до бюджету 40879,9 тис. грн., що становить 12,8% до загальної суми надходжень; ТОВ «Фірма «Грона» - 20767,6 тис. грн. (6,5%); відділ освіти РДА – 15416,6 тис. грн. (4,8%); ТДВ «Шамраївський цукровий завод» - 13686,4 тис. грн. (4,3%); ТОВ «Агрофірма Колос» - 12614,7 тис. грн. (3,9%); СГПП ім. Гагаріна – 10447,4 тис. грн. (3,3%); ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» - 9768,1 тис. грн. (3,0%); ТОВ «Шамраївський цукор» - 9016,4 тис. грн. (2,8%); ПП «Агрофірма «Розволожжя» - 8179,8 тис. грн. (2,6%); ПП «Новагрос» - 6538,2 тис. грн. (2,0%).

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становлять: податок з доходів фізичних осіб (75,0%) – 102268,8 тис. грн. або 65,9% до загальної суми надходжень до місцевих бюджетів та на 28570,0 тис. грн. більше відповідно минулого року; єдиний податок – 28648,2 тис. грн. або 18,5%; плата за землю – 17133,1 тис. грн. або 11,0% та на 4026,8 тис. грн. більше відповідно минулого року; податок на прибуток (10,0%) – 3231,7 тис. грн. або 2,1%; акцизний податок – 2074 тис. грн. або 1,3%; плата за ліцензію – 468,7 тис. грн. або 0,3%.

Станом на 01.01.2018 р., по Сквирському відділенню Білоцерківського ОДПІ податковий борг за податковими зобов’язаннями до Зведеного бюджету (з урахуванням боргу банкрутів та платників податків, по яких призупинено стягнення) – 4264,6 тис. грн., що на 2315,9 тис. грн. менше, відповідно до 01.01.2017 р., та на 1254,1 тис. грн. менше, відповідно до 01.12.2017 р. Зростання загальної кількості боржників з початку року відбулося за рахунок платників податків, які не сплатили штрафних санкцій з ПДВ, пені за порушення розрахунків у сфері ЗЕД. Зменшення загальної суми податкового боргу з початку 2017 року на 2315,9 тис. грн. зумовлено погашенням його КП «Сквирське КГ» та АТ «Банкомзв’язок», а також вчасною сплатою платниками податків у встановленні терміни поточних податкових зобов’язань.

Податковий борг до Державного бюджету, станом на 01.01.2018 р., - 2591 тис. грн., до місцевого – 1677,5 тис. грн., що на 68,5 тис. грн. менше проти 01.01.2017 р. та на 71,6 тис. грн. менше, відповідно до 01.12.2017 р. Станом на 01.10.2017 р., по Сквирському відділенню Білоцерківської ОДПІ рахується 22 боржники, що на 3 більше, в порівнянні з початком року. Боржники - юридичні особи із сумою боргу до 1020 грн. відсутні.

Із наявної суми податкової заборгованості найбільша по ДП «Тхорівський спиртовий завод» – 1205,7 тис. грн.; ТОВ «Фабрика бакалійних продуктів» - 825,8 тис. грн.; СП «Завод будівельних матеріалів» – 614,2 тис. грн.; ПП «Фірма Мізан» - 138,8 тис. грн.; ТОВ «ВКФ «Спайк» - 88,3 тис. грн.; КП «Сквирське комунальне господарство» - 45,3 тис. грн.; ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн.; ТОВ «Метол» - 13,4 тис. грн.; ТОВ «ПРМ Еверест» - 10,5 тис. грн.; ТОВ «Біомак Україна» - 8,0 тис. грн.; Сквирське райДУ – 4,6 тис. грн.

В розрізі податків до місцевого бюджету – найбільша заборгованість по земельному податку – 921,8 тис. грн., забруднення – 217,4 тис. грн., єдиному податку – 137,8 тис. грн., податку на майно – 108,9 тис. грн., податку на прибуток підприємств і організацій – 7,0 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб – 153,5 тис. грн., транспортному податку з фізичних осіб – 90,0 тис. грн., інші податках і зборах – 41,1 тис. грн. Найбільшими боржниками по сплаті податків до місцевого бюджету є ДП «Тхорівський спиртовий завод» – 406,5 тис. грн., СП «Завод будівельних матеріалів» – 223,7 тис. грн., ТОВ «ВКФ «Спайк» – 88,3 тис. грн., ПАТ «ТАКО» - 32,9 тис. грн., ППФ «Віріліс» - 1,1 тис. грн.

Сквирським відділенням Білоцерківської ОДПІ постійно вживаються заходи по зменшенню загальної суми податкової заборгованості до бюджетів всіх рівнів. До платників, у яких виникає новостворений борг, вживаються заходи, згідно із законодавством, в тому числі матеріали на стягнення податкового боргу передаються до суду. Для сприяння в погашенні заборгованості по земельному податку з фізичних та юридичних осіб міському та сільським головам направляються листи щодо стану заборгованості. З метою зменшення суми боргу регулярно проводяться звірки з сільськими та міською радами, вручені повідомлення про сплату земельного податку громадянами району та міста.

За 2017 рік до Зведеного бюджету Сквирського району, з урахуванням трансфертів, надійшло 418230,6 тис. грн. доходів загального фонду (102,5% виконання до запланованого обсягу доходів, що на 151067,1 тис. грн. більше проти відповідного періоду минулого року). Темп росту – 156,5%. Без урахування трансфертів Зведений бюджет поповнено 138508,3 тис. грн. (110,1%, на 37719,2 тис. грн. більше), в тому числі по рівнях бюджету: районний – 107,9% (при плані 76524,7 тис. грн. фактичні надходження – 82540,8 тис. грн.); міський – 103,7% (при плані 21773,9 тис. грн. фактичні надходження – 22570,8 тис. грн.); сільські – 121,3% (при плані 27531,7 тис. грн. фактичні надходження – 33396,7 тис. грн.). У структурі надходжень доходів загального фонду найбільшу питому вагу займають податок на доходи фізичних осіб – 59,1%, плата за землю – 12,4%, єдиний податок – 20,7%. Інші види надходжень – незначні й становлять 7,8% .

Головним джерелом надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб, його виконано на 108,0%, надходження збільшились на 22855,9 тис. грн. По платі за землю виконання – 114,8% (при плановому показнику 14925,0 тис. грн. отримано 17133,1 тис. грн., надходження зросли на 4026,7 тис. грн.). Єдиний податок забезпечено на 114,8% (при плановому показнику 24964,9 тис. грн. надійшло 28648,8 тис. грн., надходження збільшено на 8637,6 тис. грн.).

V. Організаційно-кадрова інформація

Протягом 2017 року питання про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики райдержадміністрації була спрямована на забезпечення стратегічного управління щодо планування, відбору та підготовки кадрів; призначення управлінських кадрів місцевих органів виконавчої влади та створення умов ефективної діяльності цих органів, їх структурних підрозділів, укомплектування цих органів висококваліфікованими кадрами; оновлення адміністративної культури, формування готовності управлінського персоналу до прийняття рішень та підвищення особистої відповідальності з орієнтацією на службу інтересам суспільства.

За станом на 31 грудня 2017 року в апараті Сквирської районної державної адміністрації працюють державні службовці: категорії «А» - 1особа; категорії «Б» – 9 осіб, категорії «В» – 13 осіб. У структурних підрозділах райдержадміністрації: категорії «Б» – 27 осіб, категорії «В» – 54 особи.

Керівництвом районної державної адміністрації важливе значення приділяється питанню призначення на посади державної служби. При Сквирській районній державній адміністрації створено конкурсну комісію для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», «В».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 08.09. 2017 № 543 затверджено новий склад комісії РДА з питань проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців категорії «Б», «В». Всього у 2017 році проведено 5 конкурсів конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців категорії «Б», «В».

Аналізуючи стан виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики, слід зазначити про те, що у 2017 році забезпечувалось дотримання вимог чинного законодавства про державну службу та інших нормативних актів у сфері державної кадрової політики на належному рівні.

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Регламенту Сквирської райдержадміністрації засідання колегії проводились відповідно до плану роботи, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.12.2016 № 665.

У 2017 році відбулося 12 засідань колегії районної державної адміністрації, на яких було розглянуто 63 питання. Більшість розглянутих питань стосувалися: соціально-економічного і культурного розвитку району, питань фінансово-бюджетної і податкової політики (18), розвитку агропромислового комплексу, землекористування (22), соціальної політики та соціального захисту населення (23). Також, відповідно до встановленого законодавством порядку, колегією обговорювалися проекти районних Програм, змін до відповідних Програм, які після їх схвалення, подавалися на затвердження районній раді. Тричі на засіданнях колегії розглядалися питання соціально-економічного розвитку.

Крім того, на засіданнях колегії заслухано звіти про підсумки роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі, районних організацій та установ в 2017 році.

По кожному із 63 розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

В райдержадміністрації на постійному контролі знаходились питання виконавської дисципліни. Так, на оперативних нарадах у голови райдержадміністрації, на засіданнях колегії райдержадміністрації регулярно розглядається інформація про стан виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади структурними в та приймаються відповідні рішення.

Переглядів: 167
 Друк

Повідомлення

про оприлюднення регуляторного акту - проекту розпорядження Сквирської районної державної адміністрації Київської області «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських та міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом, компенсації вартості проїзду один раз на рік до будь- якого пункту України туди і назад автомобільним, залізничним або повітряним транспортом громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи у Сквирському районі на 2018-2019 роки»

Сквирська районна державна адміністрація відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, оприлюднює проект розпорядження голови Сквирської районної державної адміністрації «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських та міських маршрутах загального користування автомобільним транспортом, компенсації вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України туди і назад автомобільним, залізничним або повітряним транспортом громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи у Сквирському районі на 2018-2019 роки». Переглядів: 378

  Read More...


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack