Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Серпень 2018
П В С Ч П С Н
    2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Середа, 01 серпня 2018


Друк

5 липня Слободянською бібліотекою – філією було проведено народознавчу годину «Жива вода купальської ночі». Захід проведено та організовано бібліотекарем Світланою Шпаковською. Відвідувачі прослухали розповідь про літні народні свята, традиції і звичаї загадкового свята Івана Купала.

6 липня Лавриківською бібліотекою спільно з сільським клубом було проведено фольклорне свято «Купальське свято таїнством багате». За давньослав`янською традицією молодь прикрашала дерево Марену, водила хороводи. Дівчата плели віночки – обереги та шукали свого судженого. Хлопці стрибали через купальське багаття. Після дійства розпочався святковий концерт. Хореографічну постановку «Дитинство» демонстрували присутнім найменші аматори сільського клубу Олена Кучер, Катя Михайлова, Аліна Городецька, Настя Куріленко, Марія Мосійчук. Танець «Десь по світу» представили Ліза Лапоног, Юля Жачко, Настя Городецька, Катя Кучер, Таня та Юля Грубрин. Чарували своїм співом лавричан Денис та Олена Савицькі. Неймовірний шквал оплесків викликала Кучер Даша, яка в образі Царівни – жаби шукала свого судженого. Не обійшлося цього вечора без чар. Адже на свято завітали Іван Царевич, річкова Водянка та болотяна Кікімора. Закінчився вечір святковою дискотекою.

 

6 липня біля Чубинецького сільського Будинку культури відбулося театралізоване дійство «Три кольори літа на Івана Купала», яке організували та провели місцеві установи культури. Тут було все: купальські пісні, які виконував народний фольклорний ансамбль «Терниця», вбирання віличка, спалювання Марени, ворожіння, перестрибування через купальське багаття, різні ігри та розваги. Порадували глядачів Водяний та Мавки. Окрасою свята стало пускання дівчатами віночків на воду.

Щирі слова вдячності: депутату Сквирської районної ради Сергію Деркачу, який виділив кошти на призи та приватному підприємцю Олександру Невмержицькому за морозиво, яким ласували діти.

 

6 липня в центральній дитячій бібліотеці був проведений народознавчий калейдоскоп «Ой на горі, на горі горіли купальські вогні». Бібліотекар Оксана Бондарчук розповіла юним читачам про давнє свято краси та молодості, з яким пов’язані цікаві обрядові дійства біля води та вогнища, які з давніх давен влаштовувала молодь. Родзинкою заходу була вікторина на купальську тематику. На завершення учасники переглянули матеріали книжкової виставки «Купальська ніч – чарівна ніч».

6 липня біля Малоєрчиківського Будинку культури відбулося народознавче свято «Ніч, коли зацвітає папороть». Ведучі свята Вікторія Константин та Вікторія Морофіянець розповідали про звичаї та традиії в цю чарівну та загадкову ніч. У виконання Вікторії Константин та Аліни Ралко прозвучали пісні українських виконавців, а Анастасія Павлівська прочитала вірш « Ой на Івана, ой на купала». Святкову програму продовжили конкурси, участь в яких приймали діти та дорослі. На завершення свята відбулася святкова лотарея, де жителі села виграли багато корисних та цікавих призів. Дівочий гурт у складі: Вікторії Морофіянець, Вікторії Константин, Анаствсії Лазоренко, Ольги Шевчук, Анастасії Павлівської та Ірини Яременко виконали танок, який дуже сподобався глядачам. Після закінчення концертної програми свято продовжила дискотека.

 

7 липня Таборівським сільським клубом спільно з бібліотекою було проведено свято «Віднайдемо цвіт папороті на Купала». В цей купальський вечір біля сільського клубу лунали обрядові пісні, які виконував аматорський колектив «Таборяночка». Цікавим було театралізоване дійство, в якому були задіяні члени літературного клубу «Первоцвіт». Кульмінацією свята стало пускання віночків на воду. Особливого запалу присутнім додали ігри та розваги.

6 липня, в ніч напередодні Івана Купала, біля Будинку культури зібралися жителі села Самгородок, щоб відсвяткувати Івана Купала. Було встановлено купальське дерево, яке дівчата убрали квітами і прикрасами, палало купальське вогнище. Ведучі театралізованого дійства Яна та Вікторія Чернявські привітали присутніх зі святом та запросили до слова сільського голову Василя Івановича Титарчука, який побажав жителям громади мирного неба, міцного здоров’я, добробуту та благополуччя.

Активними учасниками стали діти. Вони продемонстрували власні уміння та можливості, беручи участь у театралізованому дійстві. Веселили присутніх Водяний (Дмитро Декальчук), Русалочки (Катя Миронюк, Вероніка Тишкевич та Лера Швень), Чаклун (Роман Соколівський), Купайлонька (Ольга Нешпор), Молодиця (Лілія Команчук), гурт дівчат і хлопців (Вадим Команчук, Володимир Декальчук, Аліна Швень, Іра Чернявська).

Святкове дійство супроводжувалось піснями у виконанні Яни Чернявської, Ольги Нешпор та Вікторії Чернявської. Кульмінацією свята стало символічне пускання купальських віночків на воду.

Свято закінчилося молодіжною дискотекою

 

6 липня Кривошиїнська сільська бібліотека -філія спільно з Будинком Культури провели свято Івана Купала. Біля прибраної гілки верби ведуча Оксана Гаврилюк розпочала свято щирими словами привітань.

Бібліотекар Надія Шевчук розповіла про продовження традицій наших предків, пригадала, як раніше святкували Івана Купала.

Присутні співали купальських пісень, водили хороводи, активно брали участь у іграх, відгадували загадки. Хвилюючою подією було розігрування призів. Окрасою свята стало пускання дівчатами віночків на воду.

 

16 липня у Сквирській центральній районній бібліотеці проведено історичний альманах «Декларація про державний суверенітет України – ознака державності суспільства».

Захід розпочався гімном України.

Бібліотекарі Галина Савченко та Любов Онопрієнко розповіли користувачам про події того доленосного часу та продемонстрували документальний фільм «Декларація про державний суверенітет України.» Учасники заходу мали змогу ознайомитись з матеріалами книжкової виставки « Прийняття декларації – важливий крок до незалежності України».

 

17 липня в Самгородецькій бібліотеці-філіалі була проведена година духовності «Хрещення Русі – перша сходинка до духовності».

Бібліотекар Валентина Нешпор розповіла про уведення християнства на Русі. А потім з великою цікавістю всі присутні слухали розповідь Василя Цегельника про священника Антонія Балицького, який був останнім і незабутнім пастирем Самгородоцької парафії дорадянського часу, під його керівництвом у Самгородку було споруджено нову Христовоздвиженську церкву.

Мешканець села Анатолій Кравчук повідомив про церковне життя Самгородка в радянські часи та сучасну епоху. Учениця Ірина Довбуш зазначила, що в умовах безграмотності та відсутності загальнодоступних засобів масової інформації духовенство відігравало велику роль у культурному розвитку села.

Бібліотекар Валентина Нешпор ознайомила присутніх з літературою тематичної книжкової виставки «Хрещення Русі».

 

18 липня в Тхорівській сільській бібліотеці – філії була проведена година інформації «Знайомтесь: європейська література». Бібліотекар Людмила Карпіна оформила книжкову презентацію літератури та розповіла про книги класичних та сучасних авторів різних європейських країн. Учасники заходу були ознайомлені з письменниками та їх творами. Особливо юних читачів зацікавила книга Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха».

 

До святкування Хрещення Русі, в центральній дитячій бібліотеці 19 липня пройшов екскурс в історію «Християнство крізь роки». Бібліотекар Олена Медвецька ознайомила читачів бібліотеки з подією, яка відбулася у 988 році на берегах Дніпра, біля стін Києва. Учасники заходу переглянули відеоролики на тему вірувань давніх слов’ян, про часи князівства Володимира, хрещення Русі та здійснили віртуальну подорож по найвідоміших храмах України. Для учасників заходу була представлена книжкова виставка «Володимир Святий в історичній пам’яті нащадків».

 

20 липня у Сквирській районній бібліотеці проведено годину духовності «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності». Бібліотекар Галина Савченко ознайомила учасників заходу з історією хрещення Русі та його значенням для розвитку держави, освіти, культури. Також було представлено книжкову виставку «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури.

 

21 липня в Великоєрчиківській сільській бібліотеці – філіалі було проведено годину жалоби «Голодна смерть косила націю». Бібліотекар Надія Вітвіцька ознайомила читачів з інформацією про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу, який дедалі більше країн світу визнають, як геноцид. Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Пам'ять про скорботний1933».

На завершення учасники заходу разом з бібліотекарем відвідали кладовище, де встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932 – 1933 років. Поклали живі квіти та хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих односельців.

 

24 липня Кривошиїнською сільською бібліотекою було проведено годину спілкування «Дотримуйся правил на дорозі» Бібліотекар Надія Шевчук розповіла про правила дорожнього руху, застерегла від нещасних випадків та ознайомила читачів з послідовністю дій, якщо ви стали свідком дорожньо – транспортної події. Для учасників заходу була підготовлена «Дорожня вікторина» на знання правил дорожнього руху, в якій читачі активно брали участь.

 

27 липня у Слободянській бібліотеці філії була проведена інформаційна година «Великий дар – хрещення», присвячена національному святу українського народу – Дню Хрещення Русі – України, яке щорічно відзначається 28 липня, в день пам’яті рівноапостольного князя Володимира – просвітителя нашого народу. Захід підготувала та провела бібліотекар Світлана Шпаковська. Бібліотекар розповіла учням про джерела, які допоможуть більше дізнатися про історію хрещення Русі та чому православна церква так високо вшанувала князя Володимира і визнала його святим. Аби дізнатися більше про історію запровадження християнства на Русі читачів було ознайомлено з відомим історичним джерелом тих часів – «Повесть временных лет».

 

27 липня Чубинецькою сільською бібліотекою спільно з табором для відпочинку «Росич-2018. Українські прометеї», що діє при місцевій загальноосвітній школі було проведено поетичний двір «Свята моя Київська Русь», присвячений 1030-й річниці хрещення Київської Руси-України. Провідний бібліотекар Василь Скрид розповів дітям про нашу славну Київську Русь, про її хрещення та прочитав власні вірші «На Володимирській гірці» та «Свята моя Київська Русь».

Наостанок був проведений майстер – клас з дітьми, які пишуть власні вірші: Вікторія Кручко, Ангеліна Важелюк, Назар Лунченко, Владислав Загурський, Дмитро Бондаренко.

 

28 липня у Великополовецькій сільській бібліотеці – філії провідним бібліотекарем Іриною Самусь та художнім керівником Великополовецького СБК Наталією Щур була проведена мультимедійна духовна подорож «Україна – земля споконвічних християнських святинь» під час якої присутні віртуально побували у найвідоміших храмах України, зокрема в збудованій Володимиром на честь святої Богородиці кам’яній церкві, яка отримала назву Десятинної, Софії Київській, Києво-Печерській лаврі, Успенському, Михайлівському та Володимирському соборах, Києво-Печерському монастирі, Свято-Успенській Почаївській лаврі.

На завершення бажаючі мали змогу переглянути фрагменти телевізійного фільму «Сказання про хрещення Русі».

 

28 липня у Токарівській сільській бібліотеці було проведено годину духовності «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури». Підготувала та провела захід Катерина Гребенюк. Бібліотекар розповіла історичний перебіг подій заснування християнства на Русі. Під час розповіді вона демонструвала слайди, на яких були зображені історичні моменти того часу.

 

Переглядів: 81
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack