Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Жовтень 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
П'ятниця, 05 жовтня 2018


Друк

05 жовтня з метою попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на них,рятувальники Сквирського РС провели роз'яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки при користуванні опаленням, електропобутовими та газовими приладами серед населення м.Сквира. А щобгромадяни не забували правила пожежної безпекиїм було роздано тематичні листівки. Також працівники ДСНС розповіли про наслідки дитячих пустощів, чим нагадали постійно розповідати дітям про небезпекунехтуванням правилами пожежної безпеки та вибухонебезпечних знахідок.

Переглядів: 31
 Друк

1. Чи зберігається субсидія у працюючих пенсіонерів?

Часто пенсіонерів вводять в оману, кажучи, що субсидію заберуть якщо вони працевлаштуються. Міністр соціальної політики України Андрій Рева рекомендує не вірити тим, хто розповсюджує таку неправду. Адже єдиний критерій для розрахунку розміру субсидії є дохід людини.

Тому працюючі пенсіонери мають право на субсидію на основі пенсії і заробітної плати. Тим, хто перестав працювати, беруть до уваги розмір місячної пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією.

Якщо пенсіонер перестав працювати, чи вийшов на пенсію, йому потрібно протягом місяця з Декларацією звернутися в управління соцзахисту і допомогу перерахують з урахуванням лише одного доходу – пенсії.

https://teplo.gov.ua/video/151.html

2. Чи зберігається право оформити субсидію не на всіх прописаних, а лише фактично проживаючих у тещі, якщо її зять купив машину?

Багатьох цікавить питання чи зберігається право оформити субсидію не на всіх прописаних, а лише фактично проживаючих у тещі, якщо її зять купив машину?

Міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснює, що якщо теща подає документи на Комісію з питань призначення житлових субсидій з проханням надати їй допомогу не на всіх прописаних, а лише тих, хто фактично проживає, то комісії при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад повинні справедливо підходити до справи.

Тобто, якщо зять фактично вже багато років проживає далеко від тещі, а вона потребує допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, то, безумовно, субсидію їй повинні призначити без урахування доходів її зятя.

https://teplo.gov.ua/video/152.html

 

3. Чи впливає кешбек від банку і депозит на отримання субсидії?

Не поодинокими є запитання чи впливає кешбек від банку на субсидію? Міністр соціальної політики України Андрій Рева каже, що ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії.

А от виграш в лотереї чи переказ з-за кордону, що перевищує 50 тис. грн, трактуватиметься органами соціального захисту населення як дохід і братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії.

https://teplo.gov.ua/video/153.html

4. Чи зберігається право на субсидію у осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів?

Міністр соціальної політики України Андрій Рева каже, що сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:

• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини

• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні

• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html перелік країн, з якими в України є угоди в сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.

Тому якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

https://teplo.gov.ua/video/154.html

 

 

5. Чи потрібно в Декларації відображати свій дохід у цифрах?

 

Міністр соціальної політики України Андрій Рева каже, що в розділі 3 Декларації про доходи у жовтні 2018 року вказуються ЛИШЕ дані про види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за 1-2 квартали 2018 року. Зокрема, це може бути дохід від здачі молока, квартири в оренду, доходи від фрілансу чи заробітки за кордоном.

Ні заробітну плату, ні пенсію, ні соціальні виплати відображати не потрібно. Цю інформацію управління соціального захисту населення верифікує самостійно.

https://teplo.gov.ua/video/155.html

6. Чи мають право на субсидію на загальних умовах ті громадяни, які здають в оренду пай?

 

Громадяни, які отримують доходи від паю, вважаються самозайнятими людьми. Тобто за інформацією, яка надходить від податкових органів, вони не є безробітними. Тому для оформлення субсидії їм достатньо задекларувати свій дохід від паю і сплатити ЄСВ.

https://www.youtube.com/watch?v=Jhb-OqPrvXY

 

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

Переглядів: 23
 Друк

Набув чинності новий порядок фінансування страхувальників.

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, 1 жовтня набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві. Зміни направлені та посилання соціального захисту працевлаштованих у частині пришвидшення термінів отримання ними матеріального забезпечення, а також оптимізацію та спрощення для роботодавців взаємодії з Фондом, мінімізацію перевірок і заміну санкцій на попередній контроль.

Основні нововведення, що вступили у дію відповідно до набуття чинності Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12:

Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Система впроваджується з метою реалізації нових підходів до обслуговування страхувальників, вдосконалення системи фінансування та упередження можливих помилок при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нова форма заяви-розрахунку. Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Строки подачі заяви-розрахунку. Окрім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 01 жовтня також передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітів у електронному вигляді. Раніше реалізована можливість подачі звіту Ф4-ФСС з ТВП у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису, з 01 жовтня доступна також для подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам. Нововведення має на мені зменшити навантаження на роботодавців, спростити та пришвидшити фінансування матеріального забезпечення. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

Змінився порядок призначення страхових виплат потерпілим на виробництві.

Вступила в дію нова редакція Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які здійснюються Фондом соціального страхування України. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Дія зазначеного Порядку поширюється на потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання, а також осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника. Станом на сьогодні таких осіб майже 207,7 тис. Документ було затверджено рішенням правління Фонду від 19.07.2018 року, чинності оновлена редакція набула з 01.10.2018 року.

Порядок вдосконалив механізм призначення, перерахування та проведення робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями страхових виплат. Зокрема, новою редакцією передбачено перерахунок розміру щомісячних страхових виплат сім’ям померлих на виробництві у разі смерті одного з членів родини.

Також, відповідно до прийнятого Порядку, з 1 жовтня за період між закінченням одного навчального закладу та вступом до іншого дітям, батьки яких загинули на виробництві, Фондом буде проведено щомісячні страхові виплати. Зокрема, страхові виплати не будуть призупинятись у літній період між закінченням школи та вступом до вищого навчального закладу на денну форму навчання тощо.

Загалом, Порядок врегульовує питання призначення, перерахування та проведення таких страхових виплат:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

2) одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячна страхова виплата втраченого заробітку потерпілого;

4) страхова виплата потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячна страхова виплата особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Порядок привів у відповідність до чинного законодавства документ, що діяв з 2007 року.

Нагадаємо, що 1 жовтня також набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.

 

З 1 жовтня набуває чинності нова форма заяви-розрахунку

для фінансування листків непрацездатності.

За рішенням правління Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ. Відповідний Порядок фінансування страхувальників було затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 №12. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Форму заяви-розрахунку розширено для реалізації попереднього контролю правильності нарахування сум матеріального забезпечення. Такий превентивний підхід дозволить відійти від практики перевірок роботодавців за фактом уже профінансованих виплат.

Робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватиме перевірку наведеної в ній інформації, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

У разі потреби, може здійснюватися обмін інформацією зі страхувальником шляхом направлення запиту щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Заява-розрахунок подається роботодавцем для надання працівникам таких видів матеріального забезпечення:

– допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

– допомога по вагітності та пологах;

– допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

– допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;

– виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;

– відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Як зазначалось, 01 жовтня вступає у дію можливість подання заяви-розрахунку в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Для подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності по використанню коштів Фонду у електронному вигляді, страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

 

Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів.

З 1 жовтня 2018 року передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії із соціального страхування підприємства (рішення уповноваженого) щодо призначення матеріального забезпечення. Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 №12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ».

«Комісія також має затверджені строки, у які вона повинна розглянути документи, що надійшли від працівника, для призначення йому матеріального забезпечення. Для допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах – це 10 днів з моменту надходження. Для допомоги на поховання строк призначення – не пізніше дня, що настає за днем звернення. Терміни встановлені з метою пришвидшити строки виплати допомог застрахованим особам, забезпечити їх соціальний захист. І одночасно роботодавцям надається можливість подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді, тобто процес не лише пришвидшується для працівників, але й спрощується для страхувальників», – говорить директор департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлана Зарубіна.

Зазначимо, комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Нагадаємо, заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

 

З початку року на Київщині витрати на всі види допомог

склали 384,5 млн. гривень

За оперативними даними, витрати на всі види допомог (тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи, поховання) по Київській області станом на 1 жовтня цього року склали 384,5 млн. грн., що на 94 млн. грн. або 24,6% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

- по тимчасовій непрацездатності - 261,1 млн. грн. (67,9%);

- по вагітності та пологах - 122 млн. грн. (31,7%);

- на поховання - 1,4 млн. грн. (0,4%).

 

За III квартал цього року до відділень та управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області звернулося понад 700 осіб

У третьому кварталі 2018 року до районних (міських) відділень та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області усно та письмово звернулося 709 осіб. Із загальної кількості зареєстровано 60 письмових звернень та 649 - під час особистого прийому.

Більшість звернень стосується питань виплати по листах непрацездатності, надання допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання – 244 звернення, тобто 34,4% від загальної кількості. На другому місці питання лікування в санаторно-курортних закладах – 100 звернень, або 14,1%. На третьому місці – медичне обслуговування - 86 звернень, або 12,1%.

З початку року скарг на неправомірні дії працівників відділень до управління не надходило, проте надійшло 7 подяк працівникам.

З метою оперативного задоволення законних вимог заявників, адресного вирішення порушених питань громадян у робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області проводяться особисті прийоми потерпілих та страхувальників керівниками управління та відділень, їхніми заступниками та начальниками відділів.

Графіки прийому громадян керівництвом виконавчої дирекції Фонду та фахівцями обласного управління розміщено на стендах інформаційних куточків з питань роботи із зверненнями громадян в усіх відокремлених підрозділах та їх представництвах. Визначено відповідальних працівників за цей напрямок роботи.

Питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян є пріоритетними і постійно аналізуються. Всі звернення розглянуто своєчасно, заявникам надано роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства.

В управлінні та відділеннях посилено контроль за своєчасним та об'єктивним розглядом звернень громадян. Налагоджено та регламентовано співпрацю з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

 

З початку року на Київщині допомогу по вагітності та пологах

отримали понад 5 тис. працюючих жінок.

Як відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, з початку року допомогу по вагітності та пологах отримали 5127 застрахованих осіб. Загальна сума виплат склала 122 млн. гривень. При цьому в вересні цього року допомогу по вагітності та пологах отримали 782 застраховані особи і сума виплат склала 16,6 млн. гривень.

За словами керівника обласного управління, допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стражу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів відпустки по вагітності та пологах і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Георгій Галиць підсумував, що роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

 

Переглядів: 22
 Друк

На засіданні Уряду схвалено Технічний регламент щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайнуенергоспоживчих продуктів, який підготовлено Держенергоефективності з метою імплементації 125-ї Директиви ЄС.

Таким чином, Україна впроваджує важливий європейський інструмент – екодизайн.

 

Екодизайн визначає вимоги щодо енергоефективності та екологічності різних енергоспоживчих продуктів.

 

 

 

Впровадження системи екодизайну в Україні дозволить:

 

 зменшити використання енергоресурсів при проектуванні, виготовленні, використанні та утилізації енергоспоживчихпродуктів;

 

 збільшити кількість енергоефективних продуктів на ринку;

 

 не допустити введення в обіг тих товарів, які нераціонально споживають енергію та негативно впливають на навколишнє середовище.

 

Зазначений нормативний акт є рамковим, тому передбачається прийняття близько 30 спеціальних техрегламентів за окремими видами продукції.

 

Довідково:

 

Прийнятий технічний регламент розроблено у тісній співпраці з експертами ЄБРР у рамкахпрограми FINTECC.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 16
 Друк

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на конференції «Екоінновації та “зелене” підприємництво: зроблено в Україні».

 

 

Зокрема, у 2018 р. встановлено додатково:

 

 СЕС – 355 МВт;

 

 ВЕС - 57 МВт;

 

 електростанції на біогазі – 11 МВт;

 

 електростанції на біомасі – 5 МВт;

 

 малі ГЕС – 1 МВт.

 

Загалом з початку 2015 р. і по сьогодні близько 880 млн євро інвестицій залучено у майже 1000 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.

 

Крім цього, 460 млн євро інвестовано в проекти із виробництва «альтернативної теплової енергії» встановленою потужністю 2000 МВт.

 

«Все це вчергове свідчить про ефективне законодавче поле, яке ми продовжимо удосконалювати, щоб залучати ще більше інвесторів до вітчизняного ринку «зелених» проектів», - повідомив С.Савчук.

 

 

 

Також С.Савчук запропонував інвесторам та розробникам проектівкористуватися такими важливими інструментами:

 

 Інтерактивна інвестиційна картаUAMAP, де розміщено понад 100 цікавих потенційних «зелених» проектів на суму близько4 млрд євро (http://uamap.org.ua);

 

 Фінсько-український трастовий фонд, який надаватиме фінансування на розробку «зелених» проектів (http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).

 

Голова Агентства переконаний, що відновлювана енергетика – одна з найперспективніших галузей енергетики, яка сприяє економічному зростанню, збільшенню високоінтелектуальних робочих місць та добробуту суспільства.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Переглядів: 17
 Друк

15закладів вищої освіти вже створили комісії з атестації енергоаудиторів (http://saee.gov.ua/uk/content/buildings-certification).

 

 

 

На сьогодні видано18 атестатів, зокрема:

 

13-енергоаудиторам із сертифікації енергетичної ефективності будівель;

 

5- фахівцям з обстеження інженерних систем будівель.

 

Окрім цього, Держенергоефективності уклало угоди про співпрацю ще з

13 закладами вищої освіти, які також планують створити атестаційні комісії, зокрема:

 

 до кінця жовтня ц.р. - 9 закладів;

 

 у листопаді ц.р. – 2 заклади;

 

 до кінця 2018 р.- 2 заклади.

 

Передбачається, що до кінцяп. р. пройдуть навчання за напрямами:

 

 сертифікація енергетичної ефективності будівель – 250 осіб;

 

 обстеження інженерних систем будівель – 140 осіб.

 

 

 

Зазначені заклади вищої освіти працюють у різних регіонах країни, тому у фахівців з різних міст є можливість пройти навчання та атестацію для подальшої сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель.

 

Оскільки положення Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 №2118-VIII щодо обов’язкової сертифікації будівель набере чинності у липні2019 р., очікується значна активізація ринку цих послуг.

 

«Тому закликаюенергоаудиторіввже сьогодні завчасно подавати заявки на навчання та проходити атестацію, щоб зайняти гідне місце на ринку та проводити якісну сертифікацію енергоефективності будівель», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

 

Переглядів: 16
 Друк

Шановні освітяни!

Дорогі наші вчителі!

Щиросердечно вітаю Вас з професійним святом. Прийміть земний уклін за мудрість та відданість справі, якій Ви присвятили життя. Зичу щасливої освітянської долі. Нехай і сьогодні, і завжди, в свята і будні не покидає Вас високе почуття причетності до святої справи – становлення молодої особистості нашої держави, вірності своєму покликанні жити і працювати для суспільного блага. Нехай дитячі душі радо зустрічають щоденно Вас і відчувають тепло Ваших душ – великих і добрих!

Освітяни Сквирини це найбільша та найактивніша частина нашого суспільства. Саме Ваша зважена позиція в усі часи була гарантією миру, толерантності та духовності в нашому краю.

Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Бажаю міцного здоров'я, добробуту, натхнення, нових творчих ідей, найповнішої реалізації добрих намірів, життєвих планів, щедрої і світлої долі, віри у славне майбутнє країни, непереможного бажання сіяти розумне, добре, вічне! Впевнений, що Ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження заможної, духовно багатої України.

З повагою

Василь Галюк

Переглядів: 39
 Друк

Петро Порошенко, Президент України:

"Слухайте, дивіться, уже всі вивчили слово інклюзивна освіта. Давайте посперечаємся, але два-три роки тому, коли ти в аудиторії кажеш “інклюзивна”, тобі кажуть - що це таке? Сьогодні не перепитували. І для цього ми шукаємо ресурси, для цього ми знаходимо ресурси.

Я з інклюзивною освітою лягаю спати і встаю, бо Марина мене теребить - що ти ще? Марина, дуже дякую тобі за це. Що ти ще зробив для інклюзивної освіти? І це не жарт. Це теж наш рух до Європи. Це теж наш рух до абсолютно іншого цивілізаційного вибору. Бо як держава, як суспільство ставиться до людей з особливими потребами, настільки воно готове до того, щоби жити в умовах європейських цивілізаційних цінностей…"

Детальніше за посиланням: https://dropmefiles.com/VYczM

Переглядів: 45
 Друк

6 вересня Чубинецькою сільською бібліотекою-філією було проведено годину пам'яті «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип». Зі вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид. Він розповів дітям про ті далекі голодні роки і прочитав власний вірш «Рік 33-й». Доповнила захід місцева вчителька Світлана Лисюк, яка продемонструвала відеофільм і розповіла про ціну хліба, якого так не вистачало людям в голодний 33-ій. Стіл був прикрашений колосками хліба та калиною. Колоски – це життя. Калина – це кров померлих.

7 вересня Малоєрчиківською сільською бібліотекою-філією було проведено інформаційну годину «Пізнаємо Європу,рухаємося до Євросоюзу». Бібліотекар розповіла присутнім про кількість держав, що входить до Євросоюзу, про офіційну грошову одиницю та про 12 п'ятикутних золотих зірок. Присутні прослухали гімн Європи та дев'яту симфонію Бетховена. Захід проходив в дружній та веселій атмосфері.

 

13 вересня в приміщенні сільського Будинку культури бібліотекарем Горобіївської сільської бібліотеки – філії було проведено годину скорботи «Сльоза пекучої пам’яті». Носанчук Людмила Павлівна розповіла присутнім про страшні 1932-1933 роки, зачитала список померлих жителів села від голоду та запросила слухачів до бібліотеки, щоб ознайомитися з прес-папкою зі свідченнями сільських жителів про страшні події Голодомору. На завершення заходу присутні пом’янули жертв хвилиною мовчання.

14 вересня Самгородоцькою бібліотекою – філією для читачів було проведено вікторину «Правова подорож Україною». У вікторині взяли участь 2 команди по 5 учнів. Команду, яка здобула перемогу, нагородили дипломом та солодкими призами.

Підводячи підсумки вікторини, бібліотекар Нешпор В.М. відмітила, що юні громадяни України, не тільки засвоюють правові знання, юридичні поняття, а й здобувають вміння та навички використовувати їх у повсякденному житті для правового аналізу різних ситуацій.

15 вересня Великоєрчиківською сільською бібліотекою-філією спільно з працівниками Будинку культури, сільської ради та сільськими підприємцями було проведено народне гуляння «Моє рідне село». Зі словами привітань до всіх присутніх звернулися: голова Сквирської РДА В.В.Галюк, голова Районної ради В.В.Гриша та помічник – консультант депутата Київської обласної ради В.І.Скрипи К.Ф.Бондарчук. Жителів села привітав сільський голова С.М.Чмирь, який відзначив грамотами учасників АТО, воїнів – інтернаціоналістів, найстарших та наймолодших жителів села, подружні пари, які відсвяткували 50-річний ювілей та молоді подружні пари. До кожної номінації звучали пісні у виконанні учасників ансамблю «Мрія», дуету Тетяни та Олександра Ковезюків, солістки Галини Ніколюк та дитячого гурту «Веселка». На подвір’ї сільського Будинку культури для дітей були організовані розважальні атракціони.

16 вересня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом була проведена інформаційна година «Євроінтеграція України: реалії, перспективи». У заході взяли участь учні 9 – 11 класів. Бібліотекар Тетяна Кучер розповіла про місце України в європейській спільноті та про реформи, які проводить влада аби наблизитися до Євросоюзу. Також присутні обговорили розвиток економіки, культури та туризму в європейських країнах і висловили надію на те, що запровадження європейських стандартів у всіх сферах життя українського суспільства забезпечить добробут і процвітання нашого народу. Наприкінці заходу відвідувачі мали змогу ознайомитися з викладкою матеріалів цієї тематики.

20 вересня у Сквирській центральній дитячій бібліотеці з користувачами бібліотеки та учнями шкіл було проведено годину історичної пам’яті «Героїчне минуле партизан». Бібліотекар Оксана Бондарчук розповіла дітям про героїв Другої світової війни нашого району, партизанський рух на території рідного краю. Читачі ознайомилися з книжковою виставкою «А слава незгасна, а пам’ять нетлінна», з якої дізналися багато інформації про підпільну діяльність відомих: командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Руднєва С.В. та Базиму Г.Я.

22 вересня бібліотекарем Рогізнянської сільської бібліотеки – філії спільно з Рогізнянським НВК біля пам’ятного знаку «Пам’яті їх поклонись кожен», що у с.Краснянка, було проведено годину скорботи до Дня партизанської слави «У пам’яті нашій Ви вічно живі». На заході були присутні жителі села, вчителі та учні. Для присутніх зачитали списки жителів хутора, спалених нацистами за зв’язок із партизанами та помянули їх хвилиною мовчання. Священик о.Василь відслужив заупокійну молитву за невинно убієнних.

Вчителі Анатолій Ігорович Гальчинський та Надія Василівна Миколюк доповнили інформацію про партизанський рух на Україні. Спогадами про трагедію поділились свідок події Катерина Іванівна Зуз та Лідія Андріївна Пенківська. З уст учнів Мирослави Задоненко ,Анни Мельник та Лізи Бабак прозвучала поема Василя Швеця «Краснянка». Захід завершився оптимістичними словами про мир Максима Дишканта, Андріани Тарасюк та Юлії Білоусової.

 

22 вересня у приміщенні Терешківської сільської бібліотеки – філії було проведено годину мужності «Ріка нашої пам’яті». Бібліотекар Шевчук Л.М. розповіла дітям про подвиг уродженця села Коломійця Олексія, який повторив подвиг Олександра Матросова. Лідія Михайлівна повела присутніх дорогами Другої світової війни на Сквирщині, розповіла про дії партизанських загонів краю. Діти поклали квіти до пам’ятників воїнам – визволителям та Герою – земляку.

22 вересня у Шапіївській бібліотеці для учнів 4-7 класів відбулася історична година «Стежками партизанської слави». Захід розпочався зі вступу бібліотекаря Карук О.В. Вона розповіла дітям про героїзм партизанів і підпільників, про їх значний внесок у завоюванні Перемоги. Присутні прослухали вірші, які підготували: Мартя Владислав, Мартя Валентин, Андрєєва Марія, Іванець Артур та Лозенко Віталій. Після завершення заходу відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам – односельчанам.

 

25 вересня у приміщенні Цапіївської бібліотеки – філії для читачів середнього шкільного віку було проведено інформаційну годину «Прапор, Гімн, калина – наша вільна Україна». Зі вступним словом до присутніх звернулася бібліотекар Г.Б.Самелюк, яка розповіла про історію української держави та її національної символіки. Про Герб України розповів учень 8 класу Кривошиїнського НВО Кислін Богдан, про Прапор – Мазур Аріна, учениця 7 класу Кривошиїнського НВК. Яременко Євген розповів про історію створення українського Гімну та його автора. Про рослини – символи розповіла Старунська Юлія учениця 7 класу. Вірші декламували: Погребна Катерина та Павлівська Тетяна.

27 вересня у Рогізнянській бібліотеці-філії №19 з учнями Рогізнянського НВК було проведено віртуальну подорож «По країні Правознайці». Бібліотекар Валентина Ткачук ознайомила з документами,що стоять на сторожі прав дітей. Читачі аналізували дії героїв казок та мультфільмів,визначали порушників прав. Активно висловлювали власні думки: Василь Штефанко, Артем Коваль, Даша Бабак, Юля Шембель, Назар Єфімов. У ході заходу діти вчилися захищати свої права та допомагати у цьому своїм друзям.

 

28 вересня з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і вшанування військової звитяги захисників рідної землі, виховання патріотизму у підростаючого покоління у Каленнівській сільській бібліотеці – філії проведено історичну годину «Українська революція 1917-1921 років: події і постаті».

Сільський бібліотекар Юлія Онищук підготувала читачам подорож у історичне минуле про Українську революцію, про її етапи, хронологію основних подій та зупинилася на визначних особистостях того періоду: керівнику Центральної Ради – Михайлу Грушевському, керівнику директорії УНР – Симону Петлюрі, керівнику генерального секретаріату УНР, автору всіх декларацій та законодавчих актів – Володимиру Винниченку, тогочасному керівнику української держави, гетьману, бойовому генералові Павлу Скоропадському і військовому діячеві, керівнику січових стрільців та засновнику організації українських націоналістів – Євгену Коновальцю. Відвідувачі заходу з-захопленням слухали розповідь бібліотекаря.

28 вересня з нагоди Дня бійця територіальної оборони на стадіоні Самгородоцької ЗОШ відбувся військово-патріотичний захід «Будь готовим до захисту Вітчизни». У заході взяли участь Василь Станіславович Кравченко – вчитель військової підготовки, Василь Федорович Дячук – вчитель фізичного виховання, Валентина Михайлівна Нешпор – бібліотекар Самгородоцької бібліотеки-філії №8 та учні 9-11 класів.

Розпочався захід звучанням Гімну України. Хвилиною мовчання було вшановано захисників Вітчизни, які віддали життя за цілісність і незалежність України. У виконанні Ольги Нешпор, Даши Чернявської та Яни Чернявської пролунали пісні «Не твоя війна», «Повертайся живим», «Над землею тумани». Бібліотекар В. Нешпор довела інформацію про відзначення Дня бійця територіальної оборони.

Змагалися 3 команди:

«Спритні» - учні 11 класу;

«Сміливі» - учні 10 класу;

«Завзяті» - учні 9 класу.

Команди змагалися в таких видах: стрільба з пневматичної зброї, одягання протигазу, метання гранати, підтягування на перекладині, спорядження магазину від автомата патронами, перетягування канату, стрибки у довжину з місця, біг з двома гирями в руках вагою 16 кг., стрибки в мішку, човниковий біг. Кожна команда показала свою винахідливість, кмітливість та згуртованість. Перемогу здобула команда «Спритні».

Переглядів: 38
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack