Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Лютий 2019
П В С Ч П С Н
        2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
П'ятниця, 01 лютого 2019


Друк

Про засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення і тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), податків, зборів, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

1 лютого 2019 року голова Сквирської райдержадміністрації В.В.Галюк провів спільне засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення і тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), податків, зборів, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданні були розглянуті такі питання:

1. Заборгованість із сплати страхових внесків та з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

2. Про стан сплати єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання район

3. Про дотримання законодавства з оплати праці на підприємствах, в установах, організаціях району за інформацією управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі, а саме щодо страхувальників, по застрахованих особах наявна ознака неповний робочий час, скорочення чисельності більше 10 %, більше 15 днів без збереження заробітної плати, застраховані особи виконують роботи за цивільно-правовими договорами, за листопад 2018р.

4. Стан дотримання мінімальної заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах Сквирського району за даними Сквирської ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДФС в Київській області за ІІІ квартал 2018 року.

За підсумками засідання прийняті відповідні рішення.

Переглядів: 63
 Друк

Станом на кінець 2018 р. близько 7,5 тис. українських родин встановили сонячні електростанції (СЕС) загальною потужністю майже 160 МВт.

Ці домогосподарства інвестували 151 млн євро у такі СЕС.

«Важливо, що більше половини усіх СЕС, а саме – майже 4500 - інстальовано у
2018 році. Це у понад 2 рази більше, ніж у 2017 році (1901 родина)», - прокоментував результати моніторингу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

ТОП-5 областей, де встановлено найбільше сонячних станцій у домогосподарствах:

-       882 – Дніпропетровська;

-       838 – Київська;

-       664 – Тернопільська;

-       484 – Івано-Франківська;

-       469 – Кіровоградська.

Такий стрімкий попит на сонячні панелі засвідчує, що у 2015 р. спільно з Агентством розроблено та Парламентом прийнято по-справжньому ефективний Закон України № 514-VIII (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/514-19), завдяки якому:

-       населення може встановлювати до 30 кВт СЕС та реалізовувати надлишок електроенергії за  «зеленим» тарифом;

-       домогосподарства заощаджують на рахунках за електроенергію;

-       відкривається значний ринок використання сонячних панелей та з’являються можливості для встановлення заводів із виробництва такого обладнання.

Крім того, як пояснив С.Савчук, законопроектом від 05.12.2018 № 8449-д (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65076), який готується до другого читання у Парламенті, передбачається можливість для домогосподарств встановлювати СЕС потужністю до 50 кВт.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістюДерженергоефективності

Переглядів: 38
 Друк

Держенергоефективності набуло право затверджувати істотні умови договорів щодо енергосервісу для об’єктів державної власності. Це передбачено Законом України від 22.11.2018 №2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (https://zakon.rada.gov.ua/go/2621-19), що набрав чинності 1 січня цього року.

Так,Агентство вперше схвалило істотні умови ЕСКО-контракту, який планується впровадити у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій.

«Це рішення дає можливість замовнику укладати енергосервісний договір та розпочинати енергоефективні заходи», - прокоментував Голова ДерженергоефективностіС.Савчук.

За умовами проекту передбачається встановлення системиавтоматичного погодного регулювання подачі тепла та модернізація систем опалення.

 

У результаті очікується зменшити споживання газу в середньому на 30% і заощадити чималі суми бюджетних коштів на рахунках за опалення.

Окрім цього, завдяки вирішенню питань теплозабезпечення у коледжі будуть комфортні умови для навчання та перебування.

«Тож звертаю увагу міністерств та відомств на те, що замовник енергосервісу не пізніше 10 днів з дня прийняття рішення про намір укласти з учасником-переможцем договір про закупівлю енергосервісу на об’єкті державної власності  подає істотні умови контракту на затвердження до Держенергоефективності», - зауважив С.Савчук.

Довідково:

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.

Деталі на сайті: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Переглядів: 26
 Друк

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив учасникам конгресу «Бізнес для розумних міст» Концепцію енергетичної утилізації сміття в Україні, розроблену Держенергоефективностіспільно з експертами КМДА, НКРЕКП.

 

«Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело необхідної суспільству енергії та точку росту економіки», - наголосив С.Савчук.

 

 

 

Так, щорічно населенням країни збираєтьсяблизько 10 млн тонн сміття, з яких близько 94% вивозиться на сміттєзвалища. На сьогодні в Україні вже налічується понад  5 тис. санкціонованих полігонів, а несанкціонованих – у рази більше.

 

Переробляючи близько 10 млн тонн сміття у рік,можна заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м3 газу.

 

Розроблена концепція передбачає створення законодавчих стимулів для роздільного збору, вивезення та перероблення сміття, а також подальшої генерації енергії.

 

«Важливо –перетворити енергетичну утилізацію сміття на економічно найбільш вигідний варіант поводження з відходами», - повідомив С.Савчук та пояснив, що сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за перероблення відходів, виробництво теплової та електричної енергії, реалізацію вторинної сировини чи альтернативного палива.

 

Зокрема, концепцією пропонується:

 

-       створити систему гарантій та стимулів для інвестування у сферу енергетичної утилізації відходів;

 

-       надати можливість органам місцевого самоврядування укладати довгострокові договори на переробкусміття;

 

-       гарантувати підприємству-переробнику постачання встановлених договором обсягів сміття;

 

-       закріпити на законодавчому рівні систему екологічних вимог до підприємств сміттєпереробної галузі;

 

-       встановити чіткі правила тарифоутворення для послуг з енергетичної утилізації відходів;

 

-       закріпити за органами місцевого самоврядування право призначати єдиного оператора поводження із сміттям.

 

Формування нової системи поводження із сміттям для подальшої генерації енергії вирішить енергетичні, економічні та екологічні проблеми українських громад.

 

Із Концепцієюенергетичної утилізації сміття в Україні можна ознайомитися за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/documents/2681.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефе

Переглядів: 26
 Друк

Україна та Норвегія започаткували одразу кілька стратегічних ініціатив у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики під час Norwegian-UkrainianBusinessForum 2019.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем’єр-міністр Норвегії ЕрнаСолберг підписали заяву щодо посилення українсько-норвезького співробітництва у сфері енергетики. Зокрема, передбачається започаткувати українсько-норвезьку ініціативу з підвищення енергоефективності бюджетних установ.

«Норвегія також підтримуватиме запровадження нових конкурентоздатних моделей з метою стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні», – йдеться у заяві глав урядів.

Окрім цього, на форумі підписано низкудоговорів між норвезькими та українськими компаніям у різних секторах економіки.

 

«Потенційний обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США, з яких близько 800 млн доларів США – це кошти у відновлювану енергетику», – повідомив Володимир Гройсман.

 

Привабливість ринку відновлюваної енергетики засвідчило укладання відразу 3 угод, відповідно яких:

 

  1. Норвезька компанія «NorskSolar» (http://norsksolar.com) долучиться до встановлення сонячної електростанції потужністю 9,2 МВт на Київщині.

 

  1. Норвезька компанія «ScatecSolar» (https://www.scatecsolar.com) візьме участь у встановленні сонячної електростанції потужністю 150 МВт на Миколаївщині.

 

  1. Норвезька компанія «NBT» (http://www.nbtas.no) планує взяти участь у встановленні близько 750МВт ВЕС у Запорізькій області.

 

Це сигнал усім інвесторам щодо перспектив впровадження «зелених» проектів саме в Україні, де запроваджено законодавчі стимули та наявна величезна ресурсна база у цій сфері.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістюДерженергоефективності

Переглядів: 23
 Друк

04.01.2019 року в районному Будинку культури для жителів міста проведена новорічна розважальна програма «Новорічні мелодії» та святкова дискотека. Музичні вітання лунали від вихованців народного аматорського ансамблю сучасної пісні і танцю «Пісенні ключі» та учнів вокального відділу дитячої школи мистецтв,керівник Оксана Клебанівська,вихованців вокальної студії «Мажор» РЦДЮТ,керівник Ірина Гибилинда – Анастасії Мельник,Аліни Кислюченко,Лілії Шпаковської,Софії Суслової,Маші Поворознік,Ірини Сичевської,Даші Гільченко,Любов Гамаюнової,Анни Безродних,Вартуш Саградян,Алварт Саградян,Анни Майок,Ірини Кравченко,Руслани Лісовської,Даші Зубрій,Сергія Господаренка. На закінчення свята вітання прозвучали від учасників вокально – інструментального ансамблю «Край»,керівник Валентин Антоненко.Ведучими святкової програми були Олена Костильова та Сергій Щуревський.

10.01.2019 року для дітей міста в дзеркальному залі районного Будинку культури учасниками драматичних гуртків «Гармонія»,керівник Олена Костильова та «Юність»,керівник Жанна Костильова проведена лялькова вистава для дітей міста «Як стати сильним і сміливим». Ролі казкових героїв вдало озвучили: «Лисичка» - Олена Костильова;»Вовк» - Жанна Костильова; «Заєць»,»Ведмідь» - Наталія Тишкевич; «Їжачок»,»Казкар» - Даніїл Птушкін.

13.01.2019 року Лавриківським сільським клубом спільно з бібліотекою було проведено народознавчу мандрівку «Щедрівка й коляда в нашу хату загляда». Присутні побували на «Каруселі зимових свят», де послухали про народні традиції святкування Різдва та Щедрого вечора. Завітали в «Провулок Різдвяний», де відгадували назви творів класиків про Різдво та загадки присвячені зимовим святам. На «Площі Щедрик» діти разом з бібліотекарем переглянули літературу даної тематики та вивчили щедрівку. Останньою зупинкою в цій мандрівці стала «Вулиця Радості». Учасники заходу в найкращих українських традиціях віншували жителів села, зичили здоров`я, миру, злагоди.

 

16.01.2019 року в приміщенні районного Будинку культури пройшов УІІІ районний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка». Святкове дійство відкрили маленькі янголята – Олександра Янчук, Мирослава Маличенко, Аріна та Михайло Поліщуки. Щиро вітала учасників фестивалю перший заступник голови районної державної адміністрації О.В. Славінська, представник благодійного фонду Олександра Ференця «Фортеця» Світлана Риченко. У фестивалі взяли участь: народний аматорський хор (керівник П. Дроздов), народний аматорський ансамбль української пісні «Надія» (керівник Анатолій Рай), вокальний жіночий ансамбль «Солошки» (керівник Анатолій Рай), вокально-інструментальний гурт «Край» (керівник Валентин Антоненко) районного Будинку культури, народний фольклорний ансамбль «Терниця» Чубинецького сільського Будинку культури (керівник В. Лисиця), учасники художньої самодіяльності Домантівського та Квітневського сільських клубів (керівник Інна Матвієнко), учениці вокального відділу дитячої школи мистецтв Софія Середа, Вартуш Саградян (керівник Олена Журбенко), вокальний жіночий ансамбль «Джерело» Буківського сільського Будинку культури (керівник Микола Бродюк), Ірина Шиш та вокальний жіночий ансамбль «Половчанка» Великополовецького сільського Будинку культури (керівник Надія Махлай), вокальний жіночий ансамбль «Мрія», дитячий ансамбль «Веселка» та родина Ковезюків Великоєрчиківського сільського Будинку культури (керівник Надія Стецюк), фольклорний ансамбль «Калинка» Кривошиїнського сільського Будинку культури (керівник Наталія Захарчук), вокальний ансамбль «Червона калина» Шаліївського сільського Будинку культури (керівник Тетяна Маційчук), фольклорний гурт «Витоки» Горобіївського сільського Будинку культури (керівник Павло Перебийніс), вокальний жіночий ансамбль «Господиньки» Цапіївського сілького клубу (керівник Алла Кисла), вокальний ансамбль «Родинонька» Шамраївського сільського Будинку культури (керівник Олена Чала), фольклорний ансамбль «Серпанок» Дуліцького сільського Будинку культури (керівник Світлана Бойко), вокальний жіночий ансамбль «Перевесло» (керівник Віктор Ракочий) та гурт «Лотоки» (керівник Анатолій Юхименко) Пустоварівського сільського Будинку культури.

19.01.2019 року в с. Мала Михайлівка святкували Водохреща. З нагоди цього свята відбулося освячення води. Жіночий вокальний гурт "Половчанка" разом з вихованцями гуртка "Вокальний спів" Сквирського РЦДЮТ, який працює на базі Великополовецького НВК (керівник Степенко Я.В.) мали честь бути присутніми на даному дійстві. Впродовж свята вони виконали безліч українських колядок та щедрівок, прославляючи Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.Усі присутні були зігріті гарячим чаєм і юшкою.

 

 

21.01.2019 року до Дня Соборності України та пам'яті героїв Крут в залі райдержадмініс-трації відбулися урочистості «Єднаймося ж,брати наші», які відкриваються спільним виконанням Гімну України аматорського народного хору та присутніх в залі. До слова запрошуються керівники району : Галюк В.В. – голова райдержадміністрації; Гриша В.В. – голова районної ради. Хвилиною мовчання вшановано пам'ять молодих борців за волю, героїв Небесної Сотні та полеглих під станцією Крут. Цього дня виповнились п'яті роковини загибелі активістів Євромайдану Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, яким посмертно присвоєно звання Героїв України. Право покласти квіти до пам'ятника Т.Г.Шевченка, Алеї Слави загиблим у ІІ світовій війні, пам'ятника загиблим воїнам АТО Сквирщини та Героям Небесної сотні надається волонтерам, учасникам бойових дій, учасникам АТО, громадськості міста та учням шкіл міста, вихованцям РЦДЮТ, переможцям Всеукраїнських,обласних,районних конкурсів, захисту науково – дослідницьких робіт, учням – членам Малої Академії Наук України та Всеукраїнських змагань та творчих конкурсів. До виступу запрошується заступник директора з навчальної роботи Сквирської НВК «ЗОШ І-ІІІ ст№4 – дитячий садок» Наталія Муштрук, яка ознайомила присутніх з темою «День соборності – сила нації в її єдності» та голова Сквирської ради дітей «Лідер», почесний член Сквирського територіального відділення Малої Академії Наук України – Олександра Середа, яка підготувала тему «Кіборги – герої Крут». Привітав зі святами та визнанням Української церкви світовим православ'ям благочинний Сквирського району, настоятель храму Святого Миколая – Віктор Скакевич. Музичні вітання подарували вихованці хореографічного колективу «Веселий сонях», керівник Алла Кіндзерська, які виконали танець «Хурделиця»; пісню «Там на Україні» виконали вихованці народного аматорського ансамблю сучасної пісні і танцю «Пісенні ключі», керівник Оксана Клебанівська - Лілія Шпаковська, Марія Хлєбік та Вікторія Яковець. Завершився захід флешмобом «Виконуємо Гімн України мовами світу» у виконані членів Сквирської ради дітей «Лідер»,керівник Галина Ніфоровська та вихованців вокальної студії «Мажор»,керівник Ірина Гибилинда РЦДЮТ.

22.01.2019 року Лавриківською бібліотекою спільно з сільським клубом було проведено годину єдності «Україно, соборна держава, сонцесяйна колиско моя». Присутні з цікавістю слухали історію виникнення свята та боротьбу про українського народу за соборність своїх земель. Ведуча заходу Грубрин Юля повідала про розвиток українського національного державотворення, Акт Злуки, діяльність УНР та її очільників. Читачі прийняли активну участь у обговорені питань історичної розбудови держави в минулому і провели паралелі із сучасністю. Також учасники заходу взявшись за руки утворили «Ланцюг єднання» і дружно співали Гімн України.

 

22.01.2019 року у дитячому відділі Великополовецької бібліотеки-філії №3 художнім керівником Великополовецького сільського Будинку культури Щур Н. В. спільно з провідним бібліотекарем Самусь І. О. проведена година єдності «В день злуки візьмемось за руки». До уваги користувачів бібліотеки була підготовлена книжкова виставка-експозиція «Слався вітчизно соборна і вільна», на якій представлено матеріали про історичні події, завдяки яким, вперше за шістсот років, був зроблений серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.Продемонстровано мультимедійну презентацію «Перше свято України» та проведено флешмоб «Разом – ми сила», в якому взяла участь сільський голова Галина Марченко. Майже кожен із присутніх на заході підготував і прочитав вірш про Україну, патріотизм українських людей. Захід пройшов о 1430, присутніх - 23 особи.

 

22.01.2019 року директор Селезенівського Будинку культури провела з дітьми годину спілування "У єдності сила ". Присутні ознайомились з подіями що трапились сто років тому, як вона вплинула на людей та їх свідомість. Маленькі українці з цікавістю полинули сторінками історії. Після прослуханого зробили спільне фото з прапорцями, наочно доводячи - що МИ - УКРАЇНЦІ, за нами ПРАВДА І ВОЛЯ!

 

22.01.2019 року година державності «На шляху до соборності» проведено спільно з Чубинецьким сільським Будинком культури,бібліотекою – філіалом та місцевою школою. До присутніх звернувся провідний бібліотекар Василь Скрид,який коротко ознайомив з історієї становлення нашої держави. Члени літературного клубу «Червоні вітрила» читали власні вірші про Україну та переглянули книжкову виставку «Єднаймося,українці!».

 

 

29.01.2019 року в читальному залі Великополовецької бібліотеки будинком культури спільно з бібліотекою – філіалом проведено годину історичної пам’яті «Під Крутами країни честь обороняла юність». Розпочався захід Гімном України,який виконали учасники заходу. До присутніх звернулась директор сільським Будинком культури Надія Махлай. Вірші «На Крути», «На Аскольдовій могилі поховали їх», «Над Крутами круки», «Народе мій…» читали Олександра Биковець, Вікторія Міщенко, Каріна Запорожець, Ліза Сакевич. У виконанні Ірини Шиш пролунала пісня «Слава героям Крут». У своїх виступах сільський голова Галина Марченко, завідувач бібліотеки Надія Погиба зазначили, що бій під Крутами став символом української звитяги та патріотизму. Презентацію матеріалів «Нам шлях в майбутнє вкажуть Крути» присутнім презентувала Надія Погиба.

29.01. 2019 року в дитячому відділі Великополовецької бібліотеки-філії №3 художнім керівником Великополовецького сільського Будинку культури Щур Наталією спільно з провідним бібліотекарем Самусь Іриною до Дня пам’яті битви під Крутами було проведено годину історичної правди «Під Крутами країни честь обороняла юність». Захід розпочався вступним словом Щур Наталії. Для читачів була проведена мультимедійна презентація під назвою «Пам’ятай про Крути». Діти ознайомились з книжковою виставкою «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Заключними були вірші: «Пам’яті тридцяти» П. Тичини, «Крути» В.Бойко у виконанні Потупо Сніжани та Лінько Али.

 

29.01.2019 року в Горобіївському сільському Будинку культури спільно з бібліотекою – філіалом проведена патріотична година до Дня пам'яті Героїв Крут.До присутніх звернулась завідувач сільською бібліотекою Носанчук Людмила,яка ознайомила присутніх з подіями,що сталися 100 років тому.Доповідь доповнив художній керівник Перебийніс Павло Федорович.Директор сільського Будинку культури прочитав вірш Павла Тичини «На Аскольдовій могилі поховали їх…». Всіх загиблих під Крутами вшанували хвилиною мовчання та наживо виконали Гімн України.

29.01.2019 року в Цапіївському сільському клубі спільно з бібліотекою – філіалом проведена година пам'яті «На Аскольдовій могилі український цвіт». Учні 7 класу Мазур Аріна та Наконешна Ніка ознайомили присутніх з історичними подіями під Крутами.Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та наживо виконали Гімн України.

 

Матеріал підготовила

Каміла Трофимчук

Переглядів: 160
 Друк

Порошенко і Зеленський виходять до другого туру - одразу три соціологічні компанії опублікували нові цифри. За даними станом на кінець січня рейтинг очолив Володимир Зеленський. За нього віддали би свої голоси 23 відсотки опитуваних. Друге місце посідає Петро Порошенко – 16,4%. Юлія Тимошенко вперше за рік втратила лідерські позиції, і не отримала першості в жодному з макрорегіонів. За неї на сьогодні готові віддати голоси 15,7% респондентів. В першій п’ятірці - Юрій Бойко з понад дев’ятьма відсотками і Анатолій Гриценко. В нього понад вісім відсотків голосів.

Опитування провели відомі компанії - Соціс, КМІС та Центр Разумкова. В ньому взяли участь понад 11 тисяч людей з усіх областей України окрім окупованих територій.

Детальніше за посиланням: https://wetransfer.com/downloads/704eae51e5f43cd715444dab2b453d9e20190131135503/134d16feccf63091afdb898ebefdddd520190131135503/a8d48e

Джерело:

http://socis.kiev.ua/ua/2019-01

Переглядів: 57
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack