Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Травень 2019
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Неділя, 19 травня 2019


Друк

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% - українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Біля меморіальної дошки репресованому журналісту Леоніду Кльоцу проведено мітинг з нагоди вшанування пам’яті жертв політичних репресій. На захід завітали керівники району, громадськість міста та сусіди журналіста.

Заступник голови райдержадміністрації і заступник голови райради О.Г.Грищенко з болем в серці говорили про найжахливіші репресії комуністичних років років, які тільки знав світ.

До їх виступу долучилися: доцент, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України Плівачук К.В. зі спогадами про цю визначну особистість. Людмила Процюк-Щербатюк згадувала Леоніда Миколайовича Кльоца, як свого наставника, який проклав їй шлях до журналістики.

Вшанувала пам’ять повернутого із забуття чистого і чесного імені талановитого журналіста Леоніда Миколайовича Кльоца член Національної спілки журналістів України, місцева поетеса Левчук Л.М., яка прочитала власний вірш-посвяту Кльоцу. До неї приєдналася поетеса Людмила Гриценко з власною поезією.

Хвилиною Мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв політичних репресій та поклали квіти до меморіальної дошки Леоніду Кльоцу.

 

Переглядів: 23
 


Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack