Головна Новини Розробка Північноатлантичним Альянсом спільно з українськими вченими проекту системи виявлення вибухівки у транспортних мережах

Червень 2018

За допомогою Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» НАТО розпочала новий проект з розробки і випробування системи детекторів вибухівки і вибухових речовин в умовах громадського транспорту (насамперед, метрополітенів).

Цей проект об’єднав зусилля вчених з України (Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України), Франції (ONERA, the Office National d'Etudes et de Recherches Aérospatiales) та Південної Кореї (the Seoul National University) з метою створення та розвитку системи надвисокочастотного випромінювання. Ця система зможе розпізнати вибухівку та приховану зброю у режимі реального часу та допоможе забезпечити безпеку транспортної інфраструктури, насамперед аеропортів, метро та залізничних станцій.

Зазначений проект під назвою «Завіса надвисокочастотного випромінювання» фінансується спільно НАТО і Генеральним секретаріатом з питань оборони Франції (SGDSN). Система буде готова для випробовування на місцевості у 2020 році.

Ініціатива базується на попередніх зусиллях НАТО щодо виявлення вибухонебезпечних пристроїв та становить частину внеску НАТО у міжнародну боротьбу з тероризмом.