Головна Новини Повідомлення органів влади Усиновлення

Червень 2018

Однією з переважних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення. Усиновлення дітей дає особам можливість створення повної сім'ї та задоволення почуття батьківської любові і турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім'ю дитини на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також, особи, які не перебувають у шлюбі, за умови, що вони є громадянами України.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей та сім’ї за місцем свого проживання. До заяви додаються такі документи:

- копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

- довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

- копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

- висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

- засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

- довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

- документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Служба у справах дітей та сім’ї після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить заявників на облік як кандидатів в усиновлювачі. Заявникам видається висновок разом з прошнурованими, пронумерованими, скріпленими печаткою, завіреними підписом керівника служби у справах дітей та сім’ї документами.

Служба у справах дітей та сім’ї за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі видає їм направлення для знайомства з дитиною до служби у справах дітей та сім’ї за місцем перебування дитини. Якщо контакт з дитиною встановлено, кандидати в усиновлювачі подають заяву про бажання усиновити дитину до служби у справах дітей та сім’ї, на території якої перебуває дитина. Служба у справах дітей та сім’ї за місцем проживання (перебування) дитини протягом десяти робочих днів з'ясовує – чи згодна дитина на усиновлення та готує проект висновку про доцільність усиновлення, і відповідність його інтересам дитини. Завершальною стадією при здійсненні усиновлення є судове засідання про усиновлення, після якого дитина стає членом сім'ї.

Таємниця усиновлення забезпечується відповідно до статей 229-231 Сімейного Кодексу України.

Якщо Ви готові розкрити обійми великому людському щастю – щастю ростити та виховувати у сім'ї дитину. Ми готові разом з Вами вчитися «мові» батьківської любові. Ми готові шукати разом з Вами шлях до серця дитини.

З питань усиновлення звертайтеся до служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації.