Головна
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Червень 2018
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

До відома учасників АТО! Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

З метою забезпечення збереження зібраних документів для історії архівний сектор Сквирської районної державної адміністрації формує фонди та колекції документів з особового походження, уточнює статистичні та біографічні відомості про учасників АТО.

Якщо Вас зацікавила дана інформація просимо звертатися за адресою: м. Сквира

вул.. Київська ,12-Д-2 тел. 5-26-33

Додаткова інформація:

Додаток

Пам'ятка

 

Одним із напрямів роботи архівних установ України є збирання та збереження документів з новітньої історії, зокрема сучасного періоду. Насамперед, це стосується документів особового походження, адже в центрі усіх історичних процесів перебувають люди – представники та очевидці своєї епохи. Історична подія є результатом і наслідком їх діяльності, конкретних вчинків та рішень.

Складним, але безпосередньо важливим, етапом історичного розвитку України є події останніх чотирьох років. З квітня 2014 р. на території частини Донецької та Луганської областей ведеться Антитерористична операція (АТО). Юридично це комплекс військових та спеціальних організаційно-правових заходів українських силових структур, спрямованих на протидію діяльності незаконних російських та проросійських збройних формувань у війні на Сході України.

В українському суспільстві, політичних та наукових колах вказані події кваліфікуються як неоголошена або «гібридна» війна, військовий конфлікт, що став продовженням збройної агресії Росії проти України, треті визвольні змагання. За чотири роки військового конфлікту загинули, зазнали тяжких поранень та травм 10710 військовослужбовців, близько 2 млн. жителів України стали вимушеними переселенцями. Загальні втрати серед цивільного населення сягнули 7,5 тисяч осіб. Їх соціальна роль та доля уже є частиною історії України, тому потребують вивчення і належної оцінки.

З метою збереження пам’яті про живих і полеглих воїнів – учасників АТО, вшанування їх подвигу, поповнення джерельної бази історії України періоду незалежності, Державний архів Київської області запланував організацію збирання та обліку їх документів для формування відповідних фондів і колекцій.

Дана пам’ятка розроблена для працівників державних архівних установ та архівних відділів міських рад Київської області, юридичних та фізичних осіб, які виявлять бажання поповнити Національний архівний фонд документами захисників України, які перебували і перебувають в зоні проведення АТО.

Мета пам’ятки – сприяння максимально повному виявленню, обліку та аналізу документів про участь військовослужбовців Київщини в АТО. Це дасть можливість сформувати фонди та колекції документів особового походження, уточнити статистичні та біографічні відомості про учасників АТО, забезпечити збереження зібраних документів для історії.

У ході збирання документів рекомендується здійснити такі заходи:

- виявлення та встановлення контактів з учасниками бойових дій на сході України;

- надсилання письмових звернень про з’ясування інформації до громадських організацій, військкоматів, відділів кадрів установ тощо;

- співпраця із ЗМІ;

- розроблення та поширення анкети-запитальника для громадян, які брали участь в АТО, з метою збору усних свідчень;

- розміщення повідомлень про збір інформації щодо участі громадян в АТО на сайтах архівних установ та архівних відділів Київщини, їх офіційних сторінках в мережі Facebook, місцевій пресі тощо;

Збирання документів має ґрунтуватися на принципах науковості, системності, об’єктивності. Позаяк респонденти є людьми різних переконань і поглядів, в оцінці їх свідчень, анкет та ін. документів, що прийматимуться на зберігання до державних архівних установах та архівних відділів міських рад Київської області має переважати неупередженість, виваженість, наукова толерантність.

Види документів учасників АТО, які мають бути прийняті на зберігання до архівних установ Київської області:

- офіційні особисті документи (свідоцтва про народження, одруження смерть, присвоєння воєнних звань, нагородження, військовий квиток, довідки, посвідчення тощо);

- автобіографічні документи, щоденники (автобіографії, спогади, щоденникові записи, особисті нотатки, записники тощо);

- документи службової діяльності (програми офіційних зустрічей, у яких брали участь учасники АТО та ін.);

- епістолярій;

- документи творчої діяльності (вірші, малюнки, ноти, літературні твори, доповіді чи виступи на офіційних заходах, зустрічах тощо);

- усні свідчення;

- кінодокументи (фільми, сюжети з новин, хронік, присвячених учасникам АТО тощо);

- фотодокументи, відео;

- документи увічнення пам’яті учасників АТО (спогади про них, відгуки побратимів, характеристики про їх службу, статті з відомостями про їх подвиг тощо).

Для встановлення контактів із учасниками АТО або членами їх сімей можна використати листи-звернення до власників документів, прямий телефонний зв'язок, e-mail. З метою пошуку можливих респондентів доцільно звертатися до органів місцевої влади, військкоматів, громадських організацій, відділів кадрів установ де працюють або працювали учасники АТО тощо.

Працівники архівних установ мають роз’яснити респондентам важливість і значення збирання та збереження документів про участь громадян в АТО. У разі згоди поінформувати власників документів про їх права і обов’язки, порядок приймання-передавання документів на постійне зберігання.

В процесі збору усних свідчень доцільно пояснити респондентам правила заповнення анкети-запитальника. Зокрема, наголосити, що обов’язковість не є визначальним чинником опрацювання документу. Графи запитальника заповнюються на розсуд респондента, а форма відповідей є довільною.

Документи учасників АТО будуть описані у складі фондів особового походження та документальних колекцій. Відповідно до плану заходів з увічнення пам’яті захисників України до 2020 року, вони можуть бути залучені до виставкових, науково-дослідницьких та видавничих проектів.

До пам’ятки додано:

- анкета-запитальник для учасників АТО (Додаток 1);

- проект листа за підписом директора архіву із зверненням до власників документів (Додаток 2)

 

Додаток 2

 

Шановн(ий/а) ____________________________________!

 

З метою збереження важливих джерел з новітньої історії України, поповнення ними Національного архівного фонду України, а також увічнення пам’яті і пошанування подвигу учасників АТО, Державний архів Київської області (далі – державний архів) звертається до Вас з проханням передати на державне зберігання документи, що відображають Вашу участь у бойових діях в зоні АТО.

У разі Вашої згоди на передавання документів державний архів зобов’язується укласти з Вами договір дарування, провести наукову систематизацію й упорядкування документів, які, безумовно, будуть цікавити наших нащадків. При використанні інформації з документів державний архів гарантує обов’язкове посилання на них, дотримання вимог законодавства про авторське право та інші суміжні права. Ми також готові розглянути Ваші умови та пропозиції.

 

 

З повагою,

 

Директор С.А. Каменєва

Переглядів: 92
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack