Головна Новини Повідомлення органів влади Ефективна суспільна комунікація - через екосистему

Липень 2018

Проблеми Київщини, які реально хвилюють людей – стихійні звалища, ями на дорогах, забруднення повітря тощо – покликана розв’язати нова інтерактивна система uvaga.ua.

Під головуванням першого заступника голови РДА Оксани Славінської проведено нараду із сільськими головами, на якій розглянуто питання про адміністрування он-лайн платформи «UVAGA.UA». Доповів з нього керівник апарату РДА Віктор Салтанюк, який напередодні побував на такій же нараді у КОДА, а презентацію в он-лайн режимі представив начальник відділу економіки Олександр Пилюта. Йшлося про те, що інноваційні методи управління активно впроваджуються і в галузі публічного урядування. Починаючи з червня,першими в Україні в Київській області усі органи державної і самоврядної влади використовують в своїй діяльності систему UVAGA.UA – спільний продукт Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина» у Верховній Раді, яке очолює Ярослав Москаленко, та Київської облдержадміністрації на чолі з головою Олександром Горганом.

Президент України Петро Порошенко під час XIV Українського муніципального форуму привів систему UVAGA.UA як приклад дієвого інструменту, завдяки якому влада та громадськість спільно, об’єднавши зусилля, можуть вирішити будь-яку проблему. «Не треба чекати, не треба давати роки на виправлення. Одразу ж, миттєво. Ми знаємо, де точки проблеми – перевірити, спільно об’єднатися і цю проблему вирішити», – наголосив Президент.

Це – програмний інструмент точної локалізації проблем та чіткого визначення конкретної посадової особи, яка відповідає за їх вирішення. Кожен громадянин зі свого мобільного телефону практично в один дотик отримує можливість повідомити про актуальну проблему і відстежувати динаміку її вирішення, розуміючи, хто персонально відповідає за це.

В інтерактивній системі вже висвітлені проблемні питання локації проблем «Увага. ua», надіслані зі Сквирського району. Це - «вулична торгівля» - на центральній площі міста невідомі особи здійснюють незаконну торгівлю, виконавець: Департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА; «незаконне виготовлення і збут алкоголю» - викрито підпільний цех з виготовлення фальсифікованого спирту в с. Малі Єрчики; «аварійно-небезпечна ділянка дороги» - протягом 10 років немає ремонту дороги протяжністю до 10 км, по якій можна вискочити на одеську трасу, виконавець: Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

«Уся екосистема, частиною якої є платформа UVAGA.UA, буде вважатися ефективною тільки за однієї умови – коли сигнали уваги громадян будуть реально вирішуватись», – навів слова губернатора Київщини керівник апарату Сквирської РДА Віктор Салтанюк.

(Більше про розглянуті це та інші питання наради ми проінформуємо згодом)