Головна Новини Повідомлення органів влади ІНТЕРАКТИВНА СИСТЕМА локалізації проблем здатна побороти корупцію
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Липень 2018
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Як ми вже повідомляли, на нараді із сільськими головами 23 червня ц. р. було розглянуто питання про адміністрування он-лайн платформи «UVAGA.UA», тобто активне впровадження інноваційних методів управління в галузі публічного урядування. Із червня усі органи державної та самоврядної влади в Київській області першими в Україні у своїй діяльності стали використовувати цю систему. Нагадуємо, що «UVAGA.UA» є спіль-ним продуктом Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина» у Верховній Раді, керівником якого є Ярослав Москаленко, та Київської облдержадміністрації на чолі з головою Олександром Горганом. За допомогою цього програмного інструмента точно локалізуються проблеми й чітко визначається конкретна посадова особа, яка відповідає за їх вирішення. У будь-який час, за будь-яких обставин кожен громадянин зі свого мобільного телефону може повідомити про актуальну проблему і дізнаватися, як вона вирішується.

В цій інтерактивній системі вже були висвітлені проблеми, що мають місце у Сквирському районі, зокрема, використання пасовищ не за призначенням; критична ямковість доріг (траса Р-18 Житомир – Ставище); зберігання непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на відкритих площах (територія хімскладу колишнього радгосп «Сквирський»); незаконне користування водним об’-єктом (хуторянський став м. Сквира); незаконне виготовлення і збут алкоголю (підпільний цех з виготовлення фальсифікованого спирту в с. Малі Єрчики); вулична торгівля (м. Сквира); завершення будівництва мосту через р. Сквирка в м. Сквира; незаконна робота газозаправних модулів та мобільних колонок з рідким паливом тощо.

 

Сільські голови більш предметно ознайомились з підходами до побудови інтерактивної комунікації нового покоління, яка дає можливість використати інструменти інформаційного суспільства, коли є сучасний мобільний зв’язок. Не потрібно надсилати письмові скарги, звернення, чекати у черзі на прийом до чиновника й таке інше, а брати смартфон чи вмикати Інтернет і заходити в систему UVAGA.UA. Люди звикнуть і зникне проблема тривалого розгляду звернень громадян, а найголовніше – вирішуватимуться питання по суті. Це – перший етап впровадження інноваційних методів управління в галузі публічного урядування.

Система ця розроблена за сприяння експертів Києво-Могилянської бізнес-школи і використовує концепцію «big data» – «великих даних». Саме програмне середовище побудовано за принципами AGILE і вона постійно буде вдосконалюватись, адаптуючись до потреб середовища.

Поряд з фокусуванням на результативне вирішення конкретної проблеми, географічне розташування якої в системі візуа-лізовано максимально точно, UVAGA.UA, агрегуючи колосальний обсяг даних різноманітного типу, дає можливість приймати системні рішення, оцінювати ефективність роботи як цілих відомств, так і окремих посадовців.

Під час її презентації в м. Києві губернатор Київщини Олександр Горган наголошував, що ця система є відповіддю на той колосальний корупційний виклик, який має місце в Київ-ській області: «Мешканці громад бачать, як їх оточують прояви корупційних змов: без належних дозволів добуваються надра, вирубуються ліси, функціонують нелегально газозаправні станції, салони ігрових автоматів. І у людей з’являється підозра, що до всіх цих корупційних оборудок причетна державна влада, в тому числі найвищі посадові особи регіону і країни. Тому цей інструмент дає можливість дуже швидко і переконливо довести громаді, що в тих корупційних оборудках, які вони бачать, ні керівництво обласної адміністрації, ні вище керівництво країни жодним чином не зацікавлено, а навпаки – налаштовується робота по їх переслідуванню».

Унікальність системи UVAGA. UA полягає у тому, що людина має можливість оперативно, в спрощений спосіб звернути увагу на прояви протиправної поведінки і отримати оперативну відповідь. За кожною проблемою закріплена конкретна посадова особа, яка персонально відповідає за системну діяльність щодо припинення цього правопорушення. Важливим є те, що кожен може відстежувати динаміку вирішення конкретної проблеми.

Депутати обласної, районних, міських, сільських рад, міські, сільські голови теж будуть бачити ці проблеми і відстежуватимуть їх в межах своїх округів, громад, матимуть можливість надсилати запити і звернення. Звичайно, партнерами цієї системи стануть громадські організації, активісти, засоби масової інформації, правники, активні користувачі соціальних мереж.

За словами Олександра Горгана, ця система запрацює тільки за умови, що вона стане частиною управлінської культури усіх посадовців регіону, тільки тоді, коли вони будуть починати свій робочий день з ретельного вивчення тих сигналів уваги, які даються мешканцями громад, і організовувати роботу на те, щоб скарги, зауваження, звернення людей отримували результативне вирішення.

На які фільтри потрібно звертати увагу: критична ямковість доріг; незаконне добування надр (пісок, чорнозем, торф, гравій, бурштин); незаконна порубка лісу; незаконна робота газозаправних модулів та мобільних колонок з рідким паливом; незаконне використання земель сільськогосподарського призначення; несанкціоновані викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; несанкціоновані скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти або на рельєф; стихійні сміттєзвалища; незаконне виготовлення і збут алкогольних напоїв, наркотичних речовин; стихійна вулична торгівля, незаконні: збір металобрухту, пилорами, підприємницька діяльність; шумове забруднення; самовільне захоплення земель; використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; обмеження доступу до земель загального користування (пляжі, проїзди, проходи); розорення, забудова прибережних захисних смуг та інших територій, не призначених для цього; наявність об’єктів самовільного будівництва; будівництво без дозвільних документів; використання приміщень, не введених в експлуатацію; перевищення вагових норм транспортних засобів; незареєстровані автобусні пасажирські перевезення; незаконне нічне паркування пасажирських автобусів тощо.

На цій нараді під головуванням першого заступника голови РДА О.В. Славінської піднімались ще такі питання: про стан заборгованості по платежах до місцевих бюджетів в розрізі територіальних громад; попередження захворювання свиней на африканську чуму; участь у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2018 році»; активізація роботи по застосуванню в практиці Закону України «Про співробітництво територіальних громад», з яких інформували та відповідали на запитання начальник Сквирського відділення Білоцерківської ОДПІ і ДФС у Київській області Л.М. Марченко, начальник Сквирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області М.П. Довгаль, заступник голови районної ради О.Г. Грищенко.

Сніжана ВІТВІЦЬКА.

Фото автора.

Переглядів: 174
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack