Головна Соціальна сфера Пенсійне забезпечення пенсіонерам Отримувати пенсію в банку - це зручно!

Липень 2018

Отримувати пенсію в банку - це зручно! Друк

ОТРИМУВАТИ ПЕНСІЮ В БАНКУ - ЦЕ ЗРУЧНО!

Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожної людини.

Оплата послуг за доставку і виплату пенсій важким тягарем лягає на видаткову частину Пенсійного бюджету.

Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг і для пенсіонерів, а саме:

• зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування, а шлях коштів від Пенсійного фонду до сумки поштаря триває декілька днів;

• відсутність черг;

• можливість отримання пенсій в будь-який зручний час;

• зняття з поточного рахунку як усієї суми, так і її частини;

•можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг);

•нарахування відсотків на залишок коштів на рахунку.

Чекаючи пенсії не обов’язково ходити щодня до банкомата, щоб перевірити залишок на рахунку. Досить підключити послугу “Смс-Інформування” і при перерахуванні грошей на пенсійну картку, вам прийде повідомлення на особистий мобільний телефон. Така послуга доступна в більшості банків і обійдеться недорого, або взагалі безкоштовно. Крім того, деякі банки надають можливість поповнити рахунок мобільного телефону з вашої пенсійної картки, відправивши СМС певного змісту на короткий номер.

У разі переїзду, від’їзду на лікування або відпочинок не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дає можливість отримати гроші через мережу банкоматів, або в будь-якому відділені уповноваженого банку по всій території України.

Також є ще одна незаперечна перевага! Якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг отримати пенсію через поштове відділення, кошти після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. А кошти, які перераховуються на рахунок у банку, залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (картку).

Крім того, банківські установи забезпечать конфіденційність інформації про розмір вашої пенсії і про наявність коштів на вашій особистій пенсійній картці.
При втраті або крадіжці пластикової картки банк забезпечує захист вашої пенсії, а для вас виготовлять дублікат банківської картки.

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання, або ж заяву можна залишити у відділенні банку і працівники фінансової установи передадуть її до управління.

В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

Шановні пенсіонери, пам’ятайте, що заощаджені кошти Пенсійного фонду України будуть направлені на виплату вашої пенсії! Отримуйте свою пенсію вчасно та зручно!