Головна Новини Всеукраїнська науково-практична конференція «Музейний простір, сучасні підходи до музейної роботи»

Жовтень 2018

В залі засідань райдержадміністрації відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Музейний простір, сучасні підходи до музейної роботи».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова райдержадміністрації В.В.Галюк. «Музеї у сучасному суспільстві - це духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам'ятки історії, культури та мистецтв, відіграють важливу роль в духовному розвитку нації, розбудові її державності. Своєю діяльністю музеї сприяють піднесенню національної самосвідомості народу, утвердженню ідеалів краси і добра, відновленню історичної справедливості. Музейні цінності - це правда, а не перекручена, як у часи тоталітаризму, історія. Ми – не хохли, ми – не малороси! Ми – українці, і наша історія це підтверджує! Саме зі знання історії рідного краю розпочинається справжній патріотизм.»:наголосив Василь Васильович, - «Наш районний народний краєзнавчий музей представляє жителям Сквирщини і гостям району унікальну історико-культурну спадщину, результати плідної праці різних культур і націй, дослідження краєзнавців і істориків, утвердження української державності, внесок у величну скарбницю української культури. Велика подяка музею, який працює без вихідних, щоб кожен у будь-який час міг доторкнутися до минулого свого краю, свого родоводу тощо.»

Щирі і теплі слова до учасників науково-практичної конференції лунали від заступника голови районної ради О.Г. Грищенко.

З доповіддю на тему «Наш колективний портрет» і «Проблеми районних і міських музеїв» виступила директор районного народного краєзнавчого музею О.А.Поліщук.

З великою цікавістю учасники конференції прослухали виступи Заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук В.І. Цимбалюка «Сучасні підходи до музейної справи та залучення до співпраці молоді і школярів» та Заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук К.В. Плівачук «Музейна педагогіка» і «Пам’ятники і пам’ятні дошки Сквирщини»ю.

Начальник відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації О.Л.Центило-Гіптенко підсумувала роботу науково-практичної конференції та запросила всіх присутніх на презентацію нової книжки К.В.Плівачук про місто Сквира і села району, яка має відбутися 25 жовтня 2018 року.