Головна Новини День Збройних Сил України

Грудень 2018

6 грудня на Сквирщині відбулися районні заходи з нагоди Дня Збройних Сил України. Розпочалося свято на священному місці біля пам’ятника загиблим воїнам АТО Сквирщини зі спільного виконання учасниками свята, яких було понад 600 осіб, Державного Гімну України. Хвилиною мовчання зібрання вшанувало пам'ять воїнів, які загинули в битвах за волю та незалежність України.

З вітальним словом до військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, учасників антитерористичної операції, воїнів-інтернаціоналістів, волонтерів, майбутніх захисників – учнівську молодь, та всіх присутніх звернулися голова районної державної адміністрації В.В. Галюк та голова районної ради В.В. Гриша. Молебень за Україну провів благочинний Сквирського району, настоятель храму Святого Миколая Віктор Скакевич.

Керівники району та представники громадськості поклали квіти до пам’ятників: загиблих учасників АТО Сквирщини, «Героїв Небесної сотні», загиблих воїнів-інтернаціоналістів та Героїв Другої Світової війни.

У дзеркальному залі та фойє приміщення районного Будинку культури була організована тематична виставка «Шануй Героїв!». На ній були представлені фото світлини воїнів АТО міста та району. Також були розгорнуті експозиції народного районного краєзнавчого музею та Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище».

Святкові заходи продовжились районним військово-патріотичним квест – змаганням «Воїни України», в якому взяло участь 15 команд із закладів загальної середньої освіти Сквирського району та ДНЗ «Сквирське ВПУ»: «Буківські отамани», «Соколята», «Варта», «Патріот», «Залізні вовки», «Побратими», «Соколи», «Нащадки Шамрая», «Сильні та незалежні», «Козацька сила», «Козацькі звитяги», «Козачата», «Молода Січ», «Вершники», «СІЧ». Адже саме діти – це майбутнє України. І саме сьогодні їм належало прожити один день армійського життя. 175 школярів продемонстрували свій «вояцький дух» у різних конкурсних випробуваннях, які відбувалися на 7 локаціях у міських освітніх та культурних закладах.

Учасники команд взяли участь у проведенні

змагань: «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Фізична підготовка», «Відун» зпроміжною станцією «Рятівник», «Літературний конкурс», «Збір-розбір автомата».

Неабияку зацікавленість та захоплення учасників викликали показові виступи представників кінологічної служби, а також робота на локації «Надання допомоги пораненим в бойових умовах (тактична медицина)», яку представляли інструктори з тактичної медицини Громадської спілки «Федерація громадських організацій учасників АТО Київщини».

Всі учасники свята скуштували гарячих страв з солдатської польової кухні.

Завершилося свято в глядацькому залі районного Будинку культури, де відбулося урочисте закриття заходу. Ведучі вітали у залі ветеранів ІІ Світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, працівників районного військкомату , нинішніх військовослужбовців Збройних Сил України, яким випала доля вписати нові сторінки в літопис української армії, волонтерів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції Київщини: громадську спілку «Федерація громадських організацій учасників АТО Київщини» - голову Володимира Ярославовича Мостового та координатора з питань медицини та соціального захисту Громадської спілки - Ірину Юріївну Гук, «Спілку АТО Сквирщини» на чолі з Оленою Олександрівною Редюк, громадську організацію «Об'єднане братерство воїнів АТО» м. Богуслав, голова Юрій Анатолійович Руденко, Володарську філію «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій», голова Сергій Миколайович Селезень , громадську організацію «Захисники Тетіївщини» на чолі з Олександром Олександровичем Задорожнім, «Всеукраїнську асоціацію учасників бойових дій» м.Біла Церква, голова В'ячеслав Олегович Вовченко, громадську організацію «Спілка воїнів – учасників АТО в Миронівському районі» на чолі з Ігорем Васильовичем Педченко, Організацію - Проект «Нащадки вільних», що входить до громадської організації «Український легіон» м. Київ, керівник Олексій Кавлак, міську громадську організацію «Асоціація учасників бойових дій та АТО» м. Фастів, голова Віталій Петрович Циганков.

Ведучі свята низько вклонилися, висловили сердечні слова подяки та вручили квіти матерям загиблих учасників АТО Сквирщини, яких присутні в залі вшанували стоячи. Сценарій свята вдало поєднувався з добіркою відеосюжетів щодо літопису створення новітніх Збройних Сил України та внеску до цього наших земляків.

Підвели підсумки та вручили нагороди переможцям районного військово-патріотичного квест-змагання «Воїни України»: мама загиблого воїна АТО Івана Лучинського – Валентина Константинівна Лучинська та голова громадської спілки «Федерація громадських організацій учасників АТО Київщини» - Володимир Ярославович Мостовий.

Пісенні вітання

прозвучали від Олександри Щур, Марії Поворознік та хореографічного колективу «REAL DANCE» народного аматорського ансамблю сучасної пісні і танцю районного Будинку культури. Свої поетичні рядки подарувала місцева поетеса, волонтер Людмила Гриценко.

Саме на таких урочистостях кожен із нас завжди почувається частиною нашої славної держави, розуміє, що саме він її сьогодення і майбутнє, саме він творить долю Батьківщини, у кожного є можливість зробити свій внесок у розвиток нашої України, адже це наш дім і кожен бажає, щоб в нашому домі запанував мир. І ми будемо країною щасливих людей, які прагнуть до духовного вдосконалення, гармонійного розвитку.