Головна Економіка Управління агропромислового розвитку Новини Нерестова весняно-літня заборона

Квітень 2019

Нерестова весняно-літня заборона PDF Друк e-mail
П'ятниця, 12 квітня 2019, 12:31

Нерест - це головний та найважливіший період у риби. З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів з 29 березня 2019 року встановлюється нерестова весняно-літня заборона. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками заборона триває по 6 червня (включно), у всіх річках та їх кореневих водах - по 17 травня, у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах - по 26 червня.

У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

Під час нересту дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях. З картою нерестовищ та з переліком місць, визначених для любительського та спортивного рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись на офіційному сайті Державного агентства рибного господарства.

З урахуванням наказу  Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області від 11.03.2019 №НОД-89/6 «Про заходи із забезпечення охорони водних біоресурсів у період нересту» у Сквирському районі визначено місця для любительського рибальства на р. Роставиця в адміністративних межах населених пунктів с. Шамраївка, с. Дулицьке та с. Таборів.

Розпорядженням голови Сквирської районної державної адміністрації №95 «Про захист водних біоресурсів у Сквирському районі Київської області у нерестовий період 2019 року» від 09 квітня 2019 року затверджено план заходів щодо боротьби з порушенням правил рибальства та незаконним заняттям рибним або іншим добувним промислом водних біоресурсів в Сквирському районі у нерестовий період 2019 року.

Державний контроль за дотриманням вимог законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів в Київській області здійснює Київський рибоохоронний патруль. Органи рибоохорони є правоохоронними  органами з повноваженнями, встановлені  ст.. 10 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” .

Відповідно до Адміністративного Кодексу України за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення (ст.249 Кримінального Кодексу) передбачено кримінальну відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн.,  або позбавлення волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується сума компенсації за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру і ваги.

Шановні рибалки та любителі відпочинку на водоймах,  шанобливе  і дбайливе  ставлення до риби, яка готується до нересту допоможе захистити майбутнє наших водойм. Не допускайте варварського вилову риби в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них за телефоном «Гарячої Лінії» Держрибагентства: 0-800-50-52-50, або поліції: 102.

Начальник управління

агропромислового розвитку

Сквирської РДА                                                                М. СИВОРАКША