Головна Новини Повідомлення організацій району Шановні громадяни, рятувальники Сквирщини звертають Вашу увагу на заборону спалювання сухої рослинності!

Вересень 2019
            1
30

Шановні громадяни, рятувальники Сквирщини звертають Вашу увагу на заборону спалювання сухої рослинності! Друк

Шановні громадяни, рятувальники Сквирщини звертають Вашу увагу на заборону спалювання  сухої рослинності!

Так впродовж минулого тижня рятувальники Сквирщини 7 разів залучались на гасіння трав’яного настилу на загальній площі 9,53га. на території Сквирського району. У селі Чубинці полум’я встигло перекинутись з трави на житловий будинок на щастя споруда була не жилою і рятувальники швидко впорались зі стихією. Лише за добу у Київській області виникло 37 пожеж, на щастя, всі пожежі було своєчасно локалізовано та ліквідовано.

Водночас неконтрольоване випалювання сухої трави часто є причиною лісових та торф’яних пожеж, загоряння житлових будинків та господарських споруд, травмування і навіть загибелі самих паліїв. Необережне поводження з вогнем може призвести до великомасштабних пожеж, адже швидкість поширення вогню у суху та вітряну погоду надзвичайно висока.

Пам’ятайте!

Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Випалювання стерні,  луків,  пасовищ,  ділянок  із  степовою,

водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її

залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних  доріг  і

залізниць,  у  парках,  інших  зелених  насадженнях  та  газонів у

населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі

охорони  навколишнього природного середовища або з порушенням умов

такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на

випалювання  зазначеної  рослинності  або  її  залишків та опалого

листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до

двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів  громадян  і  на

посадових осіб - від  п'ятдесяти  до  сімдесяти  неоподатковуваних

мінімумів доходів громадян.

Ті самі   дії,   вчинені   в   межах  територій  та  об'єктів

природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від  двадцяти

до  сорока  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  і  на

посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних  мінімумів

доходів громадян".

Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки - терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!