Головна Новини «Кіборги» – наша легенда і наша гордість!

Січень 2020

20 січня ц. р. на базі Бориспільського професійно-технічного ліцею відбувся обласний захід з вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту. Із членами сімей загиблих та учасниками бойових дій в зоні АТО/ООС проведено «круглий стіл», обговорено проблемні питання. Ті, хто пройшов запекле протистояння із незаконними збройними формуваннями, що завершилося наприкінці січня 2015 року, стали для нас Героями. Вони – наша легенда і наша гордість! Ті, хто поклав голови за Україну, здобули вічну безсмертну славу! На цьому наголосив заступник голови ОДА Олег Торкунов. Зі Сквирського району на заході побував «кіборг», учасник бойових дій Олег Юрійович Міщенко, а загинув за аеропорт наш земляк Олександр Валерійович Якубенко.

Варто нагадати, що саме 20 січня 2015 року бойовики, не припиняючи штурмів, підірвали новий термінал Донецького аеропорту, остаточно перетворивши колись один з найбільших аеропортів країни на руїни. Після того військовим керівництвом було прийнято рішення відвести українських бійців, і 22 січня останні вцілілі захисники залишили зруйнований термінал.

Як відомо, оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. 26 травня українські силовики завдали удару по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем тримали оборону.

На січень 2015 року припадають найкривавіші та найзапекліші бої. 13 січня в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку бойовиків завалилася диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої точилися за поверхи нового терміналу. 18-20 січня українські військові утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником. Бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі і підірвали їх. В ці дні, в результаті підриву терміналу, загинули 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами».

Завдяки Федерації воїнів АТО встановлена хронологія героїчних годин оборони ДАПу. З ініціативи самих «кіборгів» 16 січня відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

Інна БАЙ, начальниця відділу соціальної та психологічної підтримки учасників АТО та їх сімей РЦСССДМ.

Фото надане автором.