Головна Новини Година Соборності. до Дня Соборності України та пам'яті героїв Крут «Соборність України від ідей до сьогодення»

Січень 2020

Одна з головних сторінок нашої історії – боротьба українського  народу за Соборність своїх земель, яка спирається на споконвічну мрію народу про  власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування.  Саме в ці дні ми вшановуємо визначні події  нашої  історії:  22 січня 1918 р. -  проголошення Четвертим Універсалом Центральної Ради  Української Народної Республіки незалежною, вільною, самостійною державою, та 22 січня 1919 р проголошення Акту  Злуки Західноукраїнської   Народної Республіки  і Української  Народної Республіки. А історія наша полита кров’ю і  сльозами.  Однією з найтрагічніших  її сторінок є бій під Крутами. Назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач – Київ, 29 січня 1918 року ознаменувало відлік нового духовного злету нації. І цей відлік уже протягом століття є національним символом для десятків поколінь борців  за свободу та  незалежність. : Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів  всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях  єдину Соборну, вільну та незалежну Україну. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за

волю, полеглих під залізничною станцією Крути, героїв Небесної сотні. Саме 22 січня виповнюється шості роковини від  загибелі активістів   Євромайдану, Сергія Нігояна та Михайла  Жизневського, яким  посмертно присвоїли звання Героїв України.  І сьогодні  проливається кров кращих синів  нашої держави в зоні АТО в   боротьбі за  єдину соборну  Україну.

З цієї нагоди у залі засідань райдержадміністрації зібралися керівники району, представники громадських організацій і духовенства, матері загиблих у зоні АТО бійців, воїни учасники антитерористичної операції на Сході України, воїни-інтернаціоналісти, учасники Революції Гідності, учнівська молодь тощо.

Свято Дня Соборності України розпочалося спільним виконанням Державного Гімну.

З вітальним словом до присутніх звернулася виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Оксана Славінська, яка, зокрема сказала: «День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної Соборної демократичної

України та утвердження національної ідеї.

Разом із Днем Соборності України ми відзначаємо ще й День Героїв Крут. Цього року виповнюється 102-а річниця з тих подій, коли  біля станції Крути кілька сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з чотирьохтисячною більшовицькою армією. Подвиг Героїв Крут, що своєю кров’ю окропили землю в боротьбі за волю України навічно залишиться символом національної честі та гідності.

Найважливіше, що суспільство здобуло право на зміни, яке маємо сприймати не як дарунок, а як обов'язок діяти, змагатись і працювати для гідного життя.

Для кожного громадянина України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – вимогливим до влади, втім непасивним у своїх очікуваннях, а діяльним для власного добробуту.»

Учасників зібрання привітав голова районної ради В.В.Гриша.

Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях єдину Соборну, вільну та незалежну Україну.

Хвилиною Мовчання присутні вшанували українців, які загинули героїчною смертю в боротьбі за волю і Соборність нашої держави.

Члени Сквирської районної ради дітей «Лідер» та учні шкіл району   поклали квіти до пам'ятника: Т.Г.Шевченка, до памятного знаку «Загиблим воїнам АТО Сквирщини» та до до пам'ятника «Героям Небесної сотні та всіх борців за  Незалежність України»,  загиблим воїнам-інтернаціоналістам та Героям Другої Світової війни.

До присутніх звернувся благочиний району ПЦУ, протоієрей Віктор (Скакевич) підкресливши що Соборність – це символ  боротьби за волю. Порозуміння між  людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. Незалежність України   дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем  своєї землі – наголосив священник.

Вчителі історії Алла Михайлівна Бойко (Сквирська загальноосвітня школа № 3) та Олена Вікторівна Доліненко (Сквирський  академічний ліцей № 2) докладно розповіли про ті буремні історичні події в історії нашої держави. Вони закликали присутніх до єдності і зал підтримав їх заклик – всі взялися за руки!

Між виступами лунали патріотичні пісні у виконанні аматорських виконавців: Вікторії  Яковець, Ангеліни Глухоман, Світлани Хандожинської та Лілії Шпаковської.