Головна Символіка

Жовтень 2006

Символіка Сквирського району

Герб Сквирського раойнуГерб Сквирського району має форму напівкруглого щита, який має класичне співвідношення висоти до ширини – 8:7.

Щит розділений навкіс двома срібними діагональними нитяними лініями, які перетинаються, на чотири поля: верхнє і нижнє – синього кольору, що символізує ясність, велич, красу нашого краю; праве і ліве – золотого кольору, символізуючого собою багатство, силу, вірність, родючість та землеробство.

На верхньому синьому полі срібне зображення Пресвятої Богородиці ( відтворення з ікони Божої Матері “ Спорительница хлебов”).

На нижньому синьому полі зображено золоту фортецю з однією вежею, увінчаною золотим хрестом і відчиненою брамою (елемент Герба м. Сквира).

Сам щит обрамляють симетрично розміщені широкі стрічки блакитного кольору. На прямих відрізках стрічок з обох боків щита зображено вертикально по три золотих колоски , як символ хліборобського краю, родючих нив та високих врожаїв зернових культур. Під щитом на стрічці напис “Сквирський район” кольору червоного золота. Смужками такого ж кольору обрамлені блакитні стрічки навколо щита.

Щит увінчаний вінком із п”яти дубових листочків золотого і бронзового кольорів, що є символом Київської області, до складу якої входить Сквирський район. В нижній частині вінка у золотому напівкруглому полі, яке символізує собою сонце, що сходить, зображено срібного голуба – символ миру, духовного відродження і небесної благодаті.

Прапор Сквирського району являє собою прямокутне полотнище розмірами у співвідношенні ширини до довжини - 2:3.

Полотнище Прапора складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня і нижня - блакитного кольору, середня – жовтого (кольори Прапора Київської області).

На жовтому полі у центрі зображено напівкруглий щит – основний елемент Герба Сквирського району – з відповідними фігурами на ньому (див. Опис Герба Сквирського району).

Гімн Сквирського району

Муз. В.Мильнікова, М.Марка

Сл. В.Цимбалюка

І.

Де річка в вербах і калині,

У світлі сонячних заграв,

лежить зеленокудра Сквира,

Яку ще Рильський оспівав.

Ці землі древні, тут ще скіфів

У битвах брязкали мечі,

То предки наші, хлібороби,

Землі святої  орачі.

Приспів:

Сквиро, наша люба, рідна сторона,

Ластівко, голубко, ти у нас одна.

Ти, як цвіт калини в рідному краю,

Тобі посилаєм ми любов свою.

ІІ.

Ти чула голос Наливайка,

І Швачки голос тут лунав.

І пісню горду, бунтівливу

Народ повсталий заспівав.

Тут п’єси ставила Старицька,

І Рильський тут не раз бував.

У Сквирі сам Тарас Шевченко

Пісні чумацькі записав.

ІІІ.

Пережила ти жах репресій,

Голодомор, фашистську млу,

А потім грізний ще Чорнобиль

Вписавсь в історію сумну.

Та вижила. Перед тобою

Шляхи в прийдешнії літа,