Головна Соціальна сфера Захист прав дітей
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Серпень 2011
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Служба у справах дітей та сім`ї Друк
Рейтинг Користувача: / 43
НайгіршеНайкраще 

06 лютого 2018 року в Сквирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 імені Петра Тисьменецького спеціалістами служби у справах дітей та сім'ї Сквирської районної державної адміністрації спільно з працівниками Сквирського відділу поліції ювенальної провенції було проведено з учнями 9-10 класів профілактичну бесіду на тему: «Профілактика та попередження правопорушень, вчинених неповнолітніми, дотримання правил публічного порядку».

Зустрічі зі школярами у навчальних закладах спрямовані на формування правової культури та профілактики правопорушень серед учнівської молоді, тому учнів ознайомили з нормами законодавства та застерегли від порушень публічного порядку, вживання тютюну та слабоалкогольних напоїв, за які передбачена адміністративна відповідальність.

Школярі не тільки слухали, а й активно брали участь у бесіді та ставили запитання, відповіді на які вони хотіли отримати. А цікавило підлітків, як поводитись та діяти в тій чи іншій ситуації, чи є неповнолітні відповідальними за свої проступки. На все вони отримали змістовну та фахову відповідь.

===========================================================

У своїй діяльності служба у справах дітей та сімї райдержадміністрації керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями голів облдержадміністрації, райдержадміністрації та Положенням про службу у справах дітей та сім'ї Сквирської районної державної адміністрації.

 

Головним завданням служби у справах дітей та сім’ї є забезпечення реалізації на території Сквирського району державної політики в сфері соціального захисту, соціальної підтримки та надання соціальних послуг дітям, зокрема, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Сьогодні на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них 27 дітей-сиріт та 84 дітей, позбавлених батьківського піклування). На кожну дитину заведені особові справи на паперових носіях та внесені дані до Всеукраїнської єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти», які щотижнево поновлюються.

Протягом січня 2018 року з первинного обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації знято 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв’язку з досягненням дитиною повноліття.

Одним з пріоритетних завдань державної політики щодо дітей, які залишились без батьківського піклування, є влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Насьогодні в сім’ях опікунів/піклувальників з первинного обліку проживає 82 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (73,87% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку), та 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях (9,01% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку). Тобто в сімейних формах виховання перебуває 92 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 82,88% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження направлення дітей до інтернатних установ, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сьогодні функціонують: 2 дитячі будинки сімейного типу та 2 прийомні сім’ї:

- ДБСТ «Родини Усових» (с. Пищики) в якому виховується 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,

- ДБСТ «Родини Бондарів» (с. Тарасівка) в якому виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 5 дітей знаходяться під опікою.

- ПС «Бабенко» (с. Шамраївка) в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування;

- ПС «Найда» (м. Сквира) в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Питання розвитку сімейних форм виховання знаходиться на постійному контролі органу опіки та піклування Сквирської райдержадміністрації.

З метою реалізації права дитини мати родину, значна увага приділяється питанню усиновлення дітей. Станом насьогодні на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації перебуває 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновленими.

Для профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей, запобігання безпритульності та бродяжництву, службою у справах дітей та сім’ї постійно проводяться профілактичні рейди: «Діти вулиці», «Канікули», «Нічне місто», «Вокзал», «Урок» по виявленню фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, дітей, які вживають спиртні та тютюнові вироби, порушують громадський порядок у місті та схильні до вчинення правопорушень або самовільно залишили своє постійне місце проживання, виявлення неповнолітніх, які пропускають навчальний процес без поважних причин, перебувають у комп’ютерних клубах та ігрових залах. Метою зазначених рейдів є вилучення дітей з негативного оточення, надання їм реабілітаційної допомоги.

У січні 2018 року службою у справах дітей та сім`ї було проведено 2 профілактичних рейди. З виявленими дітьми та їх батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопустимості пропусків занять в школі без поважних причин, порушень поведінки в громадських місцях, проводиться роз’яснювальна профілактична робота щодо попередження жебрацтва та бродяжництва, щодо шкідливості вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, паління, усунення причин, що породжують вказані явища. Проведення профілактичної роботи з дітьми фіксується в особовій справі дитини.

За звітний період неповнолітні та їх батьки за дозволами на працевлаштування у службу у справах дітей та сім’ї не звертались.

Звільнень неповнолітніх за ініціативою власника підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, або уповноваженого ним органу протягом січня 2018 року не зафіксовано.

З метою забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, згідно розпорядження голови Сквирської райдержадміністрації від 25.09.2017 № 573 у Сквирському районі створена патронатна сім’я. Протягом періоду функціонування патронатної сім’ї до неї було влаштовано 5 дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом січня 2018 року відбулося одне засідання комісії з питань захисту прав дитини. На комісії було розглянуто 12 питань щодо правового та соціального захисту сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: щодо доцільності позбавлення батьків батьківських прав; щодо неналежного виконання батьківських обов’язків; щодо влаштування під опіку/піклування неповнолітньої дитини-сироти; щодо доцільності повернення дітей в біологічну сім’ю.

Протягом 2018 року видано 5 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та 1 посвідчення батьків багатодітної сім’ї; поновлено 3 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї та 2 посвідчення батьків з багатодітної сім’ї. Зібрано та передано 1 пакет документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 24.04.2014 року № 05-06-29-06, зміни та доповнення до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 року № 22-13-07, служба у справах дітей та сім’ї здійснює координацію робіт, пов’язаних із реалізацією заходів щодо оздоровчої кампанії та організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Відділ освіти, управління соціального захисту населення, служба у справах дітей та сім’ї проводять підбір та направлення дітей на оздоровлення в дитячі оздоровчі заклади, а саме:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- бездоглядних та безпритульних дітей;

- дітей-інвалідів (за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування);

- дітей з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;

- дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків;

- дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

- талановитих, обдарованих дітей (переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; дитячі творчі колективи та спортивні команди);

- відмінників навчання;

- дітей учасників АТО.

 

Переглядів: 9739
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack