Головна Соціальна сфера Захист прав дітей
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Серпень 2011
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Служба у справах дітей та сім`ї Друк
Рейтинг Користувача: / 36
НайгіршеНайкраще 

 

У своїй діяльності служба у справах дітей та сімї райдержадміністрації керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями голів облдержадміністрації, райдержадміністрації та Положенням про службу у справах дітей та сім'ї Сквирської районної державної адміністрації.

Головним завданням служби у справах дітей та сім’ї є забезпечення реалізації на території Сквирського району державної політики в сфері соціального захисту, соціальної підтримки та надання соціальних послуг дітям, зокрема, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Сьогодні на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації перебуває 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них 27 дітей-сиріт та 85 дітей, позбавлених батьківського піклування). На кожну дитину заведені особові справи на паперових носіях та внесені дані до Всеукраїнської єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти», які щотижнево поновлюються.

Службою у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації вживаються заходи щодо своєчасного надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. Так, протягом 2017 року статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, набули 21 дитина.

Протягом 2017 року з первинного обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації знято 24 дитини, у зв’язку з:

- поверненням дитини на виховання до батьків - 4;

- усиновленням дитини -7;

- досягненням дитиною повноліття -13.

Одним з пріоритетних завдань державної політики щодо дітей, які залишились без батьківського піклування, є влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Насьогодні в сім’ях опікунів/піклувальників з первинного обліку проживає 83 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (74,11% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку), та 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях (8,93% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку). Тобто в сімейних формах виховання перебуває 93 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 83,04% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження направлення дітей до інтернатних установ, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сьогодні функціонують: 2 дитячі будинки сімейного типу та 2 прийомні сім’ї:

- ДБСТ «Родини Усових» (с. Пищики) в якому виховується 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,

- ДБСТ «Родини Бондарів» (с. Тарасівка) в якому виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 5 дітей знаходяться під опікою.

- ПС «Бабенко» (с. Шамраївка) в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування;

- ПС «Найда» (м. Сквира) в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Питання розвитку сімейних форм виховання знаходиться на постійному контролі органу опіки та піклування Сквирської райдержадміністрації.

З метою реалізації права дитини мати родину, значна увага приділяється питанню усиновлення дітей. У жовтні 2017 року було знято сім’ю кандидатів в усиновлювачі, які перебували на обліку служби у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації у зв’язку з усиновленням дитини. 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває на обліку служби у справах дітей та сім’ї як такі, що можуть бути усиновленими.

З метою забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, згідно розпорядження голови Сквирської райдержадміністрації від 25.09.2017 № 573 у Сквирському районі створена патронатна сім’я. Протягом періоду функціонування патронатної сім’ї до неї було влаштовано 5 дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

Для профілактики злочинності, негативних проявів серед дітей, запобігання безпритульності та бродяжництву, службою у справах дітей та сім’ї постійно проводяться профілактичні рейди: «Діти вулиці», «Канікули», «Нічне місто», «Вокзал», «Урок» по виявленню фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, дітей, які вживають спиртні та тютюнові вироби, порушують громадський порядок у місті та схильні до вчинення правопорушень або самовільно залишили своє постійне місце проживання, виявлення неповнолітніх, які пропускають навчальний процес без поважних причин, перебувають у комп’ютерних клубах та ігрових залах. Метою зазначених рейдів є вилучення дітей з негативного оточення, надання їм реабілітаційної допомоги.

З початку 2017 р. службою у справах дітей та сім`ї проведено 14 профілактичних рейдів. З виявленими дітьми та їх батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопустимості пропусків занять в школі без поважних причин, порушень поведінки в громадських місцях, проводиться роз’яснювальна профілактична робота щодо попередження жебрацтва та бродяжництва, щодо шкідливості вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, паління, усунення причин, що породжують вказані явища. Проведення профілактичної роботи з дітьми фіксується в особовій справі дитини.

Станом на грудень 2017 року здійснено 19 перевірок стану додержання законодавства про працю неповнолітніх. В рамках перевірок, спеціалістами служби проведено рейди на 2 ринках. У ході проведення рейдів неповнолітніх, які незаконно працюють, виявлено не було.

За звітний період неповнолітні та їх батьки за дозволами на працевлаштування у службу у справах дітей та сім’ї не звертались.

Звільнень неповнолітніх за ініціативою власника підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, або уповноваженого ним органу протягом 2017 року не зафіксовано.

Протягом 2017 року відбулося 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини. На комісії розглядалися питання щодо правового та соціального захисту сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: питання щодо доцільності позбавлення батьків батьківських прав, дарування неповнолітнім житла та майна.

Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 24.04.2014 року № 05-06-29-06, змін та доповнень до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період 2014-2018 років, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 року № 22-13-07 служба у справах дітей та сім’ї здійснює координацію робіт, пов’язаних із реалізацією заходів щодо оздоровчої кампанії та організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Послуги оздоровлення та відпочинку надано 2054 дітям шкільного віку з них:
-  93 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
- 70 дітей-інвалідів;
- 444 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;
- 11 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб;
- 94 дитини із сімей учасників АТО;
- 310 талановитих та обдарованих дітей;
- 180 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- 750 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.
Згідно розподілу путівок Київською обласною державною адміністрацією у грудні 2017 року службою у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації було надано оздоровчі та відпочинкові послуги 16 дітям в наступних закладах:
-    Оздоровчий комплекс ТОВ «Водограй» (Закарпатська область)
-    Державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (Київська область, Пуща-Водиця);
-    Приватне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (Одеська область);
-    Комунальне підприємство «Дитячий оздоровчий табір «Зачарована долина» (Закарпатська область);
-    Державне підприємство «Санаторій «Україна» (Київська область, смт. Ворзель).
З метою створення належних умов для повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей Сквирського району та згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 травня 2017 року № 315 створено районний дитячий заміський оздоровчий табір «Росич - 2017» на базі Чубинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» з режимом роботи в 4 зміни, а також при загальноосвітніх навчальних закладах відкрито пришкільні табори з денним перебуванням дітей у період з 29.05.2017 року по 13.06.2017 року та англомовний табір на базі Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з 12.06.2017 року по 29.06.2017 року.
Метою і завданням функціонування табору «Росич - 2017» є створення сприятливих умов для повноцінного оздоровлення та відпочинку,спрямованих на зміцнення фізичного та психологічного розвитку дитини, забезпечення змістовного дозвілля, розвитку творчих здібностей дітей і стимулювання творчого самовдосконалення та збереження здоров’я та оздоровлення кожної дитини. 
Протягом 2017 року відпочинкові та оздоровчі послуги у районному дитячому заміському оздоровчому таборі «Росич - 2017» було надано 235 дітям. 960 дітей були охоплені відпочинком у пришкільних таборах.

 

Переглядів: 6925
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack