Головна Соціальна сфера Сектор молоді та спорту Звіт ОПИСОВИЙ ЗВІТ про стан та розвиток фізичної культури та спорту у Сквирському районі у 2016 році
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Січень 2014
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ОПИСОВИЙ ЗВІТ про стан та розвиток фізичної культури та спорту у Сквирському районі у 2016 році Друк
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

Сектор молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації разом з управліннями. Іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, місцевими органами виконавчої влади та органами самоврядування здійснюють заходи щодо реалізації на території району державної політики у сфері фізичної культури та спорту і в молодіжній політиці. З цією метою продовжується робота, спрямована на забезпечення виконання районних програм щодо розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі.

В районі діють такі районні програми в галузі фізичної культури та спорту і в молодіжній політиці: «Цільова комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки», міська програма «Розвитку гандболу в місті Сквира на 2015-2020 роки», міська програма «Підтримки та розвитку муніципальної футбольної команди на 2016-2020 роки».

Сектором були розроблені організаційно-практичні заходи щодо реалізації молодіжної політики  і розвитку фізичної культури та спорту в районі.

Проведено перевірку 12 сільських рад з питань стану спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи на території цих громад.

Спільно з відділом освіти проведено 4 семінар-наради з учителями фізичного виховання.

Аналіз розвитку молодіжної політики і фізичної культури та спорту свідчить, що в районі вдалось зберегти діяльність основних складових фізкультурного та молодіжного руху, не допустити різкого зниження спортивного потенціалу регіонів, яка характеризується наступними показниками.

1. Фізкультурні кадри.

В галузі фізичної культури та спорту в районі працює 62 фахівці, з них 57 – штатні, 53 - зі спеціальною освітою. За спеціальностями: 37 – вчителів фізичної культури, 1 – інструктор фізкультури дошкільного закладу, 13 – тренерів-викладачів, 1 –  інструктори по спорту, 5 – інші фізкультурні працівники.

5 вчителів фізичної культури в 2016 році навчалися на курсах підвищення кваліфікації в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів та у П.- Хмельницькому педагогічному університеті. 2 тренери-викладачі  ДЮСШ пройшли курси підвищення кваліфікації в Національному університеті фізичної культури та спорту.

Проте у виробничій сфері ситуація щодо кадрового забезпечення є критичною.

2. Спортивні споруди

В районі нараховується така матеріально-технічна база: 1 стадіон з трибунами на 1500 місць, 26 спортивних залів (20 в сільській місцевості), 41 спортивних майданчиків (26 в сільській місцевості), 15 футбольних полів (14 в сільській місцевості), 17 гімнастичних містечок (11 в сільській місцевості), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 в сільській місцевості), 2 з них – з тренажерним обладнанням та 1 спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Значно покращилась ситуація6 з фінансуванням міського стадіону «Колос», який знаходиться в комунальній власності міста і частково утримується за кошти міського бюджету.  В 2016 році профінансовано 50тис.грн., бюджетних коштів та 36тис.грн. спонсорських. Це дозволило, після трирічної перерви, поновити газове  опалювання адміністративної будівлі-7.0тис.грн., встановити нові енергозберігаючі склопакети-13.4тис.грн., побудувати автономну систему поливу футбольного поля-29.0тис.грн., провести поточний ремонт-9.1тис.грн., придбати дві газонокосарки-20.9тис.грн.  На цей час залишається актуальною проблема капітального ремонту футбольного газону стадіону.

У 2016 році проведені капітальні ремонти спортивних залів Горобіївського та Самгородецького НВК, також зроблено капітальний ремонт даху спортивного залу ДЮСШ відділу освіти-80тис.грн. Здійснено поточний ремонт 19 площинних споруд.

 

В 2016 році не було випадків перепрофілювання або закриття спортивних споруд.

3. Фінансування

У порівнянні з 2015 роком бюджетами різних рівнів для галузі фізичної культури та спорту в цьому році були передбачені такі кошти:

 

 

2015 рік

2016 рік

ДЮСШ відділу освіти

1019,4 тис. грн.

1238,8 тис. грн.

Сквирський МФОК „Старт”

121,9 тис. грн.

150,4 тис. грн.

ДЮСШ при МФОК „Старт”

83,4 тис. грн.

121,3 тис. грн.

Утримання міського стадіону „Колос”

21,2 тис . грн.

50,0 тис.  грн.

Сектор молоді та спорту

13,3 тис.  грн.

28,0 тис. грн.

Сільські ради

56,8  тис. грн.

98,5 тис. грн.

Місцеві програми зі спорту

16,7 тис. грн.

120,1 тис.грн.

Всього

1332,7тис. грн.

1807,1 тис. грн.

 

4. Фізкультурно-оздоровча робота

4.1. Фізичне виховання в дошкільних закладах та у навчально-виховній сфері.

Заняття з фізичного виховання введені в усіх дошкільних закладах району. В дитячому садку №6 введено штатну посаду інструктора з фізичного виховання.                   В загальноосвітніх школах району уроки фізичного виховання відвідує 3465 учнів. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації “Про  заходи щодо підтримки розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі” оплата вчителям фізичної культури за проведення позакласної спортивної роботи та роботи спортивних секцій була запроваджена у 17 навчальних закладах району, в них працює 17 спортивних секцій та гуртків, де займається 255 учнів, при Сквирському РЦДЮТ діє 5 гуртків спортивного спрямування – 77 учнів, 5 туристично-краєзнавчих гуртків – 115 учнів.

Постійно проводяться внутрішкільні  змагання з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів. До кращих навчальних закладів в цьому плані відносяться Сквирські ЗОШ  №1, №2 та №3 ,В.Половецький , Дулицький, Шамраївський НВК.

Третій урок фізкультури на тиждень введено в 25 школах району, всього третій урок відвідують 3089 учнів.

Сектором молоді та  спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Це першості та турніри з футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, комплексні заходи. Так, у 2015-2016навчальному році було проведено 22 масово-спортивні заходи, в яких взяло участь біля 1110 учнів.

В листопаді-грудні  проведено перше коло Першості міста з футзалу серед збірних команд шкільної футзальної ліги в якому взяло участь 7 команд. В травні – районна військово-патріотична гра «Джура», в якій взяло участь 15 команд. В вересні – легкоатлетична естафета з нагоди Дня фізичної культури та спорту.

Спільно з райвійськкоматом та відділом освіти проведено районну спартакіаду допризовної молоді, у фіналі яких взяло участь 56 юнаків.

У 2016 році в навчальних закладах районну проводився Олімпійський тиждень та Олімпійські уроки.

В усіх дошкільних навчальних закладах введено ранкову зарядку, в загальноосвітніх навчальних закладах – фізичну зарядку серед учнів 1-4 класів.             На базі пришкільних таборів відпочило 774 учнів, в таборі з цілодобовим перебуванням  „Росич” село Чубинці оздоровилось 47 учнів.

 

4.2. Фізкультурно-оздоровча робота у виробничій та соціально-побутовій сферах.

В виробничій сфері  зареєстровано 12 колективів фізичної культури підприємств та організацій.

Слід відмітити суттєве покращення спортивно-масової роботи в ТОВ фірма «Грона» де створено футбольну команду, яка приймає активну участь у районних змаганнях.

На спортивних спорудах за місцем проживання працюють 10 груп фізкультурно-оздоровчого  та спортивного направлення (настільного тенісу, шейпінгу, баскетболу, міні-футболу, загально фізичної  підготовки), в яких займаються 125 чоловік.

В 2011 році отримав офіційну ліцензію спортивний клуб карате кіокушинкай „Залізний кулак” в якому займається 38 спортсменів. В цьому році вихованці клубу ставали переможцями та призерами міжнародних та всеукраїнських турнірів.

В 2014 році відкрито міський спортивний клуб «Факел». При ТОВ «Сквира агрохім» працює спортивна секція велосипедного туризму в якій займається до 70 чоловік. В цьому році проведено 5 районних велопробігів.

В 2016 році проведено 14 районних спортивно-масових заходів із залученням працівників виробничої сфери: першості району з гандболу, міні-футболу, шахів. Турніри з футболу та настільного тенісу, а також заходи, присвячені знаменним датам: Дню Перемоги, Дню молоді, Дню Незалежності України, Дню захисника Вітчизни. Дню працівника сільського господарства. У 2016 році збірні  команди Сквирської райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти, Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві приймали участь в обласних Спартакіадах. де ставали переможцями та призерами в окремих видах спорту.

Також проводилась районна Спартакіада працівників галузі освіти.

 

 

4.3. Фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед сільського населення.

В сільській місцевості зареєстровано 27 колективів фізичної культури. Працює 1 інструктори по спорту (Шамраївська сільські ради).

За дорученням райдержадміністрації протягом 3-х останніх років проводились перевірки усіх сільських рад по здійсненню ними делегованих повноважень органів виконавчої влади з питань ”Стан спортивно-масової роботи”.

Результати вивчення цього питання свідчать, що більша частина керівників сільських громад  не забезпечує належної роботи у напрямку розвитку фізичної культури та спорту. В основній масі сільських рад відсутні посади інструкторів по спорту, не працюють фізкультурно-оздоровчі секції, не проводяться внутрішньо сільські змагання, вкрай рідко приймають участь в районних спортивно-масових заходах. Ці чинники  у 2015 році  фактично призвели до зриву чемпіонату району з футболу. На початок травня лише дві сільські громади були номінально спроможні сформувати команди для участі у змаганнях

Згідно постанови колегії райдержадміністрації  7 сільським виконавчим комітетам рекомендовано ввести посаду інструктора по спорту та вжити організаційно-практичні заходи для участі в чемпіонаті району з футболу у 2016 році.

Шостий  рік поспіль проводиться рейтингове оцінювання з питань спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в сільських громадах. Рейтинг очолюють такі сільські ради:  Шамраївська,  Дулицька та Горобіївська.

В умовах реформування аграрного сектору економіки виникло нагальне питання створення фізкультурно-спортивних клубів при сільських радах. На цей час виконавчими комітетами 9 сільських рад прийнято рішення про створення фізкультурно-спортивних клубів в селах: Пищики, Горобіївка, Шамраївка, Руда, Тхорівка, Кривошиїнці, Пустоварівка, Самгородок, Дулицьке. Але всі ці рішення в основному мають декларативний характер. Практичних кроків в цьому напрямку майже не зроблено.

Зазначені проблеми розвитку фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи на селі  не знайшли адекватного відображення, як проблеми загально-соціального значення. Більша частина сільських голів самоусунулась від вирішення цих питань. Що привело до значного погіршення фізичного стану працездатної частини населення, зростання захворювань, посилення проявів тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, тощо.

Проте слід відмітити, що на цьому непривабливому фоні, стану фізичної культури та спорту в сільській місцевості, є і позитивні приклади.

Якісного рівня набула фізкультурно-оздоровча робота в селі Шамраївка. Так з 2011 року введена платна посада інструктора по спорту, в селі побудовано новий антивандальний тренажерний майданчик, на що з сільського бюджету витрачено 4 тис. грн.., 30 тис. грн.. залучено спонсорських  коштів, проведено капітальний ремонт спортивного залу на що з районного бюджету було виділено 25 тис. грн.., спонсорських коштів 20 тис. грн., ведеться реконструкція футбольного поля. У 2014 році відкрито тренажерний зал з цією метою, за спонсорські кошти було придбано сучасні тренажери на суму 70 тис. грн.. Футбольна команда «Роставиця» є постійним учасником чемпіонату району з футболу.

Варто відзначити роботу Дулицької сільської ради, де завдяки співпраці громадського інструктора по спору з товариствами, які знаходяться на території громади створені належні умови для залучення населення до занять з фізичної культури та спорту.

В селі діють фізкультурно-оздоровчі секції, проводяться змагання, команди села постійно беруть участь в районних спортивно-масових заходах, успішно функціонує секція з велосипедного спорту. Клячина Оксана – чемпіонка України з велосипедного спорту серед дівчат, у 2015 році посіла 9 місце на чемпіонаті Світу з велосипедного спорту серед юніорок, у 2016 році - 6 місце на чемпіонаті Європи.

Нажаль останні два роки керівництво сільської ради не надає фінансової підтримки спортсменам громади. На 2016 рік в сільському бюджеті кошти на спортивно-масові заходи також не передбачені.

Значно пожвавилась спортивна робота в селі Чубинці де значну фінансову та матеріальну допомогу сільським  спортсменам надає керівництво агрофірма «Колос».   У 2015 році футбольна команда села стала переможцем районного турніру на Кубок «Вісник Сквирщини» та чемпіонату району з футзалу.

Загалом проведено 11 районних спортивно-масових заходів із залученням сільського населення. Активну участь в них приймали команди сіл Шамраївки, Дулицького, Горобіївки, , Чубинці.

Представники Дулицької, Шамраївської, Рудянської. Малолисовецької, Великополовецької, Мовчанівської та Селезенівської сільських рад приймали участь в обласній спартакіаді серед сільських жителів Київщини, де в загальнокомандному заліку район посів 10 місце.

5. Спортивна діяльність. Дитячо-юнацький спорт.

 

Сектором молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації спільно з      іншими   структурними підрозділами,  спортивними товариствами   протягом року проведено 42 районних спортивно-масових заходи, із залученням різних верств населення, в яких взяли участь близько 2100 осіб різних вікових категорій, взято участь у 23 змаганнях всеукраїнського та обласного рівня в яких представники району ставали переможцями та призерами.  Поновлено чемпіонат району з футболу в якому брало участь 7 команд (5 з сільської  місцевості). Збірна команда району учасник першості Київської області з футболу у першій  лізі, команда ветеранів – бронзовий призер чемпіонату Київщини з футболу.

Взято участь у чотирьох обласних Спартакіадах: Спартакіада школярів Київщини – 4 загальнокомандне місце, Спартакіада депутатів Київщини – 2 загальнокомандне місце,  Спартакіада державних службовців Київщини – 8 загальнокомандне місце, Спартакіада Київської облради «Колос» - 10 місце.

В районі працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ відділу освіти та ДЮСШ при МФОК “Старт” з відділеннями гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, баскетболу та футзалу  в яких займаються 635 учнів, що складає 18 відсотків до загальної кількості учнівської молоді.  З ними працюють 20 тренерів-викладачів, з яких 13 штатних, 17 зі спеціальною освітою.

Порівняно з 2015 роком кількість займаючих в ДЮСШ району збільшилась на 40 учнів.

Освітянська ДЮСШ протягом багатьох років є однією з найкращих в області. Команда юнаків ДЮСШ 1993 р.н. стала переможцем чемпіонату України з гандболу на приз клубу «Срімкий м’яч».

Команда юнаків ДЮСШ 1995 р.н.- срібний призер міжнародного турніру з гандболу, який відбувся в липні у м. Чорноморську Одеської області.

Редюк Ілля в травні 2016 року  став переможцем Чемпіонату Світу з авіамодельного спорту.  серед дорослих, який проходив в Австралії та виконав норматив майстра спорту міжнародного класу України.

Голуб Дмитро  – переможець чемпіонату України з велосипедного спорту на шосе серед юнаків, в цьому році виконав норматив майстра спорту України.

Оксана Клячина з села Дулицького потрапила до шістки кращих на чемпіонаті Європи з велосипедного спорту серед юніорок , який проходив в Італії.

Лавренюк Валерій – чемпіон Київської області з легкої атлетики в бігу на 1000м

Лєднєв Сергій – член молодіжної збірної команди України з футболу, входить до основної заявки команди  «Динамо» (Київ).

Підготовлено 1 майстер спорту міжнародного класу України, 2 майстри спорту України, 2 кандидати у майстри спорту. 173 чоловіки виконали нормативи масових спортивних розрядів.

 

На базі Сквирської ЗОШ №2 та ДЮСШ відділу освіти створено спортивний клас за спеціалізацією гандбол, в якому займається 16 учнів.

В районній лікарні та районному центрі первинної санітарно - медичної допомоги діє два лікувально-фізкультурних кабінети де працює два штатних медпрацівника.

Відповідно до рішення сесії районної ради в Сквирській ДЮСШ відділу освіти введена штатна посада медичного працівника.

Всі змагання, які проходять в районі постійно забезпечуються медичним обслуговуванням.

Усі учні загальноосвітніх навчальних закладів району у 2016 році пройшли медичне обстеження.

Питання стану, розвитку галузі фізичної культури та спорту та її проблемні аспекти постійно висвітлюються на сторінках місцевих ЗМІ та місцевому радіомовленні.

Завідувач сектору                                                     І.В. Голуб

Інформація

про стан виконання «Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки»

Станом на 01.12.2016 року в районі нараховується 9898  молодого населення віком від 14 до 35 років, що складає 26,4% до загальної кількості населення. Сільської молоді - 5609, міської молоді - 4289. Жіночої статі -4833, чоловічої статі -5065.

Відповідно до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», на виконання Указу Президента України від 06.10.1999 №1284/99 «Про першочергові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій» та з метою поліпшення соціально-економічного становища молоді, більш широкого її залучення до участі у громадському житті, забезпечення всебічного врахування потреб і запитів рішенням сесії Сквирської районної ради від 26.02.2015 року № 01-10-06 затверджено «Комплексну програму підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки» та прийнято розпорядження Сквирської районної державної адміністрації від 16.12.2014 року № 562 «Про проект Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки».

На виконання Комплексної програми вжито наступні заходи:

1. З метою організаційного забезпечення виконання національних та регіональних програм, сприяння соціальному становленню та розвиткові молоді в районі при голові райдержадміністрації створено координаційну раду з питань молодіжної політики (розпорядження голови райдержадміністрації від 30.10.2014 №14 «Про утворення нового складу координаційної ради з питань молодіжної політики при Сквирській райдержадміністрації».

 

2. Налагоджена співпраця з районними молодіжними організаціями. При Сквирському РЦДЮТ створена і діє Сквирська районна рада дітей «Лідер». Спільно проводяться тренінги для молодіжних лідерів, навчальні семінари для юнацтва, волонтерів. Члени молодіжних організацій постійно залучаються до спільних молодіжних акцій, широкого інформування населення.

З метою роз’яснення та інформування про права споживачів, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі створений і діє інформаційний консультативний молодіжний центр «Світ споживача».

Також в районі  діє громадська організація «Спілка Української молоді», яка налічує близько 50 членів. Мета спілки - виховання молоді в патріотичному дусі та готовності працювати на благо України. Протягом 2015-2016 років організацією реалізовані наступні проекти: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Організація тренувального табору з велосипедного туризму» (червень-липень 2016 р. село Буки, Замкова гора, 32 учасники). «Таборове літо 2016 р.» (село Чубинці оздоровчий табір Росичі, оздоровлено 40 чоловік, «Теплом зігріємо серця» (молодь діаспори-дітям українських бійців). Зйомки документальних фільмів «Про розвідницю УПА сквирянку Людмилу Фою» та «Про командира штабу УПА генерал-хорунжого сквирянина Леоніда Ступницького».

 

  1. В молодіжній сфері в районі діють 3 громадські молодіжні організації, працює 1 спортивний клуб та секція любителів велосипедного туризму. Проведено 7 районних молодіжних акцій та конкурсів: «Відповідальність починається з тебе», «Зробимо Україну чистою», «Я – європеєць», заходи з нагоди Дня молоді, Дня Конституції та Дня Незалежності України тощо, організовано 5 масових велопробігів «Україна за мир». Взято участь в 5 обласних молодіжних  заходах.
  2. У кожному навчальному закладі району функціонують органи учнівського самоврядування. Координує роботу органів учнівського самоврядування Сквирська районна рада дітей «Лідер», яка активно співпрацює з органами місцевого самоврядування та громадськістю міста і району. З представниками органів учнівського самоврядування постійно проводяться районні навчання, конференції, круглі столи.

З 7 по 9 липня 2016  року в урочищі «Замкова гора» (с. Чубинці, Сквирського району) відбулася літня школа лідерів учнівського самоврядування Сквирщини.

Старшокласники залучаються до участі у обласних навчаннях та заходах. Так у 2015 році члени Сквирської районної ради дітей «Лідер» стали переможцем обласного конкурсу відеопроектів з подолання будь-яких форм насильства щодо дітей «Вільні від насильства».

У березні  2016 року на базі Комунального закладу Київської обласної ради «Фастівський ліцей-інтернат» взяли участь у обласному зборі лідерів  самоврядування.

Взяли участь у обласній літній школі лідерів.

Взяли участь у зборах старшокласників Київської області тощо.

 

  1. В районі щорічно традиційно проводяться місячники оборонно-масової роботи (квітень, вересень). При загальноосвітніх навчальних закладах та Сквирському РЦДЮТ працює 5 гуртків патріотичного виховання в яких займається 75 учнів. У 2015-2016 роках проведено спартакіаду допризовної молоді з фізичної підготовки, військово-патріотичну гру «Джура». На базі Великополовецької військової частини проводився обласний військовий вишкіл  для молоді «Сокіл».

На базі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості  створено військо-патріотичний клуб «Звитяга», до складу якого входять гуртки військово-патріотичного, туристсько-краєзнавчого та спортивного напрямів.

Традиційно щороку у грудні-січні проходять фольклорні свята «Традиції мого народу», метою яких є популяризація традицій, звичаїв, побуту українського народу, відродження сімейних цінностей. Заходи проходять за участь дітей, педагогів, батьків, представників громадськості.

25 квітня 2016 року на Сквирщині відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), учасниками якої стали 15 роїв загальноосвітніх навчальних закладів району, усього понад 200 дітей. Переможці районного етапу гри, команда Сквирської ЗОШ №2, представляли Сквирщину на обласному етапі.

Традиційно щороку у жовтні-січні на базі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості проводиться краєзнавчий квест «Зі Сквирою в серці!». До участі у квесті залучаються учнів усіх міських шкіл. Завданням квесту є вивчення історії рідного міста, дослідження кращих досягнень сквирян, систематизація та узагальнення пошукового краєзнавчого матеріалу з метою подальшого його використання у виховній роботі з учнями.

З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання молоді клубними закладами району проведені заходи з нагоди: Дня пам'яті та примирення (08.-09.05.2016 року), Дня Конституції України (28.06.2016 року), 25-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України (16.07.2016 року, Дня Державного прапора  та Дня Незалежності України (23-24.08.2016 року), 70-річчя закінчення ІІ Світової війни (02.09.2016 року), Дня партизанської слави (22.09.2016 року), цикл заходів до Дня Захисника України (14.10.2016 року), цикл заходів до Дня Гідності та Свободи (20-21.11.2016 року), заходи до Дня Соборності України (21-22.01.2016 року), цикл заходів по відзначенню Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні (19.20.02.2016 року).

 

  1. Сквирським районним центром зайнятості у 2016 році  порівняно з 2015 роком  безробітній молоді надані наступні послуги:

 

- звернулося до центру зайнятості   безробітних (молодь до 35 років).

2015 рік

2016 рік

201

199

-залишилося на обліку станом на 01.03.2015 року безробітних (молодь до 35 років)

 

110

-працевлаштовано Сквирським РЦЗ   безробітних (молодь до 35 років)

157

129

- приймало участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру безробітних (молодь до 35 років)

97

37

-направлено на профнавчання безробітних (молодь до 35 років)

18

1 9

- з них працевлаштовано

18

18

-отримали допомогу для відкриття власної справи

4

4

Охоплено профорієнтаційними послугами

975

986

 

Уся безробітна молодь бере участь у групових консультаціях, семінарах  та тренінгах, які проводяться районним центром зайнятості. Це надає їм можливість ознайомитися зі станом ринку праці, особливостями працевлаштування, законодавством про зайнятість, змістом професій, шляхами й можливостями професійного навчання, відкриття власної справи, оволодіти методами пошуку роботи, підготовки та проведення співбесід  з  роботодавцями тощо. За згодою клієнта надається профдіагностична консультація із застосуванням сучасних методів тестування з метою визначення професійно-важливих якостей. Профорієнтаційна робота сприяє зростанню конкурентоспроможності безробітних і молоді на ринку праці, прискорює процес пошуку роботи.

 

  1. Одним із пріоритетних напрямів роботи структурних підрозділів райдержадміністрації зокрема відділу освіти та сектору культури є створення системи роботи з обдарованими та талановитою учнівською молоддю, яка і передбачає реалізацію виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки. За останні два роки спостерігається зростання кількості учнів району, які стають переможцями та призерами обласних та всеукраїнських етапів предметних олімпіад з базових дисциплін та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України і культурно-мистецьких фестивалів.

Результативність участі школярів у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад:

2014/2015 н.р. – 18 учнів: І місце – 4учні, ІІ місце – 6, ІІІ місце – 8;

2015/2016 н.р. – 25 переможців: І місце – 3 учні, ІІ місце – 9, ІІІ місце – 13.

Результативними є виступи учнів району у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук:

У 2014/2015 – 14 переможців

У 2015/2016  15 переможців (І місце – 3 учні, ІІ місце – 5, ІІІ місце – 7).

У заключному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін до складу команди Київської області у 2014/2015 н. р. – четверо, із яких троє стали призерами, у 2015/2016 н. р. до заключного етапу готуються чотири учні.

У заключному етапі конкурсу-захисту МАН у 2014/2015 н. р. обласну команду представляли троє учнів нашого району (здобули перемогу – 2), а цього року готуються до конкурсу на найвищому рівні - 3 учнів.

Протягом 2015-2016 року обдаровані творчі особистості брали постійну участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, оглядах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів, а саме:

  • у 41 Всеукраїнському конкурсі-фестивалі для дітей та молоді «Осінні «Зоряні мости», який відбувся 17 жовтня у м. Києві. Гран-прі (Інеса Гаврилюк) та особлива Відзнака голови журі за високопрофесійне виконання конкурсних творів та акторську майстерність конкурсанток;
  • у Міжнародному конкурсі-фестивалі «Зоряний Лев» м. Львів 27 лютого - 1 березня. Дипломантами  конкурсу стали Інеса Гаврилюк та Владислав Корж;
  • у Всеукраїнському дитячому вокально-хореографічному конкурсі-фестивалі «Твій Олімп» 2.03.2015 року м. Київ.  ІІІ місце отримав Владислав Корж;
  • 27-28 вересня у ІІ Міжнародному благодійному мистецькому фестивалі-конкурсі  «EURO MUSIC DANCE». ІІІ місце – Марина Бабенюк.

 

Відділ освіти щорічно відзначає грошовими преміями учнів та їх наставників-вчителів на традиційних районних святах: «Віват, науко молода!» і «Таланти твої, Сквирщино!».

Цього року 11 представників обдарованої молоді отримали стипендію міського голови.

 

 

 

Завідувач сектору                                                                                    І. В. Голуб

Переглядів: 2846
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack