Головна Економіка Підприємництво Підприємництво Підприємництво

Серпень 2015

Підприємництво Друк

У 2016 році вплив суспільно-політичної та економічної кризи в державі в значній мірі позначився на діловій активності у сфері розвитку малого і середнього підприємництва району. Всього станом на 01.01.2017  в районі зареєстровано 1844 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 461 юридичних осіб  та 1383 фізичних осіб - підприємців, що становить 94,7% до відповідного періоду 2015  року.

Зменшення кількості підприємців відбулося у зв’язку із змінами до Податкового Кодексу, зокрема, до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)».

Загальна чисельність працюючих у сфері малого підприємництва становить понад 3,5 тис. чол. Кількість малих та середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення становить 123 од.

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього  підприємства за 2016 рік становить 118,0 млн. грн., що складає 70,1% у загальній сумі надходжень. В тому числі сума надходжень від юридичних осіб становить 104,3 млн. грн., від фізичних осіб – підприємців – 13,7 млн. грн..

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» розпорядженням голови Сквирської районної державної адміністрації від 06.08.2013 №258 «Про утворення Центру надання адміністративних послуг» створено 02.09.2013 Центр надання адміністративних послуг як постійно діючий робочий орган при Сквирській районній державній адміністрації.

Прийом суб’єктів звернення у Центрі надання адміністративних послуг Сквирської районної державної адміністрації відбувається 5 днів на тиждень та 7 годин на добу без перерви на обід.

Головні цілі на 2017 рік

Створення умов для пріоритетного розвитку малого та середнього підприємництва шляхом розвитку інфраструктури підтримки підприємництва, стимулювання створення, розвитку та просування місцевих брендів, підтримки та стимулювання виробництва продукції суб’єктами господарювання на експорт.

Основні завдання та заходи на 2017 рік

- дотримання правових та організаційних засад щодо реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності району;

- забезпечення виконання вимог та порядку надання адміністративних послуг;

- спрощення процедур видачі документів дозвільного характеру;

- створення нових та удосконалення роботи діючих об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;

- надання інформаційно-консультаційних послуг з питань започаткування та ведення підприємницької діяльності незайнятому населенню;

- залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до участі у обласних, міжнародних форумах, семінарах, конференціях, виставках та ярмарках;

- забезпечення реалізації фінансово-кредитної, інформаційно-консультаційної державної підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва, у тому числі підтримки у сфері інновацій і промислового виробництва, підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва, що провадять експортну діяльність, підтримку у сфері перепідготовки і підвищення кваліфікації управлінських кадрів.

У 2017 році сталому розвитку підприємництва сприятиме реалізація заходів Програми розвитку малого і середнього  підприємництва в Сквирському районі на 2017-2018 роки