Головна Новини Андрій БАЛИШОВ - ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

Серпень 2015

22 серпня Сквирщина прощалася з сапером інженерно-саперної групи військової частини «Польова пошта В2260» Андрієм Геннадійовичем Балишовим, який трагічно загинув, підірвавшись на розтяжці у зоні АТО 19 серпня ц. р.

Народився боєць 14 вересня 1991 року в м. Біла Церква. Пішов до 1 класу Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ст. №11, а оскільки у 1998 році разом з родиною переїхав до села Таборів нашого району, продовжив навчання у Дулицькій ЗОШ І-ІІІ ст. Отримавши атестат про середню освіту, був зарахований до Білоцерківського професійного училища №9, де здобув професію слюсаря-ремонтника, електрозварника ручного зварювання.

Як кваліфікований робітник Андрій продовжив навчання на денній формі у Білоцерківському механіко-енергетичному технікумі, став кваліфікованим техніком з експлуатації та ремонту устаткування підприємств машинобудування.З дипломом молодшого спеціаліста одразу ж пішов працювати на завод «ТРІБо» м. Біла Церква пресувальником гарячого формування, де проходив і практику як слюсар-ремонтник. За короткий період роботи на підприємстві оволодів суміжними професіями комплектувальника та свердлувальника.

У 2011-2012 роках був призваний до лав Збройних Сил України. Ніс службу у Чернігові та Львові. У рамках четвертої хвилі часткової мобілізації 28 січня 2015 року Сквирським райвійськкоматом був відправлений до збройних формувань України.

У зоні Антитерористичної операції на Сході нашої держави (частина, в якій служив, дислокується на Луганщині) 24-річний Андрій Балишов як сапер проявляв високі якості кваліфікованого спе-ціаліста, відзначався відповідальністю та обережністю, був сміливим. Однак на Спаса саперна група у складі чотирьох чоловік наразилась на тяжку небезпеку – ворожа розтяжка забрала життя Андрія та його командира миттєво...

Ховали бійця у Таборові з усіма почестями, на які лише заслуговує Герой. Зійшлось і з’їхалось дуже багато людей зі Сквирського та Білоцерківського районів, аби підтримати у невимовному горі маму Тетяну Вікторівну, тата Геннадія Миколайовича, сестричку Оксану, наречену та всю родину Балишових, яка втратила найдорожче – надію, опору, підтримку, захисника. Троянди, гвоздики, композиційні букети з соняшниками, калиною, пшеничним колоссям, вінки, корзини... Їх було незліченно. Здавалось, з Андрієм прощалася вся Україна, гірко омиваючись слізьми та плекаючи надію на швидше припинення війни, яка забирає від нас найкращих, найсумлінніших, найвідповідальніших синів.

Похоронна процесія рухалась селом під державними стягами. Біля меморіалу Слави загиблим землякам у роки Другої світової війни відбувся мітинг пам’яті Андрія Балишова, який провела Чубинецький сільський голова Валентина Ковальчук. І голова Сквирської райдерж-адміністрації Руслан Лінда, і заступник Білоцерківського міського голови Геннадій Джегур, і директор Дулицького НВО Ніна Біляк, і побратим з позивним іменем «Бобер» висловлювали найщиріші співчуття родині та жаль з приводу трагічної загибелі воїна, відзначали його найкращі якості, добрі справи, засуджуючи агресію та сподіваючись на скору перемогу й закріплення миру в Україні.

Настоятелі храмів Різдва Божої Матері: Чубинецького – о. Віталій Симчук та Горо-біївського - о. Тарас Степанюк, відслужуючи заупокійну, у молитвах кликали до спасіння душі і серця України та благали Всевишнього про Царство Небесне для воїна Андрія, який своєю кров’ю скропив рідну землю. Церемонія прощання на кладовищі була тривалою. Так не хотілось, щоб закривалось віко домовини, ховаючи у вічній темені юнака, який свідомо пішов захищати від ворога-нападника матір, батька, сестру, мир і Вітчизну.

Почесна варта виконала салютування у знак пошани мужності бійця. У могилу легко злітали чорні грудочки. Кожний тричі віддавав свій дотик та печаль землі, яка під своїм покровом оберігатиме вічний спочинок Героя.

Громадськість, близькі, друзі зусібіч підтримали родину у тяжкому горі. Під ке-рівництвом голови районної ради Лесі Хвиль, за сприяння Чубинецького сільського голови Валентини Ковальчук, голови РДА Руслана Лінди, начальника управління агропромислового розвитку Миколи Сиворакші, депутатів районної ради Івана Суслова, Василя Скрипи, Василя Галюка, волонтера ГО «Народна рада м. Сквири» Нелі Рудніченко, директора ДНЗ «Сквирське ВПУ» Олександра Пасічника у їдальні училища було організовано поминальний обід. Коштами, продуктами, пальним суттєво допомогли Сквирський міський голова Віталій Писаренко, директори: ТОВ «Агросолюшнс» - Віталій Завадський, ТОВ «Чубинецький колос» - Олег Коптілий, СФГ «Катрін» - Віктор Ковальчук, СТ «Либідь» - Сергій Деркач, ТОВ «Агрофірма «Колос» - Леонід Центило, СП «Інтерагро «Сквира» - Олександр Сологуб, ТОВ «Новагрос» - Ігор Коломієць, ТОВ «Надія-10» - Петро Титарчук, ПП «Росава-Агро» - Вадим Янчук, ТОВ «Сквирський комбінат хлібо-продуктів» - Віктор Дорошенко, ТОВ «Фірма «Грона» - Ігор Тарасенко, ТОВ «Агроолімп-2006» - Віктор Зубрій, ТОВ «Крокус» - Микола Непота, ДП «Кліринг-Агро» - Сергій Книш, продовольчого ринку м. Сквира – Валентина Приндюк, ДП АТ «Київхліб» «Скви-рський хлібозавод» - Олександр Рибак, приватні під-приємці Олександр Невмержицький, Надія Боряк, Геннадій Асламович. Активно підтримали родину бійця усі депутати Чубинецької сільської ради, її колектив, члени виконавчого комітету, жителі сіл Чубинці і Таборів, довколишніх громад. Відгукнулися колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сквирського району, Білоцерківського заводу «ТРІБо», Білоцер-ківська міська рада.

Родина Балишових висловлює уклінну вдячність усім-усім, хто розділив з нею непоправний біль утрати дорогого Андрія.

Катерина БОНДАРЧУК.

та з архіву