Головна Райдержадміністрація Правові засади діяльності

Квітень 2011

Правові засади діяльності

Відповідно до Конституції України та Закону України "Про місцеві державні адміністрації" районна державнаадміністрація є органом виконавчої влади і в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району, а також реалізує повноваження, делеговані їй районною радою.   Районна державна адміністрація в межах визначених законодавством повноважень захищає права і законні інтереси громадян та держави, забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток території району та реалізацію державної політики у визначених законодавством сферах управління. У своїй діяльності вона керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами законодавства.   Районна державна адміністрація діє на засадах законності, гласності, поєднання загальнодержаних і місцевих інтересів, відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність. Забезпечує взаємодію з органами місцевого самоврядування.   Районну державну адміністрацію очолює голова, який призначає ться Президентом України. У разі відсутності голови районної державної адміністрації його обов'язки виконує перший заступник голови райдержадміністрації, а у разі відсутності останнього - один із заступників голови.

Основні завдання районної державної адміністрації

Сквирська районна державна адміністрація в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує:

1) виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня;
2) законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян;
3) виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин – також програм їх національно-культурного розвитку;
4) підготовку та виконання відповідних бюджетів;
5) звіт про виконання відповідних бюджетів та програм;
6) взаємодію з органами місцевого самоврядування;
7) реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

Сквирська районна державна адміністрація та її структурні підрозділи діють на засадах:

відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність;
верховенства права;
законності;
пріоритетності прав людини;
гласності;
поєднання державних і місцевих інтересів.

Порядок діяльності Сквирської районної державної адміністрації визначається: Конституцією України, Законом України “Про місцеві державні адміністрації”, іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Типовим регламентом місцевої державної адміністрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 № 1270, Регламент Сквирської райдержадміністрації, затвердженим розпорядженням голови райдержадміністрації  від 27.12.2007 № 730, Положення про апарат (розпорядження  голови   райдержадміністрації    від   15.09.2006 № 402), Інструкція з діловодства (розпорядження голови райдержадміністрації  від 09.07.2008 № 357), Правила внутрішнього трудового розпорядку (затверджені головою райдержадміністрації  від 14.03.2007 №135-1).

Конституція України
Закон України “Про місцеві державні адміністрації“
Закон України ‛Про державну службу“
Закон України ‛Про місцеве самоврядування“