Головна Новини Конференція працівників освітянської галузі Сквирщини
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Серпень 2016
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 31        

Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

30 серпня у районному Будинку культури відбулась районна конференція педагогічних працівників Сквирщини «Про підсумки розвитку освіти Сквирського району у 2015/2016 навчальному році та пріоритетні завдання в контексті Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року».

Участь у заході брали голова райдержадміністрації В.В. Галюк, голова районної ради В.В. Гриша, міський голова В.А. Скочко, проректор вищого навчального закладу "Академія неперервної освіти" Є.М. Бачинська,голова районної ради профспілки працівників освіти і науки О.А. Нагула.

Хвилиною Мовчання було вшановано пам`ять наших земляків - педагогів:  Тарасенко М.С. та Ляленко В.У., які нещодавно відійшли у вічність.

Програма роботи конференції була побудована наступним чином: підбиття підсумків навчального 2015-2016 року, виступи керівників району і міста, а також подіумні дискусії щодо проблемних питань у галузі освіти району.

Першим до педагогів району звернувся начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Володимирович Заболотний, який і прові конференцію. Він зазначив у своєму виступі :"

Сьогодні ми спробуємо окреслити стан функціонування освітньої системи Сквирського району та визначити стратегічні напрямки освіти району на 2016/2017 н.р.

1 вересня 2016 року до першого класу піде 370 першокласників, що на 10 менше, ніж попереднього року.

Найбільше першокласників навчатиметься в Сквирській ЗОШ №2 (68), Сквирському ліцеї (30) та Сквирській ЗОШ №3 (54); найменше – в Оріховецькому НВК (1), Шапіївському НВК (2), Антонівському НВК (4), К.Гребельському НВК (4).

Усього 1 вересня 2016 р. в загальноосвітніх навчальних закладах Сквирського району навчатиметься 3475 учнів.

Найбільша кількість учнів навчатиметься в Сквирських ЗОШ №2, ЗОШ №3 та Сквирському ліцеї (602, 440 та 286 учнів відповідно); найменша – у Шапіївському, К.Гребельському та Рогізнянському НВК (25, 33 та 34 учні відповідно).

У зв’язку з тим, що наповнюваність Шапіївського НВК становитиме лише 25 учнів, цей заклад не буде фінансуватися за рахунок коштів освітньої субвенції, а утримуватиметься за кошти місцевого бюджету.

Загалом працюватиме 24 загальноосвітніх, 8 дошкільних та два позашкільних навчальних закладів.

Заходи з оптимізації освітньої мережі, які проводяться в районі, спрямовані, як на забезпечення доступу учням малокомплектних шкіл до якісної освіти, так і на раціональне використання бюджетних коштів.

За останні роки в районі спостерігається тенденція до поступового приведення мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб населення. Розуміння батьками важливості дошкільної освіти сприяли збільшенню кількості дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади.

Одним із пріоритетних напрямів роботи педагогічних колективів була й залишається підтримка та розвиток інтелектуальних та творчих здібностей дітей, розвиток їхнього духовного потенціалу.

У 2016 році 25 учнів району (проти 18 минулого року) стали призерами обласного етапу предметних олімпіад з базових дисциплін, 15 – конкуру захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, із них шестеро – завоювали дипломи першого ступеня. Троє учнів стали призерами обласних етапів конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням («Об'єднаймося ж, брати мої!»), та Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка.

Підготували учнів-призерів обласних етапів предметних олімпіад, конкурсу МАН та інтелектуальних змагань учителі: Гудзенко Наталія Василівна, Козлова Ольга Леонідівна, Заруднюк Таїсія Григорівна, Заболотний Олександр Вікторович, Плівачук Катерина Володимирівна, Цимбалюк Василь Іванович, Ярмульська Іванна Володимирівна, Поліщук Наталія Іванівна, Гайдай Руслан Миколайович, Лясківська Тамара Володимирівна - Сквирський ліцей,  Удод Жанна Юріївна, Рябоконь Світлана Володимирівна,  Литвин Любов Петрівна - Сквирський НВК; Седлецька Ірина Петрівна, Кондратюк Тетяна Євгенівна, Вигівська Наталія Миколаївна – Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Бойко Алла Миколаївна, Сопіженко Інна Петрівна, Лисюк Алла Віталіївна, Кондратюк Ірина Леонідівна – Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Сікачина Людмила Василівна, Корнійчук Валентина Василівна – Пищиківська ЗОШ І-ІІІ ст. Поспелов Леонід Миколайович – Кривошиїнське НВО, Хіврич Світлана Миколаївна – В. Половецький НВК.

На районному етапі предметних олімпіад найбільшу кількість призових місць вибороли команди НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» (35), Сквирської ЗОШ №3 (32), Сквирської ЗОШ №2 (28), Сквирської ЗОШ №1 (16), Пищиківської ЗОШ (13), Сквирського НВК (11). Якісні показники за результатами районного етапу олімпіад покращили команди Буківського НВК, Оріховецького НВК, Самгородоцької ЗОШ, Шамраївського НВК, Сквирської ЗОШ №5, Камяногребельського, Рудянського та Чубинецького НВК.

Гордістю району є учні, які минулого навчального року захищали честь Київської області на Всеукраїнських етапах предметних олімпіад та конкурсу МАН.

Титарчук Олександра,10 кл., Сквирський ліцей, олімпіада з біології, ІІ місце (вч. Гудзенко Н.В).

Вітюк Максим,11кл., Сквирський ліцей, олімпіада з історії, ІІІ місце (вч. Козлова О.Л.)

Приймачук Ярослав, 11 кл., Пищиківської ЗОШ, олімпіада з географії, ІІІ місце (учитель Сікачина Людмила Василівна)

Барильченко Владислав,10 кл., Сквирський ліцей, секція філософія, ІІ місце (вч. Ломачинська І. М., Козлова О. Л.)

Наприкінці березня в Запоріжжі проходив фінал Чемпіонату України з гандболу серед юнаків на призи клубу «Стрімкий м’яч» у двох вікових групах, 2002 та 2003 років народження. Найприємніше те, що у цих змаганнях головні трофеї здобули представники Київщини – юні гандболісти Сквирського району.

У змаганнях серед юнаків 2003 р. н. золоті медалі та звання чемпіонів України завоювали вихованці Сквирської дитячо-юнацької спортивної школи, здобувши максимальну кількість очок. У нелегких поєдинках наші хлопці перемогли гідних суперників із Запоріжжя, Волині, Полтави, Луцька, Києва.

Серед юнаків 2002 р.н. наші земляки стали бронзовими призерами  чемпіонату України (тренер команди Лінчук Богдан Олександрович), а юнаки 2003 р.н. посіли перше місце й завоювали звання чемпіонів України (тренери команди Гурський Сергій Іпполітович та Польгун Олександр).

Вихованці Сквирської спортивної школи також стали призерами Чемпіонату України (1 місце) з карате, зонального (обласного) етапу V Спортивних ігор школярів України з настільного тенісу (3 місце), відкритого Чемпіонату Київської області з легкої атлетики, обласного етапу V Спортивних ігор школярів України з гандболу (1 та 2 місця). До перемоги їх вели тренери спортивної школи: Ліщенко Юрій Степанович, Фартушна Олена Сергіївна, Гурський Сергій Іпполітович, Стригун Сергій Валентинович, Бондарчук Антоніна Іванівна.

Учень 10 класу Сквирської ЗОШ №2 та вихованець Сквирського РЦДЮТ Редюк Ілля завоював звання чемпіона світу з авіамодельного спорту (кордові моделі).

У 2015/2016 навчальному році вихованці Сквирського РЦДЮТ узяли участь у 40 обласних, 14 всеукраїнських, 6 міжнародних фестивалях, виставках, конкурсах. Більшість із учасників здобули перемоги. Переможців та призерів обласних та Всеукраїнських конкурсів підготували педагоги Центру творчості: Кучанський Ігор Леонідович, Нешпор Марина Олександрівна, Редюк Дмитро Миколайович, Мандрига Валентин Володимирович, Локайчук Віталій Васильович, Сергійчук Марина Андріївна, Гибилинда Ірина Василівна, Дубініна Оксана Анатоліївна, Парфенюк Олександр Кирилович, Равва Надія Іванівна, Старжинський Євгеній Андрійович, Майорко Інна Володимирівна.

Приємно відзначити, що керівник народної студії декоративного розпису «Цвіт папороті» Кучанський І.Л. став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка декоративного-ужиткового мистецтва» і представлятиме Київську область на Всеукраїнському етапі змагань.

Одним із показників надання якісних освітніх послуг та стабільності функціонування освітньої системи є результативність проходження учнями ЗНО. Новацією цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання було обов’язкове складання ЗНО з української мови, математики чи історії України всіма випускниками шкіл, а також поєднання ЗНО з ДПА з української мови, математики чи історії України.

Порівняймо результати ЗНО з окремих предметів по Сквирському району, Київській області та Україні в цілому (% учнів, які не подолали поріг «склав/не склав», та % учнів, які отримали високий бал в межах 180-200 балів).

З порівняльної таблиці бачимо, що випускники отримали належну підготовку з української мови, математики, історії, англійської мови, географії. Порівняно з обласними та всеукраїнськими  результатами, по району ми маємо більший відсоток тих, хто не подолав прохідний поріг, з біології та хімії; а також більший відсоток тих, хто склав ЗНО на високий рівень, з української мови, історії, хімії, математики.

Активно цього року заявило про себе й учнівське самоврядування. За ініціативи членів учнівського самоврядування та їхньої активної участі були проведені акції з благоустрою населених пунктів, на підтримку воїнів АТО, до дня Конституції, з вивчення історії рідного краю, флеш-моби та квести. Колоритними були масові заходи на підтримку Надії Савченко, краєзнавчий квест, «Великодня писанка», «Майстерня святого Миколая», акція «Посади дерево», «До Дня народження Тараса Шевченка», марш миру до Дня вишиванки, конкурс «Здорові діти – здорова нація» тощо. І в цьому напрямі ми маємо активніше підтримувати нашу молодь, створювати умови для їхньої самореалізації.

У 2016 році вперше в районі було започатковано роботу мовного табору на базі НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.». Близько 70 учнів з різних навчальних закладів району мали можливість удосконалити свої знання з англійської мови під час різноманітних творчих заходів.

Успішно працювали в районі міжшкільні факультативи з української мови, біології, історії, математики. Такі ж факультативи працюватимуть для старшокласників і в наступному навчальному році.

Традиційним стало проведення районного фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят». У фестивалі цього року взяли участь 80 вихованців дошкільних груп із дитячих садків №1,№2, №3, №5, №6, Сквирського НВК, Буківського, Пустоварівського, Рогізнянського, Малолисовецького, Рудянського НВК.

Успішно пройшло оздоровлення школярів із соціально незахищених родин у заміському таборі з цілодобовим перебуванням «Росич-2016» на базі Чубинецького НВК, де протягом трьох змін оздоровилося 200 дітей.

Пізнавальними й змістовними були масові заходи з педагогами, зокрема: стратегічна сесія з актуальних питань розвитку освіти району (участь у якій взяли близько 100 педагогічних працівників); районна краєзнавча конференція «Сквирщина: історичне минуле і сьогодення»; а також презентація нових книг «Літературна Сквирщина» (автори Цимбалюк В.І., Плівачук К.В.) та «Меморіальні дошки та пам’ятники міста Сквира» (автор Плівачук К.В.). Посібники «Літературна Сквирщина» та «Меморіальні дошки та пам’ятники міста Сквира» передано в усі шкільні бібліотеки і маємо надію, що вони стануть надійним помічником для вчителів та учнів.

Приємно відзначити, що за підтримки ТОВ «Колос» (керівник Центило Л.В.) навесні цього року на території Пустоварівського НВК було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.

Активно працює в районі школа молодого педагога. З метою надання методичної допомоги молодим вчителям діють школи передової майстерності: учителя–методиста Волохович Людмили Петрівни для учителів української літератури, учителя - методиста Фартух Лариси Анатоліївни для вчителів зарубіжної літератури, учителя - методиста Литвин Любов Петрівни для вчителів німецької мови, учителя-методиста Муренко Софії Яківни для учителів російської мови; школи передового педагогічного досвіду: ст.учителя Гузь Валентини Валеріївни для вчителів хімії, ст. вчителя Царик Катерини Анатоліївни для вчителів географії, ст. учителя Тропотяги Раїси Василівни для вчителів української мови, ст. вчителя Омельченко Олени Станіславівни для  вчителів англійської мови.

Для слухачів «Школи психологічних знань класного керівника» проведено 10 тренінгових занять на тему «Підвищення стресостійкості педагогів та школярів в умовах сучасної соціально-політичної ситуації».

Було приділено увагу й розвитку матеріально-технічної бази навчальних закладів (наприклад, у п’яти навчальних закладах облаштовано та капітально відремонтовано внутрішні вбиральні, в одному – систему опалення; в дитячому будинку та Кривошиїнському НВК облаштовано свердловину для водопостачання, упродовж 2015-2016 років вдалося за рахунок різних джерел фінансування (державний бюджет, обласний, районний, благодійні кошти) відремонтувати дахи в двох навчальних закладах, замінити вікна на енергозберігаючі в семи навчальних закладах району, завершується заміна вікон у Великополовецькому НВК. Протягом вересня-жовтня буде проведено заміну вікон у Самгородоцькій ЗОШ, капітальний ремонт каналізації в Сквирському ДНЗ №3; заміну аварійних виходів та вікон Сквирського ДНЗ №2, буде відремонтовано внутрішню вбиральню (малий корпус) у Сквирській ЗОШ №2. Виготовлено проектно-кошторисні документації на заміну вікон Пищиківської ЗОШ, Оріховецького НВК, Сквирського РЦДЮТ, реконструкцію даху Сквирського НВК, реконструкцію котельні на альтернативних видах палива Кривошиїнського НВК. У Сквирському ліцеї облаштовано цифрову лабораторію для кабінету фізики, протягом вересня планується замінити комп’ютерне обладнання в трьох навчальних закладах.

Шановні учасники конференції, ми маємо акумулювати наші зусилля, наші уміння й можливості на досягнення кінцевого результату. А цей результат, на нашу думку, має бути реалізований у таких трьох складових: якісна освіта, доступна освіта та ефективне управління.

Ще раз вітаю усіх присутніх із наступаючим святом першого вересня. Зичу наснаги, витримки, розуміння, оптимізму.  Тихого й мирного вам неба в нашій Україні!"

Голова райдержадміністрації Василь Васильович Галюк подякував вчителям краю за їх плідну роботу та високі результати, досягнуті у 2015-2016 навчальному році та наголосив:" Своєю наполегливою працею, професіоналізмом, самовідданістю Ви сприяєте становленню високоосвіченого покоління демократичної України.
Глибоко переконаний у тому, що Ваш професіоналізм, відданість обраній справі та підтримка районної влади стануть запорукою подальшого розвитку освіти нашого району. Бажаю вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, творчої енергії та людської поваги. Хай кожен ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються ваші плани в ім'я щасливого майбутнього Сквирщини".

Переглядів: 991
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack