Головна Новини Науково – практична конференція до 100 - річчя Української революції 1917 -1921 «Соборна Україна від ідеї до сьогодення»

Березень 2017

У залі райдержадміністрації відбулась науково – практична конференція до 100 - річчя Української революції 1917 -1921 «Соборна Україна від ідеї до сьогодення» за участі голови райдержадміністрації В.В. Галюка, першого заступника голови райдержадміністрації О.В. Славінської, заступника голови районної ради О.Г. Грищенко, педагогів, науковців, школярів, представників громадських організацій та ЗМІ.

2017 рік в нашій країні проголошено Роком Української революції

1917 – 1921 років. Одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті, стрижнем і змістом якої стала боротьба за відродження української нації в економічному, політичному, державотворчому і духовному вимірах.

17 березня 2017 року виповнюється 100-ліття від початку створення Української  Центральної Ради.

Сьогоднішня перемога Революції гідності, прийняття пакету Законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про давню і новітню історію нашої країни, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу України.

Хвилиною Мовчання присутні вшанували пам`ять про тих, хто поклав свої життя заради мирної, незалежної України.

Вчитель – методист Сквирського навчально- виховного  комплексу «ліцей» ЗОШ  І-ІІ  ступеня Ольга Леонідівна Козлова розпочала конференцію виступом про  «Еволюційний шлях УЦР від ідеї політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності власної незалежної держави".

Кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України Василь Іванович Цимбалюк розповів учасникам конференції про «Витоки  формування української державності».

Заслужений журналіст України, головний редактор громадсько - політичної газети «Вісник Сквирщини» Катерина Федорівна Бондарчук у своїй доповіді охарактеризувала «Роль громадянського суспільства в становленні української держави»

Квіти до пам’ятника видатного діяча українського народу,  борцю за незалежність та свободу України - Тарасу Григоровичу Шевченку  поклали голова районної організації ветеранів війни,праці та ЗС М.І. Шевчук, а також лідери учнівського самоврядування району Богдана Смолич та Єсенія Бай.

Голова райдержадміністрації В.В. Галюк привітав сквирян із 100-річчям від початку створення Української  Центральної Ради та наголосив: "Центральна Рада з’явилась у досить важливий момент для українського народу, показавши прагнення до власної держави. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки. Під час революції український народ уперше в ХХ столітті створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою УНР, Української Держави та ЗУНР українці довели свій потенціал національного державотворення. Уперше після століть бездержавності відбулося об'єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців".

Василь Васильови Галюк нагородив подяками організаторів та учасників Всеукраїнського турніру з гандболу серед чоловічих та  жіночих аматорських команд.

Провела захід Олена Костильова.