Головна Соціальна сфера Пенсійне забезпечення пенсіонерам Обираємо спосіб одержання пенсії

Квітень 2017

Обираємо спосіб одержання пенсії Друк

ДО УВАГИ МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ!
ОБИРАЄМО СПОСІБ ОДЕРЖАННЯ ПЕНСІЇ

Великим досягненням Української держави є законодавчо закріплене за пенсіонером право вибору способу одержання пенсії: через уповноважені установи банків або через відділення поштового зв’язку. Це особистий вибір кожної літньої людини.

Отримання пенсії через уповноважені установи банку має низку переваг. Головною перевагою є можливість не чекати дня виплати пенсії, пенсіонер може відправитися у гості до дітей, онуків в інше місто і отримати пенсію у відділенні банку або банкоматі по місцю його знаходження. Також, дотримуючи банківську таємницю, працівники бінківських установ забезпечують конфіденційність інформації про розмір пенсії і про наявність засобів на особистій пенсійній картці. При втраті або крадіжці пластикової картки банк забезпечує захист пенсії. Якщо пенсіонера спіткала така прикрість, досить подзвонити у відділення банку, і ніхто не зможе скористатися рахунком, а для пенсіонера виготовлять дублікат банківської картки. До речі, пенсіонер у будь-який час має право відмовитися від послуг одного банку на користь іншого.

Отримання пенсії через поштові відділення також має свої переваги. Послугами поштових відділень для отримання пенсій користуються переважно пенсіонери найповажнішого віку у сільській місцевості, де банківська мережа не так добре розвинута. Тому найбільшою перевагою є доставка листоношею коштів додому, тобто літній людині не потрібно ходити по вулиці з одержаною сумою грошей. Для пенсіонерів це в першу чергу — гарантія їхньої особистої безпеки. А що вже казати про погодні умови, не завжди добре самопочуття, певні труднощі, пов’язані з необхідністю добиратися до місця виплати коштів, тощо. Так уже склалося, що на сьогодні листоноша для багатьох людей — це і «представник держави», і найкраща порадниця, і головне — чуйна людина, яка може майже все: прийняти оплату комунальних послуг, оформити передплату на газети та журнали, допомогти поповнити мобільний телефон, купити квиток на транспорт, замовити та доставити ліки, товари за каталогом і багато іншого.

Отже, зваживши всі «за» та «проти», пенсіонери вправі самостійно визначитись зі способом одержання пенсії: через пошту чи банківську установу, і за бажанням змінити установу, яка здійснює виплату пенсій та грошової допомоги.