Головна Соціальна сфера Культура Районна бібліотека «Повернуті із забуття»

Травень 2017

«Повернуті із забуття» Друк

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний пам’ятний день в Україні. Ми вшановуємо пам’ять мільйонів наших співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму. Ми згадуємо кожного, хто був знищений каральною системою, став в’язнем ГУЛАГУ, був позбавлений рідної домівки, і висланий на чужину.

В рамках відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій в бібліотеках Сквирської ЦБС проведено:

19 травня в Слободянській бібліотеці – філії проведено інформаційну годину «Щоб повстали в безсмертній миті…».

Бібліотекар Світлана Шпаковська розповіла про причини виникнення репресій в тоталітарній державі та ознайомила читачів з книгою Віктора Вернигори «А тато повернеться додому?».

Учасники заходу переглянули  книги, які були оформлені на виставці «Щоб повстали в безсмертній миті…» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять про мільйони тих, хто загинув від злодіянь тоталітарного режиму, страчених без суду і слідства, приречених на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні.

19 травня в Каленнівській сільській бібліотеці – філії проведено годину – спомин  «Повернуті із забуття».

Бібліотекар Юлія Онищук розповіла читачам – дітям про страшні 1937 – 1938 роки в Україні. Всі разом прочитали та обговорили книгу В.Вернигори «А тато повернеться додому?».

19 травня в центральній дитячій бібліотеці для користувачів книгозбірні оформлено книжкову презентацію «Правда через роки». Серед розмаїття книг особливу увагу присутніх привернули такі книги: «Розстріляне відродження», трьохтомник «Реабілітовані історією, Київська область» Віктора Вернигори «А тато повернеться додому?».

19 травня в Чубинецькій сільській бібліотеці – філії проведено історичну годину «Незабутнє і непрощене».

Зі вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид. В своєму виступі він акцентував увагу читачів на репресованих села Чубинці.

Члени літературного клубу «Червоні вітрила» читали золоті рядки української репресованої поезії:   Василя Симоненка, Василя Стуса та Миколи Вороного  та багатьох інших письменників.

Для користувачів бібліотеки оформлено книжкову презентацію літератури «Сторінками трагічної історії»

21 травня біля меморіальної дошки Леоніда Кльоца проведено мітинг вшанування пам’яті жертв політичних репресій. На захід завітали керівники району та громадськість міста.

На мітингу виступили: голова Сквирської районної державної адміністрації Галюк В.В., голова Сквирської районної ради Гриша В.В., заступник голови районної ради Грищен-  ко О.Г. Вони з болем в серці говорили про найжахливіші репресії 1937-1938 років, які тільки знав світ.

До їх виступу долучилися: доцент, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України Плівачук К.В. та вчитель історії Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Бойко А.М.

Про вшанування пам’яті повернутого із забуття чистого і чесного імені талановитого  журналіста Леоніда Миколайовича Кльоца звучало з вуст Заслуженого журналіста України, редактора газети «Вісник Сквирщини» Бондарчук К.Ф. та колеги по перу, місцевої письменниці Процюк-Щербатюк Л.В.

Вірш-посвяту Леоніду Кльоцу прочитала член Національної спілки журналістів України, місцева поетеса Левчук Л.М.

В цей день було вшановано хвилиною мовчання пам’ять жертв політичних репресій та покладено квіти до меморіальної дошки Леоніда Кльоца.

Ведуча заходу: бібліотекар Любов Онопрієнко.