Головна Новини 30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Липень 2017
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, яка є  однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається в світі дуже стрімкими темпами. Найбільш повне визначення торгівлі людьми дає «Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми», який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. Протокол є основним сучасним документом, спрямованим на боротьбу з цим злочином. Він визначає торгівлю людьми як: «Здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу».

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

За неофіційними даними, в світі до 4 млн. осіб щороку переправляються через кордони держав для використання в підневільній праці. В сучасну работоргівлю втягуються навіть держави, які уникнули рабовласницького періоду у своїй історії. Для України торгівля людьми в її сучасному розумінні постала наприкінці ХХ ст., зокрема після розпаду СРСР. Сукупність соціально-економічних умов та специфіка географічного положення призвели до того, що Україна перетворилася в країну-транзит «живого товару».

У зв’язку з ситуацією, що склалася, боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріорітетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини. У 2016 році Мінсоцполітики анонсувало початок підготовки Стратегії інформаційної політики в сфері протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми і забезпечення їм рівних прав і можливостей. Одним із завдань цієї Стратегії є формування розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини.

З метою зменшення масштабів торгівлі людьми службою у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації було проведено інформаційну кампанію із розповсюдження наочних матеріалів на тему: «Ганебне явище ХХІ століття – торгівля людьми! Як його зупинити?». Інформаційні матеріали були розміщені на дошках оголошення м. Сквира.

Особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть у будь-який час звертатися за консультацією кваліфікованих спеціалістів за номером (04568)5-38-77.

Переглядів: 292
 

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack