Головна Новини Майже дві тисячі школярів охоплено оздоровленням та відпочинком

Липень 2017

Турбота про здоров`я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. А одним із найбільш важливих стратегічних завдань у забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація її права на оздоровлення та відпочинок. Про те, як реалізується це право у Сквирському районі, запитуємо у першого заступника голови райдержадміністрації О.В. Славінської.

- Оксано Вікторівно, як поставлено це питання із самого початку оздоровчо-відпочинкового періоду?

- Найперше, згідно з розпорядженням голови Сквирської райдержадміністрації Василя Васильовича Галюка від 6 березня 2017 року №121, затверджено план заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей Сквирського району у 2017 році. Також утворено міжвідомчий оперативний штаб з координації цього відповідального процесу. Адже оздоровленням та відпочинком заплановано охопити 1940 школярів, що на 14% більше, ніж у минулому році.

З метою створення належних й повноцінних умов, згідно з  розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 травня 2017 року №315, створено ра-йонний дитячий заміський оздоровчий табір «Росич-2017» на базі Чубинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок». При загальноосвітніх навчальних закладах було відкрито пришкільні табори з денним перебуванням дітей у період з 29 травня по 13 червня та англомовний на базі Сквирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з 12 червня по 29 червня.

- Скільки дітей вже відпочило та оздоровилось?

- Відпочинкові та оздоровчі послуги надані 1304 дітям, а саме: з 13 лютого по 4 березня проходила І зміна у ДЗОВ «Зоряний», що в с. Карапиші Миронівського району, протягом якої відпочили 10 дітей соціально незахищених категорій (з багатодітних та малозабезпечених сімей, сироти); з 2 по 8 квітня в обласному фестивалі творчості дітей з особливими потребами «Повір у себе», який проходив на території ДП «Дитячий оздоровчий центр «Дніпро», взяли участь 5 дітей-інвалідів та ще 8 були запрошені в ролі гостей; з 29 травня по 18 червня у ДП «УДЦ «Молода Гвардія» (м. Одеса) оздоровленням охоплено 7 дітей (2 – позбавлені батьківського піклування, 1 – із малозабезпеченої сім’ї, 1 – інвалід, 2 – переможці міжнародного конкурсу та 1 – переможець обласного конкурсу).

Протягом І зміни (30 травня – 9 червня) у таборі «Росич-2017» відпочинкові послуги було надано 53 дітям із постраждалих районів Донецької та Луганської областей, котрі були запрошені на Відкритий Всеукраїнський фестиваль «Ми – діти твої, Україно!», протягом ІІ зміни (14 червня – 27 червня) тут відпочила й оздоровилась 61 дитина зі Сквирського району. На базі табору «Росич-2017» з 4 по 15 липня організовано християнський табір  «Майбутнє України» для відпочинку 60 дітей за сприяння пастора церкви християн-баптистів Тимофія Петровича Косинського (ІІІ зміна).

Оздоровлення проходить, згідно з Програмою відпочинку та оздоровлення дітей Сквирського району на 2014-2018 роки, затвердженою рішенням Сквирської районної ради №05-06-29-06 від 24 квітня 2014 року (зміни – від 23.02.2017 №22-13-07, згідно з рішенням Сквирської районної ради). Вперше за кошти районного бюджету для дітей учасників АТО путівки було закуплено під час тендерних торгів у системі електронних закупівель «Прозоро»: з 14 по 27 червня в ДОК «Сонячний», що в смт Лазурне Скадовського району Херсонської області, відпочило та оздоровилось 15 дітей, з 22 червня по 6 липня в ДП «Клінічний санаторій «Карпати», що в с. Карпати Мукачівського району Закарпатської області, 39 – із сімей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції. Із 22 червня по 12 липня проходила І зміна у дитячому закладі оздоровлення і відпочинку «Рассвет» (Одеська область, Білгород-Дністровський район, смт. Сергіївка), протягом якої оздоровчі та відпочинкові послуги отримували 10 дітей (4 сироти, 4 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 2 відмінники навчання); з 23 червня по 13 липня на VI тематичній зміні «Я так думаю» в ДПУ «МДЦ «Артек»  відпочивали 5 дітей (2 позбавлених батьківського піклування, 1 переможець всеукраїнського фестивалю, 1 переможець обласного фестивалю-конкурсу, 1 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку); з 27 червня по 17 липня проходить І зміна в ДП «Санаторій «Україна» ПАТ «Укрпрофоздоровниця», протягом якої оздоровчі та відпочинкові послуги отримує 5 дітей (2 з малозабезпеченої сім’ї, 3 дітей, які перебувають на диспансерному обліку); з 20 липня по 9 серпня тут протягом II зміни планується забезпечити відпочинком та оздоровленням троє дітей з багатодітної родини.

Згідно  з наказом служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації від 30 червня 2017 року №79 на ІІ зміні в ДЗОВ «Рассвет» (Одеська область, Скадовський район, смт Сергіївка) з 13 липня по 2 серпня забезпечується оздоровленням та відпочинком 12 дітей.

- Як спрацювали відповідальні служби, організації, батьки?

- Злагоджено. Постійно здійснюється контроль, моніторяться умови відпочинку та оздоровлення. Кожний, хто ніс відповідальність і був поруч з дітьми, згідно з поставленими вимогами, вчасно подавав звіт. Варто подякувати службі у справах дітей РДА, РЦСССДМ та його відділу соціальної і психологічної підтримки учасників АТО та їх сімей, відділу освіти РДА, дирекції ДНЗ «Сквирське ВПУ», адміністраціям оздоровчих закладів, які приймали на відпочинок наших дітей, службі у справах дітей облдержадміністрації, голові РДА В.В. Галюку, голові районної ради В.В. Гриші, депутатам Сквирської районної ради, Сквирському відділу поліції, батькам дітей. Словом, докладено немало зусиль, аби наші діти добре відпочили та оздоровились і, набравшись сил, приступили до продуктивної праці у новому навчальному році.

Вела розмову

Катерина БОНДАРЧУК.