Головна Новини Термін надання пільг багатодітним сім’ям продовжено

Січень 2012

Багатодітна сім’я - в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім’ї будуть включатися також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Для отримання посвідчення потрібно звернутися до структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сквирської райдержадмі-ністрації.

Сім’я, яка належить до категорії багатодітних, має право на наступні пільги: 50% знижки плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (Закон України «Про охорону дитинства»); 50% знижки плати за користування комунальними послугами та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством (Закон України «Про охорону дитинства»); 50% знижки вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (Закон України «Про охорону дитинства»); 50% вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (Закон України «Про охорону дитинства»).

Пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів «... дітям з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки» (Закон України «Про охорону дитинства»).

Звільнення від плати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (Закон України «Про охорону дитинства»).

Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, компенсація витрат на зубопротезування - для дітей.

Першочергове обслуговування в лікувально-про-філактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація - для дітей (Закон України «Про охорону дитинства»).

Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей з багатодітних родин (Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»).

Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі – внутрішньо-районних, внутрішньо- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання - для дітей (Закон України «Про охорону дитинства»).

Пільги будуть надаватися з дати звернення до управління праці та соціального захисту населення.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Сквирського управління праці, каб. №3 або за телефоном 5-11-39.