Головна Новини Жнива пройшли злагоджено

Серпень 2017

Спекотна погода із частими суховіями у період наливання зерна негативно позначилася на врожайності та прискорила дозрівання і збирання ранніх ярих зернових, зернобобових та технічних культур. Із 19,7 тис. гектарів, в тому числі 15,0 тис. гектарів зернових і зернобобових, які належало зібрати. Станом на 9 серпня вже обмолочено 97% цих площ. При середній врожайності 32,3 ц/га, валовий збір зерна зернових і зернобобових культур становив 46,4 тис. тонн, що на 37,4 тис. тонн менше, ніж торік.

Крім того, із площі 4,6 тис. гектарів при середній врожайності 23,3 ц/га, яка на 3,9 центнера менша, ніж у минулому році, отримано 10,8 тис. тонн озимого ріпаку.

Проте, незважаючи на складні погодні умови, в агропідприємствах району цьогорічні жнива пройшли активно і злагоджено. На обмолоті хлібів було задіяно 96 зернозбиральних комбайнів, з яких майже третина - залучених. Добре спрацювали хлібороби ФГ "Березна", ТОВ "Надія - 10", "Красноліське", імені Шевченка, ДП "Кліринг - Агро", ПП "АФ "Розволожжя", СГПП ім. Гагаріна, ТДВ "Шамраївський цукровий завод", СП "Інтерагро Сквира", ТОВ "Софія - 7".

Так історично склалося, що аграріям ніколи відпочивати. Сівба змінюється жнивами і,навпаки, жнива - сівбою. Ось і нині на звільнених від цьогорічного врожаю ланах, йде активна підготовка грунту до сівби озимого ріпаку, насіння якого, станом на 9 серпня, зароблено в грунт на площі понад 800 гектарів. Наявність вологи дає надію на дружні сходи та хорошу врожайність цієї технічної культури у наступному році.

Микола Сиворакша, начальник управління агропромислового розвитку РДА