Головна Економіка Енергозбереження

Січень 2018

Енергозабезпечення та енергозбереження Друк

У районі розроблена «Програма енергозбереження Сквирського району на 2016-2017 роки», що схвалена розпорядженням Сквирської райдержадміністрації від 21.03.2016 № 93 та затверджена рішенням Сквирської районної ради від 28.04.2016 № 07-07-07.

У січні 2017 року переведено котельну Шамраївського НВК та у листопаді Кривошиїське НВО на альтернативні види палива (кошти інвесторів

За рахунок різних джерел фінансування за 2017 рік проведено заміну близько 503 вікон та дверей на енергозберігаючі у навчальних закладах району та бюджетних установах і організаціях, а саме: за кошти обласного бюджету 1440 тис. грн. у Пищиківській ЗОШ (100 шт.), за кошти обласного бюджету 795,32 тис. грн.. у Сквирському ДНЗ №6 (135 шт.), за кошти районного бюджету 25 тис грн. Сквирський ДНЗ №1 ( 6 шт.), за кошти районного бюджету 1708,0 тис. грн. у Малолисовецькому НВК, Кривошиїнському НВО, Пищиківській ЗОШ, Сквирському НВК, Сквирська ЗОШ № 5, НВК « Сквирський ліцей – ЗОШ I-II ст. (135 шт.), за кошти місцевих бюджетів у адмінприміщеннях сіл Миньківці ( 6 вікон на енергозберігаючі в сільському клубі 25,7 тис. грн.), с. Кривошиїнці ( Проведено часткову заміну вікон на енергозберігаючі в сільському будинку культури – 55,0 – 4 вікна) с. Антонів (3 дверей на енергозберігаючі в сільському будинку культури – 23,8) м. Сквира (25 вікон та 3 дверей на енергозберігаючі в районному будинку культури – 510,0 ) с. Лаврики ( 3 вікна на енергозберігаючі в сільському клубі – 13,3) с. Кривощиїнці (3 вікна Кривошиїської амбулаторії – 13,0 тис. грн.), с. Шамраївка (7 вікон на енергозберігаючі – 21,8 тис. грн.) та Мовчанівка (8 вікон та 3 дверей – 64,4 тис. грн..), с. Самгородок ( 3 вікон на енергозберігаючі в будинку культури – 200,3 тис. грн. ), с. Малолисовецьке ( 6 вікон - 35,91 тис. грн.). за спонсорські кошти у будинку культури с. Шамраївка (30 вікон та 17 дверей – 1360,0 тис. грн.) с. Рогізна ( 6 вікон на енергозберігаючі у вестибюлі Рогізнянського НВК – 120,0 тис.грн).

З метою проведення реконструкції та відновленню мереж вуличного освітлення в населених пунктах району протягом 2017 року за кошти місцевих бюджетів (4837,71 тис. грн.) проведено роботи по реконструкції вуличного освітлення у селах Пустоварівка, Тарасівка, Домантівка, Антонів, Самгородок, Дулицьке, Горобіївка,Мовчанівка, Тхорівка, Малі Єрчики, Селезенівка, Пустоварівка, Рогізна, Калена, Руда, Велокополовецьке, Шаліївка м. Сквира. За кошти місцевих бюджетів виготовлено проектно-кошторисні документації на реконструкції освітлення вулиць міста Сквира та сіл району.

У районі діє державна програма з енергозбереження (відшкодування частини суми кредиту для мешканців індивідуальних будинків та багатоповерхівок на енергоефективні матеріали та обладнання). Через відділення через відділення Ощадбанку за 2017 рік видано 73 кредита на суму 1437,201 тис. грн. по державній програмі.

Розпорядженнями голови Сквирської райдержадміністрації від 05.05.2017 № 281 «Про введення до штатного розпису господарської групи відділу освіти Сквирської райдержадміністрації посади економіста з питань енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання» та від 10.05.2017 №284 «Про введення до штатного розпису адміністративно-управлінського апарату Сквирської центральної районної лікарні та Комунального закладу «Сквирський центр первинної медико-санітарної допомоги» введено штатні одиниці з енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання.

З 10.05.2017 Баранець Світлана Валеріївна – економіст з питань енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання відділу освіти Сквирської райдержадміністрації та з 30.05.2017 Салтанюк Геннадій Олександрович – провідний фахівець з питань енергетичного менеджменту та моніторингу енергоспоживання Сквирської центральної районної лікарні та Комунального закладу «Сквирський центр первинної медико-санітарної допомоги» пройшли навчання з метою підвищення кваліфікації за програмою: «Енергетичний менеджмент» у Інституті енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за рахунок коштів місцевого бюджету.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України « Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах на території Київської області діє Автоматизована система енергомоніторингу «Київщина енергоефективна» (далі АСЕМ). В рамках реалізації Програми енергозбереження для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетної сфери на території Сквирського району в систему АСЕМ ввійшли 68 об'єктів, в т.ч. :

- відділу освіти – 37 об'єктів (навчальні заклади, дошкільні навчальні заклади –садочки, дитячий будинок « Надія », позашкільні навч. заклади - спортивна школа та центр дитячої творчості);

- відділу культури, релігій, туризму,молоді та спорту - 28 об'єктів (будинки культури, клуби, бібліотеки, дитяча школа мистецтв);

- Сквирська ЦРЛ;

- Сквирська районна рада;

- Управління агропромислового розвитку Сквирської РДА.

По структурних підрозділах призначено відповідальних осіб , які збирають та вносять дані показників приладів обліку в АСЕМ « Київщина енергоефективна ». Центр енергоефективності надіслав для кожного об'єкту свій логін і пароль, використавши які, відповідальна особа зобов'язана з 8.00 до 9.45 години щоденно (крім вихідних) передавати показники лічильників