Головна Новини Повідомлення органів влади Доходи місцевих бюджетів 665 ОТГ з початку року зросли до майже 3 млрдгрн, - Геннадій Зубко

Березень 2018

Доходи місцевих бюджетів 665 ОТГ за січень-лютий 2018 року зросли на 63,8% (+1,11 млрдгрн), у порівнянні з відповідним періодом минулого року, та склали 2,85 млрд грн. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на своїй сторінці у Фейсбук.

Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 1,6 млрдгрн (зростання на 32,0% або на 377,1 млнгрн), плати за землю – 399,6 млнгрн (зростання на 16,5% або на 56,5 млнгрн), єдиного податку – 679,1 млнгрн (зростання на 38,3% або на 188,1 млнгрн), акцизного податку – 48,8 (!) млнгрн (на 99 млнгрн менше минулого року через відсутність зарахувань до місцевих бюджетів акцизного податку з палива), податку на нерухоме майно – 53,8 млнгрн (зростання в 2 рази або на 26,7 млнгрн).

З початку року також зросли і надходження власних доходів загального фонду місцевих бюджетів України на 5,83 млрдгрн (+21,3%) порівняно з аналогічним періодом минулого року та склали 33,16 млрд грн.

Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 18,7 млрдгрн, що більше від надходжень січня-лютого минулого року на 4,4 млрдгрн (+31%), плати за землю – 4,0 млрдгрн (зросли на 0,2 млрдгрн, або на 4,8%), єдиного податку – 6,3 млрдгрн (зросли на 1,5 млрдгрн, або на 31,7%), податку на нерухоме майно – 553,7 млнгрн (зросли на 237,1 млнгрн, або на +74,9%).

Антикорупційний суд має бути незалежним і запрацювати якомога швидше, – Володимир Гройсман

Антикорупційний суд, як завершальна ланка розбудови антикорупційної інфраструктури в Україні, має бути незалежним і запрацювати якомога швидше. Про це сказав Володимир Гройсман в інтерв’ю Латвійському телебаченню.

«Ми за кілька років створили систему антикорупційних органів. У нас є агентство з запобігання корупції, є національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура. Залишилося створити справедливий антикорупційний суд, - сказав Володимир Гройсман. - Я за те, аби цей суд був незалежним. Тоді це буде гарантія для всіх, що буде справедливе рішення. Суд має сказати – винуватий чи не винуватий підслідний, вільний або такий, що понесе покарання. Цей суд має запрацювати дуже швидко».

Володимир Гройсман: Україна перебудовує економіку з метою виходу на нові ринки

Однією з цілей економічного зростання та перебудови моделі економіки з сировинної до економіки доданої вартості є якомога швидший вихід та закріплення на нових для нашої продукції ринках. Про це сказав Володимир Гройсман в інтерв’ю Латвійському телебаченню.

«Ми перебудовуємо українську економіку з огляду на вихід на нові ринки. Чотири роки тому Росія позбавила нас на тільки традиційного ринку, але й транзиту на ринки третіх країн. Це варварський підхід, але як би там не було, ми виходимо на нові ринки, створюємо новий продукт», - сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що економіка України демонструє зростання 8 кварталів поспіль. «Зростаюча економіка потрібна для забезпечення якісного життя громадян… Ми розвиваємося, за кілька років наша економіка буде сильнішою», - підкреслив Володимир Гройсман.

Провідні ІТ-експерти долучаться до проектів, спрямованих на використання сучасних цифрових технологій у сфері освіти

Сьогодні, 7 березня 2018 року, було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Асоціацією «Інформаційні технології України». Зокрема, спільна робота МОН та Асоціації буде спрямована на створення сучасного освітнього середовища, запровадження ефективного регулювання ринку освітніх технологій, сприяння розвитку цифрових компетенцій та електронного навчання в суспільстві.

«Сьогодні цифрові освітні технології набувають неабиякої популярності. Вони допомагають створювати інтерактивні та цікаві матеріали для учнів, забезпечують доступ до якісної освіти, дають змогу вчителям дистанційно підвищувати кваліфікацію, відкривають нові можливості для навчання впродовж життя», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Один з центральних проектів, до якого будуть залучені експерти Асоціації, – створення електронної освітньої платформи та розвиток ринку електронних підручників. Крім того, члени Асоціації зможуть взяти участь у створенні ефективної системи збору та аналізу статистики щодо інформаційно-комп’ютерних технологій в українській освіті.

«Українська ІТ-індустрія, як і інші галузі креативної економіки, є індустрією, що базується на знаннях. Тож, впровадження в освітній процес сучасних технологій та спрощення доступу до джерел знань є вкрай важливими першочерговими кроками, що сприятимуть формуванню нової когорти високоосвічених спеціалістів не тільки для ІТ-галузі, а й для інших секторів економіки», – прокоментував виконавчий директор Асоціації «ІТ України» Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що представники Асоціації «ІТ України» брали активну участь у розробці Концепції Національної освітньої електронної платформи та двох концептуальних документів – проекту Наказу «Про затвердження Положення про електронний підручник» та проекту Постанови КМУ «Про національну електронну платформу», які зараз розміщені для громадського обговорення на сайті МОН.

Довідково

Сьогодні до складу Асоціації «Інформаційні технології України» входить 58 провідних ІТ-компаній, що працюють на території України.