Головна Новини Повідомлення органів влади Мітинг з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Березень 2018

Традиційно, 9 березня на площі Героїв Небесної Сотні, що у м. Сквира, біля пам`ятника Т.Г. Шевченку відбувся мітинг з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У заході брали участь голова райдержадміністрації В.В.Галюк, заступник голови райради О.Г.Грищенко, представники громадскості і ЗМІ.

У ці березневі дні знову линуть до нас думи геніального поета. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишається ні з ким не зрівнянною, невичерпною для людського подиву. Нас просто не існує без Шевченка. У ньому - уся історія наша, усе буття,усі мрії. І сьогодні обов`язком кожного патріота України є прислухатися до Шевченкового слова, до його духовних заповітів,які ніколи не втрачають свою актуальність.

На мітингу виступили заслужені вчителі України, кандидати педагогічних наук К.В.Плівачук, В.І.Цимбалюк та заступник голови районної ради О.Г. Грищенко. Виступаючі розповідали про життєвий шлях Кобзаря, який обрав нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Згадували і про відвідини Т.Г.Шевченком міста Сквира, де й була ним створена геніальна поезія «Швачка».

Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі.

Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

Шевченкова поезія давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу.

Учень 4-го класу Сквирського ліцею Ілля Нюнькін натхненно прочитав поезію Великого Кобзаря України «Реве та стогне Дніпр широкий…», а місцева поетеса Людмила Гриценко – власний вірш, присвячений Тарасу Шевченку.

Керівники району, міста, а також громадськість поклали квіти до пам`ятника Великому сину землі української - Тарасу Григоровичу Шевченку.

Шануючи Кобзаря, вклоняємося до землі за його безсмертне слово, за леліяння рідної мови, за віру, за надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи, розквіту і миру.