Головна Новини Джайдест новин Уряду України.14 квітня 2018 року

Квітень 2018

Увага екстреній медицині в рамках реформи охорони здоров’я має бути беззаперечною, – Володимир Гройсман

Започаткована Урядом реформа системи охорони здоров’я в Україні передбачає зміни не тільки на первинній та вторинній ланці, а й в системі екстреної медицини, яка так само заслуговує на увагу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої питанням розвитку швидкої медичної та екстреної допомоги.

«Змінюємо первинну, вторинну, третинну ланку. І тут зміни в екстреній медицині мають бути на передовій з точки зору забезпечення, організації роботи, переоснащення і підготовки фахівців, - сказав Глава Уряду. - Сьогодні нам потрібно актуалізувати проблематику, яка є, визначити, що нам потрібно змінити в системі».

Серед проблем, які потребують негайного вирішення, учасники наради назвали підготовку кадрів, забезпечення належного рівня оплати праці, а також комплектацію автомобілів швидкої допомоги. При цьому система екстреної допомоги, як наголосили фахівці, має бути сфокусована на швидкому наданні якісної допомоги. В центрі уваги завжди має бути пацієнт та його потреби, а професійність, повага та дотримання протоколу лікування – головним орієнтиром роботи парамедика.

Як Україна обирає своїх лікарів: підсумки першого тижня кампанії «Лікар для кожної сімї»

Понад 150 тисяч українців обрали своїх лікарів з 2  квітня. З початком кампанії у кожного з’являється можливість вільно  обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Кінцевого терміну підписання декларацій немає, але по всій країні люди відповідально підійшли до вибору своїх лікарів.

Кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. До  системи «Електронне здоров’я» на 4 квітня підключено 63% комунальних  закладів, які надають первинну медичну допомогу, і щодня до них  приєднуються нові. Загалом з часу запуску електронної системи охорони  здоров’я підписано понад 266 тисяч декларацій про вибір лікаря.

Така кампанія проходить в Україні вперше, тож в деяких  регіонах на початку виникли певні труднощі. Так, у Львові старт кампанії  про вибір лікаря був відкладений, а в Дніпрі тимчасово призупинили  підпис декларацій за рішенням місцевої влади. Міністерство охорони  здоров’я оперативно допомогає вирішувати локальні питання. З 6 квітня  заклади Львова почали підписання декларацій. В Дніпрі найближчим часом  заклади також відновлять кампанію.

Були і поодинокі порушення в обслуговуванні пацієнтів. Так, у деяких закладах людям відмовляли у підписанні декларації через місце реєстрації. Нагадуємо, що  неприпустимо тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію  винятково зі своїм дільничним лікарем. Згідно з «Порядком вибору лікаря,  що надає первинну медичну допомогу», затвердженим Наказом МОЗ №503 від  19.03.2018 року кожен може обрати лікаря незалежно від місця  реєстрації. Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що  в закладі немає бланків декларацій. Декларація формується в  електронному вигляді і після заповнення роздруковується уповноваженою  особою.

Міністерство охорони здоров’я уважно стежить за зверненням з різних  міст та постійно на зв’язку з регіонами, щоб подібні непорозуміння  швидко усувалися на місцях.

Ми вдячні місцевій владі та лікарям, які якісно організували кампанію  з вибору лікаря та надали усім можливість українцям зробити перший крок  до впровадження зміни у системі охорони здоров’я. Очікуємо активного  продовження кампанії.

Володимир Гройсман: Орієнтир обсягу інвестицій в економіку України – 25% ВВП

Орієнтир обсягу залучених в економіку України інвестицій становить 25% ВВП. Досягнення цієї мети дозволить забезпечити не тільки реактивне зростання економіки, а й суттєво знизити боргове навантаження на бюджет. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Нам потрібно, щоб інвестиції складали 25% від ВВП України. Вони будуть інвестуватися в українські підприємства», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що обсяг бюджетних асигнувань на обслуговування державного боргу становить 130 млрд грн. Ще 140 млрд грн становить дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який через існуючу до останнього часу пенсійну систему компенсується за рахунок державного бюджету.

«Я проти того, аби люди відробляли щось додатково. Борги треба віддавати від зростання економіки», - зазначив Глава Уряду.

Україна планує підписати Угоду про ЗВТ с Туреччиною, – Прем’єр-міністр

Україна, слідом за ЄС, Канадою та Ізраїлем, планує підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною, повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів.

«Ми хочемо цього року підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Це буде позитивно впливати на економіку та якість життя українців, в першу чергу», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

В 2017 році товарообіг між Україною та Туреччиною зріс на 20,1 % і досяг $3,78 млрд з позитивним сальдо в $1,26 млрд. Цими днями в Анкарі пройшло засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва, під час якого були вироблені практичні рішення для подальшого розвитку наших торговельних та економічних відносин.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України