Головна Соціальна сфера Культура
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Січень 2019
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Культура
Звіт про роботу бібліотек району за грудень місяць 2018 року Друк
:

1 грудня Чубинецькою сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «В нове життя – без СНІДу». Провідний бібліотекар Василь Скрид розповів читачам шкільного віку про трагедію людства, і наголосив на тому, як потрібно її уникнути. Наприкінці заходу Василь Іванович ознайомив присутніх з книжковою виставкою «Про це варто знати».

 

 

 

 

 

 

1 грудня Великополовецькою сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційний вернісаж «СНІД! Не залишимося байдужими». Символом заходу була Червона стрічка, яку діти виготовили своїми руками. У присутніх була можливість збагатити себе новими знаннями про ВІЛ/СНІД. У вправі «Ситуація» читачі узагальнили те, що їм відомо про СНІД, у вправі «Дискусія » - добирали аргументи негативного та толерантного ставлення до хворих на СНІД. Також у бібліотеці було представлено книжкову презентацію «Знати, щоб жити» та цікаві матеріали про світових знаменитостей, які померли від СНІДу.

 

 

 

 

 

7 грудня Рудянською сільською бібліотекою – філією було проведено правову абетку «Зобов’язаний і маю право». Бібліотекар Оксана Чернишенко ознайомила учнів із правом та його важливою роллю в житті суспільства. Також Оксана Станіславівна підготувала книжкову виставку під назвою «Права людини – гарантія розвитку людства». Наприкінці заходу бібліотекар провела правову мандрівку під час якої діти відповідали на питання правової тематики.

 

 

 

 

8 грудня Рогізнянською бібліотекою – філією було проведено диспут «Знаємо та реалізуємо свої права». Бібліотекар Валентина Ткачук ознайомила учасників заходу з правами та обов’язками кожного громадянина. Діти активно дискутували про можливості та дотримання своїх прав у нашій країні. Також Валентина Володимирівна розповіла юним читачам , що потрібно знати, розуміти та виконувати Закони, які визначають наші права та обов’язки. Відповідно до цього регулювати взаємовідносини та бути відповідальним на протязі усього життя.

 

9 грудня Токарівською сільською бібліотекою – філією було проведено годину правознавства «Є право, значить є надія». Бібліотекар Катерина Гребенюк розповіла читачам про їхні права та обов’язки. Під час заходу діти взяли участь в казковій правознавчій лотереї і розглянули статті «Конвенції про права дитини» на прикладі ситуацій, у які потрапляють герої художніх творів, таких як «Гидке каченя», «Дюймовочка» Г.Х. Андерсена; «Червона Шапочка», «Попелюшка» Шарля Перро; «Злотий ключик, або пригоди Буратіно» О. Толстого. Ці твори вже добре відомі дітям, тому вони легко визначили, право на що саме було порушено по відношенню до того чи іншого героя казки.

11 грудня Самгородоцькою сільською бібліотекою – філією було проведено гру «Магістри юстиції», в якій взяли участь читачі шкільного віку, вчитель історії та правознавства Людмила Анатоліївна Кривич. У грі взяли участь 12 гравців. Гра складалася із 3 етапів. У кожному етапі було по 5 запитань. До складу журі входили: Людмила Кривич, Валентина Нешпор. Переможцем гри стала Ліза Лисовець – учениця 11 класу. Вона отримала приз: шапку та бейджик з написом «Магістр права».

 

 

 

 

 

12 грудня Дулицькою сільською бібліотекою – філією було проведено брейн – ринг «Правова абетка». Бібліотекар Юлія Марута ознайомила дітей з правами та обов’язками громадянина держави. Уважно слухаючи та доповнюючи бібліотекаря, читачі шкільного віку демонстрували свої знання з правових відносин у суспільстві. Переглянувши добірку відеоматеріалів, вони без помилок назвали правопорушників серед казкових героїв, а коментуючи поведінку персонажів, добре розрізняли поняття «права» та «обов’язки». Діалог вийшов змістовний та повчальний. Наприкінці заходу у куточку «Дитяча країна права» діти мали змогу прочитати листівки із цікавими фактами про життя дітей та ознайомитися із запропонованою виставкою.

13 грудня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом було проведено Андріївські вечорниці «Ой,Андрію, я про долю мрію». Бібліотекар Тетяна Кучер розповіла учасникам заходу про історію виникнення свята. Молодь занурились в казкову атмосферу вечорниць, що згуртувала всіх навколо українських традицій. Далі почалися забави та гадання. Дівчата місили палянички, приносили скалки, по яких рахували, через скільки років кожна вийде заміж, та співали. Юнаки теж не сумували на вечорницях. Вони співали, виконували різноманітні завдання та брали участь у конкурсах. Наприкінці свята дівчата та хлопці смакували калитою, пиріжками та варениками.

14 грудня Малолисовецькою сільською бібліотекою – філією спільно з бібліотекарем місцевої школи Карп'юк Галиною Кузьмівною було проведено годину – роздум «Чи бувають права без обов'язків». Бібліотекар Наталія Залєвська ознайомила читачів з історією виникнення правових відносин у суспільстві. Дітям було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов'язки та відповідальність.

 

14 грудня бібліотекарем Рудянської сільської бібліотеки – філії Оксаною Чернишенко спільно з місцевою школою було проведено вечорниці «День Андрія, подає дівчатам надію». Жінки були одягнені у старовинні вишиванки, що додавало особливого колориту святу. Та й все інше було як годиться: і дівчата з парубками, і ворожіння, і вареники, і калита, і вишивання-плетіння, і щедрі пригощання. Але найголовніше – організатори заходу змогли створити справжню атмосферу свята, передати дітям частинку духовного скарбу українського народу, вкотре розповісти про давні традиції та чудові обряди.

18 грудня працівники Сквирської центральної дитячої бібліотеки завітали в Сквирський дитячий садочок №1 «Світанок» до вихованців старшої групи «Бджілка» та середньої групи «Пізнайки», вихователі Кисла Оксана та Кекіль Євгенія.

З дітьми було проведено народознавче свято до дня Святого Миколая Чудотворця «Хай Миколай у вишиванці розбудить нас сьогодні вранці». Бібліотекар Бондарчук Оксана ознайомила дітей з історією його життя та розповіла легенду про Святого Миколая. В цій затишній святковій атмосфері із вуст маленьких читачів лунали пісні та вірші. Впродовж свята дітлахи відгадували загадки «Як не знаєш – розпитаєш коли мудрий – відгадаєш». Також переглянули книжкову виставку «Хай засяє світ ясний Миколай іде Святий». Зі щирими усмішками на обличчях дітки обмінювалися своїми враженнями. П,о закінченню свята дітлахи отримали призи.

 

 

19 грудня в приміщенні Великоєрчиківської сільської бібліотеки – філії було проведено народознавчу годину «Ой хто, хто Миколая любить». Бібліотекар Надія Вітвіцька привітала присутніх зі святом, розповіла про життя Святого Миколая, з ім’ям якого пов’язані смиренність, співчуття та милосердя. Протягом заходу діти розгадували загадки від Миколая, а також оглянули книжкову виставку «Їде Святий Миколай». На завершення свята маленькі читачі отримали солодкі подарунки.

 

19 грудня в приміщенні місцевого НВК Шамраївською бібліотекою – філією, спільно з працівниками Будинку культури, вихователями дитячого садка “Калинка” і шкільним психологом Аліною Ліщенко організували та провели для дошкільної малечі дитячий ранок «Миколая зустрічаймо в цей святий, величний час». В цьому заході активну участь взяли учні 7Б , 9-го та 11-го класів, які грали казкових героїв, а саме: Чарівника – Сергій Чагарний, Ябіду-вреднюгу – Юлія Кушнір, Святого Миколая – Микола Маркевич, Фіксиків грали Олександра Тернова, Вікторія Лапіна та Даніїл Савчин. Чудариків - Валентина Велика, Анна Лещинська та Анна Суботіна. Завідуюча сільської бібліотеки Галина Савченко розповіла присутнім легенду, яка оповідала про дитинство маленького хлопчика, який горнувся до бідних, щиро молився і просив у Господа справедливості, миру та добра. Потім вихованці дитячого садка розповідали присутнім віршики та заспівали пісеньку про Святого Миколая під керівництвом учителя музики Оксани Овчаренко. Святий Миколай кожній дитині дарував подарунки та солодощі.

 

19 грудня Самгородоцькою сільською бібліотекою – філією спільно з Будинком культури було проведено годину народознавства «Святий Миколай, до нас завітай». Відкрила масовий захід бібліотекар Валентина Нешпор, яка розповіла дітям легенду про Святого Миколая, а також традиції і прикмети цього свята. У виконанні Вікторії Крижанівської, Кароліни Рубленко, Владислава Команчука, Данила Сокура, Ірини Сірук пролунали вірші Лесі Вознюк «Неслухняний сон», Юрка Шкрумелюка «Святий угодник йде до нас», Надії Гуменюк «Молитва до Миколая», «А хто, хто Миколая любить?», «Ішов Миколай лужком, бережком». Із заключним словом виступила директор Будинку культури Василенко Валентина, яка відмітила, що життя Святого Миколая дає важливий урок – бути щирими, лагідними, працьовитими і милосердними. Наприкінці свята всіх дітей пригостили солодощами.

 

19 грудня провідним бібліотекарем Великополовецької сільської бібліотеки – філії Іриною Самусь, спільно з художнім керівником сільського Будинку культури Наталією Щур та вчителем Великополовецької школи – інтернат Гамарник Л.А., було проведено колаж бажань «Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить». Напередодні свят організатори заходу підготували для діток безліч цікавих майстер-класів на яких вчили присутніх створювати цікаві та оригінальні подарунки власними руками. Для цього стали головними у процесі роботи - аркуш паперу, ножиці, олівець та клей. Діти чудово впоралися з різними процесами роботи. Чарівні паперові новорічні чобітки, сніговики, віночки та Різдвяна зірка з’явилися у кожного з них. Не оминув свято і сам Святий Миколай, який привітав всіх присутніх, побажав щастя, здоров’я, миру та подарував кожній дитині солодощі.

 

19 грудня Домантівською сільською бібліотекою – філією було проведено народознавче свято «Святий отче Миколай, ти нам щастя побажай». Зі вступним словом до присутніх звернулася сільський голова Валентина Василівна Гончарук, яка привітала всіх зі святом та побажала любові, щасливого дитинства, міцного здоров’я та миру. Ведучі свята: Віра Осіпчук та Інна Матвієнко провели з дітьми веселі ігри та конкурси. Маленькі читачі розповідали вірші, танцювали та співали. По закінченню свята всіх частували солодощами.

26 грудня у краєзнавчому музеї Шапіївського НВК було проведено краєзнавчі читання «Тут моя земля, тут моє коріння». Цікавою була розповідь бібліотекаря Оксани Карук, яка повідала історію виникнення села Шапіївка. Досконало вона зупинилася на біографіях видатних односельців, які прославили своє рідне село.

:  
Театралізоване дійство «В український край іде з неба Миколай !» Друк
:

19 грудня в приміщенні районного Будинку культури відбулося театралізована вистава до Дня Святого Миколая «В український край іде з неба Миколай». На свято було запрошено дітей з малозабезпечених сімей та воїнів АТО. На сцену виходить ведуча Маличенко Діана,яка щиро вітає присутніх з днем Святого Миколая і запрошує на сцену учасників народної аматорського ансамблю сучасної пісні і танцю «Пісенні ключі» та учнів вокального відділу дитячої школи мистецтв,керівник Оксана Клебанівська. Пісню «Новий рік летить по світу» дарує Анастасія Мельник та хореографічний колектив «РІАЛ ДЕНС»;на сцені з піснею «Новий рік» Вікторія Яковець; веселу пісеньку «Сніговичок» виконала Марія Хлєбік;в зимовий святковий день «Новорічною піснею» повела Дарина Микусевич; вихїованці вокального ансамблю «Нотки» виконали пісню «Сніг».

Театралізоване дійство «В ніч на Святого Миколая» розпочалося весело пісенькою про Миколая у виконанні Ангеліни Глухоман. На святково прибраній сцені яскравими вогниками сяє ялинка. Дійство розпочали казкові «Зірочки» - Квашук Яна,Попова Аня,Маличенко Мирослава,Глухоман Ангеліна,Поліщук Аріна та Вдовиченко Ірина; «Ангели» - Петренко Софія,Поліщук Михайло,Коберник Вікторія з'являються із Святим Миколаєм,якого вдало зіграв Георгій Щербатюк.. Аж ось з̕являється «Антипко» (Птушкін Данііл), який танцюює та лякає дітей прутиками. На сцену виходять інші казкові герої: «Ябіда» - Микусевич Маша; «Оленка» - Мельниченко Віка; «Іванко» - Котюк Олексій. Театралізоване дійство підготували учасники драматичного гуртка «Юність» та «Гармонія» районного Будинку культури, керівники Олена та Жанна Костильові .

:  
Друк
:

19 грудня в приміщенні районного Будинку культури відбулося театралізована вистава до Дня Святого Миколая «В український край іде з неба Миколай». На свято було запрошено дітей з малозабезпечених сімей та воїнів АТО. На сцену виходить ведуча Маличенко Діана,яка щиро вітає присутніх з днем Святого Миколая і запрошує на сцену учасників народної аматорського ансамблю сучасної пісні і танцю «Пісенні ключі» та учнів вокального відділу дитячої школи мистецтв,керівник Оксана Клебанівська. Пісню «Новий рік летить по світу» дарує Анастасія Мельник та хореографічний колектив «РІАЛ ДЕНС»;на сцені з піснею «Новий рік» Вікторія Яковець; веселу пісеньку «Сніговичок» виконала Марія Хлєбік;в зимовий святковий день «Новорічною піснею» повела Дарина Микусевич; вихїованці вокального ансамблю «Нотки» виконали пісню «Сніг».

Театралізоване дійство «В ніч на Святого Миколая» розпочалося весело пісенькою про Миколая у виконанні Ангеліни Глухоман. На святково прибраній сцені яскравими вогниками сяє ялинка. Дійство розпочали казкові «Зірочки» - Квашук Яна,Попова Аня,Маличенко Мирослава,Глухоман Ангеліна,Поліщук Аріна та Вдовиченко Ірина; «Ангели» - Петренко Софія,Поліщук Михайло,Коберник Вікторія з'являються із Святим Миколаєм,якого вдало зіграв Георгій Щербатюк.. Аж ось з̕являється «Антипко» (Птушкін Данііл), який танцюює та лякає дітей прутиками. На сцену виходять інші казкові герої: «Ябіда» - Микусевич Маша; «Оленка» - Мельниченко Віка; «Іванко» - Котюк Олексій. Театралізоване дійство підготували учасники драматичного гуртка «Юність» та «Гармонія» районного Будинку культури, керівники Олена та Жанна Костильові .

:  
Звіт про роботу бібліотек району за листопад місяць 2018 року Друк
:

8 листопада, до 90-ї річниці від дня народження письменниці – землячки, Чубинецькою сільською бібліотекою – філією було проведено літературну палітру «Ліричне, лагідне, щире слово Саліми Музиченко».

Зі вступним словом до читачів звернувся провідний бібліотекар Василь Скрид, який розповів про життя і творчий шлях Саліми Ахметівни. Також він прочитав власні вірші присвячені ювілярці: «На батьківщині Саліми Музиченко» та «Читаю твори Саліми». В ході заходу було прочитано та обговорено декілька новел з двотомника «Зібране» (укладач К.Ф.Бондарчук) адже її твори близькі і зрозумілі для читачів, тому що написані вони простою мовою. По закінченню заходу присутні ознайомилися з матеріалами книжкової викладки присвяченої ліричному, лагідному, щирому слову Саліми Музиченко.

 

 

 

9 листопада Рогізнянською сільською бібліотекою – філією було проведено турнір «Знавці рідної мови». Бібліотекар Валентина Ткачук ознайомила читачів з історією виникнення мови та розповіла про значення рідної мови в житті людини. Присутні брали участь у грі – вікторині «Юні мовознавці», конкурсі «Друзі мови», швидкості і правильності виголошення скоромовок українською мовою. Конкурс «Рідна мова» допоміг відкрити імена знавців прислів’їв та приказок про мову.

14 листопада Тхорівською сільською бібліотекою – філією було проведено народознавчий калейдоскоп «Колиска роду – українська хата». Бібліотекар Людмила Карпіна ознайомила читачів з народними звичаями, традиціями та обрядами пов’язаними з українською хатою. Також вона розповіла про українські обереги: рушник, піч, стіл, лаву та скриню. Наприкінці заходу Людмила Василівна запропонувала читачам переглянути уривок відеофільму «Кайдашева сім’я» за романом Івана Нечуй – Левицького.

 

14 листопада в Київській обласній бібліотеці для дітей відбувся семінар «Методична служба бібліотек: індикатор та імпульс інноваційної культури в умовах децентралізації» на якому було розглянуто ряд важливих питань по удосконаленню функціонування методичних служб централізованих бібліотечних систем Київської області, участь та методичне забезпечення у проведенні фестивлів та конкурсів дитячої творчості, в яких бібліотеки Сквирщини прийняли активну участь.

Приємно було отримувати нагороди від Київської обласної бібліотеки для дітей. Подякою відзначено колектив Сквирської централізованої бібліотечної системи. Грамотами відзначено читача Чубинецької бібліотеки - філії Ростислава Романюка за I місце в обласному турі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули» у номінації «Природа - джерело натхнення та краси» вікової категорії 10-13 років. Нагороду отримала читачка Самгородоцької бібліотеки - філії Карина Баченко за III місце в обласному турі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Сторінками книг Чингіза Айтматова» за малюнок до твору "Білий пароплав" вікової категорії 14-17 років.

20 листопада Рудянською сільською бібліотекою – філією було проведено патріотично - інформаційну бесіду «Революція гідності та свободи». Бібліотекар Оксана Чернишенко розповіла читачам про героїчні та трагічні події на Майдані Незалежності у листопаді 2013 – лютому 2014 років, які розбудили не тільки Україну, а й увесь світ. До уваги дітей було представлено виставку книг «З Україною в серці». Наприкінці заходу читачі переглянули відеоролики: «Революція Гідності», «Добрий ранок Україно» та «Євромайдан».

20 листопада Шапіївською сільською бібліотекою – філією було проведено годину пам’яті «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього». Бібліотекар Оксана Карук розповіла присутнім про одну з наймасштабніших трагедій ХХ століття – Голодомор в Україні, з використанням відеоматеріалу «Хронологія подій: 32-33 років».

Ангеліна Максименко, Юлія Абрамюк, Віта Халімон, Дмитро Гончарук, Олександр Сінчук та Валентин Мартя декламували вірші: «Українська нестерпна сюїта…», «Чума», «Не вмирай зарубаний синочку!», «Вічний монолог», «Три колоски» та «Свічка пам’яті». Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

20 листопада Чубинецькою сільською бібліотекою – філією спільно з Будинком культури та місцевою школою було проведено годину мужності «Майдан – це стан душі і поклик серця».

Зі вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид, який розповів присутнім про сторінки історії Майдану та його історичне значення для держави. Василь Іванович прочитав власний вірш «Небесна сотня журавлями лине» та висловив слова подяки Героям. Доповнив захід директор Будинку культури Анатолій Богуцький, який продемонстрував документальний фільм «Революція Гідності». Наприкінці заходу учасники заходу показали свою майстерність в читанні патріотичної поезії та ознайомилися з книжковою презентацією «Зима, що нас змінила…»

20 листопада Великоєрчиківською сільською бібліотекою – філією було проведено конкурс малюнків «Країна дитячих мрій». Учасники заходу представили роботи, в яких зобразили мрії та фантазії дитячого світу. Кращими малюнками було визнано роботи Вероніки Лазутчик та Діани Козачук.

 

21 листопада Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з сільським клубом було проведено годину-реквієм «Засвіти свічку пам’яті». Бібліотекар Тетяна Кучер розповіла читачам про передумови виникнення голоду в Україні та його перебіг на Сквирщині. Читачі зачитали спогади очевидців та декламували скорботні вірші присвячені страшним рокам Голодомору. Присутні вшанували пам’ять жертв, які загинули голодною смертю у 1932 – 1933 рр. хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

21 листопада Малолисовецькою сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «За України долю стояв Майдан». Бібліотекар Наталя Залєвська та вчитель місцевої школи Інга Медчук розповіли дітям про революції, що відбулися в Україні за роки незалежності та продемонстрували документальні стрічки: «Помаранчева революція» і «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила». Вірші про майдан декламували Настя Юхимчук та Настя Бондарчук.

21 листопада Тхорівською сільською бібліотекою – філією було проведено патріотичну годину «За Україну, за її волю! Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні..». Бібліотекар Людмила Карпіна розповіла читачам про студентські страйки, небайдужість людей, перші жертви та розстріл Майдану. Під мелодію реквієм за загиблими учасниками Революції Гідності «Пливе кача» Людмила Василівна запалила свічку та передала читачам по колу, щоб вшанувати пам’ять Героїв які загинули за світле майбутнє України.

21 листопада Тарасівською сільською бібліотекою – філією було проведено патріотичну годину «На шляху до свободи та незалежності». Бібліотекар Наталя Центило розповіла читачам про Героїв Майдану, які заради свободи та кращого майбутнього свого народу поклали на вівтар найдорожче – своє життя, залишивши у скорботі не лише рідних і близьких, а й всю Україну. Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

21 листопада Каленнівською сільською бібліотекою – філією, до Дня Гідності та Свободи, було проведено історичний спогад «Ти в наших серцях, Україно!». Бібліотекар Юлія Онищук розповіла учасникам заходу про трагічні події Революції Гідності та постаті Героїв Небесної Сотні. Присутні давали своє визначення понять «гідність» і «свобода». Наприкінці заходу читачі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

21 листопада Великоєрчиківською сільською бібліотекою – філією було проведено годину жалоби «Україна пам’ятає, світ визнає». Бібліотекар Надія Вітвіцька розповіла читачам про доленосні події в Україні на початку XXI ст., про патріотизм і мужність українців, які в листопаді 2013 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Присутні мали змогу ознайомитися з викладкою літератури «Майдан пам’ятає».

22 листопада Слободянською бібліотекою – філією було проведено годину скорботи «Скорботна свічка пам’яті святої». Бібліотекар Світлана Шпаковська ознайомила читачів із трагічними сторінками подій української історії, зокрема і фактами Голодомору в рідному краї. Присутні мали змогу ознайомитися з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки Голодомору в Україні.

22 листопада Дулицькою сільською бібліотекою – філією було проведено патріотичну годину «Національні символи України та історія їх виникнення». Бібліотекар Юлія Марута ознайомила маленьких читачів з історією виникнення Тризуба, Герба та Гімну України, розповіла про народні символи України: вербу, калину та вишитий рушник. Під час заходу діти декламували патріотичні вірші.

 

23 листопада Сквирською центральною районною бібліотекою було проведено годину – реквієм «В руках, що виростили хліб не залишилось і зернини…». Завідувач відділу обслуговування Олена Побережник розповіла учасникам заходу про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Олена Степанівна запропонувала читачам переглянути фільм «Голод 1933 року» та книжкову виставку «Україна пам’ятає Голодомор 1932 – 1933 рр». На завершення заходу присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та переглянули відеоролик Оксани Білозір «Свіча».

23 листопада Рудянською сільською бібліотекою – філією було проведено годину пам’яті та скорботи «В руках, що виростили хліб не залишилось ні зернини». Бібліотекар Оксана Чернишенко розповіла присутнім про штучний Голодомор, як один із найжахливіших способів знищення народу. Також Оксана Станіславівна нагадала учасникам заходу про акцію в пам’ять про жертв Голодомору. Протягом заходу читачі мали змогу переглянути відеоролики: «Запали свічку», «Голодомор» та «Як вбити 4 млн. українців. 10 жахливих кроків». Також увазі присутніх було представлено книжкову виставку з матеріалами про страшні події 1932 – 1933 років.

23 листопада Великополовецькою сільською бібліотекою – філією спільно з художнім керівником Будинку культури Наталією Щур було проведено академію спогадів «Голодомор: душа горить і тане, мов свіча». Провідний бібліотекар Ірина Самусь продемонструвала читачам мультимедійну презентацію «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу». Їхній увазі було представлено книжкову виставку «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни», на якій було представлено спогади односельців та жителів Сквирщини, документальні матеріали та художні твори про ті страшні роки. Символом заходу стала квітка Незабудка, яка була зроблена власноруч дітьми. Наприкінці заходу під відеокліп О.Білозір «Свіча» присутні запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували жертв Голодомору 1932-1933 рок

24 листопада Малолисовецькою сільською бібліотекою – філією спільно з Будинком культури, школою та сільською радою було проведено годину скорботи «Голод 33- го – біль душі і пам’ять серця». До учасників заходу звернулися секретар сільської ради Галина Миколаївна Мельник та директор Малолисовецької НВК Сидоренко Сергій Степанович, які наголосили на вагомості цієї пам’ятної дати для сьогодення. Також вони підкреслили, що моральний і громадянський обов’язок нашого покоління – це гідно вшановувати пам’ять жертв та постраждалих від трьох Голодоморів в історії нашої держави. Хвилиною мовчання та горінням свічок присутні вшанували пам’ять закатованих голодом жертв геноциду.

Фото 21

24 листопада Мовчанівською сільською бібліотекою – філією було проведено годину скорботи « Імена їх ти, Господи, знаєш». Бібліотекар Оксана Ляшук зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Бібліотекар звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Сльоза омиває душу», яка оформлена у бібліотеці.

24 листопада Самгородоцькою бібліотекою – філією було проведено годину пам’яті «Чорна сповідь моєї Вкраїни». Зі вступним словом звернулася до присутніх бібліотекар I категорії Валентина Нешпор, яка розповіла про жахливу сторінку історії у житті українського народу – Голодомор 1932-1933 років та його наслідки. Вчитель історії Самгородоцької ЗОШ I-III ступенів Людмила Кривич розповіла про далекі, страшні часи, які довелося пережити українському народу. Протягом заходу звучали вірші: «Молитва за убієнних голодом», «Вічний монолог» та «Біла молитва братика».

Фото 22,23

24 листопада Буківською сільською бібліотекою – філією, біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору, було проведено годину пам’яті «Запали свічку пам’яті». Бібліотекар I категорії Ольга Бойко розповіла присутнім про Голодомор 1932-1933 років, про мільйони українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, долю жителів села Буки у цей період.

Діти розповідали вірші про Голодомор та хвилиною мовчання вшанували предків, які загинули від голоду у 1932-1933 роках. Також учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили свічку пам'яті.

:  
ЗВІТ РОБОТИ КЛУБНИХ УСТАНОВ РАЙОНУ ЗА ЛИСТОПАД МІСЯЦЬ 2018 РОКУ Друк
:

02.11.2018 року у приміщенні райдержадміністрації проведено урочистості до Дня працівників соціальної сфери «Хай не згасає віра в щедрість людської душі». Ведуча Олена Костильова запросила до вітання начальника управління соціального захисту населення Сквирської РДА Надію Рогозу; керівників району; помічників від депутатів Верховної ради України та Київської обласної ради; голови благодійного фонду «Фортеця», які провели церемонію нагородження кращих працівників соціальної сфери. Сердечні музичне вітання прозвучало від Вартуш Саградян, яка виконала пісню «Калина», Юрія Поступа-ленка та Валентина Антоненка; на кінець прозвучала пісня «Я бажаю» від Анатолія Рая.

 

07.11. 2018 року урочистості та святковий концерт до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва проведено для працівників культури. Була організована екскурсія в м. Умань до парку; 09.11.2018 року проведено урочистості та нагородження працівників культури району. Музичні вітання лунали від Заслужених артистів України Олексія Похвали та Ніни Мирводи.

 

16.11.2018 року в затишному кафе «Оксонія» велика родина сільськогосподарської галузі району святкували своє професійне свято, всіх тих хто вкладає всю свою душу в улюблену справу, від яких залежить добробут нинішніх та майбутніх поколінь. Щирі і сердечні вітання віншували: голова районної ради В.Гриша, голова районної державної адміністрації В. Галюк, помічник-консультант народного депутата України Віталія Гудзенка Людмила Веряскіна, депутат Київської ОДА Леонід Глиняний, начальник сільгоспуправління райдержадміністрації М. Сиворакша. На свято завітали аматори Сквирщини: Вартуш Саградян , Олеся Центило-Гіптенко, Анна та Надія Безродних; Юрій Поступаленко та Валентин Антоненко, Олександра Криворучко; дует у складі Анатолія Рая та Валентина Антоненка, Сергій Господаренко, позакінченню свята Анатолій Рая виконав пісню «Я бажаю».

 

21.11.2018 року біля пам'ятного знаку Героїв Небесної Сотні проведено проведено урочистості до Дня Гідності та Свободи «Молюсь за тебе , Україно». Мітинг розпочався гімном України. Ведучий Володимир Мошківський запрошує до слова керівників району: Галюка В.В. – голову райдержадміністрації,Гришу В.В. – голову районної ради та Скочка В.А. – голову міської ради; волонтера,підприємця Тимофія Косинського; ученицю ЗОШ №2 Софію Декальчук; благочинного Сквирського району отця Віктора. Учениця ЗОШ №2 прочитала вірш «Для чого люди вийшли на майдан?».Ведучий запрошує керівників району,громадськість міста,учасникам АТО покласти квіти до пам'ятника Героям Небесної Сотні та пам'ятника загиблим воїнам АТО.

20.11.2018 року листопада Чубинецькою сільською бібліотекою спільно з сільським Будинком культури та місцевою школою було проведено годину мужності до Дня Революції гідності Пам'яті Героїв Небесної сотні. З вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид, який повідав присутнім про сторінки історії Майдану та його історичне значення для нашої держави. Потім прочитав власний вірш «Небесна Сотня журавлями лине» та висловив слова подяки героям: «Дякуємо Героям Небесної Сотні за те, що не пошкодували життя заради нас, нашого майбутнього. Спасибі всім, хто відстояв Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму». Учні також показали свою майстерність в читанні патріотичної поезії. Присутні переглянули документальний фільм «Революція Гідності», який продемонстрував директор Будинку культури Анатолій Богуцький. По закінчені масового заходу учасники масового заходу переглянули книжкову презентацію «Зима, що нас змінила…».

21.11.2018 року в с. Домантівка завідуюча сільським клубом спільно з бібліотекою-філіалом провели захід до Дня Гідності та Свободи. Діти Стадніченко Настя та Янчук Юлія прочитали вірші «Хай мати не плаче за сином» та «Моя ти рідна,Україно!».В у виконанні дитячого ансамблю прозвучали пісні «Україна – це я» та «Україна - вишиванка». На захід завітали голова сільської ради та жителі села.

24.11.2018 року в приміщенні Селезенівського сільського Будинку культури спільно з бібліотекою – філіалом проведено годину пам'яті до Дня жертв Голодомору. Ведучі Лілія Зубрій та Валентина Гаврищук ознайомили присутніх із спогадами земляків, очевидців,які пережили ті страшні роки. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та провели акцію «Запали свічу».

24.11.2018 року в с. В.Єрчики на сільському кладовищі біля пам'ятника жертвам Голодомору проведено годину пам'яті,яку провела директор сільського Будинку культури Надія Стецюк,яка навела статистичні дані про померлих від голоду жителів села. Хвилиною мовчання вшанували померлих,до підніжжя пам'ятника поклали житні колоски та запалили поминальні свічки. Панахиду по померлих від голоду 1932-1933 років в церкві Олександра Невського провів отець Олександр.

23.11.2018 року в с.В.Половецьке біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору заупокійну панахиду провів настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Миколай. Були присутні голова сільської ради,працівники культури,жителі села.

23.11.2018 року в с. Шамраївка біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору проведено мітинг,за участю учнів школи та жителів села. Ведучі Юлія Кушнір та Сергій Чагарний нагадали присутнім про страшні роки Голодомору та навели статистичні дані про загиблих земляків. Олександра Тернова та Микитюк Єльза прочитали вірші про Голодомор. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих та запалили свічки пам'яті. До підніжжя пам'ятника поклали житні колоски.

24.11.2018 року біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору по вул. Залізничній проведено мітинг за участю керівників району, працівників бюджетних установ та жителів міста. Хвилиною мовчання вшанували померлих від голоду. Ведучі Людмила Керекеша та Аліна Таранчук навели статистичні дані про померлих в 1932-1933 рр. в районі. До присутніх звернулися керівники району, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України Катерина Плівачук. Учасники драматичного гуртка «Юність» Маличенко Діана,Микусевич Маша та Невінчанна Єліна виконали літературну композицію «Скорбота». До підніжжя знаку покладено квіти від керівників району та жителів міста. Заупокійну панахиду провів настоятель храму Святого Миколая отець Віктор.

:  
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 24

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack