Головна Соціальна сфера Культура
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Вересень 2018
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Культура
Звіт про роботу бібліотек району за серпень місяць 2018 року Друк
:

2 серпня Селезенівською сільською бібліотекою – філією було проведено народознавчу годину «Ілля заходить до хати свіженького хлібця скуштувати». Бібліотекар Валентина Гаврищук розповіла учасникам заходу традиції святкування Іллі. З цим святом пов’язано чимало прислів’їв та приказок, які прочитала Вікторія Мельник та Дана Назарчук. Анастасія Копійко розважила присутніх тематичними загадками. Всім учасникам заходу було цікаво дізнатися про давні традиції нашого народу.

10 серпня на подвір’ї Токарівської сільської бібліотеки – філії було проведено свято квітів «Квіткова фантазія». Підготувала захід сільський бібліотекар Катерина Гребенюк. Ведуча свята – Аліна Климчук. На подвір’ї бібліотеки багато квітів, із яких діти виготовляли букети, називаючи їх. Потім пояснювали ці назви, виконуючи пісні та читаючи вірші. Учасники свята охоче брали участь у конкурсах та вікторинах. Призами для всіх були солодощі.

12 серпня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом було проведено годину спілкування «Я - толерантна людина». Бібліотекар Тетяна Кучер розпочала захід з дискусії «Що означає бути толерантним?», до якої активно долучилися читачі і визначили цілу сукупність найкращих людських якостей. До уваги читачів було підготовлено викладку літератури «Ми за толерантність

15 серпня у Селезенівській сільській бібліотеці – філії проведено вікторину «Музика торкається душі». Сільський бібліотекар Валентина Гаврищук підготувала захоплюючу подорож у чарівний світ музики. У вступній частині господиня книгозбірні розповіла про музичні твори композиторів, які подарували світові свої шедевральні роботи та значення пісні у житті людини. Ознайомила учасників заходу із обрядовими, святковими, народними, авторськими піснями та матусиними колисковими.

16 серпня Горобіївською сільською бібліотекою – філією в приміщенні сільського Будинку культури було проведено правову годину «Одвічна проблема: батьки і діти» Бібліотекар Людмила Носанчук розповіла присутнім про роль родини у розвитку моральних якостей підлітків. Учасники заходу активно обговорювали теми: «Які плоди дає дерево сім′ї ?, З якого коріння живиться дерево проблем?, Які якості виховує сім ´я в дітей?» Бібліотекарем було звернуто увагу на Конвенцію ООН «Про права дитини».

19 серпня на Таборівському сільському кладовищі біля пам'ятника загиблого героя АТО Балишева Андрія Геннадійовича (14.09.1991 – 19.08.2015р.) місцевою бібліотекою – філією було проведено годину мужності «Він за Вкраїну найдорожче віддав», приурочену третій роковині від дня загибелі бійця. То ж цього дня до могили прийшли односельчани, які розділили невимовну біль з мамою бійця Тетяною Вікторівною. Зі вступним словом до присутніх звернувся провідний бібліотекар Василь Скрид, який розповів про життєвий шлях односельчанина, який віддав своє життя за рідну неньку - Україну та прочитав власний вірш «Гримів бій». Тетяна Вікторівна поділилася спогадами про сина, а члени літературного клубу «Первоцвіт» читали поезію на патріотичну тематику.

19 серпня в Тарасівській сільській бібліотеці – філії відбулася виставка виробів місцевих умільців «Диво рукотворне». Роботи представлені: Яцун Наталії Петрівни (вишивка бісером) та Ступін Олени Володимирівни ( алмазна викладка).

21 серпня в центральній районній бібліотеці проведено історико – патріотичний калейдоскоп «Вінок Україні сплітаю з талантів рідного краю», приурочений Дню незалежності України. На гостину завітали члени літературного об’єднання «Сузір’я», які декламували власні вірші патріотичної тематики. Родзинкою заходу стала презентація книги Тетяни Ніколюк (Альберти Лотос) «Життя немов квітка». Збірка поезії – це вірші, насичені любов’ю до рідного краю, до України, до людей. На презентацію завітав сільський голова с. В.Єрчики Чмирь С.М., який фінансово підтримав видання.

21 серпня в Слободянській бібліотеці - філіалі відбулася година права «Чи знаєш ти,що в тебе є такі права?»,присвячена правовому вихованню дітей. У заході прийняли участь учні ЗОШ №5 5-9 класів. На заході розповідалося учням про права й свободи, визначенні Конвенцію про права дитини. Діти вчилися правильно реалізовувати свої права,виховувати в собі поважне ставлення до власної особистості та інших. Також узагальнили знання дітей про їх права та учіння користуватися ними.

 

22 cерпня з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України в Рудянській бібліотеці - філії бібліотекар Оксана Чернишенко провела годину державності «Краса і велич символів держави». Розповіла дітям про прапор та герб України, що означають ці символи, коли і ким вони були встановлені.

До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

 

22 серпня в Самгородоцькій сільській бібліотеці філії була проведена година державності «Герб, прапор, гімн – державні символи України» з учнями 5-6 класів.

Розпочався захід звучанням Гімну України. Бібліотекар Валентина Нешпор розповіла про основні носії національної символіки держави – герб, прапор і гімн, які втілюють у собі провідну національну ідею соборності українських земель, їхньої багатовікової державної традиції і демократичного, республіканського ладу.

Директор Будинку культури Валентина Василенко відзначила, що шанобливе ставлення до державних символів, виховання патріотичних почуттів і гордість за власну країну – важлива сходинка до основ державності. Учасники масового заходу мали змогу переглянути книжкову презентацію «Державні символи України». 

22 серпня Чубинецькою сільською бібліотекою було проведено літературно-музичний ранок «Незалежності й свободи вітер вирвався на волю», присвячений великому державному святу Незалежності України. З вступним словом виступила сільський голова Валентина Ковальчук, яка привітала присутніх із святом та побажала миру, добробуту, щастя та здоров'я. Після чого була святкова художня програма, в яку входили пісні, вірші, танці. Номери художньої самодіяльності підготували члени літературного клубу «Червоні вітрила». На святі був присутній місцевий письменник, який прочитав власні вірші про славну неньку – Україну та подарував дітям з дарчим надписом свої книги.

22 серпня з нагоди головних державних свят нашої країни – Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора, біля центральної дитячої бібліотеки проведено святкову розважальну програму «Мільйони різних нас, а разом – Україна» з користувачами бібліотеки та маленькими читачами дитячого садочка №2 з вихователем Аллою Верещак.

Працівники бібліотеки Жанна Панченко та Оксана Бондарчук провели веселу вікторину «Що я знаю про Україну?», малюнок на асфальті «Я малюю Україну» та веселі конкурси на спритність. Під час проведення заходу хлопці змагалися у силі, винахідливості, кмітливості і просто відпочивали. Конкурс додав учасникам оптимізму, позитиву та хорошого настрою. Переможців нагороджено призами та солодощами.

 

22 серпня цікаво і змістовно Таборівською сільською бібліотекою – філією було проведено дитячий ранок «Свята земля серпанку і калини». Учасниками свята були діти та їхні батьки. Провідний бібліотекар Василь Скрид розповів про становлення української держави та прочитав власний вірш «Багатостраждальна моя Україна». Наймолодші учасники показали свою майстерність – вони піднесено з почуттям патріотизму співали пісні та читали вірші про Україну.

 

23 серпня Буківською сільською бібліотекою – філією до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України було проведено свято «Українець – це на все життя». Бібліотекар Ольга Бойко розповіла про символи нашої держави та їх значення. Учасники заходу декламували вірші про Державний Прапор України та Україну. Захід завершився покладанням квітів до пам’ятників Великої Вітчизняної війни та воїнів АТО.

 

23 серпня в Мовчанівською сільською бібліотекою – філіє було проведено годину державності «Моя Україна. Погляд у майбутнє». Бібліотекар Оксана Ляшук розповіла про державні символи України та їх значення. Читачі брали активну участь у обговоренню довідок про Державний Герб , Прапор та Гімн України.

23 серпня Великоєрчиківською сільською бібліотекою – філією було проведено годину державності «Моя Україна красива і вільна, я з нею пов’язую долю свою». Бібліотекар Надія Вітвіцька привітала присутніх з 27 річницею Незалежності України та розповіла про державні символи України, про вшанування хліба, про гордість за власну державу та державотворчі процеси в Україні. Діти читали вірші Надії Красоткіної, Василя Скрида, Юлії Хандоржинської та Тятяни Ніколюк (Альберта Лотос).

«НАШ СТЯГ У ЗОЛОТІ Й БЛАКИТІ» Таку назву мав флешмоб, приурочений Дню Державного прапора. Захід проводився 23 серпня Чубинецькою сільською бібліотекою на території села. Учасниками масового заходу були діти. Вони з настроєм та патріотичним піднесенням співали пісні про Україну, розповідали про наш жовто-блакитний стяг та читали про нього вірші. Це масове дійство справляло на перехожих велике враження – вони дякували малечі за любов до України.

24 серпня Великополовецькою сільською бібліотекою спільно з Будинком культури в центрі села було проведено свято «Ми вдячні Богові та долі, за гарне свято – свято волі». З вітальним словом до учасників заходу звернулась сільський голова Марченко Галина Миколаївна. З концертною програмою виступили учасники художньої самодіяльності арт – студії «Viva» та учні Великополовецького НВК. Ведучою свята була провідний бібліотекар Ірина Самусь.

24 серпня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом було проведено літературно-музичну композицію «Хай квітне моя Україна». Свято розпочалося урочистим виконанням гімну України. Ведучі заходу Катерина Кучер та Ліза Новікова щиро вітали селян з Днем Незалежності України. Учитель історії Ляся Юрївна Хвиль розповіла про виникнення державності, важкий та тернистий шлях України до своєї свободи та незалежності. Привітали лавричан голова села Ю. А. Хвиль. та директор ТОВ ім. Шевченка В. Я.Орлик . Урочисту частину свята продовжила концертна програма, яку підготували учасники художньої самодіяльності Лавриківського клубу. Вони танцювали, співали та веселили присутніх гуморесками і сценками про сільське життя.. Завершилось свято дискотекою.

29 серпня учні Рудянської філії Шамраївського НВК вшанували пам'ять загиблого воїна, випускника нашої школи Лучинського Івана. Заступник завідувача філії Н.В.Якименко, яка росла, навчалася разом з Іваном, ще раз розповіла дітям про його життєвий шлях. Сільський бібліотекар Оксана Чернишенко знову нагадала про загиблих учасників Сквирського району. Діти переглянули книгу пам’яті «Горить свіча і пам’яті сльоза». Учні поклали квіти до меморіальної дошки Лучинському Івану.

:  
Відвідали Видубичський монастир Друк
:

Делегація вірян, на чолі з благочинним району, протоієреєм УПЦ (КП) Віктором /Скакевичем/ на свято святої рівноапостольної Марії Магдалини, відвідали Видубичський монастир. Саме сюди була привезена ікона святої з частинкою її праху з Афону, і віруючі мали можливість помолитися та торкнутись цієї християнської святині.

Святійший Патріарх Київский і всієї Руси-України Філарет відслужив акафіст великій святій рівноапостольній мироносиці Марії Магдалині.

У цей же день віруючі відвідали іншя святі місця міста Києва.

:  
Звіт про роботу бібліотек району за липень місяць 2018 року Друк
:

5 липня Слободянською бібліотекою – філією було проведено народознавчу годину «Жива вода купальської ночі». Захід проведено та організовано бібліотекарем Світланою Шпаковською. Відвідувачі прослухали розповідь про літні народні свята, традиції і звичаї загадкового свята Івана Купала.

6 липня Лавриківською бібліотекою спільно з сільським клубом було проведено фольклорне свято «Купальське свято таїнством багате». За давньослав`янською традицією молодь прикрашала дерево Марену, водила хороводи. Дівчата плели віночки – обереги та шукали свого судженого. Хлопці стрибали через купальське багаття. Після дійства розпочався святковий концерт. Хореографічну постановку «Дитинство» демонстрували присутнім найменші аматори сільського клубу Олена Кучер, Катя Михайлова, Аліна Городецька, Настя Куріленко, Марія Мосійчук. Танець «Десь по світу» представили Ліза Лапоног, Юля Жачко, Настя Городецька, Катя Кучер, Таня та Юля Грубрин. Чарували своїм співом лавричан Денис та Олена Савицькі. Неймовірний шквал оплесків викликала Кучер Даша, яка в образі Царівни – жаби шукала свого судженого. Не обійшлося цього вечора без чар. Адже на свято завітали Іван Царевич, річкова Водянка та болотяна Кікімора. Закінчився вечір святковою дискотекою.

 

6 липня біля Чубинецького сільського Будинку культури відбулося театралізоване дійство «Три кольори літа на Івана Купала», яке організували та провели місцеві установи культури. Тут було все: купальські пісні, які виконував народний фольклорний ансамбль «Терниця», вбирання віличка, спалювання Марени, ворожіння, перестрибування через купальське багаття, різні ігри та розваги. Порадували глядачів Водяний та Мавки. Окрасою свята стало пускання дівчатами віночків на воду.

Щирі слова вдячності: депутату Сквирської районної ради Сергію Деркачу, який виділив кошти на призи та приватному підприємцю Олександру Невмержицькому за морозиво, яким ласували діти.

 

6 липня в центральній дитячій бібліотеці був проведений народознавчий калейдоскоп «Ой на горі, на горі горіли купальські вогні». Бібліотекар Оксана Бондарчук розповіла юним читачам про давнє свято краси та молодості, з яким пов’язані цікаві обрядові дійства біля води та вогнища, які з давніх давен влаштовувала молодь. Родзинкою заходу була вікторина на купальську тематику. На завершення учасники переглянули матеріали книжкової виставки «Купальська ніч – чарівна ніч».

6 липня біля Малоєрчиківського Будинку культури відбулося народознавче свято «Ніч, коли зацвітає папороть». Ведучі свята Вікторія Константин та Вікторія Морофіянець розповідали про звичаї та традиії в цю чарівну та загадкову ніч. У виконання Вікторії Константин та Аліни Ралко прозвучали пісні українських виконавців, а Анастасія Павлівська прочитала вірш « Ой на Івана, ой на купала». Святкову програму продовжили конкурси, участь в яких приймали діти та дорослі. На завершення свята відбулася святкова лотарея, де жителі села виграли багато корисних та цікавих призів. Дівочий гурт у складі: Вікторії Морофіянець, Вікторії Константин, Анаствсії Лазоренко, Ольги Шевчук, Анастасії Павлівської та Ірини Яременко виконали танок, який дуже сподобався глядачам. Після закінчення концертної програми свято продовжила дискотека.

 

7 липня Таборівським сільським клубом спільно з бібліотекою було проведено свято «Віднайдемо цвіт папороті на Купала». В цей купальський вечір біля сільського клубу лунали обрядові пісні, які виконував аматорський колектив «Таборяночка». Цікавим було театралізоване дійство, в якому були задіяні члени літературного клубу «Первоцвіт». Кульмінацією свята стало пускання віночків на воду. Особливого запалу присутнім додали ігри та розваги.

6 липня, в ніч напередодні Івана Купала, біля Будинку культури зібралися жителі села Самгородок, щоб відсвяткувати Івана Купала. Було встановлено купальське дерево, яке дівчата убрали квітами і прикрасами, палало купальське вогнище. Ведучі театралізованого дійства Яна та Вікторія Чернявські привітали присутніх зі святом та запросили до слова сільського голову Василя Івановича Титарчука, який побажав жителям громади мирного неба, міцного здоров’я, добробуту та благополуччя.

Активними учасниками стали діти. Вони продемонстрували власні уміння та можливості, беручи участь у театралізованому дійстві. Веселили присутніх Водяний (Дмитро Декальчук), Русалочки (Катя Миронюк, Вероніка Тишкевич та Лера Швень), Чаклун (Роман Соколівський), Купайлонька (Ольга Нешпор), Молодиця (Лілія Команчук), гурт дівчат і хлопців (Вадим Команчук, Володимир Декальчук, Аліна Швень, Іра Чернявська).

Святкове дійство супроводжувалось піснями у виконанні Яни Чернявської, Ольги Нешпор та Вікторії Чернявської. Кульмінацією свята стало символічне пускання купальських віночків на воду.

Свято закінчилося молодіжною дискотекою

 

6 липня Кривошиїнська сільська бібліотека -філія спільно з Будинком Культури провели свято Івана Купала. Біля прибраної гілки верби ведуча Оксана Гаврилюк розпочала свято щирими словами привітань.

Бібліотекар Надія Шевчук розповіла про продовження традицій наших предків, пригадала, як раніше святкували Івана Купала.

Присутні співали купальських пісень, водили хороводи, активно брали участь у іграх, відгадували загадки. Хвилюючою подією було розігрування призів. Окрасою свята стало пускання дівчатами віночків на воду.

 

16 липня у Сквирській центральній районній бібліотеці проведено історичний альманах «Декларація про державний суверенітет України – ознака державності суспільства».

Захід розпочався гімном України.

Бібліотекарі Галина Савченко та Любов Онопрієнко розповіли користувачам про події того доленосного часу та продемонстрували документальний фільм «Декларація про державний суверенітет України.» Учасники заходу мали змогу ознайомитись з матеріалами книжкової виставки « Прийняття декларації – важливий крок до незалежності України».

 

17 липня в Самгородецькій бібліотеці-філіалі була проведена година духовності «Хрещення Русі – перша сходинка до духовності».

Бібліотекар Валентина Нешпор розповіла про уведення християнства на Русі. А потім з великою цікавістю всі присутні слухали розповідь Василя Цегельника про священника Антонія Балицького, який був останнім і незабутнім пастирем Самгородоцької парафії дорадянського часу, під його керівництвом у Самгородку було споруджено нову Христовоздвиженську церкву.

Мешканець села Анатолій Кравчук повідомив про церковне життя Самгородка в радянські часи та сучасну епоху. Учениця Ірина Довбуш зазначила, що в умовах безграмотності та відсутності загальнодоступних засобів масової інформації духовенство відігравало велику роль у культурному розвитку села.

Бібліотекар Валентина Нешпор ознайомила присутніх з літературою тематичної книжкової виставки «Хрещення Русі».

 

18 липня в Тхорівській сільській бібліотеці – філії була проведена година інформації «Знайомтесь: європейська література». Бібліотекар Людмила Карпіна оформила книжкову презентацію літератури та розповіла про книги класичних та сучасних авторів різних європейських країн. Учасники заходу були ознайомлені з письменниками та їх творами. Особливо юних читачів зацікавила книга Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха».

 

До святкування Хрещення Русі, в центральній дитячій бібліотеці 19 липня пройшов екскурс в історію «Християнство крізь роки». Бібліотекар Олена Медвецька ознайомила читачів бібліотеки з подією, яка відбулася у 988 році на берегах Дніпра, біля стін Києва. Учасники заходу переглянули відеоролики на тему вірувань давніх слов’ян, про часи князівства Володимира, хрещення Русі та здійснили віртуальну подорож по найвідоміших храмах України. Для учасників заходу була представлена книжкова виставка «Володимир Святий в історичній пам’яті нащадків».

 

20 липня у Сквирській районній бібліотеці проведено годину духовності «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності». Бібліотекар Галина Савченко ознайомила учасників заходу з історією хрещення Русі та його значенням для розвитку держави, освіти, культури. Також було представлено книжкову виставку «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури.

 

21 липня в Великоєрчиківській сільській бібліотеці – філіалі було проведено годину жалоби «Голодна смерть косила націю». Бібліотекар Надія Вітвіцька ознайомила читачів з інформацією про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу, який дедалі більше країн світу визнають, як геноцид. Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Пам'ять про скорботний1933».

На завершення учасники заходу разом з бібліотекарем відвідали кладовище, де встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932 – 1933 років. Поклали живі квіти та хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих односельців.

 

24 липня Кривошиїнською сільською бібліотекою було проведено годину спілкування «Дотримуйся правил на дорозі» Бібліотекар Надія Шевчук розповіла про правила дорожнього руху, застерегла від нещасних випадків та ознайомила читачів з послідовністю дій, якщо ви стали свідком дорожньо – транспортної події. Для учасників заходу була підготовлена «Дорожня вікторина» на знання правил дорожнього руху, в якій читачі активно брали участь.

 

27 липня у Слободянській бібліотеці філії була проведена інформаційна година «Великий дар – хрещення», присвячена національному святу українського народу – Дню Хрещення Русі – України, яке щорічно відзначається 28 липня, в день пам’яті рівноапостольного князя Володимира – просвітителя нашого народу. Захід підготувала та провела бібліотекар Світлана Шпаковська. Бібліотекар розповіла учням про джерела, які допоможуть більше дізнатися про історію хрещення Русі та чому православна церква так високо вшанувала князя Володимира і визнала його святим. Аби дізнатися більше про історію запровадження християнства на Русі читачів було ознайомлено з відомим історичним джерелом тих часів – «Повесть временных лет».

 

27 липня Чубинецькою сільською бібліотекою спільно з табором для відпочинку «Росич-2018. Українські прометеї», що діє при місцевій загальноосвітній школі було проведено поетичний двір «Свята моя Київська Русь», присвячений 1030-й річниці хрещення Київської Руси-України. Провідний бібліотекар Василь Скрид розповів дітям про нашу славну Київську Русь, про її хрещення та прочитав власні вірші «На Володимирській гірці» та «Свята моя Київська Русь».

Наостанок був проведений майстер – клас з дітьми, які пишуть власні вірші: Вікторія Кручко, Ангеліна Важелюк, Назар Лунченко, Владислав Загурський, Дмитро Бондаренко.

 

28 липня у Великополовецькій сільській бібліотеці – філії провідним бібліотекарем Іриною Самусь та художнім керівником Великополовецького СБК Наталією Щур була проведена мультимедійна духовна подорож «Україна – земля споконвічних християнських святинь» під час якої присутні віртуально побували у найвідоміших храмах України, зокрема в збудованій Володимиром на честь святої Богородиці кам’яній церкві, яка отримала назву Десятинної, Софії Київській, Києво-Печерській лаврі, Успенському, Михайлівському та Володимирському соборах, Києво-Печерському монастирі, Свято-Успенській Почаївській лаврі.

На завершення бажаючі мали змогу переглянути фрагменти телевізійного фільму «Сказання про хрещення Русі».

 

28 липня у Токарівській сільській бібліотеці було проведено годину духовності «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури». Підготувала та провела захід Катерина Гребенюк. Бібліотекар розповіла історичний перебіг подій заснування християнства на Русі. Під час розповіді вона демонструвала слайди, на яких були зображені історичні моменти того часу.

 

:  
ЗВІТ РОБОТИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ КЛУБНОЇ СИСТЕМИ ЗА ЛИПЕНЬ МІСЯЦЬ 2018 РОКУ Друк
:

02.07.2018 року спортивні змагання «Найспритніша вулиця» та малюнок на асфальті проведено біля приміщення Самгородоцького сільського Будинку культури. В змаганнях з більярду,тенісу,шашок приймали участь діти різного віку. Переможцями стали: з тенісу Чернявський Артем (1-ше місце); з більярду Декальчук Дмитро (1-ше місце). Проводився конкурс малюнку на асфальті де переможцями стали:1-ше місце Чернявська Інна

(до 15 років) та Верголяс Олександра (до 5-ти років); 2-ге місце -Чернявська Вікторія

та Миронюк Катя (до 7 років);3-те місце - Комачук Ліля та Демченко Артем (до 5-ти років);

 

06.07.2018 року участь колективу троїстих музик гурт «Лотоки» та жіночого вокального ансамблю «Перевесло» Пустоварівського сільського Будинку культури на обласному фольклорно-етнографічному святі «Купальські ночі»,під гаслом «Цвіт папороті шукатимемо гуртом – в єдності наша сила»,який проводився в селі Немирівці, Ружинського району,Житомирської області;

 

06.07.2018 року театралізоване дійство «Пущу віночок на чисту воду»,організаторами свята були Чубинецький сільський Будинок культури та бібліотека - філіал. Учасники притримувалися традицій, звичаїв та обрядів села. Купальські старовинні пісні виконував народний фольклорний ансамбль «Терниця», вбирання віличка, спалювання Морени, ворожіння, перестрибування через купальське багаття, різні ігри та розваги. Порадували глядачів Водяний та Мавки. Окрасою свята було пускання дівчатами віночків на воду. Щире спасибі меценатам свята - депутату Сквирської районної ради Сергію Деркачу, який виділив кошти на призи та приватному підприємцю Олександру Невмержицькому за морозиво, яким ласували діти;

06.07.2018 року фольклорне свято «Купальське свято таїнством багате» проведено Лавриківським сільським клубом спільно з бібліотекою-філіалом. За традицією молодь вбирали дерево Марену, водили хороводи. Дівчата плели віночки – обереги та шукали свого судженого. Хлопці стрибали через купальське багаття. Після дійства розпочався святковий концерт. Хореографічну постановку «Дитинство» демонстрували присутнім найменші аматори сільського клубу Кучер Олена, Михайлова Катя, Городецька Аліна , Куріленко Настя, Мосійчук Марія,Лапоног Ліза, Жачко Юля, Городецька Настя, Катя Кучер, Таня та Юля Грубрин. Чарували своїм співом Денис та Олена Савицькі. Неймовірний шквал оплесків викликала Кучер Даша, яка в образі Царівни – жаби шукала свого судженого. Не обійшлося цього вечора без чар. Адже на свято завітали Іван Царевич, Водянка річкова та Кікімора Болотяна. Закінчився вечір святковою дискотекою;

 

 

06.07.2018 року театралізоване дійство «Віднайдемо цвіт папороті на Купала» проведено біля Таборівського сільського клубу. Линули обрядові пісні, які виконував аматорський колектив «Таборяночка». Цікавим було театралізоване дійство, в якому були задіяні члени літературного клубу «Первоцвіт». Кульмінацією свята було пускання віночків на воду. Особливого запалу присутнім додали ігри та розваги.

06.07.2018 року народне гуляння «На купальські гуляння ми запрошуємо вас» прово-

дилось на території Шаліївського сільського Будинку культури. Героїв дійства вдало зіграли аматори сільського Будинку культури: Водяний – Сидорчук Владислав;Вогневик – Сутирін Богдан; Відьми - Лук'янчук Артур,Лук'янчук Артем та Коломієць Владислав. Ведучими свята були Комарніцька Вікторія та Федоренко Юрій. Молодь вбирала Марену,палили багаття,проводились різноманітні ігри та конкурси.

 

 

06.07.2018 року щорічно на Івана Купала в селі Великополовецьке відбуваються святкові народні гуляння, дивовижні за своєю насиченістю, народним колоритом і справжнім дружнім спілкуванням всієї громади. «Ой на горі, горі горіли купальські вогні» - саме під такою назвою пройшло театралізоване обрядове дійство, проведене працівниками сільського Будинку культури та бібліотеки - філіал. Концертна програма тісно перепліталася з обрядовими дійствами. Жителі та гості мали змогу насолодитися прекрасними виступами вихованців місцевої арт - студії «VIVA»: Едвіни Стороженко, Діани Запорожець, Руслани Курдельчук, Марії Замули, Максима Хрульова, Ірини Федоренко, Олександри Горбачової, Олександри Биковець, Каріни Запорожець, Вікторії Міщенко, Софії Рядченко, Віктора Потіхи та дуету «Любисток» у складі Людмили Угринів та Наталії Щур. До відтворення обрядів охоче долучилися діти, молодь.

До творчої програми святкування увійшли традиційні народні обряди плетіння вінків, прикрашення Марени, водіння хороводу «Сонячне коло», запалення вогнища, пускання вінків на воду. Наприкінці до традиційних елементів свята додалася молодіжна дискотека.

06.07.2018 року театралізоване дійство «Пущу віночок на чисту воду» проведено в Самгородоцькому сільському Будинку культури. Роль казкових героїв в театралізованому дійстві зіграли:ведучі – Чернявська Яна та Чернявська Вікторія;Водяник – Декальчук Дмитро;Чаклун – Команчук Владислав;Русалки – Команчук Лілія,Швень Аліна,Тишкевич Катя та Тишкевич Вероніка;Лісовик – Соколівський Роман. Святкову музичну програму підготовили Чернявська Яна,Чернявська Вікторія,Нешпор Ольга та Маслійчук Мирослава; вірші про купальницю читали Верголяс Олександра,Демченко Артем,Миронюк Катерина,

Салтанюк Ліза та Котюк Катерина;

 

06.07.2018 року театралізоване дійство «Пущу віночок на чисту воду» проводилось на території Антонівського сільського Будинку культури. Аматори художньої самодіяльності вдало зіграли казкових героїв:Водяний – Приймаченко Максим;Вогневик – Боговик Артем;святкову програму підготували вокальний ансамбль «Розволожжя».

Молодь вбирала Марену,розпалювали багаття,проводили різноманітні ігри та конкурси;

 

06.07.2018 року народне гуляння «На купальські гуляння ми запрошуємо вас». Захід проводили на танцювальному майданчику Горобіївського сільського Будинку культури.

Театралізоване дійство зіграли: Лісовик – Сарафенюк Роман;Водяний – Хортян Віталій;

купальські пісні виконували гурт «Витоки». Для молоді проводились різноманітні ігри,конкурси. Завершилось свято святковою дискотекою;

 

06.07.2018 року народне гуляння «Під купальськими зорями» проводилось на території В.Ерчиківського сільського Будинку культури. В театралізованому дійстві приймали участь учасники художньої самодіяльності:Водяний – Яремчук Максим;Русалки – Козачук Діана,Кучеренко Ангеліна,Лазутчик Вероніка та Шіндер Юлія;святкову програму підготували солістка Галина Ніколюк; дует у складі Козачук Діани та Шіндер Юлії; запальний танець виконали дівчатка в образах Русалок. Молодь села розпалювали вогонь,проводили різноманітні ігри та конкурси. Закінчилось свято святковою дискотекою;

 

06.07.2018 року народні гуляння «Ой на Івана,ой на Купала…пливи віночку від бережка» проводилось в с.Дулицьке біля річки Роставиці. Захід розпочався театралізованим дійством,героїв якого зіграли аматори сільського Будинку культури:Водяний – Віктор Бойко;Русалки – Гуменна Богдана,Сехіна Катерина,Яковлева Ганна; роль Баби Яги вдало зіграли Товстоног Марія та Вигівська Галина. Учасники фольклорного ансамблю «Серпанок» виконали старовинні купальські пісні. Молодь вбирала Марену,запалювала вогнище,проводились ігри,конкурси,пускання віночків на воду;

 

06.07.2018 року народне гуляння «Срібна купальська роса» проводилось біля приміщення Домантівського сільського клубу. Театралізоване дійство зіграли учасники художньої самодіяльності: Водяний – Дмитро Діхтяр;Лісові Мавки – Ліза Котова,Кіра Котова та Софія Поліщук; Русалка – Ольга Попкова; Чортенята – Максим Осіпчук,Ілля Поліщук,

Данило Матвієнко. Молодь вбирала Марену,розпалювало вогнище,проводили різноманітні ігри та конкурси;

 

06.07.2018 року народне гуляння «Срібна купальська роса» проведено на території Храмового комплексу в с.Буки. В театралізованому дійстві брали участь:

Водяний – Яковчук Андріан; Русалки – Огірчук Юлія,Кваша Насті,Дрига Вікторія;

Хлопці – Яковчук Валерій,Сомченко Костя; Дівчата – Григорович Вікторія та Залєвська Ліза. Ведучими свята були Бродюк Анна та Гріневич Інна. Фольклорний ансамбль «Джерело» виконували старовинні обрядові купальські пісні. Молодь вбирала Маренку,водили хороводи,проводир різноманітні ігри та конкурси;

 

06.07.2018 року народне гулянні «Срібна Купальська роса» проведено в Цапіївському сільському клубі. Для дітей села організовано різноманітні ігри,конкурси,водіння хороводу,вбирання Верби;

 

 

 

06.07.2018 року розважально – конкурсна програма «Таїна Купальської ночі» проведена в парку ім..М.Т.Рильського. В програмі свята театралізоване дійство «Срібна Купальська роса»;цікаві розваги;конкурс на кращий сплетений віночок;святковий дитячий концерт;виступи ВІА «Край». Захід розпочався театралізованим дійством,участь в якому взяли учасники драматичних гуртків «Гармонія» та Юність. Роль казкових героїв виконали:Мавки – Петренко Софія,Маличенко Мирослава та Боброва Даша;

Чаклун – Котюк Олексій;Хлопці- Ступін Мирослав,Мурашко Микита та Постоюк

Ярослав;Дівчата- Маличенко Діана,Мельниченко Вікторія,Вдовиченко Ірина,Попова Аня та Кириченко Олександра;Водяний – Деміденко Олег;Баба Яга –Деміденко Наталія;

Чорти – Золотаревич Захар та Скопич Евгеній. Ігри,конкурси «На кращий віночок»,ігри «Веселий стрибунець»,»Мозаїка слів»,»Чарівна квіточка» та «Заплети косу» провела Наталія Деміденко. У святковій дитячій програмі взяли участь вихованці РЦДЮТ,

керівник Ірина Гибилинда: Михайло Поліщук,Коля Шевелев,Ліза Солодовчук та Ірина Кравченко. Виступ продовжили вихованці дитячої школи мистецтв,керівник Олена Журбенко:Анна Безродних,Алвар Саградян. Хорошо настрою і багато радісних

миттєвостей подарували вихованці ДМШ,керівник Оксана Клебанівська:Олександра Щур,

Ніколь Пульгун;Дарія Микусевич,Вікторія Яковець,Варвара Черкасенко,Анастасія Мельник,Софія Суслова та хореографічний колектив «РЕАЛ ДЕНС». Пісню «Усміхнись мені» виконала Світлана Хандожинська. Піднесеного настрою,молодої енергії побажали учасники ВІА »Край»,керівник Валентин Антоненко. За підтримки голови благодійного фонду Олександра Ференця для жителів міста свої таланти демонстрували гурт «Любисток»,керівник Оксана Пилатівська районного Будинку культури,гурт «Будьмо»,ансамбль «Циганські наспіви».

 

06.07.2018 року народні гуляння «Коло Мариноньки ходили дівоньки» проводилось Рудянським сільським клубом спільно з Шамраївським сільським Будинком культури. У святковій програмі участь брали аматори сільського клубу: вокальний ансамбль «Пісенні ключі» та солістка Катерина Калитенко. Закінчилось гуляння святковою дискотекою.

 

 

 

06.07.2018 року театралізоване дійство проводилось на території Шамраївської територіальної громади спільно з Рудянським сільським клубом. У святковій концертній програмі приймали участь аматори Шамраївського сільського Будинку культури: вокальний ансамбль «Блискавиця»; солістка Катерина Кизило; хореографічний колектив «Калинонька». Ведучими свята були Олександра Криворучко та Максим Андрощук. Молодь села приймала участь в різноманітних іграх та конкурсах;

 

 

06.07.2018 року в селі Малі Єрчики було проведено свято Івана Купала під назвою «Чарівна Купальська ніч». Протягом заходу свої музичні вітання присутнім дарували Константин Вікторія так і Ралко Аліна. Проводились обрядові дії: «запалення багаття та спалення Купайли», «пускання вінків на воді»; гумористичні сценки « вихід Водяного»; «веселі бабки-йошки». Ведучими свята були Морофіянець Вікторія та Константин Вікторія. Організовано театралізоване дійство в якому брали участь: Яременко Ірина, Павлівська Анастасія, Лазаренко Анастасія, Лебідь Дмитрій, Лебідь Даніїл, П’ятосин Юрій; танець за участю П’ятосин Юрії, Шевчук Ольги, Яременко Ірини, Лазаренко Анастасії, Константин Вікторії, Павлівської Анастасії та Морофіянець Вікторії.

Для всіх присутніх пройшли конкурси та святкова лотерея в кінці свята та невеличкі подарунки для переможців.

 

 

07.07.2018 року в селі Селезенівка біля озера, зібралася жителі села, які вирішили позмагатися у ловлі риби та долучитися до розважальної програми з нагоди свята Івана Купала та Дня рибалки. Найменшим гостям була запропонована розважальна програма за сприянням сільського голови Пасічника В.М. та депутата Стогнія В.В., а інші взялися за вудочки та перевірити свою майстерність у ловлі риби. В кінці вечора було визначено хто більше зловив риби та нагороджено переможців.

 

14.07.2018 року на святі Дня села в с.Дулицьке були присутні керівники району Грищенко О.Г. - заступник голови районної ради,Славінська О.В. - перший заступник голови райдержадміністрації; помічник-консультант народного депутата України Руслана Сольвара Леся Бурдик;помічник-консультант депутата обласної ради Скрипи В.І.

Бондарчук К.Ф. Ведучими заходу були Лариса Олійник та Богдана Назарчук. Музичні вітання лунали від учасників фольклорного ансамблю «Серпанок»,керівник Світлана Бойко; соліста Назара Дорніса;хореографічну композицію «Рушничок» виконали учасники танцювального гуртка сільського Будинку культури. Чудове шоу

подарували учасники театру-шоу «1000 і 1 ніч» з м. Біла Церква. В залі милувала око виставка робіт народних умільців села.

14.07.2018 року для дітей молодшого та середнього віку Лавриківським сільським клубом спільно з бібліотекою був проведений патріотичний екскурс «Єдина, вільна, неподільна – Суверенна Україна». Бібліотекар розповіла юним читачам про особливе значення Декларації про суверенітет України, про тернистий шлях українського народу до незалежності. Особливо було наголошено на тому, що прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження та розвитку української держави.

14.07.2018 року година державності до Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України «Сторінки історії «Від роду до роду» проведено в Чубинецькій сільській школі для дітей літнього табору «Росич»,під час якого учні згадали найважливіші сторінки історії нашої держави на шляху до незалежності, починаючи від часів Київської Русі і до наших часів. Було проведено вікторину, діти активно відповідали на запитання , щоб узагальнити отриману інформацію. Виховна година закінчилася духовним гімном «Боже, великий, єдиний».

 

14.07.2018 року бесіда «Національні традиції – скарби народу» проведено в Горобіївському сільському Будинку культури. Вчитель історії Піонківська Світлана ознайомила дітей з українськими традиціями та з минулим нашої держави; як зберегти духовне надбання для наступного покоління; прилучити дітей до звичаїв,обрядів на прикладі односельців,родин села. Директор сільського Будинку культури розповів присутнім легенду про рушник та символи України. Всі присутні наживо виконали Гімн України під музичний супровід художнього керівника Перебийноса П.Ф.

 

17.07.2018 року бесіда «Декларація про державний суверенітет України та її історичне значення» проведено для учнів молодшого та середнього віку. Художній керівник Кривошиїнського сільського Будинку культури ознайомила дітей з декларацію про державний суверенітет України,що є першим кроком до незалежності нашої держави. та провела з ними вікторину «Чи знаєш ти?».Діти відповідали на запитання, що таке декларація та інші питання.

 

20.07.2018 року в Рудянському сільському клубі для дітей села проведено тренінг на знайомство «Я + інші». Мета заходу познайомити дітей один з одним. Спочатку завідуюча клубом ознайомила дітей з гуртками які створено та діють при клубному закладі та запропонувала записатись до участі в них. Найбільше виявило бажання відвідувати хореографічний та драматичний гуртки. Продовжили знайомство з проведенням ігор та конкурсів між командами,а саме: «Привітання»,»Правила роботи в групі»,»Розповідь про рай та пекло»,»Знайомство»,»Біографія сім'ї»,»Кораблі і скелі». Всього в тренінгу прийняло участь 34 дитини.

 

22.07.2018 року бесіда «Національні традиції – скарби народу» проведено в Кривошиїнському сільському Будинку культури. Мета заходу розкрити значення слова «традиція»; розширити знання учнів про українські народні традиції; виховувати любов до рідного краю. Діти розповідали про традиції в сім'ї,школі,класі. На закінчення художній керівник сільського Будинку культури сказала,що в основі народних традицій лежить досвід багатьох поколінь, все те найкраще, що люди несуть через життя з минулого в майбутнє.

 

27.07.2018 року історична година «Князь Володимир Великий – хранитель народу Русі-України» проведено в Кривошиїнському сільському Будинку культури для дітей села. Художній керівник сільського Будинку культури навела історичні факти про князя Володимира,який по праву вважається одним з найвидатніших правителів Київської Русі. Діти ознайомились з історією приходу християнської віри та з біографією князя Володимира,як за часів його князювання були проведені кардинальні реформи у всіх сферах життя держави. Нова релігія стала обов’язковою для всього населення. На місцях старовинних язичницьких капищ почали будувати християнські церкви.

 

27.07.2018 року в Шамраївському сільському Будинку культури для дітей середнього та молодшого віку проведена бесіда «Хрещення Русі - набуття історії». Метою даного заходу було визначення історичних коренів хрещення Київської Русі, значення хрещення для історії, культури, життя українського народу в минулому, сьогоденні і майбутньому. У ході бесіди директор сільського Будинку культури багато розповіла про князя Володимира, який охрестив Київську Русь та про перших християн у Київській Русі.

 

 

28.07.2018 року бесіда «Прихід Русі до християнської віри» проведено в Великоєрчиків-ському сільському Будинку культури,куди був запрошений отець Олександр. У ході бесіди діти дізналися багато цікавого та нового про запровадження християнства в Київській Русі. Прийняття християнства носило насильницький характер. Володимир Святославович наказав всім киянам з’явитися у певне місце на річку Дніпро. Киян хрестили у 988 році на Дніпрі й надівали їм на шию хрестики. Бесіда проходила у формі цікавого діалогу, де діти задавали питання, які їх цікавили й отримували змістовні відповіді.

 

Матеріал підготовила

Трофимчук К.А.

:  
ЗВІТ роботи бібліотечних установ району за червень місяць 2018 року Друк
:

Відзначаючи Міжнародний день захисту дітей, Сквирська центральна дитяча бібліотека 1 червня провела дитячий ранок- «Яскрава, весела, щаслива. Завзята дитинства Планета» для маленьких читачів – учнів 1 класу Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з класним керівником Лідією Бондар. Бібліотекар Олена Медвецька познайомила учасників з Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини. Діти активно приймали участь у казковій вікторині «Права казкових героїв», різноманітних іграх та конкурсах читали книги та журнали, дивилися мультфільми. З цікавістю переглянули виставку книг «Живе на всій Планеті народ веселий – діти».

Нагородою для всіх став веселий сміх та гарний настрій. Бажаємо нашим маленьким користувачам щасливого дитинства та сяючих усмішок.

1 червня Слободянською бібліотекою – філіал було проведено літературну годину «Країна дитинства – країна добра».

Розпочала захід бібліотекар Світлана Шпаковська, яка розповіла історію започаткування свята та основні права дітей.

Читачі декламували поезію про щасливе дитинство, а на завершення всі разом виконали пісню «Дитинство».

 

 

 

 

 

1 червня на подвір’ї Великоєрчиківської сільської бібліотеки – філіал було проведено конкурс малюнків на асфальті «Щасливе дитинство». У своїх малюнках діти зобразили літній відпочинок, мрії та фантазії.

Захід завершився солодкими подарунками від бібліотекаря.

 

1 червня в Рудянській філії Шамраївського НВК для учнів пришкільного табору «Дружба» бібліотекар Оксана Чернишенко провела розважальну програму до Дня захисту дітей. Діти малювали малюнки на асфальті, грали в міні - ігри «Подорож країнами», «Дракон» в яких тренували дихання дітей, співали, декламували вірші. Діти з радістю провели час, були задоволені та веселі.

 

 

15 червня в Шапіївській сільській бібліотеці – філіал відбулася година пам’яті «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип». Підготувала та провела захід бібліотекар Оксана Карук, вона ознайомила присутніх з презентацією літератури «Пам'ять голоду, пам'ять серця». А також розповіла про жахливі події того часу і згадала факти з розповідей жителів села, які пережили ті страшні роки в селі.

15 червня в Великоєрчиківській сільській бібліотеці – філіал було проведено історичну годину «Володимир Великий - хреститель Київської Русі».

Бібліотекар Надія Вітвіцька ознайомила читачів з діяльністю князя Володимира, на час правління якого припадає розквіт Київської держави, розкрила значення запровадження християнства, виховуючи у читачів повагу до видатних діячів минулого.

На завершення заходу для присутніх було проведено дидактичну гру «Виправте помилку» та огляд книжкової презентації «Хреститель Київської Русі».

 

16 червня в приміщенні Буківської сільської бібліотеки – філіал було проведено пізнавальну годину «Хрещенння Київської Русі України: що ми про це знаємо?»

Бібліотекар Ольга Бойко повідала читачам біографію Володимира Великого, його вагомий внесок у становлення християнства, як релігії в Київській Русі.

Учні - читачі активно долучалися до розповіді та згадували князів Київської Русі, передусім Велику княгиню Ольгу, яка ще задовго до його офіційного визнання в державі прийняла християнство.

Учасники заходу гарно провели час, отримуючи цікаву та корисну інформацію.

 

22 червня бібліотекарем Тхорівської сільської бібліотеки – філії Людмилою Карпіною біля пам’ятника загиблим воїнам – односельчанам у роки Другої світової війни було проведено годину пам’яті «Пам'ять серця, пам'ять сивини».

В заході прийняли участь: сільський голова Антоніна Кулеша, секретар сільської ради Алла Кищук та діти села.

Світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя на полі бою під час Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 

 

26 червня в Рудянській сільській бібліотеці – філіал була проведена інформаційна година до Дня Конституції України «Маленьким громадянам про великі права» Бібліотекар Оксана Чернишенко розповіла дітям про історію створення Конституції України, основні її засади; звернула увагу на почуття патріотизму до своєї держави. Наприкінці заходу читачі відповідали на запитання, що вони знають про основний закон держави, для чого потрібна Конституція та чи знають діти свої права та обов’язки.

 

26 червня Великоєрчиківською сільською бібліотекою – філіал було проведено правознавчу годину «Жити за Законом України, поважати символи її». Проведена для читачів шкільного віку. Бібліотекар Надія Вітвіцька розповіла учасникам заходу про Конституцію України – основний закон держави, за якими живуть її громадяни, в тому числі і діти.

Під час заходу бібліотекарем було згадано Конституцію Пилипа Орлика 1710 року, яка визнана першою демократичною Конституцією у світі.

Разом з читачами пройшло обговорення обов’язків та прав юних громадян.

Закінчився захід вікториною «Державні символи України».

 

27 червня в центральній дитячій бібліотеці було проведено правову годину «Оберіг нашої державності» з різною віковою категорією читачів. Бібліотекар Олена Медвецька розповіла дітям, про те як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. Діти активно відповідали на питання вікторини «Права дитини в нашій державі». В бібліотеці була організована книжкова виставка – перегляд «Закони, за якими ми живемо», де читачам була запропонована правознавча, історико - довідкова та художня література.

 

27 червня Дулицькою сільською бібліотекою – філіал було проведено інформаційну годину «Знати потрібно дорослим і дітям». На захід були запрошені різні вікові категорії читачів. Бібліотекар Юлія Миколаївна розповіла присутнім історію становлення Конституції України. Згадала Конституцію Пилипа Орлика 1710 року. та Конституцію Української Народної Республіки.

Учасники заходу активно долучались до розповіді, обговорюючи основні розділи Конституції України.

 

26 червня Чубинецькою сільською бібліотекою спільно з сільським Будинком культури було проведено правознавчу годину «З Конституцією по життю». З вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид. Він акцентував увагу присутніх на тому – як жити за Основним законом. Слайди на тему «Живи та міцній наша рідна державо» демонстрував директор СБК Анатолій Богуцький, а вихованці літературного клубу «Червоні вітрила» декламували власну поезію про Україну, рідний край. В цей день присутні мали змогу познайомитися з книжковою презентацією «Правовий простір».

 

 

27 червня Каленівською сільською бібліотекою – філіал було проведено інтерактивну екскурсію «Гортаючи Основний Закон». Бібліотекар Юлія Онищук підготувала та провела цікавий захід. Читачі активно брали участь в вікторинах та ребусах згадуючи основні права та обов’язки дітей та дорослих.

:  
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 22

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack