Головна Соціальна сфера Культура
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Листопад 2018
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Культура
Звіт про роботу бібліотек району за жовтень місяць 2018 року Друк
:

4 жовтня в Сквирській центральній районній бібліотеці до Дня художника України була проведена творча зустріч з художником Олександром Бірючевим.

На захід завітали учні 10 класу Сквирської ЗОШ №2 з вчителем мистецтва Несторук Наталією Олегівною. Завідувач відділу обслуговування Олена Побережник познайомила присутніх з життєвими стежинами художника, звернула увагу на багатогранну творчість талановитої особистості. Майстер пензля провів майстер – клас для старшокласників «Усі уміють малювати».

На зустрічі панувала тепла атмосфера спілкування художника з школярами, яка залишила позитивні враження у всіх учасників зустрічі.

4 жовтня Великополовецькою сільською бібліотекою – філією було проведено годину вшанування «Ви – сила і мужність, Ви – захист України». Завідувач бібліотеки – філії Надія Погиба розповіла учням Великополовецького НВК про започаткування Дня бійця територіальної оборони, про важливість оборони на місцях, забезпечення відповідної підготовки чоловіків та виховання молоді як гідних захисників держави.

Вчитель початкової військової підготовки Володимир Колісник повідомив, що Київська область стала першою в Україні, яка проводить масштабну роботу з координації та навчання загонів бійців територіальної оборони.

Особливу увагу викладач приділив розповіді про відпрацювання техніки оперативної комунікації в умовах настання режимних станів та повної відсутності мобільного та іншого способу зв’язку. Учасники заходу мали змогу ознайомитися з презентацією матеріалів «Наша пам'ять – довічна, Ваш подвиг – безсмертний».

Фото 3

5 жовтня Токарівською сільською бібліотекою – філією було проведено пізнавальну годину «Гімн, Прапор, і Герб – державні символи України». Бібліотекар Катерина Гребенюк підготувала для читачів тематичну інформацію про історію та значення державних символів України. Також вона розповіла легенди про кожен символ.

Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря та декламували вірші про Україну, Герб і Прапор.

5 жовтня в Рудянській філії Шамраївського НВК бібліотекарем Оксаною Чернишенко та вчителем фізичного виховання Колядою І.А. було проведено інформаційно – спортивну годину «Нам потрібне мирне небо». Оксана Станіславівна розповіла присутнім про нове, але дуже потрібне свято для людей, які в особливий для держави період охороняють межі своєї області та підтримують правовий режим воєнного стану в державі. Інна Анатоліївна провела спортивні змагання в яких юнаки показували свою спритність та фізичну підготовку, вміння боротись і перемагати.

6 жовтня Лавриківською сільською бібліотекою – філією було проведено історичний екскурс «Величні храми України». Сільський бібліотекар Тетяна Кучер підготувала читачам віртуальну мандрівку в історичне минуле шляхом християнства від західної релігії до справжнього євангельського вчення на теренах сучасної України. Користувачі бібліотеки з великим задоволенням віртуально відвідали перлини архітектурного мистецтва Княжої Доби: Київський собор Святої Софії, Спасо – Преображенський собор у Чернігові та Києво-Печерську лавру. Наприкінці заходу, його учасники мали змогу ознайомитися з викладкою матеріалів, які висвітлюють події тисячолітньої давнини.

7 жовтня Таборівською сільською бібліотекою – філією було проведено годину пам'яті «Запалімо свічу», приурочену пам’яті жертв Голодомору. Бібліотекар Василь Скрид ознайомив присутніх із трагічними сторінками страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в рідному краї. Місцева вчителька Світлана Лисюк запропонувала учням переглянути документальний відеофільм з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні.

10 жовтня Чубинецькою сільською бібліотекою – філією, в приміщенні місцевої загальноосвітньої школи, був проведений поетичний конкурс «Уміймо свій край захищати». Учасниками заходу були члени літературних клубів «Червоні вітрила», що діє при Чубинецькій сільській бібліотеці, та «Первоцвіт» Таборівської сільської бібліотеки. Зі вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид, який розповів присутнім про те, як важливо бути готовим до захисту неньки – України. Василь Іванович наголосив на тому, що потрібно бути патріотами свого рідного краю та прочитав власний вірш «Рідний край».

Члени клубів також показали свою майстерність. Вони читали власні вірші на патріотичну тематику. Перше місце виборов Романюк Ростислав з віршем «Віддані захисники», друге – Пилюченко Ганна з поетичним твором «Я – українка» (члени літературного клубу «Червоні вітрила»). Третє місце посів член літературного клубу «Первоцвіт» Яроменко Богдан з віршем «Не втрачай, Україно, синів», а заохочувальну відзнаку отримав Лунченко Назар за поетичний твір «Захисти свій рідний край».

Переможці поетичного конкурсу отримали в подарунок книги місцевого поета Василя Скрида.

11 жовтня в Сквирській центральній дитячій бібліотеці бібліотекар Олена Медвецька організувала зустріч з воїном АТО, Олександром Максимчуком «Воїни АТО – гордість нашого міста» для учнів 7-а класу Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2 з класним керівником Ольгою Рабодзей та соціальним педагогом Наталією Несторук. Герой АТО розповів дітям про те, як потрапив на війну, про свою військову спеціальність і бойові будні, про щоденний побут, турботу волонтерів та про маленькі радощі, які отримував від дітвори у вигляді малюнків, оберегів та вітальних листівок. Серед присутніх були діти учасників АТО: Барвіцька Юлія та син загиблого воїна Володимира Крижанського, Іван Крижанський.

По закінченню зустрічі діти подарували захиснику квіти і побажали йому здоров’я та удачі. А Олександр, в свою чергу, побажав учням старанно навчатися, любити свою Україну, берегти батьків, вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, цінувати дружбу. Лише тоді Україна й матиме справжніх патріотів, які будуватимуть нове, заможне, красиве життя.

12 жовтня у приміщенні Кам’яногребельського НВК, для учнів 5-9 класів, сільською бібліотекою – філією було проведено історичну мандрівку «Історію козацтва вивчай, про Гімн, Прапор і Герб все знай». Бібліотекар Оксана Ніколайчук розповіла учням про історію козацтва та державні символи України. В ході заходу діти ділилися думками про українських захисників теперішнього часу та декламували вірші. Наприкінці заходу Оксана Олександрівна провела з учнями вікторину «Історія козацтва», де школярі показали свої знання відповідаючи на питання з історії та традицій українського козацтва.

 

 

 

12 жовтня Сквирська центральна районна бібліотека активно долучилася до заходу з нагоди святкування Дня захисника України, який відбувся в районному Будинку культури. Бібліотекарі оформили книжкову виставку «Час згадати нашу славу, брате!», на якій розмістили літературу патріотичної тематики від козацької доби до сьогодення. Герб України (колективна робота працівників бібліотеки, керівник Олена Маличенко) прикрасив тематичну виставку

 

Герої серед нас».

 

 

12 жовтня в Рудянській філії Шамраївського НВК бібліотекарем Оксаною Чернишенко було проведено

патріотичну годину «Сила нескорених» . Бібліотекар розповіла присутнім про чотири свята, які відзначаються 14 жовтня і мають велике значення для України. Також вона згадала про сторінки історії від минулого до сьогодення. Учні 9 класу декламували патріотичні вірші та поклали квіти до меморіальної дошки Героя АТО Лучинського Івана Володимировича.

13 жовтня Селезенівською сільською бібліотекою – філією було проведено годину пам’яті «Пам’ять незгасна і сум». Бібліотекар Валентина Гаврищук ознайомила присутніх із трагічними сторінками української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо у с.Селезенівка. Також Валентина Іванівна навела жахливі дані обласного архіву про втрати населення у рідному краї. Про голод у селі поділилася спогадами бабусі Завалішиної Катерини Анатоліївни, її онука Пасічник Олена Леонідівна та спогадами дідуся Зубрія Івана Панасовича, його онука Зубрій Лілія Миколаївна. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

13 жовтня Лавриківським сільським клубом спільно з сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «Хто такий захисник України?». Бібліотекар Кучер Тетяна Сергіївна розповіла користувачам про історію виникнення свята, наголосивши, що вибір цієї дати для відзначення Дня Захисника України став історичною традицією вшанування українського війська, оскільки впродовж багатьох століть свято Покрови було головним для українських вояків. Діти говорили, що для них захисники Батьківщини – це ті люди, які в різні часи боронили свою рідну землю. Вони згадували і козаків, і, звичайно, тих героїв, які сьогодні оберігають наш мир і спокій. Після заходу присутні мали змогу переглянути літературу даної тематики.

14 жовтня Тарасівською сільською бібліотекою – філією було проведено історичний журнал «У всі віки приносять славу Україні козаки». Бібліотекар Наталія Центило ознайомила відвідувачів з викладкою матеріалів про українське козацтво. Вона захоплююче розповіла читачам про найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва: про устрій Запорізької січі, побут козаків, козацьку культуру, яка складається з багатьох історичних дум і пісень, літописів, творів живопису та архітектури, тощо.

14 жовтня на Буківському сільському кладовищі сільським бібліотекарем Ольгою Олександрівною Бойко проведено годину мужності «Я горджусь тобою, захисник!». Бібліотекар розповіла присутнім про життєвий шлях загиблих воїнів АТО. Діти розповідали вірші: "Хай буде мир для кожного солдата", "Лист до матері", "Рідний край". Наприкінці заходу присутні поклали квіти до пам’ятників воїнів АТО.

 

 

 

 

18 жовтня Шапіївською сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє». У заході взяли участь учні 8-9 класів Шапіївського НВК. Захід було розпочато Державним Гімном України. Зі вступним словом виступила бібліотекар Оксана Володимирівна Карук, яка розповіла дітям, що європейська інтеграція для України – це подальше політичне та інституційне зближення з ЄС та еволюційне просування до кінцевої мети інтеграції до Європейського Союзу. Учні 9 класу, Сімчук Олександр та Іванець Олексій, розповіли за якими трьома критеріями у червні 1993 року Європейська Рада на своєму засіданні в Копенгагені визнала право вступу країн Центральної та Східної Європи до Європейського Союзу. Наприкінці заходу діти ознайомилися з книжковою виставкою «Світе тихий, краю милий – моя Україна» та книжковою презентацією «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє».

20 жовтня Рудянською сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «Євроінтеграція – це не лише безвіз». Бібліотекар Оксана Чернишенко розповіла дітям про переваги євроінтеграції для України та підкреслила приналежність України до європейської сім’ї народів. Діти переглянули відеоролик «Представництво Європейського Союзу в Україні».

 

 

23 жовтня Великополовецькою сільською бібліотекою – філією було проведено історичний екскурс «У день скорботи свічку запали». На початку заходу присутні прослухали пісню Оксани Білозір «Свіча», яка присвячена усім загиблим під час Голодомору 1932 – 1933 років. Провідний бібліотекар Самусь Ірина Олексіївна зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Під час історичного екскурсу для присутніх було презентовано медіа-вернісаж «Голод 33-го», на якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців. Юні читачі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. Також Ірина Олексіївна підготувала виставку літератури «Голод 33-го», під час якої вона ознайомила читачів з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки Голодомору в Україні.

26 жовтня Тхорівською сільською бібліотекою – філією для учнів 3-4 класів Тхорівського НВК було проведено годину пам’яті «Шана за подвиг, вдячність за мир». Бібліотекар Людмила Карпіна розповіла дітям про основні історичні події війни, найжахливішої трагедії людства, яка забрала мільйони людських життів, про героїчну мужність українського народу, який відстоював честь і незалежність Батьківщини. Також учні мали змогу ознайомитися з добіркою літератури, на якій були представлені кращі книги воєнної тематики. Після заходу маленькі читачі з бібліотекарем Карпіною Л.В. поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим воїнам – односельцям під час Другої світової війни.

 

 

26 жовтня Сквирською районною бібліотекою було проведено відеоперегляд «Вони крок за кроком наближали переможну мить». На захід завітали учні 10 - Б класу Сквирської ЗОШ №2 з класним керівником Кольосою Оленою Володимирівною. Бібліотекарі підготували інформаційну вступну частину, документальний фільм та викладку літератури «Пам’ять повертає в незабутнє».

 

26 жовтня Горобіївською сільською бібліотекою – філією було проведено інформаційну годину «Символи нашої держави». Бібліотекар Людмила Носанчук ознайомила читачів з головними символами нашої держави – гербом і прапором України. Також діти прослухали Державний Гімн України, адже ці символи нероздільні між собою і несуть відчуття миру, злагоди, свободи та добробуту в нашій незалежній країні. Наприкінці заходу Бібліотекар Людмила Павлівна ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Найкраща у світі земля – це Україна моя».

 

27 жовтня центральною дитячою бібліотекою було проведено історичну годину «В боях за рідну Україну». Бібліотекар Оксана Бондарчук розповіла користувачам бібліотеки про біль і страждання, смерть і втрати, мужність народу та довгоочікуваний День визволення. Дітям було запропоновано переглянути документальні фільми про роки воєнного лихоліття. На завершення заходу присутні оглянули книжкову виставку «Війна і Перемога: біль і пам'ять», яку підготували бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки.

:  
ЗВІТ РОБОТИ КЛУБНИХ УСТАНОВ РАЙОНУ ЗА ЖОВТЕНЬ МІСЯЦЬ 2018 РОКУ Друк
:

01.10.2018 року в день людей похилого віку учасники вокального ансамблю «Солошки»,керівник Анатолій Рай побували в територіальних центрах сіл Горобіївка та Самгородок та подарували їм своїм виступом хвилини прекрасного настрою. У програмі колективу прозвучали народні пісні та пісні українських композиторів. У складі дуету Анатолія Рая та Валентина Антоненка прозвучали пісні. Привітати підопічних завітали керівники району: голова районної ради Гриша В.В.,голова районної ради ветеранів Шевчук М.І.

06.10.2018 року на святі села К.Гребля були присутні голова районної ради, помічники депутатів Київської обласної ради., голова сільської ради, які привітали жителів села та провели церемонію нагородження учасників АТО,найстарших та новонароджених жителів села, багатодітних родин, сімейних пар, що прожили в шлюбі 25,50 років. Звучали пісенні поздоровлення від вокального ансамблю місцевого сільського Будинку культури.

06.10.2018 року біля пам'ятника Т.Г.Шевченка проведено урочистості до Дня бійця територіальної оборони. Перед початком відбувається шикування,військовий комісар доповідає голові райдержадміністрації. До присутніх звертаються керівники району,урочисто піднімається державний прапор України учасниками АТО. Вручаються посвідчення членам штабу ТРО. Музичне вітання прозвучало від Володимира Мошківського.

07.10.2018 року славетне село Чубинці вітало учасників ІІ Всеукраїнського Відкритого фольклорного фестивалю «Пісня рідного краю». Величне свято урочисто відкрив народний аматорський хор Сквирського районного Будинку культури під керівництвом Петра Дроздова та зразковий хореографічний колектив «Сквиряночка» районного центру дитячої та юнацької творчості, керівник Марина Сергійчук. Щирі і сердечні вітання конкурсантам адресували голова Сквирської районної державної адміністрації В.В. Галюк, голова Чубинецької сільської ради В.В. Ковальчук, начальник відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської РДА О.Л. Центило-Гіптенко та голова сільської ради села Шамраївка В.П. Левіцька. У фольклорному фестивалі взяло участь 15 колективів: народний аматорський фольклорний ансамбль «Терниця», керівник Віктор Лисиця Чубинецького сільського Будинку культури Сквирський район Київської області; народний ансамбль «Калинонька», керівники Володимир Юхта , Людмила Настич та фольклорний ансамбль «Джерело» , керівник Людмила Настич Великодимерський селищний Будинок культури Броварського району Київської області; фольклорний ансамбль «Серпанок», керівник Світлана Бойко с.Дулицьке Сквирського району Київської області; фольклорний дитячий ансамбль «Лілея» вокальної студії «Сузір'я» Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості, керівник Людмила Корзун; народний аматорський фольклорний ансамбль «Відлуння Полісся» село Велика Бугаївка Васильківського району, керівник Віра Сокирко; народний аматорський ансамбль української пісні «Надія» Сквирського районного Будинку культури, керівник Борис Вітенко; ансамбль троїстих музик село Потіївка Білоцерківського району, керівник Володимир Микитюк; народний аматорський вокальний ансамбль «Любарчанка» , керівник Валентина Коваль с. Любарці Бориспільський район Київська область; вокальний гурт «Любисток» Сквирського районного Будинку культури, керівник Оксана Пилатівська; народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Родинонька», керівник Віктор Лисиця с.Дрозди Білоцерківський район; народний фольклорний колектив «Червона калина», керівник Надія Лабунська Києво-Святошинський р-н, с. Лука; фольклорний колектив «Калинонька» Білоцерківський район с.Красне сільський клуб, керівник Ніна Затворна; народний фольклорний ансамбль «Червона калина», керівник Сергій Клокун та народний фольклорний ансамбль «Вербиченька, керівник Валерій Рябиця Бородянського району.

Після завершення конкурсної програми учасники фестивалю мали можливість відвідати етно-галерею «Спадок», виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Творча палітра Сквирського краю» , сфотографуватись біля яскравих фотозон, пригоститися гарячою юшкою та смачною кашею.

За підсумками Журі, до складу якого входили:

Голова Журі - директор Київського обласного центру народної

творчості та культурно-освітньої роботи,

заслужений майстер народної творчості України,

кавалер ордену Княгині Ольги III ступеню – Тамара

Михайлівна Негода.

Співголова – начальник відділу культури, релігій, туризму, молоді

та спорту Сквирської районної державної

адміністрації – Олеся Леонідівна Центило-

Гіптенко.

Члени Журі:

- провідний методист по фольклору та етнографії Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, завідувач відділу по фольклору Національного музею архітектури та побуту в Пирогово – Інна Михайлівна Кукліна;

- заслужений працівник культури України, професор Інституту мистецтв Київського національного університету культури і мистецтв, старший науковий співробітник Українського центру культурних досліджень, секретар Національної всеукраїнської музичної спілки – Петро Олександрович Андрійчук;

- Директор Сквирської дитячої школи мистецтв – Олена Володимирівна Горкуша.

переможцями стали:

Гран-прі

народний аматорський фольклорний ансамбль «Любарчанка» с. Любарці Бориспільського району.

Номінація «Краще виконання обрядового дійства»:

І місце (дорослі) – народний фольклорний ансамбль «Терниця»

Чубинецького сільського Будинку культури;

ІІ місце (дорослі) – народний фольклорний ансамбль «Червона калина»

Бородянський район

ІІІ місце (дорослі) – фольклорний колектив «Калинонька» с.Красне

Білоцерківський район

І місце (діти) – дитячий фольклорний ансамбль «Лілея» вокальної студії

«Сузір'я» Сквирського РЦДЮТ.

Номінація «Первинний автентичний спів»(дорослі):

І місце – народний фольклорний колектив «Червона калина» с. Лука Києво-

Святошинського району;

ІІІ місце – народний аматорський фольклорний ансамбль «Відлуння Полісся»

с. Велика Бугаївка Васильківського району.

Номінація «Вторинний автентичний спів» (дорослі):

ІІ місце – фольклорний ансамбль «Серпанок» Дулицького сільського

Будинку культури

Номінація «Краще ансамблеве виконання» (дорослі):

ІІ місце – народний ансамбль «Калинонька» селище Велика Димерка

Броварський район

ІІІ місце – народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Родинонька»

с. Дрозди Білоцерківського району.

Номінація «Збереження народних традицій» (дорослі):

І місце – фольклорний ансамбль «Джерело» селище Велика Димерка

Броварський район

Номінація «Вуличний фольклор» (дорослі):

ІІІ місце – ансамбль троїстих музик с.Потіївка Білоцерківського району.

Переможці отримали дипломи та цінні подарунки.По завершення церемонії нагородження кожен учасник фестивалю за давнім українським звичаєм отримав шматочок запашного іменного короваю. Дякуємо нашим конкурсантам ІІ Відкритого Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Пісня рідного краю» за їх невичерпні таланти у благородній справі відродження, збереження і примноження духовних скарбів нашого народу, за щоденну подвижницьку працю. І віриться, що народ, який піднімається з колін історії, встане на повний зріст, розправить свої крила і залунає наша українська народна пісня по всьому світу.

 

09.10.2018 року відбулося день села в с.Оріховець,на якому були присутні керівники району,представники від благодійного фонду «Фортеця»,депутатів Верховної ради України Віталія Гудзенка та обласної ради Леоніда Глиняного,які провели церемонію нагородження учасників АТО,юбілярів подружнього життя,старожилів та наймолодших жителів села,багатодітні родини. Музичні вітання лунали від вокального ансамблю «Господиньки» Цапіївського сільського клубу та троїстих музик «Лотоки» Пустоваріського сільського Будинку культури.

 

 

09.10.2018 року день села відбулося в с.Шапіївка, на якому були присутні керівники району,пред-ставники від благодійного фонду «Фортеця»,депутата Верховної ради України Віталія Гудзенка та обласної ради Василя Скрипи,які провели церемонію нагородження учасників АТО, активних учасників художньої самодіяльності та депутатів сільської ради. Святкову концертну програму підготували учасники фольклорного ансамблю «Серпанок» Дулицького сільського Будинку культури.

 

10.10.2018 року в Домантівському сільському клубі відбулася зустріч з людьми похилого віку «Мої роки,моє багатство». На свято були запрошені люди похилого віку,яких щиро вітали: представник від благодійного фонду «Фортеця» Світлана Риченко,директор ПП «Росава –Агро» Вадим Янчук, голова сільської ради. Святкову музичну програму підготували учасники фольклорного ансамблю «Надія» громадської організації «Зорецвіт».

 

14.10.2018 року на свято села в Рогізну були запрошені керівники району,представники від депутатів Верховної ради України Руслана Сольвара та депутата обласної ради Василя Скрипи, які провели церемонію нагородження учасників АТО,учасників бойових дій на території інших держав,старожилів села,юбілярів подружнього життя та багатодітні родини. Святкову концертну программу підготували аматори сільського Будинку культури: солісти Світлана Цап,Ірина та Ольга Урбанські,Анна Химич,Ірина та Михайло Прокопчуки,сімейний дует у складі Олександра Шембеля та Евгена Коцомая.Музичні вітання лунали від учасників фольклорного ансамблю «Серпанок» Дулицького сільського Будинку культури.

 

 

14.10.2018 року на святковий концерт до Дня захисника Вітчизни «Ми твої, Україно, сини» до Шаліївського сільського Будинку культури завітали жителі села,голова виконкому сільської ради,настоятель Свято Троїцького храму отець Олександр,які щиро привітали присутніх з святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника Вітчизни. Музичні вітання лунали від аматорів художньої самодіяльності сільського Будинку культури: Лізи Дерій,Олександри Федоренко,Дарії Дмитрук,Олександра Маційчука таТетяни Маційчук. На завершення виступу всі разом виконали пісню «Про Україну».

12.10.2018 року в районному Будинку культури проведено урочистості та святковий концерт до Дня захисника Вітчизни. На свято завітали не одне покоління захисників,

керівники району,гості та жителі міста та району. Ведучі Людмила Керекеша та Володимир Мошківський щиро вітають присутніх в залі. Урочистості відкриває народний хор районного Будинку культури,керівник Петро Дроздов. Зразковий хореографічний колектив «Сквиряночка» РЦДЮТ,керівник Марина Сергійчук виконують танець «Два кольори»;у виконанні вихованців студії «Пісенні ключі» та дитячої школи мистецтв,

керівник Оксана Клебанівська прозвучала пісня «Лист солдату»;святкову програму продовжили солісти Софія Суслова,Марія Хлєбік,Марія Поворознік,Алварт та Вартуш Саградян,Анна Безродних,Володимир Мошківський;вокальний ансамбль «Солошки»,

керівник Анатолій Рай;народний ансамбль української пісні «Надія»,керівник Борис Вітенко;у виконанні Іллі Клюєнка прозвучала українська народна пісня на бандурі; свої вітання надсилали учасники ВІА «Край»,керівник Валентин Антоненко.

 

14.10.2018 року на площі біля адмінбудівлі В.Половецької сільської ради учнями Великополовецького НВК була організована ярмарка, на якій жителі та гості села мали змогу придбати різноманітні смаколики. Виручені кошти діти вирішили передати на підтримку воїнів, що перебувають в зоні АТО на сході України. О 14 00 жителі та гості села зібралися на центральній площі. З вітальними словами до присутніх звернулися:

заступник голови Сквирської районної ради Олена Грищенко,помічник-консультант депутата Київської обласної ради Василя Скрипи Катерина Бондарчук, помічник-консультант депутата Верховної Ради України Руслана Сольвара Леся Бурдик, протоієрей Свято-Покровського храму отець Миколай, сільський голова Галина Марченко. Цього дня пам’ятні подарунки отримали старожили, учасники АТО, подружжя, що прожили в парі п’ятдесят років, сім’ї, в яких народилися цьогоріч немовлята. Святкову програму підготували учасники художньої самодіяльності сільського Будинку культури: вихованці вокальної студії «VIVA» Анастасія Марченко,Едвіна Стороженко, Діана Пустовіт, Ірина Шиш,Ірина Федоренко, Сніжана Потупо, Олександра Горбачова,дует « Любисток» у складі Людмили Угринів та Наталії Щур, Леся Іванченко.

(ФОТО 13,14,15)

 

14.10.2018 року на свято села в Антонів прибули керівники району,представники від народного депутата Верховної ради України Віталія Гудзенка та депутата обласної ради Леоніда Глиняного; представник від благодійного фонду «Фортеця».Щиро вітали в цей день учасників АТО,юбілярів подружнього життя,довгожителів села. Музичні вітання лунали від аматорів сільського Будинку культури: гурту «Берегиня»,дитячого ансамблю «Дзвіночки».Завітали привітати учасники народного ансамблю пісні та танцю «Громовиця» з м.Киева.

 

14.10.2018 року на Покрову Пресвятої Богородиці громада села Шамраївка відзначила своє славне свято. Око милувала виставка робіт народних умільців села. Позивні свята велично сповістили про початок свята і на сцені аматори художньої самодіяльності: жіночий ансамбль «Блискавиця»;хореографічний колектив «Калинонька»;солістка Анастасія Кизило;вихованці дитячого садочку «Калинка». Далі церемонія нагороджень, вітань від сільського голови Валентини Левіцької, гостей, представників влади та благодійного фонду «Фортеця»,які до речі вручили сертифікат на придбання музичної апаратури для сільського Будинку культури. Свято завершилось виступом народного ансамблю пісні та побутового танцю «Громовиця» з м. Киева.

 

20.10. та 27.10.2018 року в приміщенні районного Будинку культури відбувся черговий щорічний районний огляд – конкурс колективів художньої самодіяльності сільських клубних установ району «Світ талантів Сквирщини». Організаторами конкурсу є відділ культури,релігій,туризму,молоді та спорту та районний Будинок культури. Мета конкурсу - підтримка та розвиток усіх жанрів та видів аматорського мистецтва;популяризація української пісні;покращення виконавської майстерності тощо. Для визначення кращих виконавців,які будуть задіяні в районних,обласних заходах створена художня рада. . В огляді - конкурсі прийняло участь 29 клубних установ,понад 249 учасників з них 99 дітей різного віку.

 

 

 

 

Матеріал підготовила

Каміла Трофимчук

:  
Звіт про роботу бібліотек району за вересень місяць 2018 року Друк
:

6 вересня Чубинецькою сільською бібліотекою-філією було проведено годину пам'яті «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип». Зі вступним словом виступив провідний бібліотекар Василь Скрид. Він розповів дітям про ті далекі голодні роки і прочитав власний вірш «Рік 33-й». Доповнила захід місцева вчителька Світлана Лисюк, яка продемонструвала відеофільм і розповіла про ціну хліба, якого так не вистачало людям в голодний 33-ій. Стіл був прикрашений колосками хліба та калиною. Колоски – це життя. Калина – це кров померлих.

7 вересня Малоєрчиківською сільською бібліотекою-філією було проведено інформаційну годину «Пізнаємо Європу,рухаємося до Євросоюзу». Бібліотекар розповіла присутнім про кількість держав, що входить до Євросоюзу, про офіційну грошову одиницю та про 12 п'ятикутних золотих зірок. Присутні прослухали гімн Європи та дев'яту симфонію Бетховена. Захід проходив в дружній та веселій атмосфері.

 

13 вересня в приміщенні сільського Будинку культури бібліотекарем Горобіївської сільської бібліотеки – філії було проведено годину скорботи «Сльоза пекучої пам’яті». Носанчук Людмила Павлівна розповіла присутнім про страшні 1932-1933 роки, зачитала список померлих жителів села від голоду та запросила слухачів до бібліотеки, щоб ознайомитися з прес-папкою зі свідченнями сільських жителів про страшні події Голодомору. На завершення заходу присутні пом’янули жертв хвилиною мовчання.

14 вересня Самгородоцькою бібліотекою – філією для читачів було проведено вікторину «Правова подорож Україною». У вікторині взяли участь 2 команди по 5 учнів. Команду, яка здобула перемогу, нагородили дипломом та солодкими призами.

Підводячи підсумки вікторини, бібліотекар Нешпор В.М. відмітила, що юні громадяни України, не тільки засвоюють правові знання, юридичні поняття, а й здобувають вміння та навички використовувати їх у повсякденному житті для правового аналізу різних ситуацій.

15 вересня Великоєрчиківською сільською бібліотекою-філією спільно з працівниками Будинку культури, сільської ради та сільськими підприємцями було проведено народне гуляння «Моє рідне село». Зі словами привітань до всіх присутніх звернулися: голова Сквирської РДА В.В.Галюк, голова Районної ради В.В.Гриша та помічник – консультант депутата Київської обласної ради В.І.Скрипи К.Ф.Бондарчук. Жителів села привітав сільський голова С.М.Чмирь, який відзначив грамотами учасників АТО, воїнів – інтернаціоналістів, найстарших та наймолодших жителів села, подружні пари, які відсвяткували 50-річний ювілей та молоді подружні пари. До кожної номінації звучали пісні у виконанні учасників ансамблю «Мрія», дуету Тетяни та Олександра Ковезюків, солістки Галини Ніколюк та дитячого гурту «Веселка». На подвір’ї сільського Будинку культури для дітей були організовані розважальні атракціони.

16 вересня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом була проведена інформаційна година «Євроінтеграція України: реалії, перспективи». У заході взяли участь учні 9 – 11 класів. Бібліотекар Тетяна Кучер розповіла про місце України в європейській спільноті та про реформи, які проводить влада аби наблизитися до Євросоюзу. Також присутні обговорили розвиток економіки, культури та туризму в європейських країнах і висловили надію на те, що запровадження європейських стандартів у всіх сферах життя українського суспільства забезпечить добробут і процвітання нашого народу. Наприкінці заходу відвідувачі мали змогу ознайомитися з викладкою матеріалів цієї тематики.

20 вересня у Сквирській центральній дитячій бібліотеці з користувачами бібліотеки та учнями шкіл було проведено годину історичної пам’яті «Героїчне минуле партизан». Бібліотекар Оксана Бондарчук розповіла дітям про героїв Другої світової війни нашого району, партизанський рух на території рідного краю. Читачі ознайомилися з книжковою виставкою «А слава незгасна, а пам’ять нетлінна», з якої дізналися багато інформації про підпільну діяльність відомих: командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Руднєва С.В. та Базиму Г.Я.

22 вересня бібліотекарем Рогізнянської сільської бібліотеки – філії спільно з Рогізнянським НВК біля пам’ятного знаку «Пам’яті їх поклонись кожен», що у с.Краснянка, було проведено годину скорботи до Дня партизанської слави «У пам’яті нашій Ви вічно живі». На заході були присутні жителі села, вчителі та учні. Для присутніх зачитали списки жителів хутора, спалених нацистами за зв’язок із партизанами та помянули їх хвилиною мовчання. Священик о.Василь відслужив заупокійну молитву за невинно убієнних.

Вчителі Анатолій Ігорович Гальчинський та Надія Василівна Миколюк доповнили інформацію про партизанський рух на Україні. Спогадами про трагедію поділились свідок події Катерина Іванівна Зуз та Лідія Андріївна Пенківська. З уст учнів Мирослави Задоненко ,Анни Мельник та Лізи Бабак прозвучала поема Василя Швеця «Краснянка». Захід завершився оптимістичними словами про мир Максима Дишканта, Андріани Тарасюк та Юлії Білоусової.

 

22 вересня у приміщенні Терешківської сільської бібліотеки – філії було проведено годину мужності «Ріка нашої пам’яті». Бібліотекар Шевчук Л.М. розповіла дітям про подвиг уродженця села Коломійця Олексія, який повторив подвиг Олександра Матросова. Лідія Михайлівна повела присутніх дорогами Другої світової війни на Сквирщині, розповіла про дії партизанських загонів краю. Діти поклали квіти до пам’ятників воїнам – визволителям та Герою – земляку.

22 вересня у Шапіївській бібліотеці для учнів 4-7 класів відбулася історична година «Стежками партизанської слави». Захід розпочався зі вступу бібліотекаря Карук О.В. Вона розповіла дітям про героїзм партизанів і підпільників, про їх значний внесок у завоюванні Перемоги. Присутні прослухали вірші, які підготували: Мартя Владислав, Мартя Валентин, Андрєєва Марія, Іванець Артур та Лозенко Віталій. Після завершення заходу відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам – односельчанам.

 

25 вересня у приміщенні Цапіївської бібліотеки – філії для читачів середнього шкільного віку було проведено інформаційну годину «Прапор, Гімн, калина – наша вільна Україна». Зі вступним словом до присутніх звернулася бібліотекар Г.Б.Самелюк, яка розповіла про історію української держави та її національної символіки. Про Герб України розповів учень 8 класу Кривошиїнського НВО Кислін Богдан, про Прапор – Мазур Аріна, учениця 7 класу Кривошиїнського НВК. Яременко Євген розповів про історію створення українського Гімну та його автора. Про рослини – символи розповіла Старунська Юлія учениця 7 класу. Вірші декламували: Погребна Катерина та Павлівська Тетяна.

27 вересня у Рогізнянській бібліотеці-філії №19 з учнями Рогізнянського НВК було проведено віртуальну подорож «По країні Правознайці». Бібліотекар Валентина Ткачук ознайомила з документами,що стоять на сторожі прав дітей. Читачі аналізували дії героїв казок та мультфільмів,визначали порушників прав. Активно висловлювали власні думки: Василь Штефанко, Артем Коваль, Даша Бабак, Юля Шембель, Назар Єфімов. У ході заходу діти вчилися захищати свої права та допомагати у цьому своїм друзям.

 

28 вересня з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і вшанування військової звитяги захисників рідної землі, виховання патріотизму у підростаючого покоління у Каленнівській сільській бібліотеці – філії проведено історичну годину «Українська революція 1917-1921 років: події і постаті».

Сільський бібліотекар Юлія Онищук підготувала читачам подорож у історичне минуле про Українську революцію, про її етапи, хронологію основних подій та зупинилася на визначних особистостях того періоду: керівнику Центральної Ради – Михайлу Грушевському, керівнику директорії УНР – Симону Петлюрі, керівнику генерального секретаріату УНР, автору всіх декларацій та законодавчих актів – Володимиру Винниченку, тогочасному керівнику української держави, гетьману, бойовому генералові Павлу Скоропадському і військовому діячеві, керівнику січових стрільців та засновнику організації українських націоналістів – Євгену Коновальцю. Відвідувачі заходу з-захопленням слухали розповідь бібліотекаря.

28 вересня з нагоди Дня бійця територіальної оборони на стадіоні Самгородоцької ЗОШ відбувся військово-патріотичний захід «Будь готовим до захисту Вітчизни». У заході взяли участь Василь Станіславович Кравченко – вчитель військової підготовки, Василь Федорович Дячук – вчитель фізичного виховання, Валентина Михайлівна Нешпор – бібліотекар Самгородоцької бібліотеки-філії №8 та учні 9-11 класів.

Розпочався захід звучанням Гімну України. Хвилиною мовчання було вшановано захисників Вітчизни, які віддали життя за цілісність і незалежність України. У виконанні Ольги Нешпор, Даши Чернявської та Яни Чернявської пролунали пісні «Не твоя війна», «Повертайся живим», «Над землею тумани». Бібліотекар В. Нешпор довела інформацію про відзначення Дня бійця територіальної оборони.

Змагалися 3 команди:

«Спритні» - учні 11 класу;

«Сміливі» - учні 10 класу;

«Завзяті» - учні 9 класу.

Команди змагалися в таких видах: стрільба з пневматичної зброї, одягання протигазу, метання гранати, підтягування на перекладині, спорядження магазину від автомата патронами, перетягування канату, стрибки у довжину з місця, біг з двома гирями в руках вагою 16 кг., стрибки в мішку, човниковий біг. Кожна команда показала свою винахідливість, кмітливість та згуртованість. Перемогу здобула команда «Спритні».

:  
ЗВІТ роботи установ культури централізованої клубної системи за вересень місяць 2018 року Друк
:

08.09.2018 року до Дня фізичної культури та спорту відбулося свято в селі Шамраївка в рамках фестивалю «Шамраївські зорі». На мистецькому були присутні команди юних спортсменів Сквирщини: Антонівського НВО, Буківського НВК, В.Половецького НВК, Горобіївського НВК, Дулицього НВО, Кривошиїнського НВО, Оріховецького НВК, Пустоварівського НВК,Самгородоцької ЗОШ , Шамраївського НВК,Сквирських ЗОШ №1,

ЗОШ №2,ЗОШ №3,ЗОШ №5, Сквирський НВК, Сквирський ліцей,К.Гребельський НВК, М.Лисовецький НВК, Рогізнянський НВК, Тхорівський НВК, Чубинецький НВК Шапіївський НВК Радо вітали делегації Фурсівської ОТГ, Ставищанського району,

Ружинського району Житомирської області, с. Немиринці Ружинського району, сіл Бабинці, Новофастів, Морозівка Погребищанського району Вінницької обл. З вітальними словами до присутніх звернулись голова Сквирської РДА – Василь Васильович Галюк та голова Сквирської районної ради – Василь Васильович Гриша. Щиру і сердечну подяку було висловлено спонсорам свята. Грамотами голови Сквирської РДА та Сквирської райради було нагороджено ветеранів спорту, вчителів фізичного виховання, тренерів та керівників спортивних шкіл. Нагороди отримали гравці гандбольного клубу «Сквира». Відбулася спортивно-патріотична ГРА «Ігри патріотів» ;

 

22.09.2018 року в с. Самгородок біля пам'ятного знаку «Свіча пам'яті» зібралися жителі села. До присутніх звернулась директор сільського Будинку культури,яка нагадала що сьогодні в Україні вшановують пам'ять героїв партизанського руху,які на своїх плечах винесли тягар найстрашнішої війни ХХ століття – Другої світової. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять земляків,які загинули в роки війни та поклали до підніжжя квіти;

 

22.09.2018 року в Шаліївському сільському Будинку культури для жителів села проведена бесіда «Ніхто не забутий» з нагоди дня партизанської слави,яку провела жителька села,вчитель Михайленко Ліля Миколаївна. В своїй доповіді вона наголосила,що Велику Вітчизняну війну називають всенародною. Безумовним підтвердженням такого визначення є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок до перемоги над фашизмом. Присутні побували біля пам'ятного знаку на честь воїнів-односельців,що не повернулися з Другої Світової війни та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих;

22.09.2018 року в приміщенні В.Єрчиківського сільського Будинку культури для дітей села проведена історична година «Подвиг заради країни» з нагоди відзначення дня партизанської слави. Метою заходу було розширити знання учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за батьківщину. Ведуча директор сільського Будинку культури звернулась до присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нашу рідну землю;

 

 

23.09.2018 року на день села в с. Чубинці були запрошені керівники району:

Галюк В.В.- голова райдержадміністрації;Гриша В.В.- голова районної ради; помічники депутатів Верховної ради України та Київської обласної ради;директор ТОВ «Агрофірма «Колос» Центило В.Л.;депутат районної ради Деркач С.Б.; Центило - Гіптенко О.Л. начальник відділу культури,релігій,туризму,молоді та спорту,які щиро вітали жителів села. Святкову програму підготували кращі колективи району:фольклорний ансамбль «Терниця» Чубинецького сільського Будинку культури;солісти Олександра Криворучко,

Вартуш та Аліварт Саградян,Вікторія Іванченко,Анатолій Рай,Ірина Сичевська,

Анна Безродних,Ліза Солодовчук,Даша Зубрій,Денис Марков,Сергій Господаренко;

зразковий хореографічний колектив «Веселий сонях»;вокальний ансамбль «Солошки»;

музичну композицію на саксафоні подарував Юрій Поступаленко. Завершили святкову концертну програму талановиті гості – народний хор «Дарничанка» з міста Киева;

 

27.09.2918 року на святі села в Самгородку були присутні керівники району;помічники депутатів Верховної ради України та Київської обласної ради;депутат районної ради Олександр Сологуб. Святкову музичну програму підготували аматори сільського Будинку культури:жіночий вокальний ансамбль «Самгородочаночка»; солісти Ольга Нешпор,

Яна ,Діана та Вікторія Чернявські;гумор від Кароліни Рубленко; флешмоб та український танець виконали учасники хореографічного колективу;

 

28.09.2018 року день села «Моє село – моя маленька Батьківщина» проведено в селі Кривошиїнці. На святі були присутні керівники району,помічники-консультанти депутатів Верховної ради України та Київської обласної ради;депутат районної ради Музика В.А.,які провели церемонію нагородження учасників АТО;найстаршу жительку села якій виповнилось 100 років – Захарчук Катерину Пилипівну;ювіляри,що прожили 25 та 50 подружнього життя;найменших жителів села. Святкову музичну програму підготували аматори сільського Будинку культури: фольклорний ансамбль «Калинка»;дитячий ансамбль «Промінчики»; хореографічний колектив «Вогник» та гості з смт. Володарка – гурт «2+1»;

 

29.09.2018 року день села «Благослови їх рід на цій землі» проведено в селі Красноліси, на якому були присутні керівники району;помічник-консультант депутата обласної ради,які провели церемонію нагородження учасників АТО;воїнів інтернаціоналістів;

ветерана Другої Світової війни;найстарших та новонароджених жителів села. Музичну програму провели учасники фольклорного ансамблю «Серпанок» Дулицького сільського Будинку культури.

 

Матеріал підготовила

К.А.Трофимчук

:  
Звіт про роботу бібліотек району за серпень місяць 2018 року Друк
:

2 серпня Селезенівською сільською бібліотекою – філією було проведено народознавчу годину «Ілля заходить до хати свіженького хлібця скуштувати». Бібліотекар Валентина Гаврищук розповіла учасникам заходу традиції святкування Іллі. З цим святом пов’язано чимало прислів’їв та приказок, які прочитала Вікторія Мельник та Дана Назарчук. Анастасія Копійко розважила присутніх тематичними загадками. Всім учасникам заходу було цікаво дізнатися про давні традиції нашого народу.

10 серпня на подвір’ї Токарівської сільської бібліотеки – філії було проведено свято квітів «Квіткова фантазія». Підготувала захід сільський бібліотекар Катерина Гребенюк. Ведуча свята – Аліна Климчук. На подвір’ї бібліотеки багато квітів, із яких діти виготовляли букети, називаючи їх. Потім пояснювали ці назви, виконуючи пісні та читаючи вірші. Учасники свята охоче брали участь у конкурсах та вікторинах. Призами для всіх були солодощі.

12 серпня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом було проведено годину спілкування «Я - толерантна людина». Бібліотекар Тетяна Кучер розпочала захід з дискусії «Що означає бути толерантним?», до якої активно долучилися читачі і визначили цілу сукупність найкращих людських якостей. До уваги читачів було підготовлено викладку літератури «Ми за толерантність

15 серпня у Селезенівській сільській бібліотеці – філії проведено вікторину «Музика торкається душі». Сільський бібліотекар Валентина Гаврищук підготувала захоплюючу подорож у чарівний світ музики. У вступній частині господиня книгозбірні розповіла про музичні твори композиторів, які подарували світові свої шедевральні роботи та значення пісні у житті людини. Ознайомила учасників заходу із обрядовими, святковими, народними, авторськими піснями та матусиними колисковими.

16 серпня Горобіївською сільською бібліотекою – філією в приміщенні сільського Будинку культури було проведено правову годину «Одвічна проблема: батьки і діти» Бібліотекар Людмила Носанчук розповіла присутнім про роль родини у розвитку моральних якостей підлітків. Учасники заходу активно обговорювали теми: «Які плоди дає дерево сім′ї ?, З якого коріння живиться дерево проблем?, Які якості виховує сім ´я в дітей?» Бібліотекарем було звернуто увагу на Конвенцію ООН «Про права дитини».

19 серпня на Таборівському сільському кладовищі біля пам'ятника загиблого героя АТО Балишева Андрія Геннадійовича (14.09.1991 – 19.08.2015р.) місцевою бібліотекою – філією було проведено годину мужності «Він за Вкраїну найдорожче віддав», приурочену третій роковині від дня загибелі бійця. То ж цього дня до могили прийшли односельчани, які розділили невимовну біль з мамою бійця Тетяною Вікторівною. Зі вступним словом до присутніх звернувся провідний бібліотекар Василь Скрид, який розповів про життєвий шлях односельчанина, який віддав своє життя за рідну неньку - Україну та прочитав власний вірш «Гримів бій». Тетяна Вікторівна поділилася спогадами про сина, а члени літературного клубу «Первоцвіт» читали поезію на патріотичну тематику.

19 серпня в Тарасівській сільській бібліотеці – філії відбулася виставка виробів місцевих умільців «Диво рукотворне». Роботи представлені: Яцун Наталії Петрівни (вишивка бісером) та Ступін Олени Володимирівни ( алмазна викладка).

21 серпня в центральній районній бібліотеці проведено історико – патріотичний калейдоскоп «Вінок Україні сплітаю з талантів рідного краю», приурочений Дню незалежності України. На гостину завітали члени літературного об’єднання «Сузір’я», які декламували власні вірші патріотичної тематики. Родзинкою заходу стала презентація книги Тетяни Ніколюк (Альберти Лотос) «Життя немов квітка». Збірка поезії – це вірші, насичені любов’ю до рідного краю, до України, до людей. На презентацію завітав сільський голова с. В.Єрчики Чмирь С.М., який фінансово підтримав видання.

21 серпня в Слободянській бібліотеці - філіалі відбулася година права «Чи знаєш ти,що в тебе є такі права?»,присвячена правовому вихованню дітей. У заході прийняли участь учні ЗОШ №5 5-9 класів. На заході розповідалося учням про права й свободи, визначенні Конвенцію про права дитини. Діти вчилися правильно реалізовувати свої права,виховувати в собі поважне ставлення до власної особистості та інших. Також узагальнили знання дітей про їх права та учіння користуватися ними.

 

22 cерпня з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України в Рудянській бібліотеці - філії бібліотекар Оксана Чернишенко провела годину державності «Краса і велич символів держави». Розповіла дітям про прапор та герб України, що означають ці символи, коли і ким вони були встановлені.

До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

 

22 серпня в Самгородоцькій сільській бібліотеці філії була проведена година державності «Герб, прапор, гімн – державні символи України» з учнями 5-6 класів.

Розпочався захід звучанням Гімну України. Бібліотекар Валентина Нешпор розповіла про основні носії національної символіки держави – герб, прапор і гімн, які втілюють у собі провідну національну ідею соборності українських земель, їхньої багатовікової державної традиції і демократичного, республіканського ладу.

Директор Будинку культури Валентина Василенко відзначила, що шанобливе ставлення до державних символів, виховання патріотичних почуттів і гордість за власну країну – важлива сходинка до основ державності. Учасники масового заходу мали змогу переглянути книжкову презентацію «Державні символи України». 

22 серпня Чубинецькою сільською бібліотекою було проведено літературно-музичний ранок «Незалежності й свободи вітер вирвався на волю», присвячений великому державному святу Незалежності України. З вступним словом виступила сільський голова Валентина Ковальчук, яка привітала присутніх із святом та побажала миру, добробуту, щастя та здоров'я. Після чого була святкова художня програма, в яку входили пісні, вірші, танці. Номери художньої самодіяльності підготували члени літературного клубу «Червоні вітрила». На святі був присутній місцевий письменник, який прочитав власні вірші про славну неньку – Україну та подарував дітям з дарчим надписом свої книги.

22 серпня з нагоди головних державних свят нашої країни – Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора, біля центральної дитячої бібліотеки проведено святкову розважальну програму «Мільйони різних нас, а разом – Україна» з користувачами бібліотеки та маленькими читачами дитячого садочка №2 з вихователем Аллою Верещак.

Працівники бібліотеки Жанна Панченко та Оксана Бондарчук провели веселу вікторину «Що я знаю про Україну?», малюнок на асфальті «Я малюю Україну» та веселі конкурси на спритність. Під час проведення заходу хлопці змагалися у силі, винахідливості, кмітливості і просто відпочивали. Конкурс додав учасникам оптимізму, позитиву та хорошого настрою. Переможців нагороджено призами та солодощами.

 

22 серпня цікаво і змістовно Таборівською сільською бібліотекою – філією було проведено дитячий ранок «Свята земля серпанку і калини». Учасниками свята були діти та їхні батьки. Провідний бібліотекар Василь Скрид розповів про становлення української держави та прочитав власний вірш «Багатостраждальна моя Україна». Наймолодші учасники показали свою майстерність – вони піднесено з почуттям патріотизму співали пісні та читали вірші про Україну.

 

23 серпня Буківською сільською бібліотекою – філією до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України було проведено свято «Українець – це на все життя». Бібліотекар Ольга Бойко розповіла про символи нашої держави та їх значення. Учасники заходу декламували вірші про Державний Прапор України та Україну. Захід завершився покладанням квітів до пам’ятників Великої Вітчизняної війни та воїнів АТО.

 

23 серпня в Мовчанівською сільською бібліотекою – філіє було проведено годину державності «Моя Україна. Погляд у майбутнє». Бібліотекар Оксана Ляшук розповіла про державні символи України та їх значення. Читачі брали активну участь у обговоренню довідок про Державний Герб , Прапор та Гімн України.

23 серпня Великоєрчиківською сільською бібліотекою – філією було проведено годину державності «Моя Україна красива і вільна, я з нею пов’язую долю свою». Бібліотекар Надія Вітвіцька привітала присутніх з 27 річницею Незалежності України та розповіла про державні символи України, про вшанування хліба, про гордість за власну державу та державотворчі процеси в Україні. Діти читали вірші Надії Красоткіної, Василя Скрида, Юлії Хандоржинської та Тятяни Ніколюк (Альберта Лотос).

«НАШ СТЯГ У ЗОЛОТІ Й БЛАКИТІ» Таку назву мав флешмоб, приурочений Дню Державного прапора. Захід проводився 23 серпня Чубинецькою сільською бібліотекою на території села. Учасниками масового заходу були діти. Вони з настроєм та патріотичним піднесенням співали пісні про Україну, розповідали про наш жовто-блакитний стяг та читали про нього вірші. Це масове дійство справляло на перехожих велике враження – вони дякували малечі за любов до України.

24 серпня Великополовецькою сільською бібліотекою спільно з Будинком культури в центрі села було проведено свято «Ми вдячні Богові та долі, за гарне свято – свято волі». З вітальним словом до учасників заходу звернулась сільський голова Марченко Галина Миколаївна. З концертною програмою виступили учасники художньої самодіяльності арт – студії «Viva» та учні Великополовецького НВК. Ведучою свята була провідний бібліотекар Ірина Самусь.

24 серпня Лавриківською сільською бібліотекою – філією спільно з клубом було проведено літературно-музичну композицію «Хай квітне моя Україна». Свято розпочалося урочистим виконанням гімну України. Ведучі заходу Катерина Кучер та Ліза Новікова щиро вітали селян з Днем Незалежності України. Учитель історії Ляся Юрївна Хвиль розповіла про виникнення державності, важкий та тернистий шлях України до своєї свободи та незалежності. Привітали лавричан голова села Ю. А. Хвиль. та директор ТОВ ім. Шевченка В. Я.Орлик . Урочисту частину свята продовжила концертна програма, яку підготували учасники художньої самодіяльності Лавриківського клубу. Вони танцювали, співали та веселили присутніх гуморесками і сценками про сільське життя.. Завершилось свято дискотекою.

29 серпня учні Рудянської філії Шамраївського НВК вшанували пам'ять загиблого воїна, випускника нашої школи Лучинського Івана. Заступник завідувача філії Н.В.Якименко, яка росла, навчалася разом з Іваном, ще раз розповіла дітям про його життєвий шлях. Сільський бібліотекар Оксана Чернишенко знову нагадала про загиблих учасників Сквирського району. Діти переглянули книгу пам’яті «Горить свіча і пам’яті сльоза». Учні поклали квіти до меморіальної дошки Лучинському Івану.

:  
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 23

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack