Головна Соціальна сфера Управління соціального захисту населення
 

Посилання

Сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Офіційний веб-сайт Нацдержслужби України
Київська обласна державна адміністрація
Укрінформ
Грудень 2017
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Додаткова інформація для вивчення Пенсійне забезпечення Друк
:

При оформленні пенсій всі відпрацьовані роки до 2004 року враховуються як страховий стаж. Різними є лише способи підтвердження наявності страхового стажу. До 2004 року страховий стаж обчислюється згідно з записами в трудовій книжці. Враховуються і всі пільги, які були чинними на той період. Після 2004-го року страховий стаж обчислюється автоматично на підставі даних персоніфікованого пенсійного рахунку.

Тобо відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення» стаття 56 до 01.01.2004 року до стажу роботи зараховується робота:

1) виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв;

2) військова служба

3) навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі;

4) час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку;

5) період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років.

Зарахування стажу військовослужбовцям

У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Умови призначення пенсії за віком

1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.

пенсії по інвалідності та втрата годувальника

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Особи, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, один місяць служби зараховується за три. Тобто: якщо військовослужбовець перебував у зоні АТО чотири місяці, то йому зарахують рік стажу, півроку – 1рік 8 місяців.
Призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Особи, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, встановлені цим Законом для військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей, поширюються також (якщо не передбачено інше) на:

осіб, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

Особам, звільненим з військової служби, іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей може призначатися (за їх бажанням) пенсія на умовах і в порядку, передбачених Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". При цьому для обчислення пенсій враховуються всі види грошового забезпечення, що отримували зазначені особи, які мають право на пенсію за цим Законом, перед звільненням зі служби.

Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до ЗУ «Про загальногобовязкове державне пенсійне страхування» не нижче одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тому при призначені пенсії по втраті годувальника краще відповідно до ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

:  
Департамент соціального захисту КОДА ІНФОРМУЄ Друк
:

Пенсійна реформа: що змінилося для українців

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII.

З 1 жовтня 2017 року буде перераховано та осучаснено всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку пенсій, за матеріалами пенсійних справ.

Насамперед пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсій та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема, законом передбачено:

осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;

скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;

нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;

визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн.;

порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років. Пенсія їм буде виплачуватися в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила:

Пенсія за віком у 60 років

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.

Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсій у віці від 60 до 63 років. Ці правила, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

Пенсія за віком у 63 роки:

у 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25-35 років страхового стажу. Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Пенсія за віком у 65 років:

починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років. Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.

Водночас закон встановлює:

Новий порядок визначення мінімального розміру пенсій:

із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 2021 року буде запроваджено механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50 % показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 % показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійснюється збільшення.

Проведено автоматизований перерахунок пенсій:

перерахунок з 1 жовтня 2017 року пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373,00 грн.) і збільшеного на 79,00 грн. – до 1452,00 грн;

особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби на нараховані суми грошового забезпечення.

Водночас зберігається право на достроковий вихід на пенсію для таких категорій:

- право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи працівникам, які працювали в шкідливих умовах праці за списком № 1, та за списком № 2 виробництв, робіт, професій; трактористам-машиністам, жінкам, які працюють доярками, свинарками в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства; робітницям текстильного виробництва

- жінкам, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку або матерям осіб з інвалідністю з дитинства ( у 50 років);

- військових – учасників бойових дій ( у 55 років);

- ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років);

- артистів (за наявності вислуги – від 20 до 35 років);

- журналістів у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій;

- Чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).

- право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.

Зокрема, розроблено програмне забезпечення, з використанням якого органи Пенсійного фонду здійснили перерахунок пенсій і забезпечили виготовлення додаткових відомостей для виплати перерахованих пенсій у жовтні 2017 року.

Пенсіонерам не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду за перерахунком, оскільки територіальними управліннями Фонду в області він буде проведений автоматизованим способом.

Розмір підвищення до пенсії в кожному конкретному випадку буде індивідуальний, він залежить від багатьох складових: страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, виплати індексації, наявності підвищень та надбавок до пенсії та інше.

. Мінімальні розміри пенсій, доплат, підвищень, додаткової пенсії, компенсаційних виплат з 01.10.2017 року.

Розміри виплат інвалідам війни та іншим інвалідам

для інвалідів з числа солдатів і матросів строкової служби

інвалідам війни 1 групи

120%1452.00.00+50%1452.00+50%1452.00+70.00

3 264,40 грн.

інвалідам війни 2 групи

(110%1452.00+40%1452.00+50.00)

2 228,00 грн.

інвалідам війни 3 групи

(105%1452.00+30%1452.00+50.00)

2 010,20 грн.

інвалідам армії 1 групи

(110% 1452.00)

1 597,20 грн.

інвалідам армії 2 групи

(105% 1452.00)

1 524,60 грн.

інвалідам армії 3 групи

(100% 1452.00)

1 452,00 грн.

для інвалідів з числа єфрейторів (старших солдат) і сержантів, старших матросів і старшин 110%

інвалідам війни 1 групи

110%(120%1452.00)+50%1452.00+50%1452.00+70

3 438,64 грн.

інвалідам війни 2 групи

110%(110%1452.00)+40%1452.00+50.00

2 387,72 грн.

інвалідам війни 3 групи

110%(105%1452.00)+30%1452.00+50.00

2 162,66 грн.

інвалідам армії 1 групи

(110%;(110%1452.00)

1 756,92 грн.

інвалідам армії 2 групи

(110%(105%1452.00))

1 677,06 грн.

інвалідам армії 3 групи

(110%(100%1452.00)

1 597,20 грн.

для інвалідів з числа прапорщиків і мічманів строкової служби 120%

інвалідам війни 1 групи

120%(120%1452.00)+50%1452.00+50%1452.00+70

3 612,88 грн.

інвалідам війни 2 групи

120%(110%1452.00)+40%1452.00+50.00

2 547,44 грн.

інвалідам війни 3 групи

120%(105%1452.00)+30%1452.00+50.00

2 315,12 грн.

інвалідам армії 1 групи

(120%;(110%1452.00)

1 916,64 грн.

інвалідам армії 2 групи

(120%(105%1452.00))

1 829,52 грн.

інвалідам армії 3 групи

(120%(100%1452.00)

1 742,40 грн.

Мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців

На кожного утриманця – 2904.00 грн. (200%)

.Мінімальні розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Найменування

Кількість непрацездатних

%

Державна адресна допомога з 01.04.08

один

100

1452,00 грн.

два

120

1742,40 грн.

три та більше

150

2178,50 грн.

Розміри підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Найменування підвищення

%

Підвищення інвалідам війни 1 групи

50%

726,00 грн.

Підвищення інвалідам війни 2 групи

40%

580,80 грн.

Підвищення інвалідам війни 3 групи

30%

435,60 грн.

Підвищення інвалідам війни 1 групи (т..7)

50%

726,00 грн.

Підвищення інвалідам війни 2 групи (т..7)

40%

580,80 грн.

Підвищення інвалідам війни 3 групи (т..7)

30%

435,60 грн.

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

50%

726,00 грн.

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

40%

580,80 грн.

Підвищення особам, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

30%

435,60 грн.

Підвищення учасникам бойових дій

25%

363,00 грн.

Підвищення вільнонайманому складу армії

25%

363,00 грн.

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов’язок

25%

363,00 грн.

Підвищення членам сімей загиблих осіб, прирівняних до військовослужбовців

25%

363,00 грн.

Підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців

25%

363,00 грн.

Доплата до підвищення членам сімей загиблих за наявності ознаки 59 Право на доплату

35.58 грн.

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, які були інвалідами

10%

145,20 грн.

Підвищення подружжю померлих учасників війни, які були інвалідами

10%

145,20 грн.

Доплата до підвищення дружинам померлих учасників війни

29,04 грн.

Підвищення померлих інвалідів війни

25%

363,00 грн.

Підвищення членам сім’ї померлих військовослужбовців

25%

363,00 грн.

Підвищення т.. Сім’ї за померлих осіб, прирівняних до військовослужбовців

25%

363,00 грн.

Доплата до підвищення членам сімей померлих осіб, а також померлих інвалідів війни

35.58 грн.

Підвищення учасникам війни

10%

145,20 грн.

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

5%

72,60 грн.

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю

15%

217,80 грн.

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

5%

72,60 грн.

Підвищення особам, які мають особливі заслуги 41-45

70%

1 016,40 грн.

Розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни, передбачених Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам»

Найменування підвищення

%

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (В\С)

100%

1 452,00 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи Б (В\С)

50%

726,00 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 2 групи (В\С)

25%

363,00 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 3 групи (В\С)

15%

217,80 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1,2,3 груп (Ст.7 інші);

15%

217,80 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (Ст.7 ВВВ)

100%

1 452,00 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи Б (Ст.7 ВВВ)

50%

726,00 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1 групи А (Ст.7 інші)

30%

435,60 грн.

державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни 1,2,3 груп (Ст.7 ВВВ);

25%

363,00 грн.

Розміри підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»

Найменування підвищення

%

Підвищення неповнолітнім в’язням т.. 6(1)

25%

363,00 грн.

Підвищення неповнолітнім в’язням т..1 гр. т.. 6(2)

50%

726,00 грн.

Підвищення неповнолітнім в’язням т..2 гр. т.. 6(2)

40%

580,80 грн.

Підвищення неповнолітнім в’язням т..3 гр. т.. 6(2)

30%

435,60 грн.

Підвищення колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання т.. 6(3)

10%

145,20 грн.

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням

5%

72,60 грн.

Підвищення колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання нагород мед. т.. 6(3)

15%

217,80 грн.

Доплата до підвищення учасникам війни та колишнім в’язням, нагороджених медаллю

5%

72,60 грн.

Підвищення друж.(т..) померлих інших жертв нацис. Переслідувань т.. 6(4)

10%

145,20 грн.

Підвищення друж.(т..) померлих т.., зазначених в т.. 6(2), т.. 6(4)

25%

363,00 грн.

Розмір надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів

Найменування підвищення

%

Надбавка донорам

10%

162.40 грн.

Розмір надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»

Найменування підвищення

%

Надбавка на утриманців

50%

726.00 грн.

Розмір довічної стипендії відповідно до Указу Президента №358\2006 року

Найменування підвищення

%

Довічна стипендія відповідно до Указів Президента №358\2006 та №106\2017

300%

4356,00 грн.

Розміри додаткової пенсії, особам віднесеним до 1 категорії (cт.. 50)

Найменування підвищення

%

Інвалідам 1 групи (потерпілі)

341,64 грн.

Інвалідам 2 групи (потерпілі)

227,76 грн.

Інвалідам 3 групи (потерпілі)

170,82 грн.

Дітям – інвалідам

170,82 грн.

Хворі на променеву хворобу

170,82 грн.

Інвалідам 1 групи (ліквідатори)

474,50 грн.

Інвалідам 2 групи (ліквідатори)

379,60 грн.

Інвалідам 3 групи (ліквідатори)

284,70 грн.

Розміри додаткової пенсії, особам віднесеним до 2,3,4 категорії

(cт.. 51)

Найменування підвищення

%

Особам, віднесеним до 2 категорії

170,82 грн.

Особам, віднесеним до 3 категорії

113,88 грн.

Особам, віднесеним до 4 категорії

56,94 грн.

Розмір компенсаційної виплати за втрату годувальника (cт.. 52)

Найменування підвищення

%

Компенсаційна виплата за втрату годувальника

113,88 грн.

Доплата до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Найменування підвищення

Доплата шахтарям та обслуговуючим їх особам до мінімального розміру це різниця між розміром мінімальної пенсії, обчисленої виходячи із трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втрати працездатність та розміром пенсійної виплати після перерахунку.

Розмір пенсії не може бути нижчим – 4356,00 грн.

Доплата до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»

Найменування

%

Щомісячна доплата до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

100%

1452,00 грн.

Щомісячна державна адресна допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»

Найменування підвищення

Щомісячна державна адресна допомога це різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність та розміром пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, компенсаційних виплат, і без урахування пенсії за особливі заслуги перед Україною (код виплати 265), та щомісячної доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання (код виплати 282).

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій

Найменування

%

Інвалідам 1 групи

285%

4 138,20 грн.

Інвалідам 2 групи

255%

3 702,60 грн.

Інвалідам 3 групи

225%

3 267,00 грн.

Учасникам бойових дій

165%

2 395,80 грн.

Мінімальні розмірі пенсії для інвалідів внаслідок

аварії на ЧАЕС (cт.. 54)

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році та у 1987 – 1990 роках

Інвалідам 1 групи

180%

2 613,60 грн.

Інвалідам 2 групи

160%

2 323,20 грн.

Інвалідам 3 групи

145%

2 105,40 грн.

Інші інваліди, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з ЧАЕС

Інвалідам 1 групи

150%

2 178,00 грн.

Інвалідам 2 групи

125%

1 815,00 грн.

Інвалідам 3 групи

110%

1 597,20 грн.

Діти – інваліди

Діти – інваліди

100%

1 452,00 грн.

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Найменування

%

Інвалідам 1 групи

285%

4 138,20 грн.

Інвалідам 2 групи

255%

3 702,60 грн.

Інвалідам 3 групи

225%

3 267,00 грн.

3.19 Підвищення дітям війни

Підвищення дітям війни

66,43 грн.

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років.

Найменування

%

Інвалідам 2 групи

285%

4 138,20 грн.

Інвалідам 3 групи

285%

4 138,20 грн.

Учасникам бойових дій

285%

4 138,20 грн.

Доплата жінкам, пенсія яким призначена достроково

Найменування підвищення

Доплата жінкам, пенсія яким призначена достроково це різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, збільшений на 79.00 грн. (1373+79) та розміром пенсії, яка призначена відповідно до ст. 27, 28 з урахуванням розмірів зменшення і без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, компенсаційних виплат, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

:  
Інформація для внутрішньо переміщених осіб Друк
:

Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

Перше, що необхідно зробити, стати на облік як внутрішньо переміщена особа в місцевому управлінні соціального захисту населення за місцем перебування та отримати відповідну довідку.

Друге - після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває(проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб, які звернулись за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію тільки на підставі рішення Комісії.

Якщо пенсіонер з 2014 року отримував пенсію на підконтрольній території, чи потрібно йому надати до управління Пенсійного фонду довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?

Такому пенсіонеру виплата пенсії проводилась до 01.02.2015 без надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 у зв’язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонер має обов’язково звернутись до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Як здійснюється виплата пенсій після прийняття рішення про їх відновлення або призначення ?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій, призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ «Ощадбанк». Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв’язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати до органу Пенсійного фонду, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок.

Таку заяву можливо залишити у банку, співробітники якого передадуть її до органу Фонду.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 № 167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначеннямна них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на обліку внутрішньопереміщеної особи, фотокарткою та засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

Чи можливе переведення виплати пенсії на підконтрольну територію за зверненням родичів пенсіонера або за довіреністю?

Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846.

Який порядок виплати допомоги на поховання пенсіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фондуУкраїни на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції?

Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулися особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державної реєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

Як підтвердити переселенцям факт звільнення з роботи для виплати пенсії в повному об’ємі.

Особи, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, не завжди мають можливість надати трудову книжку з записами про звільнення з роботи у період проведення антитерористичної операції.

Для зазначених осіб статус «непрацюючий» можливо визначити на підставі особистої заяви довільної форми із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин, у зв’язку з якими не може внести запис в трудову книжку чи надати оригінал трудової книжки. Орган Пенсійного фонду України перевіряє індивідуальні відомості про застраховану особу щодо наявності інформації про сплату страхових внесків, відсутність в Державному єдиному реєстрі інформації про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.

У разі виявлення в подальшому факту роботи особи або інформації про іншу дату звільнення з роботи, утримання надміру виплачених сум пенсії вирішується відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

:  
Управління соціального захисту населення Сквирської РДА інформує про зміни в системі закупівлі санаторно-курортних послуг для окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту. Друк
:

Зміни, передбачені Постановою КМУ від 22 лютого 2006 р. N 187 «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад» та Постановою КМУ від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням», надають право пільговим категоріям осіб вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, безплатними путівками до якого забезпечуються.

Таким правом можуть скористатися інваліди загального захворювання, з дитинства та з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, а також учасники

антитерористичної операції, яким установлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни (що підтверджується довідкою про безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення).

Зазначені особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Для одержання путівки особа подає заяву (за встановленим зразком) та медичну довідку закладу охорони здоров’я за формою № 70/о. Зазначаємо, що вказана довідка, після закінчення строку дії, але не рідше ніж один раз на три роки, потребує заміни на нову. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

Під час подання копій документів, передбачених даними порядками (а саме паспорт, посвідчення чи довідка, що дає право на отримання путівки, особи надають їх оригінали для огляду відповідальної особи управління.

Забезпечення учасників антитерористичної операції, інвалідів загального захворювання, інвалідів з дитинства та з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку проводиться в порядку черги та здійснюється в межах коштів, передбачених на зазначену мету в державному та місцевому бюджетах на поточний рік.\ шляхом відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам. Ця процедура здійснюється відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою та актів наданих послуг.


Таким чином, особа-пільговик зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення та звернутися до управління соцзахисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим законодавством вимогам. Після цього укладається тристороння угода, на підставі якої передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. Перелік базових послуг, які мають надаватися особам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджуватимуться Мінсоцполітики.


За детальною інформацією, роз’ясненнями та для постановки на облік звертатися до управління соціального захисту населення Сквирської РДА, пр.. Якушкіна, 3 каб.№4, тел.. 5-16-41

:  
Друк
:

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту розпорядження «Про затвердження Положення про районну комісію з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій населенню, пільг особам за фактичним місцем проживання та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту розпорядження

Розпорядження приймається з метою розгляду питань, пов’язаних з призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, надання пільг за фактичним місцем проживання та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

2. Цілі та завдання прийняття проекту розпорядження

Основними завданнями прийняття проекту розпорядження є:

- організація розгляду питань, пов’язаних з призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, надання пільг за фактичним місцем проживання та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

- впровадження Державної програми житлових субсидій для соціального захисту малозабезпечених верств населення та зниження соціальної напруги в районі.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту розпорядження

Прийняття розпорядження передбачає організацію розгляду питань, пов’язаних з призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, надання пільг особам за фактичним місцем проживання та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам через районну комісію.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Розпорядження прийнято на підставі Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, ,,Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 „Про спрощення Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, від 29 січня 2003 року № 117 ,,Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги", від 24 лютого 2003 року № 250 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям”, від 05 листопада 2014 року № 637 „Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, від 08 червня 2016 року № 365 „Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту розпорядження

Виконання розпорядження сприятиме реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, у тому числі, організації призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, надання пільг особам за фактичним місцем проживання та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Начальник управління

соціального захисту населення

Сквирської районної державної

адміністрації Н.А.Рогоза

:  
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 11

Українські новини

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Joomla Templates by Joomlashack